Sergio, ambiciózní a nadějný režisér, se stane doslova posedlým napsáním a natočením westernu. Hledá inspiraci pro svůj scénář, a tak se rozhodne vycestovat do pouště Atacama v Chile, kde si ho spletou s mužem jménem Diego. Diegovi rozzuření nepřátelé chtějí svého soka potrestat za jeho provinění, jenže omylem unesou Sergia. Brzy na to se Sergio ocitne v odlehlé chatě v nejsušší části Země. Jeho jediným společníkem je starý muž, který se nakonec stane jeho přítelem. Když ho později navštíví svůdná Maria, bývalá milenka Diega, Sergio pohltí zvědavost a snaží se vypátrat, jak se vlastně Diego dostal do téhle šlamastiky. Důležitější je ovšem zůstat naživu, aby mohl vytvořit svůj vysněný scénář. (oficiální text distributora)

markotter

Výborný nápad a také skoro výborné provedení. Alespoň do poloviny, než začnou padat první výstřely a mrtví k zemi. Do té doby je to nápadité, s výbornou hudbou a plné napětí. Jakmile se ale začne střílet, režisér si asi myslel, že se každá mrtvola musí vejít do nějakého časového rámce a film ztratí tempo. Originální je pořád (režisér se nebojí nechat postřílet i malé děti a starce), ale prostě to nějak drhne. Ale i tak je to kvalitní připomínka westernových bijáků ze 70. let. ()

Enšpígl

I když tenhle film v republice do 8.9. 2013 nikdo neviděl, přesto mě ho strejda Malarkey doporučil jako velmi kvalitní biják, jako argumenty použil to, že film jde od 20h na Cinemaxu a bude s titulkama. Tak silným argumentům se těžko odolová a i když strejda Malarkey se nakonec sám nedival, protože dal přednost telenovele Zamilovaná žena díl 154 až 156, já tenhle kousek dal a absolutně nelituju. Jedná se celkem neorotdoxní příběh, který je podpořen fotograficky kýčovitýma záběrama. Není to western v pravém slova smyslu, ale není to ani newestern. Zvláštní zápletka současné doby se postupem času z příběhu vytrací, začíná se hýřit kulkama a ukončování dýchací činnosti lidí nás spolu s hudbou, kostýmy a exteriéry přece jen přenáší do starých dobrých westernových časů. Film netěží s příliš velkého napětí, ale poměrně neortdoxního scénaře, který člověka nutí seděl, čumět a čekat kdo padne a kdo odťape po svých. ()