Našrot

• Austrálie

• Irsko

Komedie

USA, 2013, 89 min

Opäť jedna z amerických teenagerských komédií o chlaste ,ženských a ešte raz o chlaste. Nič nové pod slnkom, 21 & Over zapadá do šedého priemeru bežných komédií, nemá čím prekvapiť a tentoraz som nepostrehol ani jednu scénu, ktorá by mi stála za to si ju zapamätať. Po prvé : nieje možné, aby 20 ročný chalani toľko vypili a v podstate im nič nebolo (samozrejme okrem Jeff Chenga) A po druhé : stále neverím, že toľko udalostí sa môže stať za jediný večer. A prečo až 3 hviezdy? Pretože sú aj väčšie, stupídnejšie sračky.(29.5.2013)

Nejlepší by bylo být jednadvacetiletý navždy. Tři nerozluční kámoši ze střední, Miller (Miles Teller), Casey (Skylar Astin) a JeffChang (Justin Chon), mají zatracený důvod opít se našrot. JeffChang slaví 21 narozeniny a s tímto věkem se otvírají všechny kluby ve městě, kde alkohol teče proudem a holky jsou tak nějak povolnější. A oslavenec se zlije do němoty. V klubech se zdržíme jen nějakou úvodní chvilku, a pak všichni tři budou obrážet přilehlé studentské koleje a jejich bujaré noční párty ve snaze dopátrat se adresy, na které je JeffChang ubytován, protože ji jeho dva zbylí kamarádi tak trochu nelogicky zapomněli, ačkoliv ho v úvodu na jeho koleji navštívili. A od té chvíle se rozběhne kolotoč neuvěřitelných událostí, kdy dojde od ponížení obou kamarádů od holčičího spolku přes jejich nucenou vzájemnou líbačku až po přilepeného plyšového medvídka v rozkroku opilce. Nejhorší je, že JeffChang má brzy ráno veledůležitý pohovor týkající se studia medicíny, který rozhodně nesmí zmeškat a v zádech velmi přísného a netolerantního otce, který nemá jeho kamarády příliš v lásce. Dejme tomu, že je už přetěžké přijít v žánru teen komedie s něčím novým a svěžím. A přesto se to tomuhle kousku podařilo, ačkoliv nezapře určitou inspiraci populárními "Prcičkami". Mám už takovou zkušenost, že když na filmu dělají dva režiséři, jako v tomto případě Jon Lucas a Scott Moore, není nouze o nedostatky. Pánové, jež jsou současně i autory scénáře, si vedle již zmíněného nelogického nezapamatování si adresy take nepohlídali časové úseky a neuvědomili si, že se za reálnou hodinu nedá stihnout poprat se, dorazit do nemocnice vyzvednout kamaráda v opileckém komatu, převléknout sebe i jeho atd.To tempo bylo zkrátka nereálné. Rovněž pády z několika metrových výšek jsou tady bez větších následků, a nelze brát v úvahu, že opilci mají štěstí a nic se jim většinou nestane. Oproti tomu je překvapením jen poměrně okrajová účast něžného pohlaví v ději. Ve filmu je sice bezpočet pohledných děvčat, ale výrazně do děje zasáhne pouze sympatická Sarah Wright jako Nicole, kolem níž se vytvoří téměř bizarní milostný mnohoúhelník. Po technické stránce je film natočený na vysoké úrovni. Pokud tedy filmu odpustíte určité nelogičnosti a nepřesnosti, bez kterých by se ústřední zápletka příliš nedala rozehrát a vyprávění jako takové by se nerozběhlo, je velká šance, že se nad nočními patáliemi tří vykutálených kámošů skvěle pobavíte. A o nic jiného ani filmu nešlo. Mé hodnocení: 80%(21.10.2013)

9 ročná spitá vietnamská defka. To nie je všetko. Fakt nehorazne milý film. 70% ste už všade videli, ale zvýšok je fakt nevtieravá sranda. Po polovici stopáže sa odtlačok teen film určite zmení. Záver je fakt kurva užasný. Ale keď ste suchár, ktorý pozerá komédie, len aby ich mohol spičiť, tak si nachystajte malé hodnotenie, pretože to nie je pre vás vôbec určené.:)(29.12.2013)

• cze.Oi

Ptákovina bez špetky originality, která staví humor na vtipnosti opilců a opakuje snad všechna klišé podobných filmů-nerd, kterého zkazí, pití hlavou dolu, malování na nemohoucí, vysokoškolská americká bratrstva a tak dále... I přes to má film vtipné chvilky a abych se zasmál, nepotřebuji inteligentní humor. Film se vyvíjí prvoplánově a žádné překvapení se nekoná.(6.5.2013)

Slabsi odvar Projektu X. Cekal jsem typickou pubertackou komedii, kde particka blbecku vyrazi zbavit se panictvi ala Superbad, ale film jde nastesti trochu jinou cestou. Zatimco Projekt X byla giga kalba na jednom mista, tady se v ramci jednoduchyho pribehu - dostat zlityho kamose domu, pari vsude kde se da, obrazej se hospody a vecirky a tak se furt neco deje. Hlavni particka je klasicky slozeni vseho schopny hovado a slusnacek, ale nastesti to nejsou nejaky vylozene pubertaci, coz ale neznamena, ze by delali o neco mensi kokotiny. Vylozene vtipnejch situaci tu moc neni, ale film tak nejak lehce bavi celou dobu, obcas se odehraje slusnej naklad, takze ve vysledku v zasade spokojenost za lepsi 3*.(3.8.2013)

• - Vo filme si strihol cameo aj známy anglický hudobný producent a dubstepový DJ Rusko. (Hamaradža)

• - Byla natočena i čínská verze filmu, jejíž natáčení probíhalo ve městě Linyi v čínské provincii Shandong. (Terva)

• - Ve chvíli, kdy Nicole (Sarah Wright) vytahuje Jeffovi (Justin Chon) trny z pozadí, má Jeff sundané trenky i kalhoty. Jejich sundání by mu ovšem vytáhlo i trny. (cze.Oi)