Epizody(13)

NinadeL

3. série je zase o něčem trochu jiném, ve stylu Harrise je to hlavně vyleštěná smetánka. Nádherné ženské postavy hrané Gillian Anderson a Ginou Torres. Case of the week zmizel a zřejmě to je hlavní důvod, pro ukončení seriálu na jeho mateřské stanici. Nicméně v druhé polovině přichází na řadu Red Dragon a mnohé se ještě může změnit. Ano, přichází Rutina Wesley jakožto poslední herecká pomoc. Drama vrcholí a bromance mezi Hannibalem a Willem jest dokonána. Bylo to sladké, ale bylo toho dost. ()

Trevor

Seriál Hannibal bude v porovnaní s inými vždy v nevýhode, kedže bude porovnávaný s filmovou sériou o Hannibalovi kanibalovi. Buďme úprimný, vyrovnať sa hereckými výkonmi, scénarom či dialógmi tým, ktoré predviedli Lecter a Sterlingová v mlčaní jahniat je takmer nemožné. Napriek tomu sa to v seriáli podarilo veľmi dobre. Will Graham nie je zaleka tak dobrý ako Sterlingová. Hannibal v podaní Mikkelsena v niektorých momentoch Anthonyho Hopkinsa pripomína. Ak k tomu pridáme pár lepšie zvládnutých postáv, hlavne Masona Vergera, celkovo možno hodnotiť seriál ako veľmi dobrý. Tretia séria síce v niektorých momentoch zaostáva za tou druhou, vykompenzuje to však skvelým záverom, takže výsledkom je dôstojná tretia séria. ()

Arkanoid

Kľudne by z toho mohli byť 2 série. Tvorcovia nám naservírovali svoje adaptácie románov Hannibal a Red Dragon. Talianska polovica má viac nezabudnuteľných momentov (aspoň pre mňa), tá s Red Dragonom vyniká istou strohosťou, ale nie je to na škodu, pričom obe uspokoja vyberané fanúškovské chúťky svojím tradičným perfekcionizmom, filozofiou aj brutalitou. ()

Jaro.Krafcik

Iné dabingové znenie Jacka a Hannibala zaskočilo. No tretia séria nám začala celkom vydarene. A celé to zavŕšilo famóznym záverom. Aj keď treba uznať, medzi tretiou sériou som stihol dokončiť 2 inšie seriály. A Hannibal ostal rozbehnutý a nedokončený, nie zeby to bol zly seriál. To netvrdím ale na prvú sériu sa ani tretia nevytiahla. A to je škoda. Stále je to ale poriadne psycho a svojich divákov to určite má. Tak ako aj filmy Hannibal a mlčanie jahniat to na plnú deľbu bodov nebude. Posledná séria hodnotená presne ako druhá. Aj keď bola o niečo lepšia. Seriál ale treba pochváliť, hlavne vďaka skvelemu dabingu ktory by človek na netflix platforme nečakal ani vo sne. 3* ()

Lucasion

Třetí řada Hannibala je pro mě obrovským zklamáním. Zatímco první řadu jsem slupnul za třináct večerů, tak třetí řada mi trvala několik měsíců. A zatímco u druhé série byla první polovina výtečná a druhá bez atmosféry, tak tady je to přesně naopak. Prokousat se totiž Florencií a příběhem s Masonem a tedy prvním sedm dílů, to byl pro mě skoro až nadlidský úkol. Ty díly byly chaotické, neuspořádané, nudné a vůbec neměli spád jako předchozí řady. Dokud se na scéně neobjevil Velký Červený drak a seriál se vrátil do svých kolejí. Líbí se mi sice, jak seriál kombinuje knihy a přepisuje fakta, ale ta první část byla opravdu k uzoufání. Navíc se třetí řada může pochlubit mnoha dalšími gore scénami, které už nyní nejsou jen zpracovaný pro potřeby thrilleru a tentokrát i obrací žaludek. Finále je pak bez emocí a hloupé. Pro mě rozhodně nezvládnuté zakončení celého seriálu. (50 %) ()

• Po většinu úvodního setkání s Hannibalem (Mads Mikkelsen) drží Will (Hugh Dancy) složku o "Zoubkové víle" vzhůru nohama. V jednom ze záběrů je ale vidět otevřená nahoře. (MsUtahraptor)
  • Natáčení série začalo 20. října 2014 v kanadském Torontu. (Varan)