Dobrý soused

Unter Nachbarn

Good Neighbour, The

Drama / Thriller

Německo, 2011, 96 min

Dobře natočená německá kriminálka, kde to nejlepší na ní byli samotné postavy. Třeba ta hlavní postava, tam to bylo v pohodě. Stejně tak ta holka. Nicméně jeho soused, to byl hotovej majstrštyk. Tady nemusím ani spoilerovat, tohle bude jasný snad každýmu, kdo se do tohohle filmu jenom pustí. Nejvíc se mně líbila ta scéna, jak té hlavní postavě někdo rozsekal auto a ten jeho soused se přibližoval ke kameře a měl takovej ten totálně nevinnej úsměv. Já ani nevim, jestli to ten herec chtěl hrát vážně a nebo komediálně. Já jsem se ale od toho momentu totálně bavil a čekal, jak to dopadne se všemi zúčastněnými. Nakonec Němci překvapili a připravili závěr, který jsem nečekal, čímž si vysloužili čtvrtou hvězdu.(3.9.2014)

Přátelství se sociopatem se nevyplácí. 36letý Maxim Mehmet (novinář David) se mi líbil.(12.1.2015)

už jsem několik takových filmů viděl, kdy někdo něco provede a pak z pocitů viny se sblíží s příbuzným oběti. Tohle ale patřilo k těm vydařenějším zpracováním. Příběh se vyvíjel zajímavě od samého začátku, jednání postav bylo i díky hereckým výkonům uvěřitelné, byl jsem ušetřen hollywoodských klišé, německé zpracování mi sedlo. Takže spokojenost a poučení z filmu je, že není kamarád jako kamarád(4.11.2013)

Ze začátku se film vyvyjí docela dobře, napětí, dějová zápletka správně houstla, herci taky dobrý, ale od tý doby co přišel na scénu starej dobrej sex to všechno začalo být děsně přitažený za vlas. Tvůrci tentokrát chtěli víc než měli.(2.9.2014)

Film, ktorý by v 90. rokoch dokonale nahradil dve časti hitového seriálu Derrick...(16.11.2013)