Killjoy Goes to Hell

Horor

USA, 2012, 92 min

• beso74

Typický kolorit, ktorým sa vyznačovali diela z dielne Full Moon z deväťdesiatych rokov. Špeciálne efekty postavené na maskách, bizarné hlavné postavy, ne-herecké herecké výkony, jedným slovom nezameniteľný svet Charlesa Banda, ktorý určite nie je ten najkrajší a najlepší z možných filmových svetov, ale predsa len iný ako tie ostatné, aspoň pre mňa. Aj keď sa tento film nedá ani zďaleka považovať za to lepšie z ich tvorby, v porovnaní s ich ďalšími výtvormi z posledného obdobia je to aspoň pozerateľné... S ostatnými dielmi série zatiaľ neviem porovnať,(4.12.2012)

• LIVINGDEAD

OBSAH: Čtvrtý příběh představující skupinu lidí, kteří bojují s krvelačným klaunem Killjoyem. Nyní je Killjoy obviněn za to, že není tak opravdu zlý, neboť zanechal jednu oběť - Sadie, živou. Nyní ji musí klaun unést do pekla, aby ho všechny děsivé bytosti přijali opět mezi sebe.(13.10.2012)

• ARI50

Baba jaga, klaun a k tomu spartakus mám dost.(2.12.2016)

Tak predsa je to pravda, štvrtý Killjoy je konečne plne zábavný film. Asi je to tým že séria opustila šablónu kde nejakú partu trtkov zabíja klaun z pekla a hlavným hrdinom sa stal sám Killjoy sám bojujúci o život. Vedenie pekla ho totiž obvinilo z úplnej neschopnosti a chcú ho odsúdiť do ničoty. Celý film je tak vlastne súdny proces kde sa klaunozmrd snaží nejako obhájiť, ale moc sa mu to nedarí lebo jeho advokát je slaboduchý ( aspoň sa tak tvári ), jeho ex klaunica Batty Boop je na neho dosť nasratá a zbytku party nie je rozumieť. Ťažko považovať za relevantné svedectvo keď jeden drmolí "šiza-viza" a prekladá to nemý mím, takže nakoniec je z toho hovno. Nejakú šancu predstavuje dievča čo prežilo predošlý diel a je zavretá v blázinci. Trent Haaga je v úlohe klaunského satanáša už udomácnený a čím sa viac topí v sračkách tým ma viac bavil, tak ako aj jeho spomínaný compadres na čele s buchnátom Punchym. Takže je to fajn trashová bizár komédia z kotolne, pekné masky, občas gore efekt a záverečná bitka klaunov s gladiátormi. A fakt sa teším na ďalší diel, lebo Psycho Circus sľubuje niečo riadne pošahané.(9.10.2017)

Je celkem s podivem že až 4 díl považuji za nejlepší díl serie. Ona se kvalita zlepšuje podle mého každým dílem. Jednička je sračka a pak to je o něco lepší a lepší. Ale i tak se to z průměru nevyhrabe. Tedy toho lepšího protože filmy co nám posledních 10 let Full moon servíruje jsou sračky. Tohle mě celkem překvapilo. Killjoy se vrací ale tentokrát jde do pekla protože je moc hodný. A tak za něj ostatní klauni jdou zavraždit hlavní hrdinku z 3 dílu co přežila. Film je to stupidní ale masky jsou moc fajn a sem tam dokážou nahnat strach. Haaga je sympaťák a Killjoy je mu psán na tělo. Ale i tak mi tu jako ve všech dílech vadil ten nacpanej humor. Ale jinak za mě dobré.(14.2.2014)

• - Natáčení filmu trvalo pouhých sedm dní. (hladass)

• - 4-5 hodín trvalo, kým sa podarilo nalíčiť herečku Victoriu De Mare do úlohy Batty Boop. Navyše, ďalšie 2 hodiny trvalo odstraňovanie mejkapu z jej tváre. (beso74)

• - Tento film je v katalógu spoločnosti Full Moon Pictures vedený pod poradovým číslom 256. Killjoy (Trent Haaga) má vo väzení číslo 256. A do tretice, hlavná hrdinka má v nemocnici tiež číslo 256. (beso74)