Zpátky se Sobotou

Česko, 2012, 17x52 min

Kamera:

David Marvan

Luděk Sobota, Luděk Nekuda (a.z.), Jiří Wimmer (a.z.), Ladislav Smoljak (a.z.), Zdeněk Svěrák (a.z.), Felix Holzmann (a.z.), Vladimír Menšík (a.z.), Josef Alois Náhlovský (a.z.), Josef Mladý (a.z.) (více)

Šestnáctidílný cyklus Zpátky se Sobotou nabízí ohlédnutí „zpátky“ do historie, na nezapomenutelné scénky celé řady dvojic komiků, které obohatily televizní zábavu jak v Československé, tak později v České televizi. V každém díle bude představena jedna dvojice, a to od sólového působení jednotlivých osobností, přes jejich seznámení a společnou uměleckou dráhu. Divákovi nabízíme jiný, neotřelý úhel pohledu jednak grafickým ztvárněním, ale také očima osobnosti, která má k této disciplíně blízko. Rozumí a chápe práci ve dvojici a může do pořadu přenést i něco ze svých vlastních zkušeností – Luděk Sobota.
Jednotlivé díly:  1.-Kaiser a Lábus poprvé
13.-Menšík a spol.
14.-Šimek a Krampol
15.-Smoljak a Svěrák
16.-Bohdalová a Dvořák
17.- a bonusový díl - Král zábavy Vladimír Menšík (oficiální text distributora)

SOLOM.

Poslední dobou není jaksi moc čas sledovat filmy kvůli debilnímu COVIDU a faktu, že makám ve službách a člověk je rád, že si lehne a občas mrkne na nějaký ten pořad (u kterého stejně většinou vytuhne), nebo dá maximálně nějaký ten krátkometrážní kousek na odreagování. Zábavné pořady jsou ale dobré na relax a ještě se u toho člověk i zasměje a Luděk Sobota ze sebe debila umí a uměl dělat dobře. Některé jeho historky, vtípky a scénky jsou legendární a hlavně měl to štěstí, že jich hodně dělal vedle dalších výborných herců a komiků viz třeba Šimek, Nárožný + se tu v různých scénkách objevují i další známé osobnosti. Hodně scének znám už nazpaměť a pořád se u nich zasměju. ()

otík

Luděk Sobota svým osobitým způsobem uvádí vzpomínkový pořad na téma zábavné dvojice. Mezi scénkami řekne také pár slov k životní kariéře obou představitelů, takže se člověk i něco dozví. 1. díl se věnuje Kaiserovi a Lábusovi. Uvidíme spoustu známých, ale i pár spíše neznámých scének. Za geniální pak považuji scénku Nejslabší máte padáka. 2. díl je věnován Luďku Nekudovi a Jiřímu Císlerovi. Všechny scénky pocházejí z jejich společných pořadů nazvaných Sešlost. Scénky jsou to báječné. Díl č. 3 se věnuje Šípovi a Uhlířovi. Užijeme se poměrně neznámé scénky z Televizního klubu mladých, Klip, klap, kdo pozdě chodí, Šaráda a Hitšaráda. Ve 4. díle se znovu vrátíme ke Kaiserovi a Lábusovi. Uvidíme je ve scénkách z pořadů Letem světem, Kabaret u dobré pohody, Pojďte s námi na tah, Zeměkoule, Den otevřených dveří, Haló, tady Orchestr a balet ČST. Některé scénky jsou zcela neznámé, některé už vícekrát viděné v jiných pořadech. 5. díl se věnuje Felixi Holzmannovi a to jeho scénkám ze silvestrovských pořadů, dále Dvanáct gratulací a Humoriády Felixe Holzmanna. Scénky nejsou notoricky známé, potěší každého. 6. díl připomene poprvé Šimka a Grossmanna, scénky jsou především z jejich Návštěvních dnů a pořadu Hop dva tři Š a G, a jde hlavně o rozhovory této dvojice + povídku Jak jsem se učil kouřit. Scénky jsou spíše neznámé nebo ne až tolik často opakované. V 7. díle zavzpomínáme na Milana Lasicu a Julia Satinského především v silvestrovských pořadech, dále v Ktosi je za dverami, Hovory H, Zpívá Karel Gott. V 8. díle se předvede Iva Janžurová s různými partnery ve scénkách z Abeceda C plus J, Kabaret U dobré pohody, Humoriády Felixe Holzmanna, Silvestr na Silvestru, Divadélko pod věží a Sešlost. Scénky vcelku zábavné i neznámé, ale nijak objevné. V 9. díle si opět připomeneme mistry humoru Šimka a Grossmanna, a to v dalších dílech jejich pořadů Návštěvní den Š a G, Návštěvní den Šimka a Grossmanna, Hop dva tři Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna, Návštěvní den v Semaforu, Návštěvní den a Pánský večírek. V 10. dílu se vzpomíná na dvojici komiků s osobitým humorem Aloise Náhlovského a Josefa Mladého. Uvidíme ukázky z pořadů Hodina v Parku, Silvestrovský kufr, Na holky se nepíská, Galasuperšou, Silvestr 1999 aneb Paráda z Kavčích hor. Mně jejich humor moc nesedí, výběr scének průměrný. V 11. díle zavzpomíná sám Sobota jako součást dvojice se Šimkem na jejich společné účinkování v pořadech jako Decentní večer, Silvestr 1974 a 1981, Kabaret u dobré pohody, Možná přijde i kouzelník a Kaleidoskop dobré zábavy. Podařené scénky, které nejsou až zas tak úplně profláknuté. 12. díl přináší vzpomínku na Jiřího Wimmera a jeho partnery (s Janem Valou v Bobleslav, Boleslav, překrásné město ...), na Karla Černocha (Možná přijde i kouzelník) a také připomene jeho samostatné výstupy (To by nikdo nečekal, Silvestr 1981, Šance). Také zde se dočkáme občas hodně už pozapomenutých, ale podařených scének. 13. díl vzpomíná na legendárního baviče Vladimíra Menšíka. Kvalita scének je jasná - výtečná. Je ale dobře, že autoři vybrali scénky spíše neznámé, snad jen jedna se Stellou Zázvorkovou byla profláklejší, zbytek spíše neznámý. Ukázky z pořadů Silvestr budiž pestr aneb Do půlnoci mnoho času nezbývá, Silvestr 85, Myslivečku, kdybys chtěl, Kabaret U dobré pohody, Námořnický karneval, Dobrý večer s Waldemarem, Silvestr U zvonečku. 14. díl opět připomene Šimka, tentokrát ve dvojici s Jiřím Krampolem. Ukázky jsou hlavně z několika dílů Zajíce v pytli, a dále Z pěti přání, Jak jsme to neviděli aneb Silvestr 1988. 15. díl přivádí na scénu autorskou dvojici Svěráka se Smoljakem a zajímavé scénky z pořadů Jak jsme to neviděli aneb Silvestr 1988, Veselé příhody z natáčení, Kabaret U dobré pohody, Mladýma očima, O smíchu, Akt, Haló, tady Orchestr a balet ČST, Hospoda na mýtince a ukázky z filmů Na samotě u lesa, Vrchní prchni. 16. díl mapuje spolupráci Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Dvořáka, je tedy jasné, že většina ukázek je z všemožných dílů pořadu Televarieté, navíc jedna ukázka je ze Silvestru 1967 - S našinci kolem Evropy. Díly číslo 17 a 18 jsou bonusové. 17. díl vzpomíná už podruhé na velikána českého humoru Vladimíra Menšíka (zcela pro mně neznámé scénky z pořadů Kabaret U dobré pohody, Průvan, Silvestr je za dveřmi) a 18. díl se jmenuje Slavní zpěváci ve scénkách a podívá se na zoubek zpěvákům, kteří vystoupili v zábavných scénkách (Gott, Mládek, Bílá, Vondráčková, Janů, Bobek, Zich, Janda, Laufer, Černoch v pořadech Zpívá Karel Gott, Šance, Za oponou, Hudba - to je moje, Možná přijde i kouzelník, Manéž Bolka Polívky, Galasuperšou). Celkově se dá říct, že tento pořad je přínosný především v tom, že přináší poměrně neznámé či ne tolik opakované scénky z různých pořadů. () (méně) (více)

J*A*M*A*L

Líbila se mi pouze scénka číslo jedna Kaiser a Lábus poprvé a nebo podruhé, u nich jsem vybuchoval smíchy, bylo štěstí to vidět zrovna jsem to totiž přepl v televizi a tam to dávali a tak jsem se díval a u toho připravoval na Silvestra, jen škoda, že mě moc nesedly i ostatní a za jednu scénu přece nemůžu dát více hvězdiček.Možná tomu Československu nerozumím. ()

kingik

Pásmo scének známých komiků v šestnáctidílném cyklu. Představí se zde scénky proslulé, známé i ty méně známé a divák si tak zavzpomíná na zábavnou tvorbu, která z obrazovek postupem času vymizela. Luděk Sobota sice jako moderátor působí všelijak, ale jednou z jeho disciplín byl svého času také bavič na plný úvazek a tak se nabízel jako jeden z mála žijících legendárních komiků na post průvodce tímto vzpomínkovým pořadem. Ovšem nemile jsem zjistil, že humorné scénky už dnes tolik nepobaví jako v době svého vzniku. Ale jako ucelená sbírka komiků všeho druhu a jejich humorných výstupů je to dobrá přehlídka, která neprobíhá v pietním duchu. Mé hodnocení: 60% ()

Olík

Zpátky se Sobotou aneb opakovaně se smějme minulosti, neboť přítomnost komice nepřeje. Bezesporu dobrý nápad, takové malé vzdání holdu opravdovým legendám televizní zábavy…..ale nenavštívili jsme tento krám už několikrát???? Donekonečna se opakující televizní recyklace léty prověřených scének (možná si tvůrci mohli dát větší práci s jejích výběrem), tentokrát i s trochou té osvěty okolo….i když o jejím podání od Luďka Soboty by se dalo diskutovat. Svůj díl by si určitě za svou ranou tvorbu zasloužil i Ivan Mládek možná by se dalo uvažovat i o Bolku Polívkovy. ()