Odoru daisósasen The Final aratanari kibó

Odoru Daisôsasen the Final: Aratanaru kibô

The Bayside Shakedown the Final

Akční / Krimi

Japonsko, 2012

Zakončení něčeho, co v podvědomí diváků žije přes deset let, by mělo být velkolepé. Film velkolepý nebyl, žádné fanfáry, žádný ohňostroj, jen běh do zapadajícího slunce… Ale jako slušné zakončení něčeho, co mi v hlavě zanechalo tu vtíravou písničku a kvůli které jsem se pokaždé dívala na závěrečné titulky, to obstálo. Nic se za ty roky nezměnilo (pokud nepočítám kariérní postup), všichni jsou pořád stejní a to je na tom krásné. Hrála v tom spousta známých herců a bylo krásný je vidět pohromadě, ať měli jakoukoliv roli. Už od začátku čmucháte nějakou čertovinu a ona v tom je. Přijdete si, že konečně víte víc než Aošima a spol, což je teoreticky poprvé za celou dobu. Koukáte na to s napětí, jak se to vyvrbí. Kroutíte užjánevimpokolikátý hlavou nad nesmyslnou byrokracií v policejních sborech. Zasmějete se těm troubům policajtům. A jako vždy je to všední a „obnošený“ jako Aošimův kabát. Tak se mějte, bylo mi s vámi fajn a třeba zase někdy na shledanou, protože, ačkoliv jsem si to ze začátku jen stěží uvědomovala, teď to vím, přirostli jste mi všichni k srdci. Čest práci, ťulpasové!(1.8.2013)