Amazonka

Henri Lanoë

Kostýmy:

Paulette Breil
  • MM_Ramone

Labutia pieseň zostárnutého francúzskeho herca Jeana-Paula Belmonda. To čím voľakedy ohuroval návštevníkov kín je už dávno preč. V béčkovej dobrodružnej komédii "Amazonka" pôsobí ako starý šedivý dedo, ktorý doteraz hrával v nejakom ochotníckom divadle. Tiež scenár tohto filmu je žalostne smiešny. Tie moje dve hviezdičky sú protekčné, milý Jean-Paul. **(14.3.2008)

Všem kdo čekají nudu - jste na omylu.Každý nejspíš očekává létajícího dědečka Belmonda proti bandě lotrů, jak si je dává jednoho po druhém. Tento film je ale spíše fantasy. Holčička vstoupí do života znuděnému bývalému zubaři, který hledá klid v hlubinách pralesa. Tato holčička ovšem není obyčejná a trochu starší než vypadá. Posléze do pralesa přijíždí dáma se svým speciálním týmem, který tuto holčičku potřebuje kvůli výzkumu .... proč ale? Nemá se toho přeci jen trochu bát? Neobyčejný snímek, který se snaží o zamyšlení nad životem jako takovým.(3.3.2011)

Původně jsem tady chtěl napsat o radosti a pozitivní energii, kterou mě film Amazonka naplnil, ale když jsem si tady přečetl komentáře typu "Belmondo raději umři, než abys točil tohle!!!! ", mám naprosto po náladě cokoli tady psát. Tenhle film má v sobě víc citu a radosti ze života než jsou někteří zdejší uživatelé schopni vydat za celej svůj život. A ještě jedna věc, Belmondo je tady ve vynikající fyzický kondici všechny "rychlejší" scény zvládá s ohledem na věk a zdravotní stav ve kterým se nacházel na výbornou.(5.9.2010)

Neuvěřitelně zvláštní film, kterej jakoby ani nezapadal do Belmondova rejstříku, ale je jasný, že je to celý postavený na jeho charismatu. Zdánlivě se tam nic neděje, tempo je vcelku pomalý, ale zároveň musím říct, že je snímek takovej laskavej, lidskej, civilní. Postupně na povrch vyplouvají různý rysy lidských povah a nálad, a to je to, oč tu běží. Na druhou stranu si nejsem úplně jistej, jestli bych to nutně potřeboval vidět znovu, což taky o něčem svědčí.(7.2.2019)

• otík

Stárnoucí Bebel natočil ještě jednu komedii, která není tak špatná, jak by se mohlo na pohled znát. Jen postrácí ten šmrnc, který jeho komedie mívaly. Nechybí zde ale jeho eskapády - jako jízda na jedoucím vlaku, pády do vody a satirické poznámky na adresu žen. Právě jedna taková (Arielle Dombasle) se mu připlete do života a on s ní zažije mnoho špatností, až ji nakonec začne i mít trochu rád. Je to příjemná a pohodová podívaná, ale dá se u ní v pohodě usnout, a na to nejsme u Bebela zvyklí. Škoda. Hudba: Alexandre Desplat(17.11.2003)

• - Režisér Philippe de Broca točil s J. P. Belmondem filmy už na začátku jeho herecké kariéry. Nafilmovali společně snímky Cartouche (1962), Muž z Ria (1964), Muž z Hongkongu (1965), Muž z Acapulca (1973) nebo Nenapravitelny (1975). (Arnost.Dadak)

• - Právě režisér Philippe de Broca jako první vyhlásil do filmového světa, jaké kaskadérské kousky J. P. Belmondo zvládá sám. I v tomto filmu se nenechal Belmondo ve během natáčení zaskakovat. (Arnost.Dadak)