poster

Anděl na zemi

 • německý

  Ein Engel auf Erden

 • francouzský

  Mademoiselle Ange

 • anglický

  Angel on Wheels, An

 • anglický

  Angel on Earth

Komedie / Romantický

Západní Německo / Francie, 1959, 87 min

 • Roman Albach
  ***

  Romy Schneider s blonďatými vlasy jako anděl zachraňuje svého vyšší mocí jí přiděleného svěřence od životní chyby a přivádí ho do náruče milující letušky opět s tváří Romy Schneider. Toť zhruba děj tohoto poměrně slabého snímku, který by Romy Schneider nejraději netočila, avšak (jak píše NinadeL) musela plnit závazky, které plynuly ze smluv přichystaných jejím otčímem H. Blatzheimem. Pro Romy žijící v této době už s Delonem to byl bezvýznamný film, na jejím výkonu to naštěstí vidět není a svého anděla hraje dětinsky nevinně, prostě tak, jak si anděly představujeme. Kdo by to byl řekl, že za necelé dva roky už bude tato herečka točit s Viscontim, géniem neorealismu.(11.9.2011)

 • GilEstel
  **

  Romantický kýč o andělu v těle letušky, co zachraňuje automobilového závodníka před nešťastným manželstvím. Pro Henriho Viala poslední role před předčasným skonem. Holt ve svém vlastním životě anděla nenašel. Zpestřením jsou ve vedlejších rolích mladičký Belmondo a M. Mercier ještě před úspěchem Angeliky. Romy má opravdu úděsný účes a ten kostým letušky už šel po hodině taky na nervy. Film jako takový téměř postrádá humor, což je problém, protože utáhnout plytkou zápletku na několika romantických větách a pohledech prostě nejde. 47%(15.10.2016)

 • italka63
  ***

  Velmi romantické, křehká Romy coby anděl v letecké uniformě, nádherná Michele Mercièr, neuvěřitelné hubené mlaďounké ucho Belmondo, na kterého jsem se moc těšila a instantní Vidal v roli závodníka F1 v roce 1958, kterého opustila krásná nevěsta, to vše v úžasném Monte Carlu. Hezké, ale jednou to stačilo.(3.10.2015)

 • Flego
  **

  Slabý romantický príbeh o letuške zaujal len tým, že sa vedľa populárnej Schneiderovej objavili nováčikovia francúzskeho filmu Belmondo a Mercierová ( Angelika ).(16.2.2007)

 • NinadeL
  ****

  Romy Schneider a Michèle Mercier, tak přece se setkaly :) a hned na první pohled to bylo jasné. Mercier je dáma, Schneider jen obyčejné děvče. Rozpolcená Romy, skrze rozkol s vlastní rodinou ve prospěch Delona, se vrátila splnit poslední tři filmy podle starých smluv a tento byl prvním z nich. Následovaly náhrady za Sissi 4 a 5, tedy Krásná lhářka a Káťa.(27.3.2009)