Du Welz a jeho psycho explotationy nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale tohle se mu docela povedlo. pravda, i na krátké stopáži se film občas vleče, ale když dojde akci, splňuje Colt 45 i přísnější měřítka. Co mi zprvu nesedlo byl nepříliš sympatický hlavní hrdina, ale i na toho jsem si časem zvykl a zápletka, byť trošku přestřelená, mě bavila také. Příště bych upřednostnil víc míň kecání a víc střílení, ale jinak jsem vesměs spokojen. 60%(17.7.2015)

Čekal jsem od toho víc, i když vlastně nejsem zklamanej, jsou to spíš takový rozporuplný pocity. Moc se mně líbí myšlenka, že "stroj" na zabíjení, kterej školí ostatní profíky, vlastně v životě nikoho nezabil (asi jako v Děkujeme, že kouříte, kdy největší lobbista za cigára nikdy nekouřil). Zhruba po polovině filmu se to ale zvrhne v jakýsi zamotaný klubko, který se ne moc dobře rozmotává - ani to není tím, že by divák nevěděl, kudy kam, ale spíš tvůrci nevěděli, co s tím, mám takovej dojem. Je to škoda, ten film měl potenciál, kterej se ale postupně vypařil.(27.7.2015)

• peetriss

Colt 45 bohužel nemířil přesně - naprosto mě minul. Fabrice Du Welz poměrně schopně formuje hutnou a mrazivou atmosféru a snaží se vypadat jako tuze drsný film o nevinném policejním střelci, který se dostane do bezvýchodného korupčního obklíčení. Bohužel velmi nedotažený scénář mu systematicky hází klacky pod nohy a hlavní hrdina si počíná natolik hloupě a naivně, že bylo nad mé síly se s ním ztotožnit a fandit mu. Podprůměrná policejní story, jakých už byly natočeny mraky!(10.8.2015)

Zběhlý francouzský režisér exploitationů( Calvárie, ALeluja) se pokusil natočit akční film a nedopadl vůbec špatně. Režisér exploitationu se nezapře a tak i zde máme pár slušných krvavých scén ( Nůžky v krku v tom si Francie zkratka libuje). Máme zde sympatického hlavního hrdinu, mistra v ovládání zbraňí, nejlepší policajt široko daleko avšak postupem času přichází do styku s nesprávnými lidmi. Jak to nakonec dopadne ? Zjistěte sami. Dobré to je, avšak na vyšší hodnocení bych přidal možná více akče či nějaký zvrat:) 65%(23.1.2015)

• DAPDO

Neskutečná akční sračka, na které byl jedinej klad jenom úvodní scéna z tréninku a to, že celej film trval pouze 75 minut. Policejní ucho, který vyhrálo asi všechny závody ve střelbě, včetně toho na lítající hovno, je ve svejch dvaadvaceti specialista snad na všechny zbraně. Dokonce vymyslí náboj do pětačtyřicítky, kterej udělá v neprůstřelný vestě díru jak do hajzlu. Dostane se do jedné z elitních jednotek, kterejch je mimochodem ve filmu po kokot, ale zjistí, že střílet na lidi není jako střílet na terč, takže se po každé akci klepe jak Muhammad Ali po vypuknutí parkinsona. Ale pomsta bude sladká, takže se rozhodne, že všechno vyřeší sám a stane se z něj hrdina, kterej dostane doživotí. Ale samozřejmě konec je slaďoučkej, takže dostane nabídku, která se nedá odmítnout, za milost od prezidenta bude sloužit v ještě vyšší elitní jednotce. Hlavní hrdina je taky celej slaďoučkej, jeho homosexuální pohled mě dneska bude budit ze sna. Až se bude točit životopisnej film o metroušovi C.Ronaldovi, tak je tenhle týpek velkej favorit. Doufám, že někoho nenapadne natočit pokračování...(20.10.2016)