Samotář

• Československo

Samotár

Krimi / Thriller

Francie, 1987, 100 min

Tyhle role tvrdých policistů vyšetřujících na vlastní pěst šly Belmondovi fakt dobře. Velmi dobrá krimi, která by ovšem bez Belmonda těžko nabrala takové kouzlo.(6.3.2003)

Belmondo jako policajt, mstící smrt svého kamaráda. Docela mu to sekne.(2.6.2002)

Pokud se nepletu, je tohle poslední Belmondova role drsného nezničitelného policajta, který se moc nemaže s nějakými pravidly, a který taky takovým tím správným způsobem kecá o životě. Zase to funguje, ale o klasiku žánru kriminálek, detektivek atd. se nejedná. Je ovšem zajímavé sledovat, jak Bebel dokázal i přes běh času držet krok s dobou, kdy jeho hrdina nepůsobí jako někdo z vymírající staré školy, a všechno včetně hudby do sebe slušně zapadá. Akorát ta móda, no, ale takové to holt tenkrát byly časy:) Jenže co je to platné, když jediné, čím je Samotář zajímavý, je právě to, kdo tam hraje hlavní roli. Dějově je to totiž naprostá tuctovka. Takže se obávám, že je to na pomezí šedesátky a sedmdesátky, a jelikož mám dnes trochu nostalgickou náladu a nevytočil mě dabing, tak vyšší bere. 70%(3.6.2011)

Možná vůbec nejdrsnější krimoška z Bebelovi filmografie, není to ani tak zásluha Jeana-Paula jako komisaře Stana,ale především díky hlavnímu záporákovi Schneiderovi, kterej by byl i mezi psychoušema za radikála. Ale co, píšou se osmdesátý léta a to nějaká ta mrtvola sem, mrtvola tam nehrála žádnou roli, ve filmech se hulilo, padali vulgarismy a tak nějak všeobecně se s tím nesralo. Osobně si myslím, že Samotář stojí a padá na Bebelovi bez něj by se jednalo o typickej tucťák, kterejch na světě vegetujou tisíce.(26.5.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,600,000(6.4.2010)

Další z řady tvrdých a zábavných kriminálek s občasnými vtipnými bonmoty. Kromě stabilně dokonalýho Belmonda tu ještě zaujme dobře zahranej záporák a pěkné slečny. A kromě toho je tenhle film další důkaz, že brokovnice je prostě nejefektnější filmová zbraň. Hrdinům to s ní prostě sekne.(5.5.2010)

Chybí tomu Morriconne, nicméně Belmondo nakláda ještě celkem slušně. Ten disco beat jako hudební podkres je ale skutečně pruda.(9.12.2013)

Jean-Paul Belmondo byl odjakživa pro role drsných poldů jako stvořený. Tentokrát mstí smrt svého kolegy a kamaráda.(25.11.2007)

Poctivý francouzský krimi thriller, jeho hlavní devízou jsou herci - drsný komisař Stan (J.P.Belmondo) a jeho protivník lupič a vrah Schneider (J.P.Malo). Jenže - humoru jako šafránu (vtipný je jenom malý Stanův kmotřenec a jeho odhánění Stanových nápadnic), akce nemnoho a dopad na emoce či rozum diváka téměř žádný. Jen pouhá vcelku napínavá oddechovka. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=rm5T_bah9u4(28.4.2009)

Rutinní (a upřimně řečeno - zde na ČSFD poněkud nepochopitelně přeceněná - viz. IMDb) >belmondovka< z druhé půli osmdesátých, poněkud nevyrovnaný (tedy v rámci žánru spíše oddechový) film s místy až (jasně že nechtěně) úsměvně pojatým a toporně inscenovaným (chtěno asi jako že brutálním) násilím a otravnou a dnes již značně vyčpělou hudbou v duchu jakéhosi frenšmenského diskopopu... :-/ . . . Jako >bonus< pak filmem prochází sladce blonďatý chlapeček coby syn v úvodu odstřeleného hrdinova kolegy, jehož roli jsem poněkud nepochopil, protože ač čekal jsem celý film na to, že konečně mu bude nějak ublíženo, nestalo se tomu tak... Tak na co tam byl, Bůh a Bébel suď... - - - - - (Poprvé viděno 10.7.2008 na dvd, komentář zde jako dvaadvacátý - 11.7.2008)(11.7.2008)

"Proč bych tě měl balit? Já radši zavírám vlky než prodejný holky." Komisař Stan mi byl sympatický svými vyšetřovacími metodami - pěst kdykoli připravená k úderu, pistole neustále v ruce, koks k falešnému obvinění vždy k dispozici, pravidelné udávání neochotných udavačů a úchvatné ignorování práva. Ve skutečném světě by se mi to určitě nelíbilo, protože mám svá práva, ale to je pro Stana jen otřepaná fráze, která už unavuje i jeho psací stroj. Tak fajn, pojďme s ním honit vrahouna Schneidera, který se mimochodem fakt povedl. Co se nepovedlo, tak to byl gang cigánů, protože byl na můj vkus poměrně vybledlý, choval se celkem kultivovaně a ani jednou nenahodil degeš mód.(14.9.2018)

• flanker.27

Drsňácká póza je v tomhle případě příliš na efekt a často nejen proti logice, ale i proti všemu ostatnímu. Několik nevinných by například mohlo žít, kdyby Stan nechtěl být párkrát za frajera. Všichni zúčastnění rozhodně uměli lépe, v osmdesátkách už se ve Francii tak nějak jelo na půl plynu a staré klasiky se vzdalovaly (na druhou stranu, Lescautová byla pořád ještě daleko :) ).(31.7.2018)

• choze

Asi nejslabší Belmondova kriminálka. Sice opět na potkání mlátí a ponižuje zločince a hlásí u toho, ale nějak tomu chybí drajv, nějaká výraznější akce a ty Belmondovy rozšafné hlášky mě spíš prudily. Přehnaně brutální záporák (skoro v každé své scéně někoho zabil), ale zasloužil by víc prostoru.(20.9.2018)

Smutek poldy netrvá nikdy dlouho, obzvláště, když drží v ruce brokovnici.. Belmondo s tváří ozdobenou vráskami se už nepouští do žádných velkých kaskadérských akcí, avšak mrštnost jazyka zůstává zachována. Ať už k troušení sarkastických hlášek, či polaskání vnadných dam, i když v tomhle směru mu dovedně zatíná tipec jeho malý kmotřenec z rodu cockblockerů. Ostatně, na nějaké muchlování není čas, když si Schneider běhá po svobodě.. Není pochyb, že se Bébel s rolemi neúprosných komisařů, co pro ránu a vtipnou hlášku nejdou daleko, rozloučil navýsost důstojně.(1.6.2011)

Samotář má překvapivě vysoké hodnocení, protože Jacques Deray i Jean-Paul Belmondo umí lepší kousky a tenhle film je ve skutečnosti jen rutinně natočená kriminálka, jakých se v 80. letech objevilo ve Francii spoustu. Tenhle žánr měl ve Francii vrcholné období v 70. letech. Scénář je plytký a spoléhá na osvědčená schémata, snad jen ten polda je o poznání brutálnější než jeho předchůdci. Zhruba ve stylu Drsného Harryho, možná i hůř. Tahle poloha mi ale nesedla, tady už nejde ani tak o boj proti zločinu jako spíš o začátek fašounského hodnotového žebříčku. Celkový dojem: 50 %.(30.4.2009)

Nejdrsnější Belmondova role v poslední nadprůměrné kriminálce Jacquese Deraye. Svižný přímočarý děj nenudí a kudrnatý záporák s hlasem Honzy Krause má (ač se to nezdá) hodně do sebe. 75%.(28.2.2005)

Jean - Paul Belmondo vždy přesně předvede, co se od něj očekává. Ani tady prohlubující vrásky na čele mu nevzaly nic z jeho šarmu vtipně provedené akce a inteligentního humoru.(18.7.2010)

Belmondův velmi vysoký standard a zároveň i taková malá rozlučka za rolemi drsných chlápků.(5.1.2008)

Belmondo coby standartní hrdina. Drsňák co si poradí v každý situaci a rozdává rány a hlášky. Tady se přeci jenom trošku přitvrdilo a souhlasím, že záporák je správnej psychouš. Možná mohl mít i větší prostor. Akční scény slušný. Ty umí Francouzi asi nejlíp v Evropě to není nic novýho. Co ten film trochu kazí, je ten malej fracek, kterej byl fakt votravnej a mohl dostat aspoň trochu na prdel. Toť vše. Dám lepší průměr.60%(26.3.2015)

Proutník Jean - Paul Belmondo co řadí s brokovnicí, co řádí v honbě za zločince a ještě se snaží vychovavát syna z rozvedeného manželství. Jen ten název Profesionál 2: Samotář mi vůbec nesedí.(13.4.2010)

Jean Paul coby zlomený člověk potom, co mu skoro před očima chladnokrevně zastřelí kolegu a přítele. A psychopat s opravdu hrozivým výrazem a mnoho krve a mrtvých na ulicích, to vše v jednom filmu, v posledním opravdu akčním krimi s Belmondem...(19.7.2007)

• S.Quentin QUALE

Odbarvenej Belmondo v roli drsnýho fízla ve filmu, kde nikdo neumí normálně zabrzdit....to vše za zvuků příšerné disko hudby. Snad nejhorší film, co jsem s Belmondem viděl (jo, zas tolik jsem jich neviděl...). 40%(3.8.2014)

"...dvacet let Schneidre, dvacet let ... ." Ten zaver je bozi.(8.12.2008)

Los Belmondos je tu namistrovanej víc než Monika Štiková během rodinný oslavy. Všechno se mu daří tak nějak samo - i nasrat mě, jeho věrnýho fanouška.(14.5.2018)

Herec jako Belmondo dává filmu zcela jiný rozměr, než kdyby ho hrál někdo méně výrazný. A přece je dneska už vyloučeno takové filmy točit. Pohlíží se na ně proto jako na něco, co bylo dříve možné, ačkoli dříve snad byla ve společnosti ještě víra, že pravda se dá uchopit snadněji, a dopátrat se odhalení je možné. Dneska si přečtete noviny, kde vypadá vše jasně, a za měsíc to celé někdo pozmění pod návalem nových faktů a vše je jinak. Pochopitelně, že co se odehrává v jedné části společnosti, tedy v politice, tak se děje i v jiném oboru, tedy u kriminálních případů. Lidi jsou podobní ve všech možných oborech lidské společnosti.(1.6.2011)

Na tento typ Belmondových filmů až nezvykle brutální a neradostná podívaná, která ale rozhodně stojí za zhlédnutí už jen kvůli J. P. Malovi - ve své době oblíbenému představiteli padouchů a psychopatů všeho druhu.(30.7.2007)

Samotára som pod názvom Adinočka videl v roku 1989 v Moskve. V danej dobe a mieste som sa celkom dobre bavil až na to, že Bebel mal často medzi zubami cigaru a Rus, ktorý ho daboval si tiež niečo vrazil medzi zuby, takže mi vďaka vtedajšej znalosti ruštiny časť jeho hlášok unikla. Včera ma spánok obchádzal, tak som si Samotára pozrel ešte raz. Je to film pre Belmondových obdivovateľov. Frajerská póza mu nepochybne sedí tak dobre, ako mu sedela aj vo filme Policajt alebo darebák. Hľadať v tomto filme niečo viac, ako dobrú zábavu by bolo nadprácou. A na druhej strane, dobrej zábavy nie je toľko, že by sme mohli jej ponuku odmietať.(23.6.2015)

Belmondo jako stárnoucí polda, který neodejde do důchodu, dokud nepomství vraždu svého parťáka. Metody, které vedou k cíli, jsou rozhodně hodně hrubé, řekl bych až "dirtyharryovské". Ale na hrubý pytel, hrubá záplata. :-))) Kromě toho, že se hlavní hrdina stará o sirotka po mrtvém kolegovi, není námět až tak inovativní. Což ale nijak zvlášť nevadí, protože Belmondovo charisma z filmu stejně dělá skvost. Asi nejdrsnější Belmondův film, kde musel temné atmosféře ustoupit jinak obvyklý humor. Filmový důkaz, že hard-core krimi umějí točit i v Evropě.(17.9.2007)

Zase po čase jsem shlédl tento snímek a musím řiznat, že celý film stojí a padá na výkonu Bebela, ostatní je běžná krimi šablona osmdesátých, filmově slábnoucích let. Bebel je však v roli takový, jakého jej mám rád - trochu drsňák, sukničkář, rozhodně pragmatik a když se to hodí, tak i se smyslem pro spravedlnost.(5.7.2012)

Belmondo opět jako drsný polda. Tyto role mu fakt sedí i když je to pořád to samé. Ale tento film mi přišel slabší. Akce je zde málo a moc se toho ve filmu neděje.(25.3.2008)

JPB (i Krampol) stále ještě ve formě, proti němu ultra padouch Jean-Pierre Malo, a silný motiv pomsty za vraždu kolegy (Michel Creton, kterého si možná budete pamatovat jako šaška z výpravného historického seriálu Paní z Monsoreau). Skvělá akční krimi ze správné doby.(8.12.2013)

• honajz

Pro mne neskutečná nuda a klišé na klišé. Žádný nadhled, žádné hlášky, a Belmondo nemá na to, aby hrál jenom tvrďáka. Už úvodní scéna pod titulky o mnohém svědčí, protože celý záběr je na Belmonda, jak v autě během jízdy kouří doutník, neřídí, a jeho obličej nedokáže hrát s nějakou mimikou, vypadá spíše jako škleb. Chvílemi neví, jak se tvářit. Prostě role drsného poldy, pokud to není mírně parodické jako třeba v Policajt nebo rošťák, pro něho není. Pak trvá neskutečnou věčnost, než dojde k tomu, co se dá očekávat od chvíle, kdy začnou mluvit o odchodu od policie na ostrov - a aby se tak stalo, musí následovat řetěz pitomých scenáristických berliček (jé, hele, nějaký zločinec je zrovna akorát ve stejném baru, co my - jé, hele, je tu náhodou i náš informátor - jé, hele, zločinec je drsoň, tak otevřu dveře hajzlu a počkám pár vteřin, až začne střílet on, co bych já, zkušený polda střílel, že?). A tak to pokračuje i během pátrání, kdy stopy přicházejí nahodile, nebo jsou z někoho vymláceny, a my si odškrtáváme jednu položku předem daného seznamu pro podobný film za druhou. Film bez duše, bez nálady, bez nadhledu, bez invence, nejspíš na kapra.(2.9.2016)

Režie českého znění (ÚPF) = ZDENA KLIMENTOVÁ - Na DVD síce "jemne" pozmenili názov ALE pridali aj pôvodný barrandovský kinodabing. A to sa cení. (25.3.2009)(25.3.2009)

Absolútne tuctová zameniteľná francúzska krimi. Šablónovitý scenár, drsný Belmondo, prestrelky v Paríži, proste stávka na divácku istotu. Film je charakteristický tasením zbraní ako vo westernoch, rozdávaním belmondových rán, množstvom áut a peknými ženskými. Má ale solídne tempo, genius loci Paríža a Belmonda. O čo ide, mi bolo šumafuk.(3.8.2014)

Samotáře jsem chtěl vidět jako dítě, pamatuji se na spoustu plakátů vylepených v našem městě. Nebylo mi tehdy přáno, jelikož byl mládeži nepřístupný. Musel jsem čekat dlouhých dvacet let, abych se na něj podíval v televizi. Dnes docela chápu, proč byl v tehdejší době nepřístupný. Je to poměrně drsná krimi, která má šíleného záporáka, na jehož jméno jsem už v půlce začínal být dost alergický, protože se nemluvilo o nikom jiném. Docela dobrá filmová zábava na nedělní večer.(11.8.2014)

"Já nepokračuju, já přetrvávám.."(28.8.2016)

Jean-Paul Belmondo jako policista, který chce pomstít smrt svého kolegy. Vedle usilovného pátrání po šíleném vrahovi se také snaží postarat se o jeho malého syna. Jde o celkem zdařilou krimi s výborným hercem v hlavní roli.(15.4.2003)

Belmondo jako drsný polda se svou verzí spravedlnosti. Takový francouzský drsný Harry. Ale Belmondo je cool.(5.5.2009)

Jeden z nejvážnějších a nejlepších Belmondových filmů. Opravdu to stojí za zhlédnutí, protože o komedii se tu rozhodně nejedná. Belmondo je nejlepší francouzský herec, to musíme uznat. Dokáže zahrát prakticky všechno a zrovna tady jde vidět úplné splynutí role a herce.(29.1.2007)

Možná, že se mýlím, ale tahle "Belmondovka" na mě udělala hluboký dojem. Já jsem prostě věřila policajtovi-Belmondovi alias komisaři Stan Jalardovi každé slovo. Zahrál to tak bravurně, že si myslím, že musel prodělat u kriminálky extra školení. Jedinečná je závěrečná scéna, kdy Jalard už má v šachu u zdi psychopatického zabijáka Schneidera a klidně mu do ksichtu říká : " Dvacet let. Slibuji ti dvacet let toho nejstrašnějšího kriminálu, bez ženské, se zkaženým žrádlem, se studenou pryčnou, bez možností odvolání. Vyjdeš-li vůbec, bude z tebe stará nepotřebná troska...". Možná, že slovosled byl trochu jiný, už je to přece jenom 20 let co jsem to viděla (ale 3x), ale význam je přesný. Báječný film - chci ho vidět klidně i po čtvrté.(11.10.2007)

• selfesteem

Nuda, nuda, šeď, šeď. Podtitul Profesionál 2 měl snad zaručit vyšší sledovanost a prodejnost. Ani jako vždy dokonalý Belmondo nemohl v tomhle paskvilu zazářit jako vždycky. Původní Profesionál byl jiný kafe, měl spád, měl v sobě emoce a příběh plný napětí od začátku do konce. Tohle se s tím nedá vůbec srovnat.(21.10.2010)

Nikdy jsem ten film neměl rád, protože nemám rád násilí, nelíbí se mi tihle drsní policajti a vůbec jakákoliv "zbytečná krutost", jak říkají Coenové. Kdyby tu nehrál Belmondo, dal bych možná jen dvě hvězdy.(1.6.2011)

Úvodní scéna na diskotéce je celkem dobrá a než mu chcípne parťák, tak by to klidně mohli pouštět jako náborový video do řad policie. Potom je to chvílema celkem fajn a chvílema celkem nuda, do toho ještě ten harant. No čistý průměr.(28.8.2016)

Belmondo opět hraje svou klasickou roli, tedy drsného policajta, který jedná bez jakýchkoliv servítek a pro ránu rozhodně nechodí daleko. Takové role mu samozřejmě sedí jako ulité a určitě se v nich i vyžíval. Jenže tenhle film mi přišel jako odvar těch předešlých. Ty byly mnohem lepší. Taky se mi zdálo, že toho Belmondo neměl moc co hrát, vždycky se tak nějak objevil před kamerou, vysekl nějakou hlášku, rozdával rány a střílel ze zbraní.(1.6.2011)

No vida, jak časový odstup mění úhly pohledu a názory... Měl jsem Solitaira v hlavě uloženého jako napínavou kriminálku s démonicky psychopatickým vrahounem Schneiderem, no a po stu letech, po kterých jsem si ho znovu pustil, koukám na standardní vážnou-nevážnou belmondovštinu, se všemi jejími plusy, ale i nešvary. Pro typickou "belmondovskou" extrémní stylizaci většiny scén jsem měl odmala tyhle filmy rád, ale nemůžu je prostě brát vážně, jako nějaké plnohodnotné kriminálky. No a čím jsem starší, tím radši mám tenhle žánr zpracovaný seriózně, realisticky. Takže jako oddechová belmondovka je Solitaire dobrý, ale žádný výrazný zážitek mi nepřinesl. Naopak kvůli infantilní linii s blonďatým spratkem nemůžu dát ani čtyři, a Le Professionnel tedy nadále zůstává nejlepším Belmondovým krimifilmem, který znám.(14.9.2014)

Belmondo se jako vždy snaží, ale nevýraznost filmu tentokrát nezachrání ani on. Samotář na mě působí jako běžný televizní krimi film, na kterém je znát neúprosný zub času. 5/10(28.4.2009)

6/10 Jako nactiletemu se mi to libilo vic - drsna francouzska kriminalka s upozadenym humorem (ale nebojte se je tam) zato s Callahoanovkymi vysetrujicimi metodomi riznute Marlowem. Neco tomu chybi, ale ve vysledku slusny nadstandard a pro Belmodovi priznivce povinnost.(8.8.2008)

moja zaujímavosť: Natáčanie snímky prebiehalo na mnohých miestach vo francúzskej metropole Paríž. (dyfur)(7.11.2014)

Jasně, ten film není dokonalý. Ale mě to bavilo a za to čtyři vězdy dám, i když i já vidím pár chyb. Režie je poměrně nepovedená a film působí trochu levně. Ale příběh tak špatný není a já se vůbec nenudil. Belmondo je zde ve své typické a již osvědčené poloze drsného poldy, ale stále to funguje. A film mi od té doby co začně vyšetrovat utekl dost rychle.Nejlepší jsou scénky s chlapečkem jeho zesnulého kolegy, ty film osvěžili. A záporák dabovaný Janem Krausem je taky ucházející. Jen mě naštvalo, že žadné kaskaderské čísličko nepřišlo. To se u Belmondovek moc často nestavá. Je to za slabší 4, ale nemám důvod dát méně. Belmondo i přesto určitě natočil lepší filmy.(24.11.2016)

Dle mého soudu slabší Belmondův kousek, kde sice vystřihl opět ucházejícího nekompromisního poldu, ale obsahově to neni žádnej zázrak... No a když slyšim tu příšernou 80kovou hudbu, nevim jestli se smát či brečet(16.11.2007)

O poznání slabší kriminálka, než Profesionál, která opět a neomylně sází na charizma drsného Belmonda. Toho chlapa prostě nemůžete nemít rádi... Nic to ovšem nemění na faktu, že Samotář je takové pěkné béčko zabalené v dárkovém balení. Zabaví, nenudí, ale za chvilku vyprchá jak maďarský šampus...(3.10.2008)

Tuhle Belmondovku jsem měl vždycky hodně rád a co si budeme povídat, tyhle role Bébelovi sedí perfektně. Stárnoucí policista Stan pátrá po vrahovi Schneiderovi, který zabil jeho parťáka Simona. Kvalitní a drsná kriminálka v klasickém českém dabingu. Belmondo - Jiří Krampol a Schneider - maniakální hlas Jana Krause.(14.9.2018)

• Skleena

He, co to? 76%? Vážně? Zbožňuju "Profesionála", mám rád "Dobrodruha"... a i většinu ostatních Belmondových hrdinů. Mají vtip, nechybí tam poctivá akce a super drsný hlášky i krásný ženský... ale tohle... to byl prostě blábol. Začátek se smrtí kolegy ústředního hrdiny postrádal jakoukoliv známku alespoň náznaku emocí, Belmondo není nikterak přesvědčivý ani v roli sukničkáře, ani policisty, nebo nedejbože náhradního opatrovníka malého dítěte - ne, že by to musela být nutně chyba herce, ono se s tím scénářem asi moc vykouzlit nedalo. Muzika je nevýrazná a možná spíš rušivá... Ano - mám Jean Paula rád a možná jen proto jsem film dokoukal až do konce. Ale přestřelit kvůli tomu naprosto neopodstatněně hodnocení jako většina těch superlativy sršících komentářů tady v horních bodových pozicích tedy nehodlám.(31.5.2011)

• Eldrick

Slabší Belmondo, ale naštěstí se s tim nesere.(2.6.2011)

Přesně ctící pravidla drsné francouzské kriminálky, takže nebylo co zkazit. Jen to už připomíná další díl seriálu Belmondo zasahuje - viděli jsme tak Bebela mockrát a chceme ho vidět zase. Dobrý průměr nic víc.(16.9.2008)

Klasická Belmondova role, totálně mu sedne, ale děj je standardní a ničím výjmečný.(16.10.2008)

Moc umělé. Dítě na hlídání, vtipné momenty ale moc akce nenajdete. Pomsta bývalého parťáka žene Belmonda vpřed.(25.4.2010)

Tak druhej českej název Profesionál 2: Samotář, je jedině tak na to, aby každýho zmátl. S filmem Profesionál to totiž nemá vůbec nic společnýho, kromě Belmonda v kožené bundě. Film samotnej není špatnej. Zažijeme klasickou francouzskou kriminálku plnou Peugeotů a Citroenů. Hned za začátku mě odvařila návštěva diskotéky, kde hrálo strašný disco, ale fakt strašný a pařili tam na to strašní dementi. No, asi generace našich rodičů. Pak se postupně blíží závěr, vyšetřovatelské techniky protřelé jak stěrkou třená dřeň, všichni víme, k čemu to spěje. Spěje to hlavně k tomu, že Belmondo a brokovnice k sobě jdou jak koule a šulin, takže přirozeně. Dobrej film.(2.7.2010)

Jean-Paul Belmondo svého času natočil několik kriminálních filmů (Dobrodruh, Samotář, Strach nad městem), které jsou si vlastně rámcově podobné. Jean-Paul Belmondo v nich ztvárňuje role tvrdých detektivů, kteří vždy stojí proti jednomu muži a při vyšetřování používají svérázné metody... Ten jeden muž je samozřejmě vždy jiný (zde je to vyšinutý vrah a zloděj, v Dobroruhovi bezohledný gangster, Strach nad město vnese úchylný škrtič žen). Je samozřejmé, že tyto filmy nejsou shodné (jak by se dalo z mého komentáře pochopit), každý tam má něco, co jiný film nemá, ale v atmosféře se téměř shodují. Snad jen Samotář má atmosféru mírně změněnou postavou syna Belmondova zabitého kolegy, který se na Belmonda upne... Přesto jsou tyto filmy kvalitně natočené a podle mého Jean-Paul Belmondo v nich předvedl jeden z vrcholů své herecké kariéry. Tyto filmy se mi líbily, ale s 5* jim s čistým srdcem dát prostě nemohu. Přesto ale každému, kdo má rád kriminální filmy nebo Belmonda, doporučuji, aby se na tyto filmy podíval. Chybu rozhodně neudělá...(14.4.2005)

Příjemná kriminální belmondovka. Nic víc, nic méně.(6.9.2016)

Jean -Paul Belmondo sa predstavuje v roli drsneho policajta, ktory ma vysetrit vrazdu a ako je u Belmonda vo filmoch castym zvykom, servitku pred usta si rozhodne neberie. A jeho metody su tiez jedny z tych drsnejsich a brutalnejsich. Reziser Jacques Deray /Motyl na rameni/ sa vyzna do reziserskej prace, Belmondo je drsny a vie aj hrat. Dialogy na urovni, ale niektore akcne sceny posobia na mna az samoucelne, niektore zase nie. Osobne suboje tiez na urovni, ale mohli byt prepracovanejsie, a realnejsie. Exteriery na urovni, ale miestami som sa dost nudil. Pan Belmondo vsak este na svoju 55 -ku zvlada akcne sceny obstojne, aj ked vidno niekedy uz urcite veci -postupujuca staroba?. K nespornym kladom filmu vsak patri ten fakt, ze je to kvalitna filmarska produkcia, ktora nesuvisi s Blbowoodom /pardon, chcel som napisat Hollywoodom/. Da sa pozerat, hoci za najlepsie Belmondove filmy povazujem Muz z Acapulca, Muz z Ria, 100 000 dolaru na slunci a Le Cerveau. 76 %(27.5.2014)

Pěkně svižná, docela drsná, místy vtipná a chvílemi sentimentální kriminálka o tom, že jeden nasraný policajt svede mnohem víc, než armáda tupých monocajtů. V jeho hledáčku je psychouš na úrovni Jestřába z Lovce hlav, jenže zatímco ten byl alespoň jistým osobitým způsobem atraktivní, Schneider vypadá jako hobit, který pro samé pakování zásob střeliva zapomněl ve svém pelouchu příčetnost. Zbytek si lze snadno domyslet, drží se pravidel žánru, roku a země vzniku a především Belmondova charismatu. A stejně jako uživatel igi B. jsem celou dobu čekala, kdy toho mrňavého svízele přítulu aspoň někdo unese.(22.6.2015)

Film je vydáván za Profesionála 2, ale nemá s tím nic společného. Spíš Policajt nebo rošťák, ale mnohem vážnější. Policajt ztratí parťáka a snaží se dostat jeho vraha. Vrah je zvrhlík první třídy, takže to není jednoduché. Poměrně slušná krimi, přesto mi tam něco chybí. 75%(29.11.2015)

Komisař Stan je chlapík jak se patří. Společně se svým kamarádem Simonem sní o hotýlku na Antilách, ten se ale rozplyne jako pára nad hrncem, protože Simon je zabit záludným syčákem Schneiderem na pánských toaletách jednoho pochybného podniku. Komisaři Stanovi nezbývá nic jiného, než svého kamaráda pomstít. Pár ran kvůli tomu uštědří každému, kdo se mu postaví do cesty...(8.7.2008)

Výborná francouzská krimi se skvělým (jako vždy) Belmondem, kvalitním scénářem i dobrou režií.(28.4.2009)

si lepší než ta co tu byla včera :) mne sa to páčilo a vždy sa bude páčiť(19.5.2011)

B podstatě už dnes klasika.(8.12.2013)

Zase ten Stanislav a ty jeho metody.(3.8.2014)

Před pětadvaceti lety nejbrutálnější film, který jsem do té doby viděl – musel jsem ho hodně rozdýchávat a o to víc se zasekl do paměti. Znám hodně sofistikovanějších kriminálek, ale když zatoužím po čisté, jednoduché, až pohádkové katarzi s tak jasně narýsovanou čárou mezi dobrem a zlem, že dobru je dovoleno skoro všechno, zlo je až fyzicky odporné mj. tím, jak na to vlastně vůbec nevypadá, a satisfakce v závěru je absolutní, pustím si Samotáře. V podstatě totéž Deray natočil už o dvanáct let dřív s Delonem a Trintignantem, jmenovalo se to Povídka o policajtovi a má to tu o něco lepší hodnocení, ale mě si Samotář prostě podmanil mnohonásobně víc. Zvlášť s titulky; se svým vlastním hlasem není Belmondo zdaleka takovej frajer libovej jako v dabingu, děvky nejsou tak vyzývavé a vůbec celý ten krvák dostává překvapivě lidštější, komornější rozměr.(31.8.2012)

• cross

Plagiátorský film, který pouze těží ze starších Belmondových snímků, se zcela vypočítavým příběhem (opuštěný malý chlapec...), bez odlehčených akčních scén a zábavnosti dříve natočených bratříčků.Bohužel...(22.4.2003)

A opět příběh o nadpolicajtovi, který honí svého zločince, až ho nakonec dopadne. Později šéf protiteroristického oddělení Stan Jalard (Jean-Paul Belmondo) honí brutálního vraha a lupiče Charlyho Schneidera (Jean-Pierre Malo), který zabil Jalardova nejlepšího přítele Simona (Michel Creton). Oba mají společnou vlastnost, jsou to sadisti, jen Jalard může svoji brutalitu skrývat svým povoláním při boji proti zločincům. Všechny lumpy zmáčkne a když mu slouží, je vše v pořádku. Pokud ovšem ne, začne nejdříve určité fyzické a psychické týrání a následuje vězení. A když vyjde najevo, že ten dotyčný pro něj práská? Tak je nejlepším řešením utéci pryč. Schneider loupí, aby se měl dobře a přitom může ukojit svoji zvrhlou bestialitu, se kterou bere životy svých obětí. Ale blázen není, ví přesně kdy si co může dovolit. A tak Jalard bojuje se svým žárlivým kolegou Pezzlolim (dobrý Michel Beaune), využívá, či snaží se využít zločince jako René Pignon (Francois Dunoyer), Rocky (Laurent Gendron), Sumatra (Guy Pannequin), či Aldo Benani (Eric Denize). A pokud je nikdo nezabije, tak raději poslouchají, protože vybrat si mezi dvěma sadisty je velmi obtížné. Jen nějaká stálá žena je nahrazena dítětem: Christian (Franck Ayas) je pozůstalým synem Simona a kod jiný by se o něj měl starat než skvělý Jalard. Jinak je to poměrně napínavá kriminálka o jednom superpoldovi.(3.5.2010)

Pravdupovediac, videl som aj lepšie filmy s Belmondom. Trošku ma Samotár sklamal. Keby tam nebol Belmondo, bolo by to ešte slabšie.(16.9.2010)

Důstojné ukončení Belmondovy kariéry drsných poldů! Ve své roli 100%, a pouze díky němu je Samotář kvalitní thriller...(7.8.2012)

Scenáristicky slabé, množství hluchých míst působí až jakoby dialogy vznikaly na place...(14.8.2014)

• C0r0ner

Dost unuděné a natahané, ačkoli se stopáž pohybovala kolem hodiny a půl. A nejhorší na tom byly ty logické švíky, které z toho vytvořily nedobrovolnou parodii sama sebe. Příběh jako takový také za moc nestál, takže dohromady celkem bída a velké zklamání. 30%(21.10.2018)

Samotár je Belmondova klasika , ako vyšetrovateľa. 75%.(14.9.2006)

Za Belmonda ušmudlaná třetí hvězdička. Ten tu sice hraje jen tak na jistotu, ale stačí to na to, aby film dotáhl aspoň k průměru (a nemůže za to, že Jiří Krampol jeho předabování do češtiny tentokrát trochu odflinknul). Nevím, čí byl nápad prezentovat tento film jako druhého Profesionála, každopádně jeho kvalit zdaleka nedosahuje.(28.4.2009)

Příjemná kriminálka. Belmondo je jedním z mých velkých oblíbenců a tady ode mě dostane (jako většinou) ****.(25.8.2009)

"Udělalo se mu nevolno." -komisař Jalard-(27.2.2017)

Klasickej Belmondo. Hlavní hrdinové filmů s ním v hlavní roli nemusejí mít vůbec žádné jméno, je to přece Belmondo-vždy šarmantní, nekompromisní, nesmlouvavý a velmi přísný a obklopený ženami. Největší klad osobně vidím v množství tzv. hlášek, kterými je film prošpikován stejně jako zastřelení záporní (a jeden hlavní) hrdinové. Filmy s Belmondem jsou samostatnej žánr, s ničím nesrovnávatelnej!(28.4.2009)

• Courtemanche

Belmondo proti Jean-Pierre Malo. Počkat, Belmondo proti Jean-Pierre Malo? Vlastně ano, jaký scénář, taký zločinec. Film na úrovni TV seriálu.(6.5.2017)

Tahle Belmondovka už je poněkud slabší,nejde ani tak o Belmonda,ten je vynikající pořád,spíš o scénář,který je dosti bez nápadu.I tak je to parádní Belmondovina(30.10.2007)

Stéle více nerozumím glorifikaci a vyzdvihování francouzských kriminálek nad americké. Dějová kostra je jedna z nejstarších (zabili jste mi kamarada, tak ja udělám vše proto, abych vás zatknul, jejda já vás při tom všechny zabil - !SPOILER!). Realističnost je tu na štíru minimálně stejně jako za "velkou louží,"-Jean tu skáče z druhého patra a dopadá na špičky apod.- a umělecké přidané hodnoty se zde též nedočkáme, protože Belmondo je nejspíš na francouzké poměry drahý, takže všechny jeho spolu- a proti- hráče hrají herci jak z Troškových filmů, jimž ani nepomáhají dialogy na úrovni německého detektivního seriálu. Ke všemu je už mistr trochu starší, takže neběhá spíš jen pokulhává a tak vše řeší střelbou z první a to trochu bere ději dech. Abych jen nekritizoval; frajer, je Jean - Paul jako vždy a srší vtipem i drsnými hláškami i závěrečná zúčtovací přestřelka je slušná a vykradená linie z Kida s malým klukem tu a tam zafunguje, ale to na dobrý film nestačí. Takže je mi líto, ale asi jsem viěl moc dobrých filmů na to, abych tomu dal víc než jen slabší průměr (navíc ani to pátraní není napínavé)... 50%(28.4.2009)

Smutný příběh neobyčejného člověka. Smrtí parťáka Belmondo velmi zhořkl a jeho život nebyl ono. Svou trpělivostí dostál toho, co si v duchu a každým dnem předsevzal. Akce byly napínavé, Belmondo byl klidný a mrštný suverén. Děj byl veden také dobře s patřičnou zápletkou. Pařížské scenérie jsou nádherné, o Pigalle nemluvě.(4.5.2009)

Osud to mu chtěl, že Stan přišel o svého nejlepšího přítele a parťáka Simona, respektive může za to vyšinutý grázl Schneider (Jean-Pierre Malo). Prázdné místo v jeho životě zaplní jeho kmotřenec blonďatá štěnice co koulí očima a ničí mu jeho milostný život. Stan postupuje po hodnostním žebříčku a stane se velitelem protiteroristické jednotky. Neustále vpřed ho pohání touha dopadnout vraha svého kamaráda. Jean-Paul Belmondo v klasické roli drsného policejního komisaře, který oplývá nejen charismatem, ale dokáže i pobavit suchým humorem. Prostě je to POLDA. Předčasná a tragická smrt, překazí jejich společné plány na předčasný fajnový důchod a tak se rozjíždí hon na nebezpečnou kořist, která divoce kouše. Vše není tak jednoduché. Štvanici komplikuje řevnivost a rivalita s komisařem Pezzolim z mravnostního oddělení. Brutální zloduch se však stává nepohodlným i pro pařížské podsvětí a tak se smyčka stahuje. Klasická francouzská kriminálka se skvělým Belmondem okořeněná povedeným humorem.(29.12.2013)

Nostalgie zapracovala, jinak by to bylo za 3*, ale Jean-Paul má svoje kouzlo.(6.9.2017)

Je pravda, že Belmondo zajišťuje určitou kvalitu a kouzlo sám o sobě, takže není třeba spekulovat o hodnocení.(28.4.2009)

Skvělý záporák,dobré "brokovnicové" finále,ale bohužel film těží jen z popularity Belmonda.Tvůrci si moc nelámali hlavu s tím,že film bude velmi průměrný a počítali s tím,že jako vždy skvělý Belmondo dokáže zamaskovat nepovedený scénář.Belmondo zde vypadá velmi dobře a ve formě,ale je zde žalostně málo kaskadérských kousků,akce a vyšetřování.(28.4.2009)

• kebom

Neviem či je to chyba dabingu, ale keď komisár už po niekoľký raz "sľuboval" Schneiderovi, ktorý zabil niekoľkých ľudí, iba 20 rokov basy tak mi to prišlo, ako blábol. Chyby radšej nebudem rozpisovať, ale koniec filmu znižuje hodnotenie ešte viac (brokovnica proti autu - zranený zločinec, ale akosi slabo...).(9.6.2009)

• Mikino00

Strašná slabota na Belmonda, bez vtipu, bez kaskadérských scén, bez smysluplného děje, postavy se vynořují jen tak z ničeho a hned zase mizí. Tohle se moc nepovedlo.(21.9.2011)

Belmondo tu nepredviedol nič mimoriadne a rovnako nič mimoriadne nie je ani v scenári. Bežná pozerateľná krimi s trochu drsnejšími metódami a zábermi zastrelenia človeka, aké sa dnes už nezvyknú zobrazovať.(25.6.2015)

Starnouci (Jean-Paul Belmondo) v roli policisty, ktera je pro nej tak typicka a dokaze v ni se svym hereckym projevem nejvice vyniknout vyjimaje dobrodruzne-blaznive komedie. 60%(27.4.2009)

Kriminálka s Belmondem. Prostě to co mu jde nejlíp. Bez něj by to ale nebylo tak dobré. Tyhle policejní filmy z 70. až 90. let mě baví. + Belmondo je prostě super tvrďák. Nemůže hrát nic jiného než takovéhle overly manly frajery, kteří si se vším poradí, s nikým se nepářou a ženy jim padají k nohám.(13.2.2014)

Belmondo uměl zahrát výborně i vážně role a tento film je toho důkazem.(1.11.2014)

"Jsme na odchodu. Byli jsme na odchodu od policajtský rutiny..." Garantuji, kdo podíl na aktu zabití má, přitíží se vám. Železa na vlky, které vyhnal z lesů hlad. Metoda vendety po belmondovsku, hlášky a poznámky, kterými uhodí hřebíček na hlavičku, začíná. Kvalitu vaší tělesné konstrukce prověří raz dva. Parfém tabákový frajersky popotahuje dál.(29.8.2016)

Není to špatné, ale rozhodně se mi to líbilo méně, nežli Profesionál...(hrome, proč to na vydaném DVD prezentují jako Profesionála č.2?!? V Bébelově biografii jsem o takovém záměru nevyčetla ani zmínku...)(4.5.2008)

V belmondovkách to není ta největší palba jako Lovec hlav nebo Profesionál, není to ale v žádném případě nějaký propadák - dnes by tomu možná prospělo trochu prostříhat, ale to už by zkrátka byl jiný film... možná lepší, možná horší...(28.6.2015)

• Grafito

Jeden z těch slabších Belmondových filmů.. mezi jeho komisařem Stanem a Walkerem Texasem Rangerem Chucka Norrise je tu rozdíl snad jen v tom, že Stan pobíhá po Paříží a Chuck po Texasu..(2.1.2007)

Tohle mu sedlo :)(1.5.2012)

Výborně. Herec, u kterého mám pocit že je muž a velmi silný muž. Dokonalá tělesná komunikace sebevědomého a mocného muže, který se s ničím nesere. Tedy kromě syna svého bývalého zavražděného policisty kamaráda. Abych dal více hvězdiček, k tomu mi chybělo hlubší myšlenkový přesah a nějaké poselství. Jinak jsem měl z filmu dobrý pocit. Nějaký čas potom jsem chodil zrovna jako Belmondo. Roztahoval jsem ruce a ukazoval jsem jako on. Je to frajer a vždycky se rád podívám na jeho filmy. Tohle je můj druhý nejlepší film od něj. Ostatním, kteří neznají dílo tohodle zatraceně dobrého herce, doporučuji, aby se podívali na film Nenapravitelný. Je to hrubá narážka za narážkou dotažená do takového kalibru, že vám budou brnět nohy a hruď ještě dva tři dny potom.(26.7.2008)

Stare francuzske filmy maju svoje caro a tento film patri medzi ne. Drsnak Belmondo na ceste pomstit svojho partaka. Dej filmu sa dobre vyvija a Belmondove vysetrovacie metody so zlocincami nemaju chybu.(30.11.2010)

Jean-Paul Belmondovi role drsných policajtů kašlajících na nějaké ty zákony zkrátka seděla jako prdel na hrnec a prokázal to i v Samotáři. A upřímně, kdyby v tomhle francouzském filmu nehrál, moje hodnocení by bylo daleko nižší. Hlavní záporák sice měl své kvality, ale podle mého názoru dostal až příliš málo prostoru a spíš působil jako takový duch, kterého se všichni bojí (Jenže divák tak nějak neví proč. Blázen? A kdo dneska není blázen? ;)). Jinak jsem se však včera dočkal podařené kriminálky, u níž jsem se rozhodně nenudil.(1.6.2011)

Nic extra, ale Belmondo se na podobné role hodí a umí to zahrát. Takže vlastně jen díky němu je to koukatelné.(26.6.2013)

• Joey(1)

nedoladěné, pořádně nepromyšlené, nepřesvědčivé... ani samotný Belmondo mě ve své roli nezaujal, což hodnotím jako zklamání(8.12.2013)

Myslel jsem, že se jedná o pokračování dokonalého profesionála, ale není tomu tak. Co to distributoři plácají za názvy? Profesionál 2: Samotář? To je teda něco, ale jinak slušná Belmondovka bohužel s nedotaženou hudbou.(11.7.2008)

• Gastovski

Kdyby tuto roli nehrál Belmondo, tak ruku na srdce, ale byla by to průměná epizodka nějakého význačného německého krimi seriálu jako např. Siska.(12.8.2010)

Průměrný krimi thriller, který drží nad vodou jen Jan Pavel Belmondo.(1.6.2011)

Absolutní průměr, mnohokrát viděný, okleštěný o nahá děvčata a více brutální. Připomíná mi to lineární počítačovou hru a zásah deux ex machina co se týče trezoru, Belmondo určitě natočil lepší snímky.(12.10.2014)

Belmondo je Belmondo - jak už tady v komentářích píše jeden kolega - dobrý film, ale hlavně díky Belmondovi(11.7.2008)

• Panacek

Belmondo prudí po barech kontrolama občanek, mlátí svázaný lidi atd., to vše ve skličujících kulisách 80.let (děsivá hudba, ohozy, účesy...) a za doprovodu dvou vymaštěnců z diskopříběhu nevímkolik. Celý se to zdá být natočený pro Němce. Propadák jak prase.(28.11.2010)

Francouzská "drsná škola" v podání mistra svého oboru J.P.Belmonda. Na rozdíl od "drsné školy" v USA, připadá mi ta francouzská drsnější, nebo spíše syrovější. Osobně mi bližší je ta francouzská a s charismatickým Belmondem nemá chybu. A Jean-Piere Malo? Prototyp úchylného hajzla. Klasika, nostalgie, deprese...(31.5.2011)

Film, ve kterém by spíše čekal člověk Delona, ale Belmondo to zvládá taky výborně. Další z jeho policajtů, které prostě musíte milovat.(9.6.2011)

Další Belmondova role drsného, nekonformního policisty, který se při vyšetřování nezastaví před ničím. Takový typ filmů já doopravdy můžu a Jean-Paul Belmondo je navíc vždy ohromný sympaťák a charisma z něj jen čiší. A když navíc sem tam utrousí nějakou trefnou hlášku, nemůžu hodnotit méně než 80%.(14.4.2013)

Jednoznačný, přímočarý a drsný Jean-Paul. Ostatně jako ve většině jeho thrillerů, zde navíc nepostrádá i špetku humoru.(9.12.2013)

Film si zaslouží odpad, ale Belmondo je na 140%, takže se to zprůměruje na 70%.(10.3.2015)

Tolik facek ve filmu jsem snad ještě neviděla :)(28.6.2015)

Tvrdá kriminálka z pozdních 80.let z Belmondem, viděl jsem to jako malej kluk a furt sem si pamatoval toho slizkého záporáka. Belmondovská klasika. 4*(8.7.2015)

Viděno až třicet let po premiéře a moc se mi to líbilo.(11.9.2018)

Belmondo tahnouci s sebou cely film. Bez nej by to nebylo nic moc, ale takhle je to hodne dobry.(12.4.2003)

Jako kriminálka je to dobrý, nutno však podotknout, že film stojí na Belmondovi, kdyby v tom nehrál, šla by úrověň o řídu níž. Tyhle role tvrdých osamělých chlapů mu šly vždy nejlépe.(27.4.2009)

Vcelku dobrý a zajímavý film. První, kde jsem Belmonda viděl jako "poldu". Sedl mi do toho příběhu dokonale. A finále s brokovnicí nemělo chybu. Zasloužené tři hvězdičky.(23.6.2009)

K dokonalosti filmu Samotář, chybí několik důležitých aspektů kinematografie. Dobrá atmosféra, silný děj. Snímek je ušit na míru hlavní postavě, ale na rozdíl od filmů Policajt nebo rošťák či Profesionál, schéma nefunguje. Záporná postava nemá dostatečné charisma. Doprovodná hudba je podprůměrná. Některé okamžiky scén jsou postavami přehrávané a těžko uvěřitelné. Řečeno jednodušeji, vše co se ve filmu objevuje, jde málo do hloubky. Z e snímku jde cítit záměr tvůrců: vyrobit nějaký produkt s dobrým jménem (Belmondo) a prodat. Nic více. Zmíněný Belmondo je jako vždy výborný a sledovat ho ve scénách je to nejlepší co počin dokáže dát. To je dosti málo. Slabé tři hvězdičky.(20.2.2011)

Belmondo je v tomto filmu opravdový drsňák a jde mu to hodně ale hodně dobře.(16.6.2012)

• Harry_

Nejslabší Belmondova kriminálka. A označovat to na levných DVD jako "Profesionál 2" je zločin!(20.5.2015)

Francouzská klasika s Belmondem v hlavní roli. Co k tomu více říci, snad jen: 80%.(3.9.2017)

Francouzský krimithriller v s J. P. Belmondem v roli kriminalisty Stana, jemuž nebezpečný zločinec Schneider zabije kolegu s nímž chtěl odejít od policie a začít nový život v Karibiku. Komisař Stan se vrací do služby, stává se šéfem protiteroristického oddělení s jedinou touhou pomstít smrt svého přítele. Samotář Jacquese Deraye představuje volné pokračování veleúspěšného Profesionála, bohužel však jedinečného mrazení mezi dvěma úhlavními nepřáteli a mimořádné kvality jak příběhem, tak atmosférou, jako ve svém předchůdci nedosahuje. I tak se pochopitelně jedná o vysoce nadprůměrný thriller především díky Belmondovi v jeho jedinečné póze rebelského muže zákona a také J. P. Malovi, sadistickém zabijáku Schneiderovi. Název snímku má symbolizovat způsob Stanova soukromého života, což však neodpovídá tomu, že se u něho střídaly ženy na noc a také starostlivou péčí o desetiletého syna zastřeleného kolegy. Ze známějších herců ve vedlejší roli mohu uvést M. Beauna jakožto diletantského Stanova kolegu, vedoucího jiného vyšetřovacího oddělení. Jedná se kvalitní podívanou s Belmondem ve vynikající formě.(5.9.2017)

Belmondo stárne, ale stále má dobrou formu. Tehdy mu bylo asi 55... Už to není herec, který si může dovolit lézt po římsách ve dvacátém poschodí nebo dělat provazolezce, jeho kousky nejsou tak krkolomné jako v jeho "Mužích", přesto nic neztrácí na svém umění zaujmout diváka, tady i obyčejným lidstvím ve vztahu ke svému osiřelému kmotřenci. Dávám pět hvězdiček, film rozhodně nenudil.(9.9.2018)

• Jaromír

I s Belmondem je pro mě takhle kriminálka trochu nudná.(10.9.2008)

Nemecky nazov : Der Profi 2(10.1.2010)

Belmondo je prostě Solitér:) a tyhle role jsou mu šité přímo na tělo. A je jedno jestli je zrovna padouch, nebo klaďas.(2.6.2011)

Velmi povedená kriminálka s Belmondem, který velmi povedeně hláškuje a perlí a hlavně dodává filmu potřebné kouzlo, stejně jako záporák Schneider!(21.11.2012)

Belmondo, ač již v kategorii 50+ je tady pořád ještě kus parádního chlapa.(9.12.2013)

• Pitryx

No, hodně jsem se na tento film nachodil. Dnes už mne tak nebere. Pár dobrých hlášek, pár dobrých scén, mezitím pátrání. Belmondo je dobrý, avšak je to na můj vkus stále dokola. Přesto film jistě pobaví. 201312099027/9206(31.1.2014)

Výborná kriminálka s vynikajícím Belmondem.(2.6.2014)

Jestliže Le Professionnel je etalon, potom Le Solitaire je jen odvar bez akce, kapky dramatu, navíc s komediálními prvky a vtípky. 71%(23.8.2014)

Belmondo v roli tak typické - drsný policajt Stan (poldové se neříká) se chce pomstít za smrt svého přítele, takže jakmile se objeví zprávy, že Schneider se vrátil, začíná pátrání, kde se nejde pro ránu daleko, stejně tak počet mrtvol roste rychlou řadou. Takový průměr, který na tom průměru drží vlastně jenom JPB, jinak by film upadnul už dávno do zapomění.(29.8.2016)

Belmonďáckej flick se vším všudy.(3.9.2017)

Belmondovka. Zajímavá paralela k českým krimi z perestrojkové doby: i zde vizuálně spìš ošklivé (oproti stylovosti předchozích 2 dekád), i zde pocit hodnotové vyprázdněnosti.(5.9.2017)

"Časy jsou zlé, Kamile.", Co dodat(9.9.2018)

Poslední klasická belmondovka. V padesáti čtyřech letech ukončil Jean-Paul kariéru představitele drsňáků důstojnou tečkou. Jakoby zločinec Schnaider byl poslední padouch, kterého je nutno ve Francii zlikvidovat. V dalším, o rok starším snímku - Cesta zhýčkaného dítěte (mimochodem taky skvělém), má sice Belmondo roli dobrodruha, ale film je jednoznačně z jiného ranku.(17.11.2009)

Je vidět, že J-PB pomalu stárne, ale na kvalitě filmu to nijak neubírá. myslím, že s jiným hercem by to byl nejspíš propadák! Znovu si neodpustím a vyzdvihnu skvělý dabing, jeden z posledních, co za něco stály!(10.9.2013)

Klasika. Krásná osmdesátá léta. Policajti jsou neodolatelní a padouch má německé příjmení. Co by jste také od francouzské detektivky chtěli.(4.8.2014)

• Ozzy2

Belmondo je bohužel v roli policistů stále stejný a ty filmy mě splývají.On je především komik a tahle poloha mu moc nesedí(21.6.2015)

Velmi dobrý krimi film s charismatickým panem Belmondem v hlavní roli.(22.6.2015)

Belmondo jako pořádně tvrdej polda, nikomu jinýmu bych to nevěřil. Dejte mě oddělení podobnejch borečků a zruším ve Francii No-go zóny. Akorát francouzskej Le GIBS by se asi La posral. A co se Schneidera týče, tak takhle vyjebáno v palici jsem chtěl vždycky mít, to teda jo(8.10.2017)

Klasická kvalitní francouzská kriminálka. Kromě vynikajícího Belmonda tady stojí za zmínku J.P. Malo a jeho psycho vrah Schneider, kterého se bojí celé podsvětí.(4.10.2007)

Když jsem jako kluk koukal u strejdy na videou, chtěl jsem pustit tři filmy: Ski Patrol, Amerického Ninju a Samotář. Samotář mě jako jediný baví i dnes. Belmondova síť práskačů i to jak každýho vždycky zbouchá mě prostě baví(21.10.2010)

• Riverin

Nepomôžem si ale mne tento film prišiel neskutočne nudný a nezáživný. Belmondo je dobrý, ale nie až tak aby zatienil ostatných nemožných hercov a príšernú 80tkovú hudbu.(1.6.2011)

Moja srdcovka. Viac niet čo dodať... :o)(11.6.2011)

Výborný napínavý krimi thriller. Belmondo (komisař Stan) zde na vrcholu sil hraje policajta který si prodlouží práci u policie, protože chce dopadnou vraha svého dlouholetého kolegy. Nakonec jsem musel dát za pět, přestože jsem váhal kvůli občasným až dost nechutným scénkám s vraždami, a to v podání hlavního záporáka (J.P Malo). Je fakt, že to ale mělo ilustrovat jeho zhovadilost a šílenost. Nakonec je po právu dopadnut a potrestán vrchním komisařem Stanem.(10.7.2011)

Opravdová klasika z osmdesátých let s Belmondem - jeho poslední opravdová kriminálka.(30.7.2012)

V kině to bylo do osmnácti let nepřístupno.(27.10.2012)

Ty francouzské krimošky byly tak nějak na jedno kopyto a s trapnýma přestřelkama. Jo ve své době jsme za to byli v kině rádi, ale dnes je to spíš parodie :) Je lepší když je to spíš z půlky komedie a pak to má lepší grády jako Policajt nebo rošťák apod.(22.8.2014)

Naprostá pecka.(13.4.2016)

• tomas_j

Tento příběh jsem v různých filmech viděl tolikrát... Navíc tentokrát výjimečně příšerný dabing Krampola.. Když to srovnám s britskými Profesionály nebo Chobotnicí...(16.8.2016)

Scénář 3 režie 3 herci 4 výprava 3 celkem 13 hodnocení 65% Stan řeší vše s úsměvem a nonšalancí. Mnoho dívek by jistě rádo přespalo pod stanem, ale Stan má svůj cíl, pomsta bude sladká a ani se po ní neztloustne.(28.8.2016)

Dobový Belmondův standard. Daleko za časy, kdy trousil hlášky směrem ke Kamilovi a nebyl jen samoúčelně brutální a arogantní.(29.8.2016)

Je prima vidět po letech nekomplikovanou detektivku, kde je policajt bezmezně oddaný svému poslání a k boji se zločinci je ochoten užít jakýchkoliv metod.(3.9.2017)

Slabý příběh se silným Belmondem. Nejzajímavější na tom všem je, jak Bebel dobře vypadá ve svých 54 letech.(14.5.2018)

Nemohu si pomoci, ale tyhle role mu perfektně sednou.(17.3.2008)

Druhá tvář Belmonda a jde mu taky skvěle, mám ten film moc ráda. Byť je to tak trochu o neohroženém hrdinovi je skvělý.(30.3.2009)

Další podařená kriminálka je opět z dílny Jacquese Deraye. Byla ušitá na míru Jeanu - Paulu Belmondovi a ten v ní opět exceluje. Dobrý biják, který se dnes už moc netočí.(25.12.2009)

Viděl jsem opět 12.6.11 a opravil 3* na 4*, protože tento druh filmů si je zaslouží. Belmondo je zde správný drsňák a i když to není vůbec komedie, nechybí jeho humorné průpovídky. Dá se na to dívat opakovaně a nenudit se. Bohužel hudba 80. let zde znějící je skoro otřesná. 75%.(12.6.2011)

Vedle určitých stereotypů, neosobních projevů a absence propracovanějšího příběhu, považuji za hlavní slabinu filmu, že mu chyběla potřebná jiskra. To nelze odpustit :) Ani Belmondova přítomnost a jeho obvyklá suverenita nestačila nedostatky vyvážit, či zakrýt. Ani nostalgie a má slabost pro tento typ hrdinů a dobu podobných filmů nedovolí, abych ohodnotil větším počtem hvězdiček.(22.6.2015)

Klasický a nesmrtelný Belmondo v klasické kriminálce. Takových poldů by mělo být víc, hlavně u nás:-)(30.3.2016)

• Kozlowski8

Stárnoucí polda se snaží dostat vraha svého parťáka... Tuctový děj, slabý scénář a nezajímavý projev J. P. Belmonda (příliš nechápu oblíbenost tohoto ošklivého chlapa a podle mne přeceňovaného herce). Žádný velký zážitek se nekonal. 45%.(11.11.2016)

Vynikající film. Jenom nechápu, proč je uveden jako Profesionál 2, když s filmem Profesionál nemá nic společného a postava kterou v onom filmu Belmondo hrál, dokonce nakonec zemře. Trochu mi to připomíná doby, kdy filmy se Seagalem, byly v Česku k mání pod názvem Nico 1, 2,3 atd(3.2.2017)

/70%/(3.9.2017)

Jean-Paul alias Bébel opět zazářil : 5 * a 80 % . Trefný komentář - VIZ "golfista" .(20.9.2017)

Tenhle film je samozřejmě díky Belmondově účasti dobrý, ale v rámci jeho tvorby je vlastně zoufale průměrný...(9.9.2018)

• P/\/EL

boha, pěkně overrated movie, nj, nostalgie a belmondománie, taková oddychová podprůměrná - strašně 80. ková záležitost (ty vesty, ta připitomělá hudba), ach jo, terorista Schneider každýho sejme na potkání, ale moc z toho nemrazí, obzvlášť, když z lidí začne tíct doslova malinová šťáva - né, strašně umělá krev, nemůžu si pomoc. Roztomilej blonďatej nezajímavej harant, nuda, nuda, bez nápadu a těch - dvacet let, Schneidere??? dělaj si legraci, počkat drsňák(jasně ty jeho metody, sejme motorkáře na ulici mezi lidma na dálku 100 metrou svym kvérem, ale natočený je to uplně napítchu - nmě přišel spíš jako vůl, co se se Schneiderem moc babral, asi jak se často(dneska) řiká, ikdyž se mi to moc nelíbí "humanista" - Schneider tady spíš jak terorista(politické cíle), nebezpečnej zločinec, u kterýho nevíme, vo co mu de(nebo je to strašně nezajmavý), a má dostat za mnohonásobný chladnokrevný vraždy(popravy) 20 let???? hehehe, to tak, v roce 1987, ježiši.....no, strašná kok*tina.....Belmondo má sakra lepší filmy, kde je mnohem drsnější...ještě mě taky děsně iritovala ta jeho kožená bunda, ten film snad natočili za jeden den, nebo fakt nevim...(1.6.2011)

Jean Paul je dnes legendou a jeho filmy budou brzy možná promítány jako filmy pro pamětníky a i když je Samotář nic moc a to i z pohledu chyb ve střihu a chvílemi prachbídné kamery včetně hloupého příběhu je pro mne povinností a to ze zaujatosti.... hodnotit vysoko.Belmondo dá prostě šmrnc skoro všemu.(1.6.2011)

Stan vs. Schneider - tak to je pekny duel, nemluve o Parizi - povedene krimi, byt se da cekat, ze to Belmondo vyhraje. Pohoda film...(2.6.2011)

Vážnej Belmondo PLUS drsnej Belmondo ROVNA SE dobrej Belmondo.(15.11.2012)

Belmondo válí, pořád má svůj bezelstný úsměv se kterým vyřeší i nejzapeklitější situace, ženské k nakousnutí , hlavně Marie-Christine Descouard....jó, zlatý časy pořádných kriminálek 80 let...(20.10.2014)

Pamatuju si,ze to byla pecka. Hodnotim po 27 letech, jestli to sem prislo tenkrat hned. Mam rad drsnaky.(2.11.2014)

Belmondo v nejlepší formě,jeden ze tří jeho nejlepších filmů.Jednoduchý příběh v Jean-Paulově podání,krásná hudba a ten malej kluk je taky perfektní.Pro tenhle film mám slabost,proto dávám 90%.(27.12.2014)

Dobré dialogy. Belmondo je výborný, celou roli mu věřím. Skvělá hudba a kmotřenec nemá chybu. Drsné a skvělé. 90%.(28.8.2016)

Tyhle role jsou jako šité pro Belmonda....nenadělá cavyky, jedná napřímo....ani na chvíli jsem se nenudil.(28.8.2016)

Kriminálka, která nijak nevyčnívá z řady, Belmondovi se občas povede slušná hláška, záporák je dobrý. Jen jsem nepochopil tu razii na vlakovém nádraží, kdy jsou tam houfy policistů ze všech stran, Schneider začne utíkat nějakým nouzovým východem a ostatní, včetně Belmonda, jsou naprosto v klidu, nikdo ho nepronásleduje.(10.2.2017)

Belmondo ve své téměř tradiční roli. Tvrďák, co se ničeho nebojí a zároveň má veliký lásce otevřený srdce, je to vlastně takovej prototyp postav, které později převzal Jean Reno(5.9.2017)

Krásna pripomienka na čas vedľa otca. Miloval to a ja tiež.(3.6.2018)