poster

Mrchožrouti

 • Francie

  Les morfalous

 • Slovensko

  Zdochlinári

 • Austrálie

  The Vultures

 • Kanada

  The Vultures

 • Nový Zéland

  The Vultures

 • USA

  The Vultures

 • Velká Británie

  The Vultures

 • Irsko

  The Vultures

Komedie / Válečný

Francie, 1984, 95 min

 • cariada
  ****

  Příjemný snímek z druhé světové války. Belmondo je tu celkem tichí až je to místy nezvyklé. Ze začátku je to čistě válečný film plný střelby a mrtvých ,ale pozdějš se jedná o vyloupení banky a v klidu si žít ,ale jak už to bývá ,když se jedná o zlato tak se ani pár jedinců neschodne. A tak jeden po druhém padají až zůstane sám Belmondo v něměckém tanku. Jenže nastává poněkud divný konec filmu ,který jako by skončil tak nák bez konce. ps: kdo chce moc nemívá nic.(10.8.2008)

 • Martin741
  ****

  Reziser Henri Verneuil /Sicilsky Klan, 100 000 Dollars au soleil/ natocil sympaticky, hodne drsny chlapacky film. Tematicky pojednava o roku 1943 a o zasobach zlata v malej tuniskej banke. Filmu kraluje suverenne Belmondo / 100 000 dollars au Soleil, Le Magnifique, Le Professionell/, ktory ma na starosti nielen boje, ale aj odlahcenejsiu zabavu. Okrem Belmonda tuna hraju aj Jacques Villeret /Blbec k Veceri, Herci/, dalej Michel Constantin /Il bestione, Jako Stvana Zver/ a krasna Marie Laforet /V Plnem Slunci, serial Chobotnice/. Dobre su zobrazene realie, plusom je to, ze na drsneho Belmonda sa lepia krasne samice, plus par prestreliek a vybuchov k tomu. Humor je trochu v uzadi, ale to tak ma byt. Takze dalsi krasny dokaz toho, ze Cinema Francaise kedysi tocila fuckt dobre a kvalitne filmy : 77 %(19.9.2015)

 • CheGuevara
  ****

  Belmondo jako řízek z francouzské cizinecké legie nakopává zadek Němcům, Tunisanům a taky i Francouzům. Tvůrci měli smysl pro mírnou nadsázku a humor (ale ten hlavně dodal dokonalý Jean Paul Belmondo) a přišlo-li na vážnou strunu, ani chvíli to nevypadalo nepatřičně nebo komicky. Výborná tragikomedie, kdy se stírají rozdíly mezi vojáky a lupiči. Film využívá podobného příběhu jako americká taškařice Kellyho hrdinové, která se už bere pramálo vážně.(3.1.2008)

 • kingik
  odpad!

  Tenhle mrchožroutský film si na mě smlsnul. Vydržel jsem ho cca 40. minut, pak jsem to vzdal. Nedodívané a ani toho nelituji. Něco tak prasácky ubohého jsem dlouho neviděl. Pokud ve filmu, přes příšerný děj a zápletku číslo nula, došlo na nějakou akci, tak jsem se chlámal jak pominutý. Dotáhl jsem to ke rvačce legionáře Belmonda s nějakým druhým zavile se tvářícím legionářem. To se nedá popsat, to se musí vidět. Překližka přeražená o Belmondovu hlavu, do toho Krampolův jakože namáhaný hlas při rvačce a pak zvuky při úderech, jak když bušíte do něčeho, co spíše připomíná duté zdi než úder do těla a ještě i totálně asynchronní. Dál jsem neměl sílu. Film opravdu šílený a ani ten Belmondo si nezaslouží za svůj buldočí rypák ani tu jednu hvězdičku. 0% je odpovídající hodnocení francouzského válečného shitu. Nechápu, jak s touhle jakože klasikou a přitom starou hrůzou, někdo může být spokojený a novinky tady končí v podprůměru. Ach jo, mě to tady tak už neba.(4.8.2012)

 • Thomassi
  ***

  Honba za válečným pokladem v podobě zlatých cihel po francouzsku. Je duben 1943 a válka v Severní Africe se blíží ke konci. A právě v těchto dnech se odehrává příběh, kde skupina francouzských legionářů bojuje o banku a pak sami se sebou. Ohraný příběh i z francouzské strany mi nějak zvláštní nepřišel. Žádný zapamatovatelný zážitek tam nebyl a nemůžu si pomoct, ale druhý den si ten film moc nevybavuju. Prostě takový průměr jenom. Co bylo ale výborné, byl Jean Paul Belmondo. Ten, ale i ostatní herci drží Mrchožrouty na 65%.(31.7.2010)

 • - Před závěrečnými titulky můžeme slyšet frázi "Byl jsem nejbohatším mužem na světě, zlato mě zničilo," která je odkazem na knihu "Blaise Cendrars 's Gold" (Cucina_Rc)

 • - Tank, který se ve filmu objevuje, je lehký SK-105 Kürassier, jehož výroba začala v 70. letech v rakouské zbrojovce, nesoucí později název Steyr-Daimler-Puch. (Lucas87)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace