Bláznivá komedie, vyrobená podle osvědčených postupů, je určená zejména těm -náctiletým, neboť je o všem, o čem právě oni sní. Jejím hrdinou je šestnáctiletý Les Anderson, toužící po řidičském průkazu a pozornosti spolužačky Mercedes. Je přesvědčen, že nezíská-li jednu, nemá šanci získat ani to druhé. A protože jej teoretická část autoškoly příliš nebaví, není divu, že u zkoušek proletí, přestože při jízdách instruktora překvapí svými řidičskými dovednostmi. Stydí se však neúspěch u zkoušek přiznat a tak jej zatají před rodiči i před spolužáky. A vlečen událostmi vypůjčí si tajně dědečkův pečlivě opatrovaný cadillac, aby se mohl s kamarády vydat na plánovanou projížďku. Ta však skončí úplně jinak, než si Les vůbec dokázal představit. (oficiální text distributora)

viperblade

Ještě při psaní komentáře se rozhoduju mezi plným počtem a čtyřmi hvězdami. Já vím, je to možná moc, ale k sakru, já tyhle komedie z 80. a 90. let tak miluju! Proč? Kvůli té jedinečné atmosféře, kvůli těm starým flákům, které tenkrát hrály, kvůli té pohodě, kterou z toho filmu cítíte… A u Řidičáku je to možná i kvůli mladé a dokonalé Heather Graham, Coreymu a Coreymu a jedné úžasné, vtipné a sem tam i romantické (tanec na kapotě) noci. Tak jo, už jsem se rozhodl, plný počet. Vím, že za tohle půjdu nejspíše do filmového pekla, ale aspoň mi nebude zima… :-) ()

Radyo

Heather Grahamová jako začínající hvězdička ve své první významnější roli neměla moc šanci předvést se - většinu filmu totiž strávila v poloze Járy Cimrmana - ležící, spící. Ale vypadala moc moc moc krásně už tehdy. Jinak je to taková teenagerovská komedie své doby - dnešní mládež už by se u toho asi moc nebavila. ()

Duke90

Pro milovníky osmdesátých let určitě povinnost. I když se jedná jen o takovou lehce nadprůměrnou podívanou, pořád z toho sálá ta atmosféra osmdesátek, která občas úspěšně zastiňuje nepříliš inteligentní dialogy a chování herců. Hlavně to chce vidět dřív než ve čtyřiadvaceti. Kdyby mi bylo šestnáct, asi bych tu jednu hvězdu ještě přihodil. I tak ale scény s opilcem nebo řízení pozpátku jen tak z hlavy nevyšumí. ()

eraserhead666

Po setkání v The Lost Boys The Two Coreys rozjíždí společnou kariéru nejen v mládežnických komediích. A hned první Řidičák je slušná jízda (někdy doslova). Ta úvodní scéna s autobusem. Řidičovi chyběl už jen červenozelený pruhovaný svetr a klobouk vražený do tváře. Tedy, chudák auto. Místy hodně zábavná komedie. Při části s opilým řidičem jsem si skoro krupl smíchy. Mile, byť v malicherné roli, překvapila Nina Siemaszko. Zábavní byli i rodiče, hlavně Carol Kane v roli matky zabíjí. Mnohé komentáře lamentují nad tím, že nechali ve filmu zdemolovat tak skvělé auto. Ale kdo by to pro nohy Heather Graham neudělal? I když škoda, že půlku filmu prospí. ()

kingik

Asi to zažil každý, kdo si chtěl udělat řidičský průkaz, aby oslnil nějakou dívku ve své nadupané káře. Corey Haim chce na jednu výstavní bloncku udělat velký dojem tím, že ji sveze, ale vzhledem k tomu, že zkoušky na řidičák neudělal, tak ze super projíždky s dívkou snů nebude nejspíš nic. Ovšem v případě Haima není žádný problém vzít tátovo auto z garáže a svézt v něm nejen svůj idol, ale i své povedené kamarádíčky a nikdo z nich netuší, že se jede "na černo". A jak už to v bláznivých komediích bývá výsledek je vždy opačný než by hlavní hrdina chtěl. Bavil jsem se až nečekaně dobře, protože komedie gagy chrlí kulometnou kadencí a většina z nich opravdu stojí za to. Haim s Feldmanem si dokonale sednou a je to hlavně jejich zásluha, že se z průměrného scénáře stala nadprůměrná komedie typická pro 80.léta. ()

• Corey Haim a Corey Feldman si udělali řidičské průkazy během natáčení filmu. (Fenk)