Will je požádán o konzultaci v komplikovaném případě vyvražďování rodin. Zarazí ho, že některé děti byly místo usmrcení uneseny a pojme hrozivé podezření... (TV Prima)

castor

Vyšetřování případu vyvražďování rodin mi moc nesedl. Dynamika se trochu vytrácí, a to i tím, jak tak trochu skáčeme od jednoho k druhému. Nějakou linii prostě na nějaký čas zameteme pod koberec a pak se k ní vracíme. Táhlé sofistikované proslovy začínají lehce nudit, brutalita je dost samoúčelná. Kulinářské schopnosti doktora Lectera jsou naopak kouzelné. ()

Trevor

Will Graham tentokrát pomáha pri riešení prípadu, keď sú vyvraždené celé rodiny a z každej z nich pred časom utiekol jedno dieťa. V jednom prípade je však jednou z obetí aj chýbajúci syn, ktorého telo však aj spálili. Ako zvyčajne Will analýzou pomôže chytiť pacháteľov, ale okrem tejto príbehovej línie je časť žalostná, pretože rozhovory Lectra s Willom či Abigail nič dôležité neriešia. ()

Arkanoid

„No one leaves the table.“ Will najprv Lecterovi rozpráva o tom, ako sa vžíva do Hobbsa aj po jeho smrti a následne prežíva zabitie všetkých členov rodiny za stolom pri nedotknutej večeri. Prípad chlapcov, ktorí sa zmanipulovaní vracajú zabiť svoje rodiny prežíva ako inak, najviac Will a viac ako psychológiu tu uprednostňuje geografiu. Hannibal zasa nadroguje čajom z húb Abigail, aby posilnil jej pozitívne asociácie. Hannibalove terapeutické rozhovory nakoniec nikam nevedú a vraždy tu už boli podané lepšie a vizuálne príťažlivejšie. ()

PaTeXx

Tady jsem přemýšlel i o dvou hvězdách. Postava Abigail a její dialogy s Lecterem mě začínají nudit a místo vyšetřování sériového vraha nám tu tvůrci přihodí případ nějaké maminy, kterou asi nikdy neposlouchaly děcka, tak je chce mít pro sebe. Rozhodně je co zlepšovat. ()