Středoškolská studentka je unesena vrahem s vadou řeči. Aby přežila, vypráví vrahovi pět děsivých příběhů. (mikki089)

eraserhead666

Ech, nevybavuji si, jestli mě nějaký korejský horror někdy tak zklamal. Čtyři povídky, jedna slabší než druhá (nakonec se mi nejvíce líbila ta se záměnou nevěsty), u půlky z nich zbytečně a bezdůvodně nacpaný nadpřirozený efekt (tvůrci nepochopili, že ti duchové nemusí být opravdu všude?) spojené podivným spojovacím příběhem s naprosto debilní pointou. Nudné, neoriginální, jakýkoliv zájem vyprchal někde u druhé povídky. Docela zklamání. ()

ricci.s

Zatiaľ najlepší tohtoročný horor z Ázie, o tom niet pochýb. Psychopat unesie mladú ženu a prinúti ju, aby mu rozprávala hororové príbehy. Takže sa jedná o poviedkový horor zložený zo štyroch častí. Prvý príbeh rozpráva o dvoch deťoch, ktoré sú samé doma a čaká na nich nejedno prekvapenie, a samozrejme boj o život. Výborná poviedka, desivá, napínavá, po dlhej dobe som pocítil poriadny záchvev strachu. Kazí ju len zbytočne zdĺhavý a komplikovaný záver. (8,5/10). V druhej poviedke máme letušku, ktorá sa musí postaviť masovému vrahovi, ten samozrejme nemá problém vyvraždiť každého, na koho narazí. No len to by nebol ázijský horor, aby sa tam neobjavoval dlhovlasý duch, že? Ten sa tam teda vôbec nehodil, čistokrvný slasher by som uvítal omnoho viac. Ale aj napriek tomu - slušné mordy, slušné tempo. (7/10). Tretia poviedka o dvoch sestrách bojujúcich o jedného bohatého muža je najslabším článkom filmu. Hororových prvkov je minimum a aj keď pár vydarených krvavých scenérií v závere to zachraňuje, väčšinu času nuda. Kanibalské námety obvykle vítam, akurát v trochu brutálnejšom prevedení (5/10). V záverečnom príbehu bojuje skupinka ľudí v sanitke nie len proti zombíkom, ale aj proti sebe navzájom. Skvelé! Akonáhle nabehnú zombíci, naberie to ten správny rytmus - parádne masky, parádne gore, akurát trochu zmätená kamera a strih. (8/10). A ako napokon dopadne naša hlavná hrdinka? Uvidíte sami :-) No v každom prípade - tentokrát chválim, a to poriadne. ()

sniper18

Je to celkom dobrý poviedkový horor. Má dobrý príbeh o študentke, ktorá je unesená nebezpečným zabijakom a ten chce, aby mu rozprúdila krv tým, že mu porozpráva hororové príbehy, inak ju zabije. A tak sa tu nájdu štyri poviedky, prvá o dvoch deťoch, ktoré čakajú doma na svoju matku, ale do bytu sa chce dostať neznámy muž a navyše je tu aj duch, druhá o letuške, ktorá počas letu musí čeliť brutálnemu vrahovi, keďže sa mu podarilo zneškodniť sprevádzajúcich policajtov, tretia o mladej žene, ktorá sa chystá vydať za úspešného muža, lenže jej nevlastná sestra mu ho chce prevziať, v čom ju podporuje aj matka, pričom ani muž nie je úplne nevinný a štvrtý o osádke sanitky, ktorá v zóne nákazy, kde sa nakazení menia na nemysliacich zabijakov vezme matku s dcérou, lenže práve tá je nakazená a tak sa musia rozhodnúť, čo ďalej. Spracovanie je celkom slušné, poviedky sú nadmieru rozmanité, takže poteší viacero hororových subžánrov, svižné a nápadité a dokonca mi prišli aj dosť vyrovnané. Prvá ma zaujala hlavne nečakanou kombináciou dvoch typov zla, nebezpečného muža s neznámou motiváciou a ducha, pričom obidva mali svoje scény, ktoré ma dosť potešili, ale aj celkovo mi to prišlo dejovo dosť slušne prepracované s pár dobrými prekvapeniami (70%). Druhá je síce najpriamočiarejšia, ale bavila ma najviac, jedine kulisy mi prišli trochu lacnejšie, než by bolo vhodné, ale aj tak slasher na palube lietadla je výborný nápad, ktorý sa aj podarilo dobre využiť, ideálna dvojica hlavných súperov, niekoľko slušných úmrtí, toto ma dosť bavilo (75%). Tretia má toho s hororom spoločného najmenej, no to mi vôbec neprekáža, potenciál bol síce o trochu väčší, ale aj tak mi to prišlo až prekvapivo originálne a nápadité a k tomu ešte to finále, v plnohodnotnej filmovej verzii by som chcel najviac vidieť práve túto poviedku, pretože práve v jej prípade tá krátka dĺžka uškodila najviac (70%). A štvrá mi príde najslabšia, zombie tématiku mám rád a tu je tiež celkom dobre zvládnutá, ale chýbajú tu nejaké zaujímavejšie scény a zároveň ma ani moc nezaujímalo, ako sa to skončí (65%). Čo sa týka hereckého obsadenia, známych tvárí je tu síce len pár, ale aj tak mi postavy prišli úplne ideálne, hlavne letuška a vrah z druhej poviedky, deti z prvej, ale aj kompletné obsadenie tretej. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, jedine tie kulisy lietadla mi moc nesedeli, ale inak som dosť spokojný, vyniká hlavne slušná atmosféra v prvej a vizuálna stránka v tretej poviedke. Takže celkovo som rozhodne spokojný, žiadna poviedka ma síce úplne nenadchla, ale bavili ma všetky a hlavne tie prvé tri boli na pomery poviedok dosť kvalitné. 70% ()

misterz

Priemerný poviedkový horor z Ázie. Unesená žena musí rozprávať svojmu psychopatickému únoscovi strašidelné príbehy, pretože môže spať len vtedy, keď sa mu od strachu rozprúdi krv v žilách. Prvá poviedka sa snaží naservírovať divákovi porciu strachu v podobe vystrašených detí, ktoré čakajú doma na mamu. Dostanú však nemilú návštevu. Oceňujem výbornú atmosféru, malo to však zbytočne komplikovaný dej. Preto ide o čistý priemer. V druhej poviedke sledujeme príbeh letušky a masového vraha, ktorého prevážajú lietadlom. Samozrejme unikne a začne vraždiť všetkých naokolo. Atmosféra tu síce trocha poľavila, ale vraždičky sú prevedené celkom dobre takže opäť priemer. Tretia poviedka o dvoch sestrách, ktoré sa chcú vydať za toho istého muža je najslabším článkom, vôbec ma nebavila. Žiadna atmosféra, žiaden zmysluplný dej. Vyzeralo to na pekné gore ale nakoniec ani to nebolo, v podstate táto poviedka neupútala vôbec ničím. Veľmi slabý podpriemer. Posledná poviedka je jednoznačne najlepšia. Keby boli všetky v tomto duchu tak idem o hviezdu hore. Bolo to napínavé, príjemne atmosferické a masky zombíkov veľmi dobre urobené. Celkový dojem teda táto poviedka zlepšuje na slušný priemer, ale aj tak, od snímku som čakal viac. 65/100 ()

rollman1

Tak tady máme další povídkový horor. Základní příběh, kde nějaký nedomrlý teplák unese mladou slečnu a chce po ní, aby mu vyprávěla hororové příběhy, protože jinak neusne a to by byl pro slečnu průser. První povídka byla asi nejlépe atmosféricky zvládnutá a nejednou mi jezdil mráz po zádech. Děti sami doma, jeden zloděj a duch. Smrtelná kombinace. Takový pěkný home invasion(4*). Druhá povídka se odehrává v letadle a mohl to být krásný čistokrevný slasher, ale ono né a prostě se ta dlouhovlasá čubka objeví i tady. Jinak brutální, vrah charismatický, jen by to chtělo více vražd.(3*). Třetí a nejhorší povídka o sestrách co chtějí jednoho chlapa. To byla děsná nuda a jen konec stojí za zmíňku(1*). Na poslední jsem se těšil nejvíce, jelikož se jedná o povídku se zombie (Uhádl si správně, mám pro ně slabost). Jedna sanitka, plno zombie a ještě velmi křehké vztahy v té sanitce. Zběsilý střih, zbytečně moc zdlouhavé a zmatené(2*). A Jak dopadne slečna v základním příběhu ? Pche, píšu snad pro časopis SPOILER ? Ne, takže na to mrkni hezky sám!!!! ()

Caelos

Vyprávěj mi strašidelné příběhy. A co když ne? Tak zhebneš. Tak jo. Spojovací linka mezi jednotlivými příběhy je jednoduše blbá a na odpad. Navíc člověk čeká, že ty jalové povídky aspoň nějak dobře uzavře, jenže člověk má po skončení chuť hodit do plátna cokoli co má po ruce, protože... Cože? První povídka se mi líbila, tedy v rámci možností. Je fakt že to taky tak trochu vyšumělo do prázdna, ale mělo to pěknou atmošku a děsivé ksichty. Druhá povídka byla o letadle, vrahovi a letušce. Byla naprosto k hovnu a opět se tam naprosto zbytečně zjevoval japonský duch, který tam jak jsem se ve více lidech shodli, byl naprosto zbytečný a byl tam jen proto aby tam byl. A jakože tam vůbec být nemusel. Třetí povídka byla o nevěstách. Docela netradiční námět, nicméně je to koncentrovaná nuda. Čtvrtá povídka o zombících a sanitce by mohla být dobrá. Což ale neznamená že je. Nicméně občas se tam dá zahlédnout povedená maska. Nic víc, předvídatelný konec je jen takovou třešničkou na dortu. A jak jsem se již zmínil na začátku, úplný konec v podání spojovacího příběhu byl velmi na hovno. Viděno na THS 2014. ()

maddy

Hororové antológie zbožňujem a tak je na škodu, že sú prevažne ukotvené len v ázijskej hororovej tvorbe (rozumej: v Japonskej/Hong Kongskej a Thajske tvorbe, lebo Kórejci sú skôr výnimkou) a ostatné krajiny sa im venujú len veľmi sporadicky (viď nedávno rozbehnutá séria V/H/S z USA). V Horror Stories rámuje štyri hororové príspevky rozprávanie mladej dievčiny, ktorá má uspať psychopata a na starosť ho mal Gyu-dong Min, ktorý svojho času v roku 1999 bodoval s Whispering Corridors 2 (3,5*). Nakoľko sa nejedná o ucelený príbeh, tu hodnotenie neudelím. Prvý príbeh: Don't Answer to the Door (3*) je variacou na subžáner „home-invasion“ a natočil ho Beom-sik Jeong, ktorý má za sebou priemerný horor Epitaph (2*) z roku 2007, tu sa však výrazne polepšil. Sústredí sa na dve deti, na ktoré číhajú únoscovia. Má pomerne zbytočne humorný úvod a ani príbeh nie je ničím výnimočný. Čo ho však drží nad vodou je následne dianie v byte, ktoré je natočené veľmi zručne s efektnými spomaľovačkami, ale hlavne s poriadnou dávkou napätia a stiesňujúceho pocitu. Navyše s pomerne logicky sa chovajúcimi postavami. Jediná škoda zbytočného „záveru po závere“, ktorý príbeh len komplikuje. Osobne som mal dokonca pocit, že už začala ďalšia poviedka, keď som zistil, že záverečné 2 minúty sa ešte venovali predošlému dianiu. Druhý príbeh: Endless Flight (3*) je v podstate „slasher“ o letuške, ktorá musí čeliť masovému vrahovi počas prepravy lietadlom a natočil ho Dae-ung Im, ktorý nás v roku 2006 obdaril hororovou priemernosťou To Sir With Love (2,5*), aj tento krát sa však jedná o zlepšenie jeho režisérskych schopností . Oproti svojmu predchodcovi podstatne pritvrdzuje na brutalite. Príbehovo opäť nič unikátne, ale slušné tempo, príjemné napätie, rozumné postavy a slušná dávka krvi vytvára ďalší príjemný hororový kraťas. Jediné, čo je tu absolútne zbytočné je nepodstatná línia s duchom, ktorá sa tu jednak nehodí a ani nemá v príbehu žiadne výrazné opodstatnenie, takže tých pár scén šlo rozhodne vynechať. Tretia poviedka: Secret Recipe (2*) zabŕda do kanibalizmu a je o sestrách usilujúcich sa stať nevestou jedného bohatého muža a na starosť ju dostal Ji-yeong Hong, ktorý predtým priniesol do kórejskej kinematografie len romancu The Naked Kitchen, ktorú som ale nevidel. Tento jeho príspevok je však tým najslabším v sérii. Prerod príbehu do kanibalizmu sa tvári ako „prekvapivý“ zvrat, avšak je odhadnuteľný po prvej minúte. Navyše to celé zráža nezmyselné vystavanie celého príbehu, ktoré príbehové zvraty ukončuje „snom“, resp. prebudením sa postavy na úplne inom mieste ako bola predtým. Chabá zásterka režiséra v momentoch, keď už nevie ako ďalej. Štvrtý príbeh: Ambulance on the Death Zone (2,5*) má celkom originálny námet o ambulancii, ktorá zachraňuje ľudí počas zombie apokalypsy a zastrešilo ju duo Kim Sun & Kim Gok, ktorý priniesli napríklad White: The Melody of Curse (2*) v roku 2011. Škoda, že sa príbeh väčšinu času sústredí na problémy vo vnútri sanitky, pretože takto hlúpe postavy som už dlho nevidel v žiadnom horore. Nezmyselné konanie, zbytočne dlhé hádky, ktoré len uberajú z 25 minútovej stopáže. Keď sa v tých pár minútach konajú nájazdy zombie na sanitku tak sa do popredia dostávajú celkom slušné masky (hlavne na ázijske pomery, kde zombíci väčšinou vyzerajú dosť chabo), ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že tým otravným, absolútne logicky neuvažujúcim postavám som prial okamžitú smrť. Škoda, toto malo rozhodne na viac. Námet za to stál! PS: v podstate sa jedná o druhý zombie kraťas v ázijskej analógii aký som mal možnosť vidieť – odporúčam však ten prvý BACKPACKERS od thajca Songyos Sugmakanan v sérii Phobia 2, bol skutočne vynikajúci. CELKOVO: 2,5* ... ale s prižmúrením všetkých očí zaokrúhlim na tie tri hviezdičky, pretože po tých hororových podpriemeroch, ktoré Kórejci točili posledné 3-4 roky (Sector 7, Ghastly a pod.) sa jedná aspoň o slabý závan akej takej kvality (myslím tým hlavne prvé dva príbehy). Snáď tohto ročné pokračovanie bude mať stúpajúcu tendenciu. () (méně) (více)

Tereszka33

Námět dobrý, ale na mě to moc nefungovalo. Z několika příběhů mě zaujal pouze jeden a to mi přijde na dvě hodiny filmu docela málo. ()

Forsberg11

Pre mňa osobne veľmi milé prekvapenie. K ázijským (tobôš kórejským) hororom sa dostávam len veľmi sporadicky, ale mám asi to šťastie, že už keď sa k nejakému odhodlám, jedná sa väčšinou o veľmi kvalitný kúsok. K tomuto som sa dostal v podstate náhodne, len vďaka tomu, že som plánoval vytvoriť titulky k nejakému filmu a tento mi bol doporučený jednou hororovou fanúšičkou na Facebooku. Neváhal som teda a film si ešte v ten deň pustil. Horror Stories (ako už vypovedá samotný anglický názov) rozpráva o štyroch rôznych hororových príbehoch: 1.) DON´T ANSWER TO THE DOOR - "Príbeh pojednáva o dvoch malých súrodencoch, ktorí sami doma čakajú na matku, ktorá má prísť z práce večer domov. Tá im volá, že príde kuriér, ktorí ma doručiť zásielku, ale nech mu za žiadnych okolností neotvárajú a zásielku nech nechá pred dverami." Jedná sa o typickú východoázijskú ducharinu s dlhovlasým duchom v hlavnej roli. Myslel som si, že po x-krát prevarenom Kruhu a Nenávisti ma takéto niečo už nedokáže vystrašiť, ale mýlil som sa. Skutočne som sa bál, po celom tele mi behali zimomriavky a mal som taký dobrý zlý pocit aký mávam len pri veľmi strašidelných kúskoch. Bál som sa až to nebolo pekné, stále sa niečo dialo a keď som si myslel, že si na chvíľu vydýchnem znovu sa objavila tá škaredá vyškerená dlhovlasá teta. Uff, toto bol aj pre mňa veľký záber, jedna z najhrôzostrašnejších a najdesivejších poviedok aké som kedy videl. Špičká žánru "ghost horror". (5*) 2.) ENDLESS FLIGHT je príbeh o prevoze nebezpečného masového vraha na palube lietadla, kde ho strážia len dvaja(!!) neschopný policajti. Ďalej tu máme letový personál v počte dve letušky a dvaja piloti..., no a samozrejme dlhovlasý duch, ktorý neviem čo tu hľadal, ale podľa mňa svoju úlohu splnil - naháňal mi miestami strach. Odhliadnuc od nelogickosti celého prevozu a chovania postáv sa jedná o slušný klaustrofobický slasher s prvkami duchariny, ktorá tu však nebola zďaleka tak výrazná ako v prvom príbehu. Hlavná postava je skutočne psychopat a tak tu nie je núdza o zaujímavé mordy, litre krvi a napínavé momenty. V podstate sa však nejedná o nič extra, priemer. (3*) 3.) SECRET RECIPE sa mi javil ako najslapší článok celého filmu. "Poviedka o dvoch sestrách, ktoré usilujú o jedného bohatého ženícha a sú schopné pre jeho priazeň spraviť čokoľvek. Netušia však aké krvavé tajomstvo ich vysnívaný ukrýva v tajných miestnostiach jeho vily." Príbeh je to veľmi nudný, zdĺhavý a nehororový. Zaujme snáď len jedna scéna na operačnom stole, aj tá však mohla byť spracovaná omnoho lepšie. Také slabé cannibal exploitation pre nenáročných s veľa odchylkami od hlavného deja, komplikovaných zvratov a mnou nepochopených pohnútok hlavných postáv. Slabota. (2*) 4.) AMBULANCE ON THE DEATH ZONE hovorí o jazde jednej sanitky, ktorá sa pokúša uniknúť zo zóny, kde sa nachádazjú nakazení (tu sa im hovorí Rats - Potkani). Na palube vezie ženu s poranenou dcérou a hlavní protagonisti sa v podstate celý čas hádajú či malá je, alebo nie je nakazená. Tento príbeh je kvalitná zombie jazda, samozrejme v typickom ázijskom podaní. Teda ukecaná, bizarná a nelogická. To mi však vôbec neprekážalo. Bavil som sa veľmi slušne, dej má spád, napätie a slušné gore so zaujímavých rozuzlením na konci. Pri tomto príbehu by som si (a to veľmi rád) vedel predstaviť celovečerný film. (4*) Spočítané, podčiarknuté: viac ako spokojnosť, určite odporúčam. Konečne niečo dobré, čo si založím do filmotéky. 80 %! () (méně) (více)

E´Tonno

Tak som si pozrel tento poviedkový hororík a musím k nemu rovno napísať, že žiadna z poviedok nevystupuje nad ostatné niekam ďaleko do výšin, no o to viac som spokojný s kvalitou a dejom každej z nich. Žiadny výrazne rušivý (ani v dobrom ani v zlom) element som nepostrehol, či už ide o kvalitu trikov, masiek, kameru, alebo hudbu. 1. príbeh o deťoch, ktoré boli samé doma - 65%, 2. príbeh o letuške vo väzenskom špeciáli - 70%, 3. príbeh o vydaja-chtivých sestrách - 65%, 4. príbeh o ambulancii v apokalyptickom svete - 60% a rámcový príbeh o unesenej študentke 55%. Ako celku dávam silné 3*. ()

Rathalos

Hororove antologie mam velmi rad,ale tentokrat ma Juzna Korea sklamala,nudne pribehy az na posledny,ten sa mi pacil velmi,vdaka nemu to nie na odpad,skoda,tesil som sa,ale ako sa povie,nie su kazdy den Vianoce...:-) ()

KUFI

Z tech peti povidek se mi docela libila ta prvni, respektive druha kdyz budu pocitat i tu hlavni kterou se ostatni prolinaji. Zkratka ta s detma "Sun and Moon". Ta byla pomerne strasidelna, napinava a celkem i napadita. Zbytek je uz takovej prumernej, az podprumernej. Rozdelil bych to asi nasledovne - 3/4/3/2/2. Celkove poctiva 3. ()

Morely

Divím se místnímu nízkému hodnocení. Tenhle horor je totiž velmi podařený. Každý z příběhu má svou atmosféru a režiséři jasně ukázali, že umí vygradovat napětí. První příběh mě i přes trochu zvláštní konec opravdu dostal... I když se mi něco líbilo více, něco méně, tento film mě dokázal vtáhnout a já po dlouhé době zase cítila mrazení v zádech- a za to mu dám 5 hvězdiček. Já si to zkrátka skvěle užila, tak proč se jednou neutrhnout ze řetězu, ne? ;) ()

pyzma84

Celkový priebeh filmu nám tu vykreslil ricci.s, v podstate bez videnia by som vedela, o čom to je a na čo sa mám pripraviť, naprieč tomu nadšeniu z jeho opisu, to nebolo až také nadšené sledovanie a asi by som aj hodnotila menej. Netvrdím, že zlá podívaná, no celkovo ma to nenadchlo, asi tými debilitami, že poviem Ti príbeh o.... Možnože by som skôr prijala rozvitie deja prvého príbehu na film, nejako to okoreniť-lebo tu sa dozvedáme málo-a bolo by to lepšie ako toto. ()

vrch07256732

S odstupom času stále ešte to lepšie z J.Korei. Paradoxne sa mi páčila 3.poviedka o sestrách - trocha humoru síce menej gore ale padajúca gilotínka na diaľkové ovládanie bola štýlová. Ostatné v rámci JKorejských tradícii. ()