Coquilles (S01E05) (epizoda)

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2013, 41 min

Moje lehké počáteční nadšení se mírně překlápí ve zklamání. Berliček přibývá, scénář mírně drhne, vznosné rozhovory vadí. Ano, atmosféra je nadále výborná, ale tak nějak bych se chtěl posunout dál a nesledovat pouze Lecterovu manipulaci nebo psychické poruchy hlavního hrdiny. Vraždy jsou silně nevěrohodné, ač tedy proměny v anděly potvrzují, že na maskách a kostýmech někdo odvedl pozoruhodnou práci. Co těší na pátém díle, je náhled do soukromí Jacka Crawforda a pravda o jeho manželce (jenže dál se s linií už nijak nepracuje).(10.8.2018)

To zakončení mohlo být značně lepší, ale nápad skvělý a originální.. :)(18.10.2016)

Will Graham je tentokrát na stope vraha, ktorý vidí svojim obetiam do duše vďaka tomu, že umiera na rakovinu. Svoje obete naaranžuje ako anjelov. Will Graham je čím ďalej, tým viac ovplyvnený tým, že pomáha pri vyšetrovaní prípadov a čoraz častejšie vyhľadáva pomoc psychiatra Lectera. Toho navštívi aj manželka Jacka Crawforda, Willovho šéfa nielen na spoločnej večeri s manželom a Hannibalom, ale aj ako pacientka. Hannibal sa vyšetrovateľom dostáva čoraz viac pod kožu. Dobrá epizóda s vydarenou pointou, škoda že sa autori viac nepohrali s vyobrazením obetí a dej sa sústredil skôr na vzťah Crawforda a manželky ako na samotného páchateľa. Napriek tomu 75%.(21.3.2018)