Amazonka

Philippe de Broca

Henri Lanoë

Kostýmy:

Paulette Breil

Všem kdo čekají nudu - jste na omylu.Každý nejspíš očekává létajícího dědečka Belmonda proti bandě lotrů, jak si je dává jednoho po druhém. Tento film je ale spíše fantasy. Holčička vstoupí do života znuděnému bývalému zubaři, který hledá klid v hlubinách pralesa. Tato holčička ovšem není obyčejná a trochu starší než vypadá. Posléze do pralesa přijíždí dáma se svým speciálním týmem, který tuto holčičku potřebuje kvůli výzkumu .... proč ale? Nemá se toho přeci jen trochu bát? Neobyčejný snímek, který se snaží o zamyšlení nad životem jako takovým.(3.3.2011)

Původně jsem tady chtěl napsat o radosti a pozitivní energii, kterou mě film Amazonka naplnil, ale když jsem si tady přečetl komentáře typu "Belmondo raději umři, než abys točil tohle!!!! ", mám naprosto po náladě cokoli tady psát. Tenhle film má v sobě víc citu a radosti ze života než jsou někteří zdejší uživatelé schopni vydat za celej svůj život. A ještě jedna věc, Belmondo je tady ve vynikající fyzický kondici všechny "rychlejší" scény zvládá s ohledem na věk a zdravotní stav ve kterým se nacházel na výbornou.(5.9.2010)

Zdejší uživatelé jsou k tomuto snímku IMHO až moc kritičtí, někteří dokonce až útoční. Tenhle film je sice průměrný, ovšem jiný snad ani neměl být! Nebyl natočen proto, aby udělal revoluci ve filmové historii či nasbíral řadu Césarů! A Belmondo ve svých šedesáti sedmi letech přece nemůže skákat po stromech jako opice! Philippe de Broca jej natočil pouze jako důkaz, že ani on, ani Jean - Paul Belmondo nepatří do starého železa. A to se jim, byť prostřednictvím průměrné dobrodružné komedie, (alespoň mě) dokázat podařilo. 60%.(30.9.2010)

• Faidra

Kdysi jsem prohlásila, že Bebel zahraje v blbým filmu, až zamrzne peklo. Tož aby si čerti začali shánět teplé prádlo. No a vadit mi to začne až ve chvíli, kdy se mi bude dařit všechno, nač sáhnu, a to způsobem, jakým se Jean-Paul vydařil po všech stránkách. A kdyby se někdy neuvěřitelné stalo skutkem a já dostala příležitost posedět se svým galským hrdinou při láhvi archivního burgundského a při té příležitosti se tím vínem polila, což se mi daří dost často, jsem si jistá, že by mi Bebel půjčil kapesník a gentlemansky se tvářil, že se nic nestalo. To nejmenší, co můžu udělat já po tolika úžasných, byť bohužel jen filmových setkáních pro něj, je vzít si příklad z Jasona Robardse v Tenkrát na Západě a dělat jakoby nic...(5.4.2013)

Ale no jo, já vím,,,, Od BELMONDA se čeká něco jiného ! Ale kdo tento film viděl, musí uznat, že je pln bezvadných a vtipných dialogů mezi Belmondem a astronomkou Margot (ARIELLE DOMBASIE ). Natočeno to je jako moderní pohádka, je tam kus krásné amazonské přírody (ikdyž by se réžii nic nestalo, kdyby těch pohledů bylo více). Arielle DOMBASIE hrála trochu ztřeštěnou vědátorku a místama jsem měla dojem, že to přehání, čímž mi lezla na nervy. Pokud to byl záměr, pak to hrála výborně, protože BELMONDOVI lezla na nervy šíleně. Bylo to jednoduché, milé a k BELMONDOVU věku zcela patřičné. ( To víte, už není "playboy" a skákat z mrakodrapů už též nelze. Na stáří není třeba talent, to čeká každého. Jen si musí chvíli počkat).(3.9.2010)

• - Právě režisér Philippe de Broca jako první vyhlásil do filmového světa, jaké kaskadérské kousky J. P. Belmondo zvládá sám. I v tomto filmu se nenechal Belmondo ve během natáčení zaskakovat. (Arnost.Dadak)

• - Režisér Philippe de Broca točil s J. P. Belmondem filmy už na začátku jeho herecké kariéry. Nafilmovali společně snímky Cartouche (1962), Muž z Ria (1964), Muž z Hongkongu (1965), Muž z Acapulca (1973) nebo Nenapravitelny (1975). (Arnost.Dadak)