Amazonka

Henri Lanoë

Kostýmy:

Paulette Breil
  • Faidra

Kdysi jsem prohlásila, že Bebel zahraje v blbým filmu, až zamrzne peklo. Tož aby si čerti začali shánět teplé prádlo. No a vadit mi to začne až ve chvíli, kdy se mi bude dařit všechno, nač sáhnu, a to způsobem, jakým se Jean-Paul vydařil po všech stránkách. A kdyby se někdy neuvěřitelné stalo skutkem a já dostala příležitost posedět se svým galským hrdinou při láhvi archivního burgundského a při té příležitosti se tím vínem polila, což se mi daří dost často, jsem si jistá, že by mi Bebel půjčil kapesník a gentlemansky se tvářil, že se nic nestalo. To nejmenší, co můžu udělat já po tolika úžasných, byť bohužel jen filmových setkáních pro něj, je vzít si příklad z Jasona Robardse v Tenkrát na Západě a dělat jakoby nic...(5.4.2013)

• otík

Stárnoucí Bebel natočil ještě jednu komedii, která není tak špatná, jak by se mohlo na pohled znát. Jen postrácí ten šmrnc, který jeho komedie mívaly. Nechybí zde ale jeho eskapády - jako jízda na jedoucím vlaku, pády do vody a satirické poznámky na adresu žen. Právě jedna taková (Arielle Dombasle) se mu připlete do života a on s ní zažije mnoho špatností, až ji nakonec začne i mít trochu rád. Je to příjemná a pohodová podívaná, ale dá se u ní v pohodě usnout, a na to nejsme u Bebela zvyklí. Škoda. Hudba: Alexandre Desplat(17.11.2003)

Tohle je nanometr od standardního amerického béčka, jediný rozdíl je v tom, že mimozemšťané mluví francouzsky, což je po všudypřítomné angličtině příjemná změna. Za nepříjemnou změnu považuji to, že se de Broca částečně vykrádá a kopíruje Něžné kuře i Afričana. Bohužel blbě. Humoru je v Amazonce poskrovnu, přesněji řečeno, nepodařil se mi objevit. A dobrodružství spočívá v tom, že Belmondo občas popoběhne, případně rychleji skulhá ze schodů. Jenže stále je to Belmondo a kolem něj pulzuje jeho uhrančivé charisma.(6.4.2013)

Zdejší uživatelé jsou k tomuto snímku IMHO až moc kritičtí, někteří dokonce až útoční. Tenhle film je sice průměrný, ovšem jiný snad ani neměl být! Nebyl natočen proto, aby udělal revoluci ve filmové historii či nasbíral řadu Césarů! A Belmondo ve svých šedesáti sedmi letech přece nemůže skákat po stromech jako opice! Philippe de Broca jej natočil pouze jako důkaz, že ani on, ani Jean - Paul Belmondo nepatří do starého železa. A to se jim, byť prostřednictvím průměrné dobrodružné komedie, (alespoň mě) dokázat podařilo. 60%.(30.9.2010)

• MM_Ramone

Labutia pieseň zostárnutého francúzskeho herca Jeana-Paula Belmonda. To čím voľakedy ohuroval návštevníkov kín je už dávno preč. V béčkovej dobrodružnej komédii "Amazonka" pôsobí ako starý šedivý dedo, ktorý doteraz hrával v nejakom ochotníckom divadle. Tiež scenár tohto filmu je žalostne smiešny. Tie moje dve hviezdičky sú protekčné, milý Jean-Paul. **(14.3.2008)

• - Režisér Philippe de Broca točil s J. P. Belmondem filmy už na začátku jeho herecké kariéry. Nafilmovali společně snímky Cartouche (1962), Muž z Ria (1964), Muž z Hongkongu (1965), Muž z Acapulca (1973) nebo Nenapravitelny (1975). (Arnost.Dadak)

• - Právě režisér Philippe de Broca jako první vyhlásil do filmového světa, jaké kaskadérské kousky J. P. Belmondo zvládá sám. I v tomto filmu se nenechal Belmondo ve během natáčení zaskakovat. (Arnost.Dadak)