Kaijűtô no kessen: Gojira no musuko

Son of Godzilla

Sci-Fi

Japonsko, 1967, 84 min

Džun Fukuda

Masaru Sató

Celkem pěkný, konzistentní příběh, ale dva body jej u mě srážejí... 1. antropomorfnost Godzilly (a hlavně jejího syna) se už vymyká hranicím, ve kterých dovolím své představivosti vidět monstra. Je tu prostě velký chlap v latexu, který hraje neohrabanou příšeru... A je tu dítě v pyžamu s přidělaným ocasem, které už se vůbec nesnaží o respekt budící pohyb stotunového monstra, ale poskakuje jako 100% člověk. Hm. Aspoň že to trochu bylo kompenzované velehmyzem, do kterého se lidský herec nasoukat nemohl... 2. hlavní postava (nemohu nazvat hrdinou) se zejména v první půli chová jako strašný debil. A má to asi být jemně vtipné nebo dokonce to má být jen jeho mladicky nerozvážná povaha. Takže kvůli tomu u mě skoro palec dolů. Ale docela se mi líbil způsob, kterým byl přemožen megapavouk, dojemné...(25.2.2012)

• ledzepfan

Fukuda byl prostě gegen! Rozhodnul se, že do godzilly vnese pár nových prvků a to se mu taky povedlo-opřel se do toho svědomitě a doposud místy sice naivní, ale vkusné a inteligentní sérii nasadil klaunský nos, vyzbrojil jí baterií vtipů z hodně slabého soudku, přidal hromadu infantility, horu filmového neumětelství a odsoudil tak Godzillu na více než 10 let potupného šaškování. A tímhle "veledílem" se celý ten systém degradace definitivně ukotvil a rozjel na plné obrátky. Děj, postavy, dekorace-vše je těžce pod úrovní dosavadního Gstandardu a navíc se tady porodil ten malej zmrd, který furt dělá kiukiu, kope si s míčem(teda šutrem), poskakuje, plácá ručičkama(teda pacičkama) a vypadá opravdu(ale opravdu)nevkusně. Za ty fajn kudlanky, pavouka a jedinou ženskou postavu dávám 2 ale více ze mě pro tohle zvěrstvo nikdo nevytříská.-nazdar.(29.7.2013)

Fukudo, pochop prosím, že já chci vidět Godzillu, jak boří města a rozšlapává tančíky a ne bloudění kdesi v přírodě. Tam ať působí King Kong, ale Godzilla prostě patří do města! Nepřátelé nebyli špatní, celkem hezké loutky, ale tradiční protivníci to nebyli. Ale hlavně je Fukuda zodpovědný za narození nejprotinějšího tvora v Godzillím universu.(21.3.2013)

I v osmém díle této série usedl do režisérského křesla Jun Fukuda a já se již od prvních minut modlil, aby to dopadlo lépe než minule. Tvůrci museli disponovat s menším rozpočtem než u předešlého dílu a zároveň se snažili získat přízeň mladší populace. Proto z toho vznikl takový „rodinný film“, který byl pojat dosti humornou formou, ale naštěstí se zde dočkáme i celé řady zajímavých soubojů. No někteří se mnou možná nebudou souhlasit, ale rozhodně se mi líbili víc, než v sedmičce. Jen musím přikývnout většině diváků, že potomek Gojiry (Minilla) na mne moc velký dojem neudělal. Jeho poněkud „trapná“ visáž – obtloustlé pidimonstrum v puntíkovaném pyžamu, které se snaží dělat zábavu za každou cenu a sem tam si u toho i ublíží, si však zřejmě získá nejednoho dětského diváka a to byl i bezesporu tvůrčí záměr. Ještě štěstí, že tu byla nádherná příroda a dvě solidní monstrum (Kumongo a Kamacuras). Jen tak nějak nechápu, že nám teprve v osmém díle prozradí, že Gojira je vlastně CHLAP!!! Nebo jsem to možná přehlédl. Pěkná chujovina, ale tak nebyl by to první „Hermafrodit“.50%(24.9.2012)

Další, snad ještě zábavnější "fukudovina." Uznávám, že Jun Fukuda udělal z Godzilly taškařici pro děcka, mě to ale právě proto skoro stejně baví! Ocenit musím chybějící pomalý rozjezd. Monstra se objevují od prvních minut až do konce, jde o jednu z nejakčnějších Godzill vůbec. Minilla vypadá hrozně tupě a stejně tupě se i chová (pořád padá a hrozně kvičí, nejlepší je jeho vřeštění radostí). Ale jeho chování a chování jeho otce je jedno z nejzábavnějších, co jsem měl zatím z Godzilly možnost vidět. Velehmyz je moc hezky "vyroben" a hudba je stejně jako u předchozího dílu veselá a opět dělá film ještě zábavnějším a hloupějším.(30.6.2014)