Reklama

Reklama

Lidožrout vegetarián

  • Česko Kanibal vegetarián (festivalový název) (více)
Trailer 1

Gynekolog Danko Babić působí na první pohled jako sympatický odborník vzbuzující důvěru u pacientek, personálu nemocnice a především u nadřízených. Tato přetvářka mu vychází tak dobře, že je v očích ředitele nemocnice jediným vhodným kandidátem na post primáře rozhádaného oddělení. Ovšem pod rouškou sympatického a kolegiálního doktora se skrývá nelidská hyena, která využívá nejsprostších praktik pro své obohacení. Neštítí se lhát pacientkám, falšovat dokumenty, přehodit vinu za zpackanou operaci na kolegu, provádět nelegální potraty a dělat nejrůznější špinavou práci pro zkorumpovaného šéfa místní policie a mafiánského bosse řídícího ve městě obchod s bílým masem. Postupně ztrácí poslední zbytky morálky, které v sobě měl a za peníze je ochoten udělat i ten nejotřesnější čin. (Balkanfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (21)

sochoking 

všechny recenze uživatele

V tomto filme je neuveriteľný zhon! Všetci v jednom kuse lietajú, behajú a mám pocit, že za nimi i kamera, pretože bola celá roztrasená a vyklepaná. Okrem toho tých podlostí a ''vychcaností '' je tam na ploche 85 min až toľko, že po čase som prestal venovať filmu pozornosť, pretože ma už nudili. Neustále som mal pocit, že hlavný hrdina je výpalník a nie gynekológ! Záverečných desať minút však nemalo chybu, a preto dávam dve hviezdičky. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Tak hele, s tím přirovnáním k Bad Lieutenantovi jsem sem šel já. Ach jo. Každopádně je překvapivé, že navzdory tomu, jak odporné a deziluzivní ze zde vykreslení poměrů v Chorvatsku, jedná se pro mě o první film z oblasti bývalé Jugoslávie, kde si postavy nenadávají do etnik. PS: tak vlastně ne - všichni tam solí toho Araba. Ale byli jsme tentokrát fakt blízko, věřte mi ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JEŠTĚ O MNĚ USLYŠÍŠ TY ČERVE!“...... /// Film o lidský mrdce a provázanosti ,,úspěšnejch“ (mocnejch) hajzlů, tak jak to známe i z našich končin. Někteří (Chorvati) by mohli ztratit důvěru ve zdravotnictví (předpokládám, že k policajtům ji už nemaj). Sledovat ,,machra“ při práci je pro silnější nátury. Snad i proto je celej ten příběh o životě v ,,tekutýmu písku“, ve kterým nemá smysl sebou házet, páč se jen propadáte níž a níž uvěřitelnej a tím i zajímavej. Takovej současnej film ze současnosti a věci, který se můžou(?) dít i u nás. Vlastně ne, my máme dr. Sovu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Ljudozder vegetarijanac“, kterou napsal Ivo Balenovic číst nebudu. 2.) Mám rád svině lidi, psí zápasy a komplikovaný porody. 3.) Thx za titule ,,bzucak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Chorvátsky televízny film je určite raritou vidieť, ale odvaha diváka bude odmenená. Príbeh o arogantnej svini ( inak sa nazvať nedá ) je sondou do spoločnosti, ktorá sa potĺka chaosom pri demokratických procesoch v postkomunistickej krajine ( úplatkárstvo, prepojenie mafie s políciou, rasizmus ). Ale primárne tu nejde o politiku, ide hlavne o tú sviňu, ktorá sa neúprosne borí do morálneho a profesného bahna. A tá cesta je niekedy až drásajúca... Film má veľké tempo, v podstate žiadnu medzihru, scény sa v rýchlom slede nabaľujú. Azda by som vytkol v niektorých prípadoch zbytočne tekavú kameru, ale inak som spokojný. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Smutný film o bezcitném a bezcharakterním lékaři-gynekologovi, který za všech okolností hraje jen sám na sebe. Aby dosáhl svého cíle je schopen jít přes mrtvoly a to doslova. Film je to zajímavý, ale počínání dr. Babiče je odporné a doslova mi to vadilo, proto hodnotím tak nějak neutrálně. Zdá se, že cesta k demokracii ve Východním bloku bude ještě hodně a hodně dlouhá! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Ve scéně na pitevně se mihne autor knižní předlohy Ivo Balenović, který pracoval jako gynekolog, a nyní se již pouze věnuje psaní. Je to muž, který strká jakousi hmotu do mlýnku. (awful)

Reklama

Reklama