Amazonka

Philippe de Broca

Henri Lanoë

Kostýmy:

Paulette Breil

Komedie s podivným dějem. A přesto mě bavila. Působila na mě svěžím dojmem a dokázala mě rozesmát. Edouard (dobrý Jean-Paul Belmondo) je sice zatrpklý morous, ale také laskavý snílek. Margot (šarmantní Arielle Dombasle) je naivní a neodbytná hledačka. A chemie mezi oběma funguje. A to i ve formě jiskřivých dialogů. A pak je tu vševědoucí malá Lulu (zajímavá Thylda Barès). A zástupce špatné strany, samolibý Jeff Benard (Patrick Bouchitey). Není to veledílo. Ale přesto mě pobavilo. A to je jeho účel. Navíc jsem se po něm cítil naladěn optimisticky, radostně a svěže.(27.12.2014)

• Apophis

Opravuji hodnocení, mými slovy - TOTÁLNÍ, TOXICKÝ, RADIOAKTIVÍ ODPAD!!!! Nerad používám toto spojení, ale nyní ho musím použít: viz "Odpadlik"! Odpadliku, mluvíš mi z duše! Je mi záhadou, co Belmondo BLBNE!! Vždyť toto by snad propadlo i v mateřské školce!!! Na druhou půlku jsem se podíval (slovy Cimrmanů) jen ze zvědavosti, jestli druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první...bohužel byla ještě horší! Pane Bože, Ty to vidíš! (snad)(14.4.2005)

Můj oblíbený Philippe de Broca a sci-fi? Jako reklama na déšť možná, scénář Amazonky je ale neuvěřitelně naivní a příběh nikam nevede. JPB ani jako šedivý dědula neztrácí moc ze svého charisma, zaujme i "francouzská Angelina Jolie" Arielle Dombasle (v době vzniku filmu jí bylo 42, a rozhodně ještě tehdy měla co ukázat .-), a film si dost možná tak nízké hodnocení nezaslouží, nicméně průlom rozhodně nezpůsobil.(13.1.2011)

• Faidra

Kdysi jsem prohlásila, že Bebel zahraje v blbým filmu, až zamrzne peklo. Tož aby si čerti začali shánět teplé prádlo. No a vadit mi to začne až ve chvíli, kdy se mi bude dařit všechno, nač sáhnu, a to způsobem, jakým se Jean-Paul vydařil po všech stránkách. A kdyby se někdy neuvěřitelné stalo skutkem a já dostala příležitost posedět se svým galským hrdinou při láhvi archivního burgundského a při té příležitosti se tím vínem polila, což se mi daří dost často, jsem si jistá, že by mi Bebel půjčil kapesník a gentlemansky se tvářil, že se nic nestalo. To nejmenší, co můžu udělat já po tolika úžasných, byť bohužel jen filmových setkáních pro něj, je vzít si příklad z Jasona Robardse v Tenkrát na Západě a dělat jakoby nic...(5.4.2013)

Amazonka má veľmi príjemnú vizuálnu stránku, čo je ale asi tak všetko, čo ponúka. Príbeh je plný klišé a navyše s tajomstvom, ktoré by malo zostať tajomstvom aj po záverečných titulkoch. Keď sa to tak vezme, sci-fi zápletka je úplne zbytočná a malé dievčatko proste mohlo byť iba nejakým strateným dievčatkom, po ktorom sa pátra a vyznelo by to celé uveriteľnejšie. Od režiséra legendárnych francúzskych komédií by sme čakali viac. Ale čo Broccovi nevyšlo počas písania, to si vynahradzuje tou réžiou v krásnych lokáciách, ktoré stačilo iba pekne nasnímať. Takže áno, objektívne nie je nad čím plesať, ale z filmu nakoniec ide tak príjemná atmosféra, že si tie tri hviezdy u mňa zaslúži.(22.12.2018)

• - Režisér Philippe de Broca točil s J. P. Belmondem filmy už na začátku jeho herecké kariéry. Nafilmovali společně snímky Cartouche (1962), Muž z Ria (1964), Muž z Hongkongu (1965), Muž z Acapulca (1973) nebo Nenapravitelny (1975). (Arnost.Dadak)

• - Právě režisér Philippe de Broca jako první vyhlásil do filmového světa, jaké kaskadérské kousky J. P. Belmondo zvládá sám. I v tomto filmu se nenechal Belmondo ve během natáčení zaskakovat. (Arnost.Dadak)