Gojira tai Mekagojira

Sci-Fi

Japonsko, 1974, 84 min

Džun Fukuda

Masaru Sató

Naša úžasná Godzillka si to v tomto majstrovskom kúsku ´´rozdá´´ so svojim mechanickým bračekom. A to si píšte, že im tie deštrukčné radovánky idú od ruky. Paráda.(16.10.2010)

"Tenhle materiál může být jedině jakési space titanium!" "Space titanium? Myslíš, že pochází z vesmíru?" Ed Wood si zaletěl do Japonska. Aneb když je filmař tak líný, že ani nezamaskuje ty šňůry, co vytahují monstra do vzduchu, něco je špatně. A ne na straně přijímače. Naštěstí se to netýká komplet celého filmu, ale jen některých odfláklých pasáží. Jinak je na tomhle dílu zajímavé, že 1) je nejkrvavější - z Godzilly zatím nikdy neteklo tolik krve a 2) má nejaktivnější lidské postavy. Ne že by tu lidé dřív jen postávali, ale tohle je poprvé, kdy jsou monstra vyloženě kontrolována/jejich přítomnost je plánovaná a chtěná lidmi.(10.6.2014)

Po pár měsících co jsem si udělal maraton Godzillých filmů jsem si pustil další díl, který není nejhorší ale ani ho neshledávám nijak extra dobrým, když mě u těhlech filmu strašně vytáčí ten cpanej humor, a tady je ho poměrně dost. MAsky a bitvy jsou ale vydařené i když na ně člověk musí dlouho čekat.(22.12.2012)

Po předchozích dvou dílech, které byly spíše splácání starých scén působí tento díl jako hodně příjemné překvapení. Ingredience zůstávají sice stejné, ale vidno že došlo k jakému poučení ze strany Fukudy (či jen větší rozpočet). Hlavně souboje působí najednou mnohem lépe. Mechagodzilla je rozhodně skvělý protivník a jsem rád, že na její návrat nebudu muset nijak dlouho čekat.(17.5.2014)

Mechagodzilla je bezpochyby jeden z top nepriateľov Godzilly. Bohužiaľ scén s ňou a Godzillou tu je spolu asi tak 15 minút a zvyšok je o nejakom proroctve, mimozemšťanoch, hlavných hrdinoch a iných absolútne nepodstatných veciach. To hlavné - monštrá, súboje a ničenie - je bohužiaľ až na druhom mieste. Jediné, čo zaujme, je, že hlavný hrdina - profesor - nápadne vyzerá ako japonský Gregory Peck.(17.5.2014)