Ampi

Další příjemné setkání s akčními hrdiny z 90. let včetně nových posil, včetně oživlého kocoura v botách ze Shreka v podobě Antonia Banderase a mnoho dalších. Hotel Araksi je zajímavé místo pro velkolepou akcemi nabitou bitvu. Dolph Lundgren si hrál s tanky už tenkrát. Pěkná reklama na Budvar. ()

Fiftis

Príbeh nabitý akciou, doplnený o Antonia Banderasa, ktorý hovorí anglicky so svojím španielskym prízvukom. Omladina bojovná, aj keď nadpočetná, Mel Gibson šialený, Harrison Ford vie efektne lietať helikoptérou, keď už je "starec", ktorému by na rozdiel od ostatných nabušencov nikto ranu neveril, ostatní klasika. Menej humoru, viac hrania na serióznosť a to je škoda, keď už človek bol zvyknutý na paľbu a k tomu veľa suchých hlášok. Jason Statham dostal na môj vkus málo priestoru, muselo sa dostať na všetkých a Chuck Norris nedorazil. V 80 rokoch skoro všetci títo akční herci boli medzi sebou konkurenciou a dnes sú vidieť v jednom filme, čo je pre mňa sviatok. ()

Shakers

Po perfektných dvoch dieloch som sa znovu tešil ako malý na Vianoce, že sa opäť stretnem s mojou obľúbenou bandou idiota, ktorého vysekajú s problémov ešte väčší idioti. A po negatívnych recenziách ma nadšenie prešlo. Z jednej strany ako ľavý hák zaútočili nepríjemné správy o tom, že hlášky a akcie už nie sú to čo bývali. S ďalšej strany s pravým hákom prišla správa o totálne mizerných efektoch. A ako kopačka do gulí bola ďalšia správa o tom, že záverečný fight je totálne nevyužitý a odflaknutý. Tak som išiel do kina s tým, že aspoň podporím svojich chlapcov a pripravil som sa na najslabší zážitok. Tretí diel začína podobne ako druhý, štýlová akcia, dokonca dve po sebe a na plátne vidíme konečne Wesleyho, ktorý bohužiaľ aj keď nemá žiadny fight, svojimi hláškami a konaním rozhodne pobaví a chcete od neho viac. Jeho podpichovanie zo Stathamom medzi sebou radím medzi to najlepšie čo tretí diel priniesol. Nie preto, že by toho priniesol málo, ale preto, že ty borci to skratka vedia a nehovorí sa im borci nadarmo! Na palube okrem skvelého Wesleyho, ktorý si to vyslovene užíva prichádzajú aj ďalší borci, ktorý si to užívajú podobne - Ford a perfektný Banderas s Gibsonom. Čo sa týka starej party a castingu, tak v tomto nie je čo namietať. Fordovi to vyložene sadlo a pekne odpalkoval Willisa. Banderas je doslova ultra zábavný ukecaný Zorro, ktorý roztáča motor humoru až na toľko, že jeho kadencia hlášok sa nevyrovná ani Arnoldovmu guľometu v helikoptére. No a Gibson dava na prdel celým Expendables viac ako JCVD s Robertsnom dokopy. Na menšie výstupy sa vrátil aj Arnie, ktorý je tu o niečo dlhšie a hlavne jeho scény sú roztrúsené po celom filme. Okrem neho sa vrátil aj Jet Li, ktorý by sa radšej propagovať ani nemal, pretože veľa priestoru tento krát fakt nedostane čo je škoda. Na druhú stranu treba brať na vedomie aj fakt, že nie všetci herci majú čas, takže každý ma obmedzení čas, ale stále ma poteší, že sa tam aspoň objavia aj keď len na to, aby zničili s guľometom jednu helikoptéru. Na starú partu je spolah a v tomto smere to funguje zaručene dobre. Od Slya ako scenáristu sa nedá očakávať nič prevratne, no napriek tomu urobil krok v pred a opustil v prostrednej časti feeling starého poctivého akčňáku a vymenil ho za moderný akčný film. Možno sa radím k tej menšej skupine, ale mne sa tento krok celkom ľúbil. Už len preto, že ma prekvapil a vôbec som nečakal, že sa film vyberie týmto smerom. Prišlo mi to celkom zaujímavé a na druhú stranu sme v závere mohli opäť fandiť tým našim, ktorý nám ukázali, že staré páky nie sú na odpis. Síce to nieje najlepšie, ale bavilo ma to a je pravda, že by som si radšej dal plnohodnotný nárez, pretože takto ta nová parta brala priestor našim obľúbencom, ale na druhú stranu chápem, že sa Sly vydal týmto smerom. Taktiež oceňujem, že prišiel s niečim novým. Ako hovorím nápad to nie zlý. Akurát ten celkový dojem a celý projekt, ktorý bol stavaný a robený pre starú partu sa tu tak trochu stráca (pre niekoho trochu, pre niekoho viac). Čo sa týka akcii, tak musím povedať, že bola slušne natočená, kamera v pohode, skôr strih trochu vadil a taktiež škoda, že tých fightov one vs one nebolo viac a pokiaľ sa divíte, že sa nesťažujem na to, že tento film nieje Rko, tak to bude asi preto, že mi to vlastne ani moc nevadilo. Každopádne pevne verím, že niektoré akcie to sľubované Rko ešte vylepší a my pravý a verní fanúšikovia, ktorý vydržali do premiéry a nestiahli si to z netu mesiac pred, tak dostanú to na čo čakajú. V rámci hláškovitosti tento diel vôbec nie je suchý. Vždy keď je na platne stará parta, tak to sypú ako z guľometu. Terry Crews vám rád poseká trávnik, Lundgren vám zas povie aké je počasie, Statham vám s čiernou fixkou niečo pekne nakreslí, Wesley ma zas všetko pod kontrolou aj s daňovými podvodmi a myslím si že o Banderasovy netreba vôbec hovoriť. Je pravda, že efekty neboli najlepšie, ale že by boli mizerné to tiež nemôžem povedať. Zas tak veľa, aby to kazilo zážitok ich tam nebolo. Záverečný fight medzi Slyom a Melom bol drsný správne vygradovaný už v dodávke a na to, že aj keď obaja sú to herci a nie fightery predviedli solídnu bitku, ktorá ale mohla byť o niečo dlhšia. Brian Tyler zložil v predošlých dieloch geniálny soundtrack a to, že sa tu opakujú tie isté staré melódie ako v predošlých dieloch je vlastne ešte aj plus. Tretí Expendables sa nepustili do priamočiarej rezby ako väčšina očakávala (a s čoho je aj väčšina sklamaná), ale zamerali sa skôr na stret starej a mladej krvi, čo tomu dodáva iný nádych. Pre niektorých zlý, pre mňa len iný a stále zábavný. Keď to zhrniem ako trilogiu, tak jednotka ma najlepšiu akciu, dvojka najlepší casting a trojka najlepší príbeh. Možno to ty hoši nerobia najlepšie, ale robia to od srdca a pre nás. Nič lepšie v tomto žánri na veľkom platne už asi nedostaneme, takže som ochotný prižmúriť oko a užiť si tento film. Bohvie koľko krát takú šancu ešte dostanem. Update: Extended Cut je o 6 min dlhší, trochu sa zlepšil aj strih, no bohužiaľ krv a fuckovanie tiež nepriniesol, ale v záverečnom finále poteší pár akčných scén naviac (Wesleyho kopy, Stathamové predlžené akčne solo alebo predlžené vyčistenie strechy s Arniem a Jetom, kde zabijú o niečo viac vojakov) a trochu to zanechá máličko lepší dojem (pre fanúšikov). No napriek tomu, sa jedna stále o najslabší diel. Obľúbený soundtrack: Armored Freaking Transport. Theatrical Cut 85% - 4* / Extended Cut 90% - 5* () (méně) (více)

Hunt

Mě to prostě baví, po druhém (dle mého názoru nepovedeném) díle tu máme "kluky v akci", kteří ví - co fanoušci chtějí vidět. Příběh působí, jako bychom už ho někde viděli, ale to vůbec neva, protože to prostě takhle sedí a je to fajn! Po delší době jsem se zase příjemně v kině bavil. ()

lamps

Pár minutek po skončení už pořádně nevím, o čem to bylo. Jestli to ale nebude tím, že to nebylo o ničem... :) Ve dvojce mi plesalo srdce nadšením nad tím, že se někdo i dnes umí akčním filmem tak upřímně bavit a přenášet ten zábavný elán i na diváka, trojka je bezduchá řežba bez nadhledu, která se snaží získat příznivce pouze tím, kolik slavných jmen se v ní objeví a udělá ze sebe superstylovou badass ikonu. Nejlepší postava je přitom jednoznačně ta Banderasova, která tu tupou přehlídku béčkové akce a scénáristické recyklace alespoň na chvíli okořenila tolik potřebným, dříve naprosto samozřejmým humorem... 45% ()

Pepinec

"Jízda skončila," pravil Sláj. A jak řekl, tak se stalo. Místo toho se klub vysloužilých seniorů dal na žvásty, kterými by ubil i dámské konverzační All-star družstvo. V pauzách na nádech je tam sice překvapivě dost akce, akorát že to tentokrát místo pocty akčním osmdesátkám připomíná spíš až příliš zdařilou kopii kompjůtrového mága Uweho Bolla. Krom toho se kluci 70+ vrací na pozice po dablérech ještě pomaleji, než Jarda Jágr do obranného pásma. Moc do toho nevidím, ale čtyřka se nemůže odehrávat jinde, než v hospodě u piva. ()

Big Bear

Prduch Sly a další si zase dali rande a tentokráte sebrou nabrali další kámoše slavných jmen jejichž zlatá éra coby akčních hrdinů skončila již dávno a dávno při pádu Železné opony. Postradatelní 1 byli dobrým nápadem, dvojka také ještě ušla a nám pamětníkům se připomněla všechna ta zvučná jména i ksichty, které ač poznamenané vráskami a tukem stále připomínaly všechny ty Ramba, Terminátory, Univerzální vojáky atd... Bohužel trojka mi místo slavných jmen dávných borců připomněla ruličku od hajzlpapíru. Takovou tu ruličku, co zbyde, když to jemné použijeme na účely čistě osobní potřeby. Víte proč se nemá házet tato rulička do papíru jako součást tříděného odpadu? Je už totiž z recyklovaného papíru. Celulózy je v ní tak málo, že z toho prakticky nic moc už nevyrecyklujete a novej papír (ani tu ruličku) neuděláte. Proto se má vyhazovat a jeden výrobce je dělá dokonce splachovací. A tak je to is Expendables 3. Jsou totálně vyrecyklovaní a vhodní tak akorát ke spláchnutí. Na čtyřku už koukat (pokud bude) nebudu. Hvězdu za Mela jako modrookýho záporáka a za ty lokace Azáristánu :-) Ten vymlácenej hotel s kasínem byl dobrej! Dva granáty. * * ()

JohnnyD

Slabota. V prvom rade je to tak prepostavované, že by to chcelo v úvode hodiť granát a vykillovať polovicu ansámblu. Navyše je hrozné, že ani v treťom filme nedokáže Stallone odpraviť žiadnu z hlavných postáv. Scenár je jednoduchý, ale aspoň nie taký stupídny ako pri dvojke (i keď dosť ju kopíruje). No o to menej hlášok a prepálenej akcie je vo filme. Nové postavy nič moc - jediný, kto zaujme, je Mel Gibson, ktorý inak ako jediný podáva niečo, čo sa dá nazvať hereckým výkonom. Kapitolou samou o sebe je Banderas, ktorý je v tých zopár vážnejších momentoch zaujímavý, no väčšinu času som ho ľutoval, lebo to čo predvádza, to je ponižujúca debilita a over-the-top prehrávanie akoby z komédie Roba Schneidera. Pravdaže nie je to celé také zlé, no po dvoch skvelých dieloch je to návrat kamsi tam, kde v lepších momentoch bol Stallone pred šiestym Rockym. Kým jednotka bola nekompromisný návrat do 80s, dvojka preplácaná bomba z prelomu 80s a 90s, trojka akoby pokračovala vo vývoji a zo všetkého najviac sa podobá nudnej sterilnej akcii, ktorú točili Stallone a spol od konca 90s. ()

Indiana

Už se z toho vytratil ten wow-efekt, kdy vidíte bandu starejch veteránů pohromadě (Arnold mi tam třeba už byl celkem ukradenej a působil tam spíš jako nějakej dobráckej dědula, ke konci byl i nějak teploušsky perverzní s Jetem Li, ale to mě docela pobavilo), takže nám z toho zbyl jen solidní akčňák. Celkem mě tam iritovaly neuvěřitelně špatný CGI efekty a ta mladá banda, takže starý gardy si užijeme jenom v první a poslední čtvrtině. Akce taková normálka - "klaďasové" se v klidu vyhýbají kulkám i raketám, protivníci padaj k zemi po desítkách jak kuželky na první dobrou střelu. Gibson jako záporák celkem dobrej, Snipes mě taky potěšil a Banderas byl tak trochu na hraně mezi snesitelností a lehkou trapností (ale stejně jsem měl radost, že tam je). Ve výsledku mě to bavilo, ale prostě už to bylo až moc přeplněný spoustou herců a nepůsobilo to na mě nějak filmově jako celek, spíš jako sled akčních epizodek. Zatim někde mezi 6-7/10, nostalgie je ale stejně mrcha, tak možná časem pookřeju a hodnocení zvýším. ()

sheen

Po výborné jedničce a brutální dvojce přichází pád. Pro mě vcelku nuda - stará vs mladá generace, to mě tam moc nesedlo, celkově tomu chyběl ten vtip, náboj a to kouzlo předešlých dvou dílů. Banderas mě pekelně lezl na nervy. ()

Cappuccino

Nevravím, že je trojka vyslovene zlá, ale nemá tak časté a dobre umiestnené hlášky, ktorých sa nám dostalo v prvých dvoch častiach, taktiež spoločné scény akčných hrdinov ako Arnold alebo Sly už niesú ničím výrazné, jednoducho stratili svoje pôvodné kúzlo a navyše tá nová partia sa mi akosi nepozdávala. Keby som chcel ich, pozrem si iný film, ale od Expendables čakám "starú školu". ()

Foox

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuda. Prozatím nejhorší díl z Expendables, Snipes je cool v prvních 10 minutách, Banderas hraje sotva komickou postavu a jediný Gibson chápe, jak by to mohlo fungovat, jenže sám na to nestačí. 50% ()

Ruut

UPDATE 2021: Vlastně ta mladá krev je docela zajímavá vsuvka, ale ty paneláky v Bulharsku .... ------ No jen tak tak. A už snad i stačilo. A že je Bulharsko tak super, jak všichni tvrdí v bonusových dokumentech? Hmmm tak si tam hoši točte za trest dál. ()

HAL

Expendables se po spíše trapné dvojce opět velmi dobře našli, ale přitom ani nestojí na místě, vyvíjí se, nabírají novou krev... a překvapivě to velmi dobře funguje. Třenice mezi zelenáči a stařešiny fungují skvěle a humoru je tak akorát, hlavně nováčci mezi starci jsou luxusní, Banderas obzvlášť, a vedle něj Snipes, Gibson, Ford... čisté blaho. A hlavně už ne křeč, ne jako posledně s Norrisem. Akci trochu chybí luxusnější kulisy, betonového industrialu si užijeme dost v direct-to-dvd béčkách, ale když už ušetřili na tomhle, urvali se ze řetězu v tom "jak" tam tu akci natočit. A kouká se na to krásně. ()

Satan

Z těch Slyových morálních dilemat a mouder jsem vyrostl už za dob Rockyho, tady je tenhle element zase povážlivě cítit. Rekrutování nového týmu je absolutně mimo mísu, šachování s postavami a jejich přemisťování na (a mimo) plátno je až nezvládnutelné - představení Snipese = Arnold z dvojky, Ford tu nemá absolutně co hrát (až na výbornou hlášku ohledně Willise), Banderas tu je až příliš krátce, Jet Li na konci wtf? Starý tým kolem Stathama a Lundgrena absolutně nevyužitý. Budiž k dobru, že alespoň charismatický Gibson dostal prostor, a není to jen pouhé maso a kosti jako ve dvojce JCVD, který měl dohromady tak 4 scény. Arnold se zde také jen mihne, akce je fajn, ale ne tak zábavná a fanouškovsky opojná jako ve dvojce (Chuck, letiště). Hlášek je pomálu a celé je to nepříjemně dlouhé. Tahle série už svého vrcholu dosáhla, teď už se jen bude bazírovat na značce a pokud se bude vydělávat, bude létat munice a camea po desítkách. BTW: nejsem žádný sadista, ale PG-13 tomu hrozně ublížilo. ()

Peytl

Asi nejvíc mě pobavilo osvobození Snipese, který se konečně upřímně přiznal, že seděl za daňové úniky, zatímco ostatní dostali jen podmínku za únik moči, a kdyby seděl dál, neuniklo by nám všem ani hovno, neboť téměř všichni se zde exponující jsou ve filmu opravdu jen v detailních záběrech kamery, zbytek obstarává armáda kaskadérů, které mají star k dispozici i při lehkém popobíhání po rovince a snad i na chcaní. Fenomén ženy, ano, zabijácká feministka společně s partou výrostků… no, ti mě srali velice, víc než pochod Praha Prčice. Co takhle do čtyřky najmout Jardu Jágra? Sestřih kurevsky expendablový a pokud pamatujete jeho největší žvýkačko/reklamní období, měla by být tato volba více než jasná. Úplně ho vidím, jak si s tvrďáckým výrazem trhá větší kousek nějaký vyteplený gumy…a probodává Hitlera brucelee, nebo Dandyovsky vrhá dvě do sebe svázané hokejové hole, po kterých nastane nukleární výbuch… ááách! Ovšem krutý byl i samotný nábor zmíněných rekrutů a pokud někdo vypadá v civilním oblečení hůř než Sly s Arnoldem, pak ať pošle fotografii a já mu udělím titul Kripl roku. Ukecanému desperádovi bych také doporučil zavřít hubu, či obrácený postup, než u Džegra, tedy návrat k reklamě a dialogům vedeným s koblihou. Tak jako tak přidávám hvězdu za finální záběry, ve kterých dubleři popíjejí Budvar, co vypadá jako originál a ne jen jak močka od Anheuseru z Křoví. Akce sice jak v kaufáči ve čtvrtek, ale tak nějak se mi zdá, že mě důchodci předběhli (či jejich dvojníci)... zase. ()

liskam

Tak si říkám, proč bych neměl tohle pokračování Postradatelných hodnotit poctivě... Kvůli Stalonemu, nebo kvůli tomu, že první dva díly byli tak výjimečné, nebo snad z nějaké nostalgie...? Tak to ani hovno! Celý koncept návratu akčních hrdinů, kvalitních béčkových nážezovek z 80tých /90tých let šel s tímhle dílem pěkně do hajzlu. Kde je nějaká ukázka síly? (Arnold vytrhávající dveře u auta "ve dvojce") Kde jsou vidět schopnosti veteránů? (bitvy v druhé polovině prvního dílu) Kde jsou nějaké inteligentní dialogy? (Dokonalá konverzace Stalloneho a Rourka v jedničce) Kde jsou vidět v akci libůstky Snipese, Liho, Stathama, Lungrena? (Bitka Lungrena a Liho v jedničce, Li s pánvema na začátku dvojky, Statham v kostele ve dvojce.) Kde je nějaká stříkající krev.? Copak si výrobci filmu mysleli, že nám stačí, když přihodí další 4 mladé kusy kteří vypadají kůůůl, ukecanýho Banderase kterej dostane více filmového času, než Lungren a Li v prvních dvou dílech dohromady. Navíc 6 tanků a nějaké ty vrtulníky nakonec ...? Na tohle můžu akorát říci "nasrat ". Nezbývá mi než jen vzpomínat na předešlé dva díly a všechny ty povedené scény které jsem v nich mohl vidět. Jedna hvězda za hudbu, druhá za Gibsona. Tím to ale hasne. ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy