Devious Maids (TV seriál)

Prefíkané slúžky

Komedie / Drama

USA, 2013 - 2016, 34 h 14 min (Minutáž: 49x41–43 min)

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen, Mariana Klaveno, Dania Ramirez, Roselyn Sanchez, Amir Talai, Drew Van Acker, Angelique Cabral, Autumn Dial, Justina Machado, Wolé Parks, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Reggie Austin, Ric Reitz, June Squibb, Ron Roggé, Tiffany Hines, Susie Abromeit, Stephen Collins, Andrea Parker, Eddie Hassell, Gilles Marini, Jennifer Gatti, Naya Rivera, Maria Howell, Brett Zimmerman, Catherine Dyer, E. Roger Mitchell, Paul Schackman, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Preston James Hillier, Edy Ganem, Mo Gaffney, Debra Stipe, Peter Porte, Owen Harn, Ashley LeConte Campbell, Jeffrey Vu, Keith Flippen, Kevin Sizemore, Katie Carpenter, Preston Fritz Smith, Matt Walton, William Haze, Colin Woodell, Judd Lormand, Stacy Hall, Kate Beahan, Carla Jimenez, Carlos Antonio, Mike Pniewski, Wil Gonzalez, Scott Takeda, Mary Louise Wilson, Jason Manuel Olazábal, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Grant Goodeve, John O'Hurley, Darin Toonder, Jermaine Rivers, John Redlinger, Sol Rodriguez, Jan Harrelson, Davide Ishmael, Rheagan Wallace, Laurel Harris, Robert Caso, Jeremy Glazer, Dawntavia Bullard, Naya Rivera (a.z.), Valerie Mahaffey, Matt Cedeño, Melinda Page Hamilton, Paula Garcés, Justin Miles, Anna Enger, Carlos Leal, Alex Fernandez, Richard Burgi, Brad James, Jaime Camil, Kirsten Zien, Patrika Darbo, Tara Nicole Weyr, Dakin Matthews, Liz Torres, Larry Miller, David de Vries, Taylor Piedmonte, Dennis Kinski, Mark Deklin, Tricia O'Kelley, Willie C. Carpenter, Michael Rupnow, Tom Parker, Richard Ruccolo, Colin Walker, Joe Sabatino, Nicole Sullivan

Koukala jsem hlavně proto, že jsem slyšela po pilotu docela dobré ohlasy a protože přes prázdniny se vysílá málo seriálů. Navíc mi chybí Zoufalky a když je tohle od stejného tvůrce. A byla jsem překvapená. Pilot mě sice zase tolik nezaujal, ale jak to postupovalo, tak si mě to získávalo víc a víc a po dokoukání celé série můžu říct, že se mi to líbí a že jsem ráda, že to dostalo druhou řadu. Sice mi na tom trochu vadí ten telenovelský nádych (to dělá to prostředí), ale to se dá překousnout. Hlavní hrdinky jsou podle mě docela slušně vyvážené, žádná mě vyloženě nepije krev a nedokážu si vybrat kterou mám nejradši. Tak uvidíme co přinese druhá řada. 4* (btw. Drew Van Acker byl hodně příjemné překvapení hned na začátku, Jason mi chybí, tak aspoň Remi tady mi to vynahradí :P)(6.10.2013)

Nové zoufalé manželky? Dá se to tak vůbec říct? Dle mého názoru to tak není. Devious Maids je přece malinko něco jiného než zoufalky. Na tento seriál jsem se začal koukat čirou náhodou a musím říct, že jsem se do něj přímo "zažral". Postavy jsou mi velmi sympatické, hlavně Rosie a Valentina. Jen, co mi malinko na tomto seriálu vadí, je ta hudba, ale dá se to.(18.4.2014)

Rukopis tvůrce Desperate Housewives Marca Cherryho z Prohnaných služebných přímo kape. Ústřední příběh se obtáčí kolem postupného řešení záhadné vraždy služky Flory, zatímco díl co díl každá ze zbylých služebných (tajemná Marisol, rázná Zoila, ambiciózní Carmen, citlivá Rosie, naivka Valentina), potažmo každá z rodin, ve kterých pracují, řeší svoje (s hlavním příběhem více či méně propletené) epizodky. Díky široké škále postav si každý určitě okamžitě najde favority (ledová a stylová panička Evelyn Powell, strohá a přímočará vrchní služebná Odessa) i nenáviděné bývala to Carmen, ovšem poslední dobou je to čím dál víc Rosie, ne vždycky, ale když už, tak pořádně), herecky se potom nejedná o žádnou extratřídu (až na pár výjimek, potěší Carla ze Scrubs, Lorena z True Bloodu nebo Jason z Pretty Little Liars), ale to vůbec nevadí, ke stylu seriálu hraní většiny herců perfektně padne a nebo aspoň nijak neruší. Ve srovnání se Zoufalkami je patrný posun k soapce (aby ne, vždyť seriál je založený na původní mexické telenovele), Cherry ji ale šperkuje humorem sobě vlastním, plným ironie a břitkých hlášek. Byť je sem tam logika na hlavu postavená, mysteriózní linky bez problémů zaujmou, a díky počtu dílů na sérii (13) ani nemá čas nudit zbytečnou vatou. Kvalitám Zoufalek se Devious Maids určitě zdaleka nevyrovnají, ale z momentální televizní nabídky se stoprocentně jedná o nejlepší náhradu za ně.(17.4.2014)

Tvorcovia v tomto prípade stavili na krásne prostredie,neamericky vyzerajúce americké herečky - až sa divím (tiež krásne) a ukazujú nám tu aká veľká môže byť priepasť - a aj je medzi bohatými,ktorý ovplývajú peniazmi a chudobnými,ktorý majú aspoň česť a charakter.Námet invenčný/originálny v tomto im niet čo uprieť,no z môjho uhla pohľadu príliš nedotklivé,načančané až mi to celé vyznie neuveriteľne.Je síce skoro hodnotiť a odcudzovať seriál,ale niekedy aj po odsledovaní dvoch dielov si divák utvorí celkový obraz.Ja nevravím,že sa mi to nepáčilo,no ako som spomenula,je ešte skoro hodnotiť a 3 hviezdy dávam pre začiatok/k rozbehu,ak by náhodou v budúcnosti došlo a bolo kde zvyšovať.Ja dúfam,že bude.(25.1.2014)

Slabší odvar Zoufalek - respektive podpis stejného tvůrce je znát, ale Devious Maids mají více soap-operský nádech. Méně humoru, méně intrik a méně dramatu - a daleko větší soustředění na milostné pletky. Což je trochu zklamání, ale jako někdo, komu chybí Zoufalky, si nemůžu stěžovat - i přes značné rozdíly nic podobnějšího neběží. Když zavřu oči, mám dojem, že sleduji telenovelu. Ale i přes to, že Devious Maids úplně neví, čím být, je to příjemná oddychovka, kterou zvedají z průměrných vod zajímavé postavy a herečky. Je to asi jako číst knihu s jednoduchým příběhem, ale tak čtivě napsanou, že od ní nemůžete odtrhnout oči. Bohužel zde "tajemná" linka vůbec nefunguje a ba co víc, působí hrozně směšně. Nemluvě o hloupých zvratech. Uvidíme, co se ze služek vyklube, jestli další nevýrazný ženský seriál nebo výjimečný kousek. Obávám se, že to bude to první.. U druhé série mi prozatím nejde překousnout představitelka Opel - tak příšerný křečovitý herecký výkon jsem zřejmě ještě neviděla. Na druhou stranu dějově se seriál ohromně zlepšil - dějové linie nejsou tak předvídatelné jako u první řady a dokonce bych snad i použila slovo "originalita". Rozhodně jeden z mála seriálů, který má druhou řadu mnohem lepší, než tu první. Konečně nemám takový ten pocit "vím přesně, co se stane v dalších minutách a jak tahle linka dopadne", hlavně co se krimi linky týče. Navíc nepůsobí tak směšně. A naprosto jsem si zamilovala Carmen. Za značné zlepšení tedy přidávám jednu hvězdu.(28.4.2014)

• - Drama o čtyřech služebných, intrikách a snech má za sebou pestrou cestu na obrazovky. V roce 2012 byl pilot k seriálu jedním z očekávaných pilotů stanice ABC. Všichni si mysleli, že po ukončení seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004) bude chtít stanice zaplnit jejich místo podobně laděnou soap operou a Devious Maids byly logickou volbou. Stanice však všechny překvapila tím, že pilot pro seriál nevybrala a místo toho přesunula na nedělní večery seriál Revenge (od r. 2011). Nicméně pilot zaujal stanici Lifetime, která si od ABC vyjednala práva, mírně přepracovala koncept a zařadila seriál do programu na léto 2013. (Dlee)

• - Seriál měla původně vysílat televizní stanice ABC, která měla natočený i pilot. Ovšem z projektu sešlo. Práva na seriál pak odkoupila stanice Lifetime, která si mírně přepracovala scénář. Také přesunula natáčení z Beverly Hills do Atlanty v Georgii. Pilotní dní se přitom natáčel v Los Angeles. (Patw)

• - Pilotní díl bylo možné shlédnout již dva týdny před premiérou. Stanice Lifetime uložila díl na svůj web pod názvem "Sneak Peek: Watch the Premiere". (Dlee)