Final Cut - Dámy a pánové (festivalový název)

• maďarský

Final Cut: Hölgyeim és uraim

• slovenský

Dámy a páni, finálna verzia

(festivalový název)

Final Cut: Ladies and Gentlemen

Komedie / Drama / Romantický

Maďarsko, 2012, 84 min

György Pálfi

Brigitte Bardot (a.z.), Alain Delon (a.z.), Bruno Ganz (a.z.), Greta Garbo (a.z.), Rita Hayworth (a.z.), András Kozák (a.z.), Tony Leung Chiu-wai (a.z.), Giulietta Masina (a.z.), Marcello Mastroianni (a.z.), Jeanne Moreau (a.z.), Matti Pellonpää (a.z.), Mari Törőcsik (a.z.), Marlon Brando (a.z.), Zoltán Latinovits (a.z.), Džoko Rosič (a.z.), El Hedi ben Salem (a.z.), Václav Neckář (a.z.), Magda Vášáryová (a.z.), Kirk Douglas (a.z.), Isabelle Adjani (a.z.), Woody Allen (a.z.), Agustín Almodóvar (a.z.), Julie Andrews (a.z.), Fanny Ardant (a.z.), Rosanna Arquette (a.z.), Javier Bardem (a.z.), Kim Basinger (a.z.), Nicolas Cage (a.z.), Alex Casanovas (a.z.), Jackie Chan (a.z.), Charlie Chaplin (a.z.), Cher (a.z.), Julie Christie (a.z.), Glenn Close (a.z.), Sean Connery (a.z.), Daniel Craig (a.z.), Tom Cruise (a.z.), Penélope Cruz (a.z.), Jamie Lee Curtis (a.z.), John Cusack (a.z.), Matt Damon (a.z.), Geena Davis (a.z.), Maria de Medeiros (a.z.), Robert De Niro (a.z.), James Dean (a.z.), Catherine Deneuve (a.z.), Gérard Depardieu (a.z.), Johnny Depp (a.z.), Laura Dern (a.z.), Cameron Diaz (a.z.), Leonardo DiCaprio (a.z.), Michael Douglas (a.z.), Faye Dunaway (a.z.), Shelley Duvall (a.z.), Mia Farrow (a.z.), Carrie Fisher (a.z.), Harrison Ford (a.z.), Jodie Foster (a.z.), Michael J. Fox (a.z.), Richard Gere (a.z.), Mel Gibson (a.z.), Hugh Grant (a.z.), Jennifer Grey (a.z.), Gene Hackman (a.z.), Tom Hanks (a.z.), Ethan Hawke (a.z.), Goldie Hawn (a.z.), Salma Hayek (a.z.), Anne Heche (a.z.), Audrey Hepburn (a.z.), Anjelica Huston (a.z.), Samuel L. Jackson (a.z.), Scarlett Johansson (a.z.), Milla Jovovich (a.z.), Katalin Karády (a.z.), Nicole Kidman (a.z.), Christopher Lambert (a.z.), Sophia Loren (a.z.), Andie MacDowell (a.z.), Madonna (a.z.), Carmen Maura (a.z.), Ewan McGregor (a.z.), Liza Minnelli (a.z.), Kylie Minogue (a.z.), Bill Murray (a.z.), Gary Oldman (a.z.), Al Pacino (a.z.), Gwyneth Paltrow (a.z.), Gregory Peck (a.z.), Anthony Perkins (a.z.), Joe Pesci (a.z.), Michelle Pfeiffer (a.z.), Brad Pitt (a.z.), Christopher Plummer (a.z.), Dennis Quaid (a.z.), Christina Ricci (a.z.), Tim Robbins (a.z.), Julia Roberts (a.z.), Gena Rowlands (a.z.), Winona Ryder (a.z.), Arnold Schwarzenegger (a.z.), Julieta Serrano (a.z.), Omar Sharif (a.z.), Cybill Shepherd (a.z.), Kevin Spacey (a.z.), Sharon Stone (a.z.), Meryl Streep (a.z.), Patrick Swayze (a.z.), Audrey Tautou (a.z.), Uma Thurman (a.z.), John Travolta (a.z.), Kathleen Turner (a.z.), Jon Voight (a.z.), Dee Wallace (a.z.), Naomi Watts (a.z.), Sigourney Weaver (a.z.), Robin Williams (a.z.), Bruce Willis (a.z.), Kate Winslet (a.z.), Hugh Laurie (a.z.), Tom Waits (a.z.)

Už jste někdy viděli film, kde jsou neustále se proměňující hrdinové? Pokud ne, pak vám Final Cut nesmí uniknout! Vše ostatní už bylo řečené a napsané přede mnou. Já jen doplním, že každý dějový záběr je podán z tolika úhlů, že vytváří fascinující celek, který pospolu náramně funguje! Úvod - https://www.youtube.com/watch?v=bvBij7XNg7k .Tanec a líbačka hýr - https://www.youtube.com/watch?v=g5ANGGu32S8(5.8.2014)

(Febio Fest) Perfektní. Final Cut mne nutí přemýšlet, zda bych si místo koukání na seriály a hraní her opět neměl začít doplňovat základní filmové vzdělání. Velice chytře zvolená skladba filmů i scén, kde většinu netvořily notoricky známé záběry, ale tyto se objevovaly pouze z času na čas jako sympatické bonbónky. Moc se mi Final Cut líbil... 100%(17.3.2013)

To takhle vezmeme 500 "náhodných" filmů a uděláme z nich jeden Final Cut, který vypráví to, co všechny filmy před tím a přeci jen trochu jinak. Střídají se obličeje, postavy, kulisy, barvy, někdy i herce zastoupí animace, popř samotný mistr Yoda... Čím více filmů rozpoznáte, tím lepší bude celkový zážitek, György Pálfi proto ohleduplně vybírá zejména ty známé kousky a většinou to funguje. Vtipnost pak logicky pramení z překroucení významu originálních scén a to je docela fajn... 7/10(3.8.2014)

Tak tohle je the best... sestříhané z 500 filmů? A víte kolikáté v celkovém počtu bylo moje hodnocení u tohoto bonbónku? 500. Tomu se říká setsakryš náhoda... A nejen to, ještě to bylo neplánovaně mé 2500. hodnocení celkem. Zbytek komentáře doplním později, až to množství filmů vstřebám :) 25. 10. 2014: Už jsem to nejspíš vstřebala, takže tady pokračování. Samozřejmě, jak tu mnozí píšou bylo super, když si člověk mohl říct: Jo to jsou Úžasňákovi, jé to jsou Ostře sledované vlaky a hele už potřetí tu je záběr z Postřižin. Za druhé Chaplin tančící na Disco inferno. Za třetí co ten zlatý penis tam? A ještě za této písničky, kdy při vyjíknutí najednou baf :D Za čtvrté při znázornění orgasmu jsem měla největší výbuch smíchu... jeho ukončení spandutím mimozemšťana (0:13-0:16) na auto z Mužů v černém byl nejlepší. Za páté "Who is this fuck? - Go away." Za šesté jak spolu běželi po pláži.. za co ho proboha ta ženská tahala chudáka? Za sedmé když se dozvěděla, že je těhotná, tak píseň What a feeling z Flashdance. Za osmé prostě dokonalý hudební doprovod... těm scénám ta daná píseň vždycky dodala na vtipu, i když už jsem si myslela, že lepší to být nemůže. Např. při svatbě taková vesmírná, znám ji, ale zaboha si nemůžu vzpomenout na název nebo z jakého filmu. Za devaté jsme tam měli i trochu scifi, když se vrátili v čase. No a ten konec za desáté, když se v něm probudil upír a nejspíše jí hodlal rozsápat hrdlo při písni Love me thender. Hrozně jsem si tento snímek užila /a taky psaní komentáře a hledání příslušných odkazů :D/, je prostě dokonalý, úžasný, skvělý, zábavný, boží... vybrané záběry, zvolená hudba.. vše. Má však jedno mínus. Pokud jste nějaké filmy nebo hudbu nepoznali, tak z toho nekonečného seznamu pidimidiprťavoučkým písmem jste neměli šanci to zjistit.(22.10.2014)

Skutečnej svět - i ten filmovej - jsou plný klišé a stereotypů, kterým se nedá vyhnout. Final Cut z nich ovšem vytváří originální a absolutní koláž, až z toho množství střihů oči přecházejí. Klobouk dolů, Pálfi musí mít hodně nakoukáno. A palec nahoru za to, že nezapomněl ani na perličky české kinematografie.(23.12.2014)

• - Zo všetkých použitých filmov je 30% maďarského a vyše 40% amerického pôvodu. (Madsbender)

• - Film vznikal tři roky z peněz, které měl György Pálfi z grantu určené na filmovou postprodukci. Šlo o znouzectnost v době, kdy vznikal a měnil se systém financování maďarské kinematografie a autoři neměli peníze na to, aby natáčeli filmy. Pálfi se tedy rozhodl vytvořit film z peněz, které měl určené pro postprodukci - tedy bez natáčení, jen postprodukcí cizího materiálu. (Ydiot)

• - Režisér György Pálfi si pri procese tvorby filmu stanovil pravidlo na zahrnutie maximálne 2 filmov od jedného režiséra. Ako veľký fanúšik tvorby Davida Lyncha sa pri ňom rozhodol toto pravidlo porušiť a použil viac než dva. (Madsbender)