poster

Lidožrout vegetarián

 • Česko

  Kanibal vegetarián

  (festivalový název)
 • Chorvatsko

  Ljudožder vegetarijanac

 • angličtina

  Vegetarian Cannibal

 • Slovensko

  Kanibal-vegetarián

  (festivalový název)

Drama

Chorvatsko / Slovinsko, 2012, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tucnakova
  *****

  První asociace, co se nabízí : jo, jo, je načase začít bourat tohle velký tabu - doktor jako morální opora společnosti a vzor všech cností ( a není to tím, že Babič je z "divokýho východu" - to si nenalhávejme ) - jakto, že mi máme pořád ještě jenom Sovu, Janderu, nebo borce z Ordinace v přerůžovém sadu ?!?! ... "Je tu jen vybraná smetánka - politici, právníci, policisti, doktoři a fotbalisti," pravila dost trefně jedna z postav filmu ... Nikde ani náznak katarze, jenom jízda - a ten konec ... !!!(20.3.2013)

 • Flego
  ****

  Chorvátsky televízny film je určite raritou vidieť, ale odvaha diváka bude odmenená. Príbeh o arogantnej svini ( inak sa nazvať nedá ) je sondou do spoločnosti, ktorá sa potĺka chaosom pri demokratických procesoch v postkomunistickej krajine ( úplatkárstvo, prepojenie mafie s políciou, rasizmus ). Ale primárne tu nejde o politiku, ide hlavne o tú sviňu, ktorá sa neúprosne borí do morálneho a profesného bahna. A tá cesta je niekedy až drásajúca... Film má veľké tempo, v podstate žiadnu medzihru, scény sa v rýchlom slede nabaľujú. Azda by som vytkol v niektorých prípadoch zbytočne tekavú kameru, ale inak som spokojný.(10.3.2013)

 • Cadel
  *****

  Dukaz, ze chorvati nejsou jen narod co te umi vofritovat vo posledni petikacku v campu Ujca, ale umi natocit i dobry film. Pribeh neni kdovijak slozity. Mlady, nadejny, uplatny lekar co by za eurovku prodal vlastni babicku pozvolna stoupa v hiearchii. Staci malo. Nestitit se tech nejvetsich moznych zverstev ....(15.5.2013)

 • dzberry
  *

  Sdělení bez začátku a konce, kterému odmítám rozumět. Mělo to být tytyty chorvatskému zdravotnictví a gynekologii pak zvlášť? Mělo to být zamyšlení nad nelegálními potraty? Nebo to byl fetiš pro studenty medicíny, kteří tuze rádi hovory o výškrabech doplňované názornými ukázkami? Anebo to bylo jen o korupci, která prorůstá i břicha těhotných žen? Anebo to byla jen taková malá chorvatská zrůdnost o jednom zrůdném jakodoktorovi, který se stýká s docela dost divnými zrůdičkami bez svědomí? Nevím. A vlastně ani nechci vědět... Netrvám na hlubokomyslných filmech, tohle „nesdělení“ ale bylo fakt hloupé, bezúčelné...(13.11.2014)

 • Othello
  ****

  Tak hele, s tím přirovnáním k Bad Lieutenantovi jsem sem šel já. Ach jo. Každopádně je překvapivé, že navzdory tomu, jak odporné a deziluzivní ze zde vykreslení poměrů v Chorvatsku, jedná se pro mě o první film z oblasti bývalé Jugoslávie, kde si postavy nenadávají do etnik. PS: tak vlastně ne - všichni tam solí toho Araba. Ale byli jsme tentokrát fakt blízko, věřte mi(4.12.2019)

 • - René Bitorajac nosí ve filmu paruku. (Stoka)

 • - Ve scéně na pitevně se mihne autor knižní předlohy Ivo Balenović, který pracoval jako gynekolog, a nyní se již pouze věnuje psaní. Je to muž, který strká jakousi hmotu do mlýnku. (awful)