Kořist

• Irsko

The Burglars

Krimi / Thriller / Akční

Francie / Itálie, 1971, 120 min

Aténské kriminální klání mezi Belmondovou bandou lupičů a jedním zkaženým šerifem Omarem. Rozdělené na několik velmi poutavých epizod (úvodní na detail dbající procedura loupeže, poctivý car chase Fiat vs. Opel, ochutnávka řeckých specialit či uzemnění šviháka bazénového), místy okořeněné groteskními situacemi (liskáním budiž světlo, ztěžka oddechující klaun) a protkané výživnými kaskadérskými kousky Bébela (MHD zadara, vyklopení z náklaďáku). Sice to drobet zavání kacířstvím (snad to bylo i tím nezvyklým dabingem), ale místo na slunci tentokráte Belmondovi uzmul hamižný polda Sharif, který se až do poslední chvíle pohyboval na místech, kde to sype..(13.6.2016)

Další skvělá 70.ková kriminálka. Belmondo a Hossein vs Sharif, tahle kombinace prostě špatně dopadnout nemohla. 7.5/10(5.10.2014)

Jedna z nejlepších kriminálek, jaké jsem kdy viděl. Na datum vzniku naprosto nadčasové.(9.6.2009)

Mrzí mě, že tento film u nás nevyšel, protože slávu, kterou "utrpěl" ve Francii se zaslouží. Zvlášť úvodní scéna vloupání a následný souboj Belmonda s Sharifem, to už dnes nevidíte. Distributoři by se měli probrat.(25.11.2013)

Kaskadérské prim maximálnosti, jak to umí, jen on jediný. Nekorunovaný král, kterému sluší rozdat pár ran, adrenalin autostrád. Bébel si mě i mou pozornost ukořistí kdykoliv, kdykoliv se mu zalíbí.(11.6.2016)

Automobilová honička je opravdu povedená, prostě nářez. Belmondo zase frajer, co stylově udělá sejf se smaragdy a pak se přetahuje s Omarem, zábavný film.(22.5.2016)

Jeden z těch lepších filmů Belmonda. Vzhledem k tomu, že jsem to viděl v Kanadě v roce 2000 anglicky nadabované a tenkrát jsem si to nahrál, měl jsem to za klenot, protože tady u nás to nikdy v televizi nešlo. A já si neustále říkám proč to u nás nikdy nevysílali, ani po revoluci. Nejde mi to vůbec do hlavy, žádná televize to nekoupila, a přitom tam hrajou takový filmový esa, i příběh za něco stojí. Mě se na tom líbila hlavně lokace kde se to točilo a pak ta nezapomenutelná "velmi syrová" automobilová honička s žigulíkem a ujíždějící poklicí. Ten Belmondo je na to přímo ujetej. Všimněte si, že v každým jeho filmu mu z auta uletí poklice. Líbilo se mi to moc, chtělo by to aby se to dostalo mezi lidi. Ennio Morricone a jeho hudba je must a ta gurmánská scéna v restauraci nemá chybu.(20.3.2009)

• kwaicheng

Slabá belmondovka...jediné plus byla Dyan Cannon, scéna ve které ji Belmondo fackoval přičemž se rozsvěcovalo a zhášelo světlo, povedená bitka s tím amantem a honička v pekáčích.(9.12.2010)

Je škoda,že tenhle film u nás téměř nikdo nezná.Já osobně ho řadím mezi to nejlepší,co jsem z francouzské kinematografie kdy viděl.A že jsem toho neviděl málo :-)Skvělé kaskadérské výkony,Belmondo ve výborné formě a super automobilová honička po Athénách.Prostě skvělá zábava a odemně zcela zasloužené 4 hvězdičky.(25.3.2011)

Neznámý film s Belmondem, který u nás v tv snad nikdy neběžel nebo o tom nevim, že by ho u nás někdy dávaly. Takže film jsem si nedávno sehnal a skouknul ho a byl jsem velmi nadšen, protože je to vynikající kriminálka se skvělým Belmondem a skvělou hudbou. Ostatní herci jsou také velmi dobrý, hlavně O. Sharif v rolí policajta byl taky dobrý. Belmondovi jsem od začátku filmu fandil, aby mu to všechno vyšlo.Hodně se mi líbila honička Fiat vs Opel, která nemá chybu. Podle mě nejlepší filmová honička s autama co jsem zatim viděl. A dobrá scéna byla kdy Belmondo utíka před policií z hotelu, jak přeskakuje z autobusu na autobus to nemá chybu. Belmondo tady předvádí také pěkné kaskaderské kousky. Je to prostě machr a tento film je vynikající.(29.4.2011)

Bebel byl proste sekac a pro me je jim porad! Typicky film a role jemu usita na telo.Diky!(10.5.2012)

Logika tohoto filmu je prapodivná. Kdysi jsem to viděl a pamatoval jsem si z toho hlavně fackování Dyan Cannonové a že je to film pro slepice - hrozně zrní. Scénář je zlo a z toho vychází i poměrně směšné postavy (teda podle mě).(6.6.2014)

Klasicky elegantní, ale tvrďák Jean-Paul a proti němu trochu psychopatický Omar Sharif. To vydá na dobrou podívanou a také i na jednu z nejdivočejších automobilových honiček, a to v čele se starým žigulíkem :-)(4.9.2016)

Francouzsko-italský thriller odehrávající se v Aténách a vyprávějící o skupině zlodějů, v jejímž čele stojí kasařské eso Azad (J. P. Belmondo), kterým se podaří důmyslnou a složitou metodou vyloupit trezor a odnést si z něj velmi vzácné smaragdy. Na stopu lupičů se však ihned napojí aténský komisař Abel Zacharia v podání skvělého O. Sharifa používající při vyšetřování originální a nekompromisní metody a Azadova skupina ho neustále cítí za svými zády. Vzrušující automobilová honička mezi Belmondem ujíždějícím v červeném Fiatu 125 a Sharifem, stíhajícím ho v tmavém Opelu Kadett, patří mezi nejlepší honičky, jež jsem dosud viděl, a skvěle ilustrovala Zachariovu odhodlanost získat smaragdy zpět. Elegantní Sharif s Belmondem se během snímku předhánějí v charismatičnosti a přechytračení toho druhého, musím však uznat, že egyptský rodák na mě udělal ten nejlepší herecký dojem a minimálně se Bebelovi vyrovnal. Belmondo opět prokázal svoji extra třídu v kaskadérských kouscích, zejména jeho únik z obklíčeného hotelu bočním zavěšením na vozidlech aténské městské hromadné dopravy a jeho odrážení Zachariových pokusů o sražení byl mimořádný. Za pozornost stojí též dramatický a dlouhý pěstní souboj u bazénu mezi Azadem a nápadníkem jeho přelétavé milenky N. Calfan. Ve vedlejší roli se objevil známý R. Hossein jako Azadův loupeživý společník a D. Cannon, coby zrádná modelka Lena v Zachariových službách. V závěru Belmondo nepřijal Sharifovu nabídku volného odplutí, s podmínkou, že drahokamy neopustí Řecko, a jejich finální setkání v přístavním obilním silu s překvapivým nouzovým řešením velkolepě dovršilo strhující podívanou. Vzhledem k mimořádně skvělému filmovému zážitku jsem přesvědčen, že nepříliš známé drama H. Verneuila splňuje všechna kritéria, aby mohlo být oceněno maximálním počtem hvězd.(4.9.2018)

Některé filmy J.-P.Belmonda se vysílají pořád dokola a tahle gangsterka o loupeži diamantů v Athénách se u nás zatím nikdy nehrála a je to škoda, protože je to typický Belmondův film se spoustou kaskaderských scén.(5.8.2004)

• Tamdydam

Za belmondovy sebevražedné kousky ( nejnebezpešnějsí, co jsem s ním kdy viděl ) by se jistě dala jedna hvězda přidat. Ale nějak se mi nechce. Kořist je i přes své herecké obsazení a atraktivní prostředí tak nějak mdlá a laciná. A nezmění to ani přetažená kopie honičky z Bullittova případu ( ovšem s žigulem a čímsi podobným ruské Volze ), krkolomné kaskadérské kousky, dva tři úsměvné momenty,... Jsou to dobré dvě hvězdy, ale zato s čistým svědomím(3.6.2009)

Je to normální film na který se dá koukat.(13.6.2016)

Super díl(12.12.2017)

• Lupes

Tak zase jednou pejsek s kočičkou vařili film. Dali tam extra dlouhou honičku aut, víc než dva kýble "erotiky", či spíš rozhovory o ní, chuťové buňky potrápili pořadem o vaření a konzumaci řecké kuchyně, přidali spoustu čtveráckých přemetů Jean-Paula... celé to má být sladké i hořké, lehké i hutné... Je to ovšem nemastné - neslané, ba nestravitelné. O to horší, že záměr je jasný. Páni kuchaři chtěli ukázat, že jsou mistry a umí udělat to... no... umění! Vrcholem pak byl (bezmála beduínský) policejní komisař Omar Sharif velící policejním sborům ze sedla koně uprostřed lunaparku! Nemá to logiku, nemá to věrohodnost, není to poživatelné. Jedna hvězda je za pochopení kočičky i pejska. Je mi jich líto, tak moc, moc se snažili. Vždyť ve filmech ze 60. a ze 70. let se nezřízené hodování často prolínalo i se sexuálními požitky. Automobilové honičky byly v kurzu. A lehkost doby přála komediím. Tak proč je tenhle film tak... nedobrý??... Jak ale vidno na komentářích kolem, připitomnělých psů, kteří sežerou nadšeně nač přijdou, je stejně víc než dost. Že je huba (či bříško?) nebolí.(9.1.2018)

začínám si myslet, že alkohol a střelné zbraně nejdou dohromady(11.12.2011)

75% naivní loupež, zábavná honička aut Aténami, Belmondovo hopsání po jedoucích busech, fackování tupých blondýn, kruté finále na lodi. Je zde prostě vše co si žádáte od francouzské kriminálky ze 70.-tek(13.2.2012)