Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bláznivá komedie, vyrobená podle osvědčených postupů, je určená zejména těm -náctiletým, neboť je o všem, o čem právě oni sní. Jejím hrdinou je šestnáctiletý Les Anderson, toužící po řidičském průkazu a pozornosti spolužačky Mercedes. Je přesvědčen, že nezíská-li jednu, nemá šanci získat ani to druhé. A protože jej teoretická část autoškoly příliš nebaví, není divu, že u zkoušek proletí, přestože při jízdách instruktora překvapí svými řidičskými dovednostmi. Stydí se však neúspěch u zkoušek přiznat a tak jej zatají před rodiči i před spolužáky. A vlečen událostmi vypůjčí si tajně dědečkův pečlivě opatrovaný cadillac, aby se mohl s kamarády vydat na plánovanou projížďku. Ta však skončí úplně jinak, než si Les vůbec dokázal představit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (66)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Heather Grahamová jako začínající hvězdička ve své první významnější roli neměla moc šanci předvést se - většinu filmu totiž strávila v poloze Járy Cimrmana - ležící, spící. Ale vypadala moc moc moc krásně už tehdy. Jinak je to taková teenagerovská komedie své doby - dnešní mládež už by se u toho asi moc nebavila. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Ještě při psaní komentáře se rozhoduju mezi plným počtem a čtyřmi hvězdami. Já vím, je to možná moc, ale k sakru, já tyhle komedie z 80. a 90. let tak miluju! Proč? Kvůli té jedinečné atmosféře, kvůli těm starým flákům, které tenkrát hrály, kvůli té pohodě, kterou z toho filmu cítíte… A u Řidičáku je to možná i kvůli mladé a dokonalé Heather Graham, Coreymu a Coreymu a jedné úžasné, vtipné a sem tam i romantické (tanec na kapotě) noci. Tak jo, už jsem se rozhodl, plný počet. Vím, že za tohle půjdu nejspíše do filmového pekla, ale aspoň mi nebude zima… :-) ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Oh jé jej, to měli ale ke konci >osmdesátek< problémy ti středoškolští středostavovští smradi v júesej... Jó to byly diskočasy, hoši nosili >teple< vyfoukané vlásky a dívenky vypadaly rovnou jako Barbíny, všichni měli k malým ptákům a kozenám velký káry a všude vládla konzumláska a tržní mír... Komu bylo šestnáct a neměl řidičák byl proti nám, neměl šanci na babu a vůbec na celej ten americkej ráj! . . . Škoda jen, že tenhle filmek je nadmíru hloupý, stavící jen na plytkém pubertálním žvanění a rádobyhumorném vršení idiotských situací bez nějaké logiky a ladu a i na trošku toho blití dojde, no chachachacha až se jeden za břicho popadal... %-/.. A za to rozflákání nádherného Cadillacu Sedan de Ville jen kvůli pitomé pointě bych coby milovník plechové krásy tvůrce liskal... ;-| . . . Pro telenašince k marnosti opět umocněno ořezem obrazu a postpubertálně čudláckým a ryze technicky tradičně bezzvučným novodabingem, kdy nakonec největší fór při uvedení na prudakůlové noční trdlovizi je, že ač ve srovnání s dnešními puberťáckými řachandami hotový čajíček má tento film cejch "programu nevhodného pro děti a mládež", byť jde o ryzí dobovou týnejdžroffskou komedii... Tak vyčurat, pomodlit a spát, blbouni všehomíra a hezkou zábavu... - - - P.S. Dvě hvězdičky se sebezapřením a ta druhá je snad fakt jen za ten >ďábelský< auťák, viz http://en.wikipedia.org/wiki/File:1972_Cadillac_Sedan_de_Ville.jpg ... Jo, to je přesně ON, i ta barva byla podobná... - - - - - (Poprvé viděno 16.1.2012 na >primakůl< tv /želbohu s idiotským dabingem a ořezaným obrazem na 4:3/, hodnocení 760., komentář zde jako šestačtyřicátý - 17-1-2012) ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Problémy teenagerů mě ve filmech vůbec neberou, ale tahle bláznivá cesta za řidičákem mě bavila. Škoda, že nebyla v roli Mercedes nějaká větší kost, to bych pak dal vyšší hodnocení. Každopádně ten look 80. let je kouzelný a především díky němu jsem strávil pohodovou hodinku a půl, při které jsem ještě zavzpomínal na moje patálie s řidičákem. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Asi to zažil každý, kdo si chtěl udělat řidičský průkaz, aby oslnil nějakou dívku ve své nadupané káře. Corey Haim chce na jednu výstavní bloncku udělat velký dojem tím, že ji sveze, ale vzhledem k tomu, že zkoušky na řidičák neudělal, tak ze super projíždky s dívkou snů nebude nejspíš nic. Ovšem v případě Haima není žádný problém vzít tátovo auto z garáže a svézt v něm nejen svůj idol, ale i své povedené kamarádíčky a nikdo z nich netuší, že se jede "na černo". A jak už to v bláznivých komediích bývá výsledek je vždy opačný než by hlavní hrdina chtěl. Bavil jsem se až nečekaně dobře, protože komedie gagy chrlí kulometnou kadencí a většina z nich opravdu stojí za to. Haim s Feldmanem si dokonale sednou a je to hlavně jejich zásluha, že se z průměrného scénáře stala nadprůměrná komedie typická pro 80.léta. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Corey Haim a Corey Feldman si udělali řidičské průkazy během natáčení filmu. (Fenk)

Reklama

Reklama