Suomen Marsalkka

• Finsko Marskalken av Finland (více)

Suomen Marsalkka je netradičným spôsobom nakrútený životopisný film sústrediaci sa na Carla Gustava Emila Mannerheima. Mannerheim bol vojenský veliteľ a prezident v období konca druhej svetovej vojny, ktorý dodnes zostáva najuznávanejším politikom fínskej histórie. (Sufferer)

• Takmer celý film, až na jednu sekvenciu z fínskej občianskej vojny, sa nakrúcal v Keni, kde sa to však nezaobišlo bez problémov. Na štáb zaútočili nahnevaní Masajovia, na čele ktorých bol vraj Otienov (Mannerheim) vlastný otec. Celú situáciu vyriešil dvestoeurový úplatok. (Sufferer)
  • Ropočet filmu činil iba 20,000 eur. Z toho 800 eur obdržal Telley Savalas Otieno za stvárnenie hlavnej úlohy a zvyšok šlo na cestovanie. (Sufferer)
  • Natočenie filmu, kde hrá významnú postavu fínskej histórie čierny herec z Kene, vyvolalo vo Fínsku veľké pohoršenie. „Černošské obsadenie sme zvolili preto, aby sme Mannerheima ukázali z iného pohľadu a vyprovokovali reakcie. Z nich sme zistili, že Fíni s niečím takým majú ešte veľký problém,“ objasnil producent Lyytinen. (Sufferer)