Devious Maids (TV seriál)

Prefíkané slúžky

Komedie / Drama

USA, 2013, 49x45 min

Po pilotu: Docela to jde. Vesměs bych to nazval Zoufalými manželkami s velmi vydatným nádechem jihoamerických telenovel. Neutichající španělská kytara a napětí vycházející jen z rozdílu mezi chudými a bohatými. Chudé přistěhotelky toužící po bohatých mladých vypracovaných chlapech a se snahou dostat do LA své děti. Zápletky jednoduše naprostá telenovela, ale díky bohu za americké zpracování pod taktovkou duchovního otce Desperate Housewives...(1.7.2013)

Príjemný seriál s fajn obsadením. Občas mi však chýbalo pritlačenie na pílu. Celkovo je zápletka okolo vraždy len korením, čo vidno hlavne v závere, kde scenár na nejaký "skutočný" konflikt rezignuje. Tvorcovia sa viac sústredia na humorné epizódky, čo radí seriál skôr ku komediálnym light záležitostiam. ZÚFALÉ MANŽELKY mi prišli poctivejišie...(3.3.2014)

Slabší odvar Zoufalek - respektive podpis stejného tvůrce je znát, ale Devious Maids mají více soap-operský nádech. Méně humoru, méně intrik a méně dramatu - a daleko větší soustředění na milostné pletky. Což je trochu zklamání, ale jako někdo, komu chybí Zoufalky, si nemůžu stěžovat - i přes značné rozdíly nic podobnějšího neběží. Když zavřu oči, mám dojem, že sleduji telenovelu. Ale i přes to, že Devious Maids úplně neví, čím být, je to příjemná oddychovka, kterou zvedají z průměrných vod zajímavé postavy a herečky. Je to asi jako číst knihu s jednoduchým příběhem, ale tak čtivě napsanou, že od ní nemůžete odtrhnout oči. Bohužel zde "tajemná" linka vůbec nefunguje a ba co víc, působí hrozně směšně. Nemluvě o hloupých zvratech. Uvidíme, co se ze služek vyklube, jestli další nevýrazný ženský seriál nebo výjimečný kousek. Obávám se, že to bude to první.. U druhé série mi prozatím nejde překousnout představitelka Opel - tak příšerný křečovitý herecký výkon jsem zřejmě ještě neviděla. Na druhou stranu dějově se seriál ohromně zlepšil - dějové linie nejsou tak předvídatelné jako u první řady a dokonce bych snad i použila slovo "originalita". Rozhodně jeden z mála seriálů, který má druhou řadu mnohem lepší, než tu první. Konečně nemám takový ten pocit "vím přesně, co se stane v dalších minutách a jak tahle linka dopadne", hlavně co se krimi linky týče. Navíc nepůsobí tak směšně. A naprosto jsem si zamilovala Carmen. Za značné zlepšení tedy přidávám jednu hvězdu.(28.4.2014)

Koukala jsem hlavně proto, že jsem slyšela po pilotu docela dobré ohlasy a protože přes prázdniny se vysílá málo seriálů. Navíc mi chybí Zoufalky a když je tohle od stejného tvůrce. A byla jsem překvapená. Pilot mě sice zase tolik nezaujal, ale jak to postupovalo, tak si mě to získávalo víc a víc a po dokoukání celé série můžu říct, že se mi to líbí a že jsem ráda, že to dostalo druhou řadu. Sice mi na tom trochu vadí ten telenovelský nádych (to dělá to prostředí), ale to se dá překousnout. Hlavní hrdinky jsou podle mě docela slušně vyvážené, žádná mě vyloženě nepije krev a nedokážu si vybrat kterou mám nejradši. Tak uvidíme co přinese druhá řada. 4* (btw. Drew Van Acker byl hodně příjemné překvapení hned na začátku, Jason mi chybí, tak aspoň Remi tady mi to vynahradí :P)(6.10.2013)

Nejlepší Soup opera! Opravdu snese srovnávání se Zoufalkami, ale klidně i s prolhanými kráskami, sexem ve městě a podobnými. Strašně se mi líbí odlehčené charaktery postav, některé si nelze nezamilovat. Genevieve, Zoila, Rosie, Evelyn... jsou jednoduše skvělé. Mám jen slova chvály, na tenhle odlehčený, zábavný a Evou Longoriou produkovaný seriál.(7.6.2015)

• - Seriál měla původně vysílat televizní stanice ABC, která měla natočený i pilot. Ovšem z projektu sešlo. Práva na seriál pak odkoupila stanice Lifetime, která si mírně přepracovala scénář. Také přesunula natáčení z Beverly Hills do Atlanty v Georgii. Pilotní dní se přitom natáčel v Los Angeles. (Patw)

• - Devious Maids od Marca Cherryho vycházejí z mexického seriálu Ellas son... la alegría del hogar (od r. 2009), který zase vychází z Cherryho seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Seriál se měl původně objevit na ABC, ta však dala přednost podobně laděnému projektu Milenky (od r. 2008) a projekt pustila k vodě, z níž je „vylovila“ stanice Lifetime. Seriál současně z části produkuje jedna ze „zoufalých manželek“ Eva Longoria, která tak podporuje latinoamerické scenáristy v USA. (Dlee)

• - Seriál produkovala Eva Longoria, která si zahrála jednu z hlavních rolí v seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Roselyn Sanchez, představitelka Carmen, si zahrála před seriálem Devious Maids také v poslední epizodě seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004), a to malou roli zahradnice Solisových. (Dlee)