Belle

• Česko

Belle: Černá kráska

Belle

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

Náhodou, tak špatné to zase nebylo. Přiznávám, že film jsem zhlédla kvůli tomu, že tam hrál Tom Felton, můj oblíbenec ze ságy Harryho Pottera. Bohužel se tam moc nevyskytoval. I přes to byl film vcelku podařený, z větší části musel těžit z toho, že se tu občas mihla nějaká větší umělecká jména. Příběh byl poměrně zajímavý, hudba na 1*. Jediné, co mi vadilo, byly místy přehnané romantické scény a jednoduchý závěr.(6.9.2014)

Jsem tak nějak vnitřně rozpolcen. Ani šťastný, ale ani smutný. A přesně takhle na mě tenhle film působil. Výprava, kostýmy, to je všechno na vysoké úrovni, bral bych i dobré herce, ale přece jen tomuhle příběhu, podle skutečnosti chybí více drajvu a napětí. Jako televizní film OK, ale jako něco, na co bych snad měl jít do kina, rozhodně ne. Na Dwejna místy moc sladké, až přecukrované. A on přece tak k smrti rád proteiny!(19.11.2015)

Protiotrokářská záležitost, ale tentokráte ne z jižanských plantáží, ale ze staré dobré Anglie a v podání Britů, tudíž ta humanistická nota nebyla tak protivná a podlézavá. Zároveň film posoužil i jako zajímavá sonda do Anglie 18.století. Ostrované sice byli konzervativní co se barevných týče, ale na druhou stranu mnohem tolerantnější, než zbytek bílého světa, což podle mě Belle, byť možná trochu bezděčně, ukázala. Snímek, kromě příjemného zpracování, může nabídnout výborné herecké výkony v čele s Tomem Wilkinsonem a neokoukanou Gugu Mbatha-Raw a také nádhernou hudbu Rachel Portman. Jestli se dá něco označit za "hezký film", tak je to Belle. 80%(2.2.2015)

Príjemný film, s hlbokými morálnymi myšlienkami. No tie boli bohužiaľ bezohľadne zadusené romantikou, ktorá z možnej hlbokej drámy robí obyčajný sladký film. Celkom milá Gugu Mbatha Raw sa snažila, našťastie ju zachraňovali E. Watson s T. Wilkinsonom, ktorí boli naozaj brilantní. Za jedno pozretie to určite stojí.(4.10.2014)

Čtvrtá hvězda je hlavně za Toma Wilkinsona a Emily Watson. Je požitek sledovat takové herce prakticky v čemkoli, i ve filmu s "poselstvím" říznutém romantikou. Není to špatné, v žádném případě, dokonce člověk drží i pěstičky, aby to zamilovanému páru dobře dopadlo, a musí fandit i nebohé sestřenici, která je v komplikované situaci, nemajíc věna. Nicméně případ lodi Zong byl nedávno zpracován také v seriálu Garrowův zákon, a to lépe.(27.12.2015)

• - Film je inspirován malbou z roku 1779, na které je zachycena Dido Elizabeth Belle se svou sestřenicí Lady Elizabeth Murray. (Cheeker)

• - Jedná se o první celovečerní britský film natočený v rozlišení 4K. (Cheeker)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2013 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)