poster

Nevinná (festivalový název)

 • Norsko

  Uskyld

 • anglický

  All That Matters Is Past

Drama / Romantický / Thriller

Norsko, 2012, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pivomamrad
  ***

  Jedná se spíše o romantické drama, obohaceno dvěma mrtvolami, jednou zbídačenou přeživší a následným vyšetřováním, než o thriller. Děj se věnuje tomu, co se událo před vraždou, ukazuje soupeření dvou mužů o srdce jedné ženy. Ta si nakonec vybere jednoho, což druhému moc po vůli není.... Napětí moc ve filmu nehledejte, ale nekoukalo se na to špatně. Za mě čistý průměr.(2.6.2013)

 • emma53
  ****

  Přikláním se k evulience3, jen bych měla připomínky k někdy nelogickým časovým posunům. Není to pro každého, přiznávám, že to pro mě byl jeden z těch náročnějších filmů, kde mám otázek možná víc než odpovědí.(13.1.2017)

 • radektejkal
  ***

  Film s nepříliš složitou kostrou, za to obalenou velkým množstvím masa. Připadá mi, že se v poslední době vyprofilovat určitý typ režisérek se srovnatelným rukopisem, zvláště co do diachronního vyprávění děje. Čas jako kontinuum, jako pomalá říčka, ze které se může vynořit dítě, stejně tak jako hlava kozla, vzpomínky a představy, obtížně od sebe oddělitelné. Místo jako agens, které který splétá příběh. Kdyby se zde něco změnilo (kdyby se padající kámen o centimetr odchýlil na jednu nebo na druhou stranu), změnil by se celý příběh. A možná by také žádný nebyl. Pozn.: S tou diachronicitou jsem to přehnal, spíš se jedná o čas nesystémový, chaotický, ženský...(3.10.2014)

 • evulienka3
  ****

  Uskyld - nevinnosť je presne to o čo prišli hlavní hrdinovia filmu v momente keď sa spoznali. Tento moment v nich totiž prebudil množstvo emócií nielen pozitívnych, ale aj negatívnych. Roky, vek a skúsenosti tieto napäté vzťahy ešte skomplikovali a pri poslednom pokuse o obnovenie vzťahu Janne a Wiliama mali fatálny záver. Drsné, málovravné a chladné, tak ako väčšina severských filmov, kedy si k postavám len ťažko vytvoríte nejaký vzťah a ich príbeh sledujete, len akoby z vlaku, ako náhodný okoloidúci, napriek tomu sa vám vryjú do pamäti.(1.12.2014)

 • Fajolo
  ***

  Pekný príbeh, zápletka možno jednoduchšia, ale taká normálna, ako zo života. A spracovanie veľmi realistické. Ale načo tie časové skoky? Viem pochopiť, že začať film zobrazením konca, má svoje čaro. Ale ten zvyšný dej mohol byť podaný chronologicky. To skákanie v čase hore-dole mi liezlo na nervy. Veľa energie som musel venovať snahe zatriediť udalosti tak, aby vytvárali zmysluplnú postupnosť. Mám pocit, že vďaka tomu mi ušli iné veci, ktoré možno stáli za pozornosť.(13.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace