Skutečný příběh anglického podnikatele Paula Raymonda, který se poté, co v padesátých letech otevřel v Londýně první striptýzový klub, stal pornomagnátem. Koncem devadesátých let byl po určitou dobu dokonce nejbohatším Britem. Sexy, vtipný a skandálně pravdivý příběh Paula Raymonda, který si vysloužil přezdívku Král Soho. Úspěšný pornomagnát odstartoval svou hvězdnou kariéru v roce 1958, kdy v Londýně otevřel první striptýzový klub. Raymond rychle pochopil, že sex prodává, a během několika let vybudoval veleúspěšný řetězec pánských klubů, vydával porno časopisy a provozoval takzvané nahé divadlo. Jeho osobní život byl stejně pestrý jako ten pracovní. První manželství se striptérkou Jean skončilo těžkým rozvodem. Druhá žena Fiona byla hvězdou jeho časopisů. Skutečně miloval pouze svou dceru Debbie, která pro něj byla obchodním partnerem a dědicem jeho rozsáhlého impéria. (HBO Europe)

claudel

Ve filmu je celkem dost nahoty, ale málo sexu, ať už něžného nebo zvrhlého, a nějak se vůbec vytrácí erotično a vášeň. Film působí sterilně a je odvyprávěn téměř nudně, určitě se dal příběh Paula Raymonda odvyprávět poutavěji, možná problém tkví v obsazení hlavní postavy, protože hlavnímu ženskému triu nelze vytknout nic. Nejvíc mě překvapila Tamsin Egerton, již jsem zatím vždy viděl jako křehkou blondýnku, kterou musí mít všichni nutkání ochraňovat, ale nestydatou rajdu rozbíjející bezostyšně manželství jsem nečekal. Potenciál na kvalitní film tu byl, jen to chtělo ještě někde přidat a jinde ubrat. ()

mira007

Životní story člověka, který vydělal miliony na byznysu se striptýzem a erotikou, který si užívá ženský, auta, luxus. Mohlo to být strhující, ale je to tak impotentně nudné, pomalé, nezáživné a nezachrání to ani občas nahatá děvčata. Hvězdu dávám jen za tu nahotu ( žádný žhavý zázrak) a výkon Stevea Coogana. PS: Lid vs. Larry Flint je oproti tomuhle dílku žhavá, strhující podívaná a to tam Forman neřešil ničí životní příběh ani erotiku, ale hranice svobody slova. ()

Malarkey

Sem tam nějaká koza a bobr a la padesátá léta, jinak ale vcelku nudnej životopisnej film, u kterého jsem doufal, že když už nic jiného, tak se pobavím, popřípadě mě něčím šokuje. V tomhle případě mi ale přišlo, že vše natočil zakřiknutej Anglán, kterej se bál přijít s něčím, s čím by se tenhle film odlišoval od všeho ostatního. Jediné plus na tomto filmu je pak Steve Coogen, který když se do nějaké postavy vpraví, tak se prostě do ní vpraví...se vším všudy. ()

gudaulin

Navzdory velmi průměrnému hodnocení na ČSFD jsem měl poměrně dlouhou dobu pocit, že se přece jen dívám na tříhvězdičkový film, nikoliv takový, který vás dostane do extáze, ale který nenudí a nic na něm není vyloženě špatně. S přibývajícími minutami jsem ale měl pocit, že Raymondův příběh jde do ztracena. Scénárista jako by nevěděl, jak tuhle látku pojmout. Nejde ani tak o životopisný film, protože Raymonda nesledujeme od okamžiku, kdy se s pár šestáky v kapse pokoušel v branži prosadit, nevidíme jeho umělecké začátky ani momenty prvních úspěchů. Seznámíme se s ním až v momentě, kdy už hýří sebevědomím, milióny a milenkami a v jeho životě se vlastně neodehrává nic zásadního, pokud za ně nepovažujeme výměnu životní partnerky. Z dramatického hlediska prostě ten film nefunguje. Dá se považovat do určité míry za obrázek uvolněných šedesátých let, kdy bujel sexismus a začala zlatá éra pornografie, ale ani s tím snímek nepracuje nijak systematicky. Ze všeho nejvíc by k tomu nakonec sedělo označení "ukázka životních osudů jedné zbotahlické rodiny". V poslední třetině navíc snímek začíná nabývat nebezpečně sentimantálních poloh, když se řeší drogová závislost a onemocnění dcery. Král ze Soho se vidět dá, ale jde jen o tuctovou podívanou, která se vám z hlavy vykouří, než se nadějete. Celkový dojem: 45 %. ()

Necrotongue

Další repríza po letech a další nic moc zážitek. Nemůžu si pomoct, ale na to, jak byl snímek bohatý na různé křivky, byl jeho děj podivně plochý. Proti erotice ani pornografii jsem nikdy nic neměl, takže by mě měl film bavit, jenže nebavil. Mohl bych předstírat, že to bylo tím, jak se tvůrci snažili obsáhnout život a dílo Paula Raymonda, ale vyhradili si na to příliš slabou stopáž, ale nechce se mi, protože vím, že bych se v případném nastaveném čase stejně jen nudil. Takto podaný příběh svého času nejbohatšího Brita byl totiž poměrně nezajímavý, divně rozháraný a vůbec na mě nefungoval. Z celého snímku jsem si tak odnesl jen informaci o tom, kdo byl Paul Raymond, a nepříliš pozitivní pocity. / Poučení: Když nevíš co s penězi, neinvestuj do koksu ani jiných paliv a radši mysli na chudé invalidy. Budu se těšit. ()