poster

Královna krásy (TV seriál)

 • Kolumbie

  La Diosa Coronada

Telenovela

Kolumbie, 2010, 50 min

Režie:

Rodolfo Hoyos
 • fiLLthe3DD
  *****

  Žánrově bych toto levné kolumbijské béčko označil jako komedii/drama/krimi - nikoliv jako "telenovelu" (ačkoliv díky mrzké kvalitě scénáře se jejím kvalitám dost přibližuje). Seriál má okolo třiceti epizod a je inspirován skutečným příběhem ženy, jež se po vítězství v soutěži krásy zapletla s drogovými barony - zápletka jako taková se rozvíjí dosti pozvolně, tvůrci se z neznámého důvodu vyvarovali větších násilností a vsadili spíše na komediální prvky, což vzhledem ke zvoleným tématům působí poněkud zvláštně, ale rozhodně originálně. Herecké výkony byly vesměs průměrné, ale nikterak zvlášť neurážely. Postavy pak působily uvěřitelně vzhledem k jejich nečernobílým charakterům. Na pět hvězd to sice zdaleka není, přeci je z tohoto počinu cítit, že byl splacán poněkud narychlo a s nízkým rozpočtem, ale snaha se cení.(27.4.2014)

 • - V roce 2010 natočila společnost Telemundo ještě jednu telenovelu,jejíž motivem je pašování drog. Ta se jmenuje La reina del sur (od r. 2010) a některé zdroje uvádějí, že tak odstartovala nová éra telenovel- tzv ,,narconovely." (fiLLthe3DD)

 • - Spoiler: Námět byl inspirován životem "královny kokainu" Angie Sanciementte Valencie. Ta se v roce 2000 stala vítězkou soutěže  krásy, ale jen na 48 hodin poté "prasklo", že je vdaná a korunku musela vrátit. Měla milostné pletky s mexickým dealerem drog a poté, co jej opustila, založila vlastní gang. Modelky, které pro ní pracovaly, pašovaly ve velkém drogy do Evropy. Když byla jedna z nich s - dle ahaonline.cz údajně s 55 kg drog - chycena, modelka okamžitě Angie udala. "Podnikatelka" dostala 6 let a 8 měsíců a podle některých zdrojů má tato kráska na svědomí i lidské životy. Propuštěna byla v polovině trestu. (fiLLthe3DD)

 • - Natáčelo se v Bogotě. (fiLLthe3DD)