Heiter bis wolkig

Komedie / Drama / Romantický

Německo, 2012, 100 min

Takový obyčejný romantický příběh s dramatem. ALE, Němci tomu dali šťávu, vtip, skvělou doprovodnou hudbu a hlavně žádná americká klišé. Zároveň díky hereckým výkonům, Jessica Schwarz und Max Riemelt je tento velmi výjimečný, svižný, citlivý a vcelku se na to moc hezky dívalo. Já dávám za pět.(5.5.2018)

Náhodne zhliadnutý na sat1. Neľutujem, aj keď príbeh sa mi zdal zo začiatku gýčový. Ale netlačilli na pílu a som rád že som to pozeral. Príjemná oddychovka.(26.1.2016)

O Heiter bis wolkig jsem se poprvé dozvěděl z německého bulváru. Bulvár nečtu, ale pro německý Bild mám tradičně slabost na letní dovolené v zahraničí, kdy s nadšením louskám nejhovorovější německé výrazy. A jednou jsem narazil na informaci o natáčení nového filmu s J. Schwarz, která se kvůli roli nemocné dívky drasticky promění. Výsledkem je hodně hořkosladký film, u nějž bych to žánrově viděl drama-romantický-komedie, jelikož humoru je málo a spíše černého. Němci se zase vytáhli, kvarteto mladých německých herců rozehrálo sympatickou podívanou, která není klišoidní, nebere se moc vážně a není ani trapná. Jedno jméno musím opakovaně napsat, ale tučně - JESSICA SCHWARZ. Je naprosto suverénní a uvěřitelná. Ti, kteří ji neznáte, podívejte se pak na její fotky z jiných filmů. Německo v posledních letech jede na pozitivní filmové vlně.(20.8.2014)