Reklama

Reklama

Michael Jackson: Bad 25

  • USA Bad 25 (více)

Dokument mapuje vydání stylotvorného alba „Bad" krále popu z roku 1987. Renomovaný americký filmový režisér Spike Lee svým dokumentem prozkoumal zákulisí hudebních klipů propojených s albem „Bad". Připomeneme si zde titulní píseň Bad, ale také: Liberian Girl, I Can't Stop Loving You, Man in the Mirror, Smooth Criminal nebo Leave Me Alone. S. Lee vyzpovídal osobnosti, které spolupracovali na albu „Bad". Jsou to: Quincy Jones, Siedah Garrett, Sheryl Crow, Kanye West, Martin Scorsese, John Branca, Gregg Phillinganes a další.
„Bad 25" je desáté album vydané od smrti krále popu 25. června 2009.
Quincy Jones: „Ve vztahu mezi producentem a umělcem je nejdůležitější vzájemná důvěra. Trochu to připomíná milostný vztah, protože producent musí mít sólistu opravdu rád. Musí mu přát úspěchy a rozhodně by ho nechtěl vidět na kolenou. Obrazně by měl zpěvák producentovi věřit, že když skočí bez padáku a záchranné sítě ze třicátého čtvrtého patra, že se mu nic nestane".
Jerry Hey: „Quincy Jones těžil z minulé spolupráce s Countem Basiem, Frankem Sinatrou, Ray Charlesem a Dinah Washington. Původně hrál na trubku v orchestru Lionela Hamptona. Má na svém kontě řadu znamenitých filmových soundtracků".
Matt Forger: „Michael měl v sobě timing, jakýsi vnitřní mechanismus, seismografický cit pro hudbu. Nedal si pokoj, dokud nenašel přesný temporytmus, důležitá byla každá doba, dokud nenašel správný feeling a frázování, hudba ho musela rozhýbat. A jakmile začal trsat, věděli jsme, že jsme namíchali přesnou směs a všechny synkopy našly své správné místo". (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Chýbalo mi viac príbehov od ľudí, čo sa podieľali na albume, viac vtipných príbehov o tom aký bol Michael. Namiesto ľudí, ktorí nemali nič spoločné s produkciou albumu, nechápem, prečo tam sú. Mariah Carey tam je úplne najzbytočnejšia, žiadne myšlienky nepriniesla, nič v podstate nepovedala. Kanye West, i keď sa nepodieľal na albume, tak jeho komentáre boli aspoň zaujímavé a vtipné. Nemôžem zniesť úškrnok Johna Branca a jeho falošné slzy. "do not trust John Branca" - Michael Jackson. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

I když šlo o zkrácenou verzi, bylo milé se setkat se starou partou s odstupem let, a celkově bylo příjemné nechat se vtáhnout opět a zas do světa jedinečného nepřekonatelného krále popu. Přestože kolem jeho života i "smrti" je stále nejasno, kažkdý takový pohled na věc je malou hvězdičkou naděje ukázat tohoto génia v pravém světle, pokud to někdy bude vůbec možné. Jedno máme všichni zúčastnění společného, Michaeli - Milujeme Tě oddaně a tak to zůstane bez ohledu na cokoli...;-) ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Nikdy by mě jako laikovi nenapadlo, jak je příprava a natáčení jednotlivých videoklipů, nehovoře o celém albu, složitá a časově náročná práce. Dokument uceleně tuto problematiku divákovi přibližuje ústy jednotlivých aktérů a bravurními pěveckými a tanečními ukázkami výsledného výkonu charismatického Michaela Jacksona ve studiu i na koncertech. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Jsem zaujatý. BAD patří do mých TOP10 alb všech dob, ač jsem odkojen britským progresivním a psychedelickým rockem. Vzpomínky těch, kteří se před 25 lety podíleli na vzniku alba. Takhle vznikaly jednotlivé songy a takhle vznikaly i klipy k nim. Miluju klipy z osmdesátek s příběhem. Bohužel ČT art uvedla jen tu nejkratší verzi 65 minut, ale i tak zaplať pánbůh za to. ()

jasse 

všechny recenze uživatele

Dokument mapující období vydání alba Bad Michaela Jacksona z roku 1987. Dokumentuje vlastně celou úžasnou éru Bad. Spike Lee je sám režisérem klipu "They Don't Care About Us" (obou verzí), zůstal mu nějaký neviděný materiál, navíc pozval k rozhovorům o spolupráci s Majklem po 25 letech mnoho osobností z "branže", proto je tento dokument pro fanoušky Michaela Jacksona velmi zajímavý. - mocík, thomas300, Ezio, teresis1986, Biatch, othoman, kotasbk, Lloris - jsem přesvědčená o tom, že jste ten dokument nikdy neviděli, vy blbečci...Naopak zajímavý komentář: Skuby47 ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama