Havran nezbeda

Německo, 2012, 78 min

Katja Grübel

Alex Komlew

Dirk Beinhold

Moc milá pohádka s krásnou animací určená hlavně pro ty nejmenší. Příjemné postavičky ,vtip, akce a lehké napětí nechybí. A na závěr samozřejmě poučení pro děti, že se nemá lhát , že jedna lež na sebe nevleče deset dalších zbytečných lží. A klasicky - když se síly spojí, vždy se dílo podaří . Nejen mé děti, i já se ráda podívala :)(22.2.2015)

• ARI50

Normální ničím nepřekvapilo slušny prostě.(6.11.2018)

Čo môže vzniknúť z putovania troch lesných kamarátov: nezbedného havrana, strachopudného barana a šibnutého medveďa? No, možno trocha tej zábavy, veľa klamstiev a veľa moralizovania. Animácia za veľa nestojí, vyzerá ako keby ju tvorili pre deti v materskej škole....Nemci trocha zaspali dobu. To, čo to všetko drží nad vodou je výpravný a drobnými dobrodružstvami vyplnený príbeh.(1.9.2016)

"Přestaň se třást !!" - "Když se bojím, tak se třesu.." ;) Taky jsem si zkraje radši zpíval, protože jsem se bál další německé animované zrůdnosti, ovšem zbytečně.. Ute od Berlína se Sandorem od Budapešti šikovně kombinuje oldschoolovou 2D animaci s 3D CGI efekty v téhle rozkošné moralitce pro nejmenší diváky, odkazujíce se na disneyovského Medvídka Pú..(25.9.2016)

Příjemné a zábavné nedělní dopoledne, tak bych shrnul animovaný film Havran nezbeda. Děti si tu pohádku musejí oblíbit ihned, je to krásně udělané. Myslím si, že to neurazí ani nikoho kdo už dávno není nejmenší. Vtipné, dobrodružné a smysluplný děj 4*(22.2.2015)