Devious Maids (TV seriál)

Prefíkané slúžky

Komedie / Drama

USA, 2013–2016, 34 h 14 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen, Mariana Klaveno, Dania Ramirez, Roselyn Sanchez, Amir Talai, Drew Van Acker, Angelique Cabral, Autumn Dial, Justina Machado, Wolé Parks, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Reggie Austin, Ric Reitz, June Squibb, Ron Roggé, Tiffany Hines, Susie Abromeit, Stephen Collins, Andrea Parker, Eddie Hassell, Gilles Marini, Jennifer Gatti, Naya Rivera, Maria Howell, Brett Zimmerman, Catherine Dyer, E. Roger Mitchell, Paul Schackman, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Preston James Hillier, Edy Ganem, Mo Gaffney, Debra Stipe, Peter Porte, Owen Harn, Ashley LeConte Campbell, Jeffrey Vu, Keith Flippen, Kevin Sizemore, Katie Carpenter, Preston Fritz Smith, Matt Walton, William Haze, Colin Woodell, Judd Lormand, Stacy Hall, Kate Beahan, Carla Jimenez, Carlos Antonio, Mike Pniewski, Wil Gonzalez, Scott Takeda, Mary Louise Wilson, Jason Manuel Olazábal, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Grant Goodeve, John O'Hurley, Darin Toonder, Jermaine Rivers, John Redlinger, Sol Rodriguez, Jan Harrelson, Davide Ishmael, Rheagan Wallace, Laurel Harris, Robert Caso, Jeremy Glazer, Dawntavia Bullard, Naya Rivera (a.z.), Valerie Mahaffey, Matt Cedeño, Melinda Page Hamilton, Paula Garcés, Justin Miles, Anna Enger, Carlos Leal, Alex Fernandez, Richard Burgi, Brad James, Jaime Camil, Kirsten Zien, Patrika Darbo, Tara Nicole Weyr, Dakin Matthews, Liz Torres, Larry Miller, Taylor Piedmonte, Dennis Kinski, Mark Deklin, Tricia O'Kelley, Willie C. Carpenter, Michael Rupnow, Tom Parker, Richard Ruccolo, Colin Walker, Joe Sabatino, Nicole Sullivan, Carolyn Hennesy, Deke Anderson, Sean Flynn, R. Keith Harris, Cristián de la Fuente, Nathan Owens, Kalilah Harris, Brian Troxell, Christina DeRosa, Eddie Mills, Carrie L. Walrond, Michelle Hurd, Jennifer Aspen, Antonio Jaramillo, Nicci Faires, Travis Quentin Young, John R. Colley, Amy Pietz, Todd Williams, Gary Weeks, Eva Longoria, James Denton, Carlos Ponce, Ryan McPartlin, Lee Spencer, Stephanie Faracy, Katherine LaNasa, Christopher J. Hanke, Darla Delgado, Elizabeth Rodriguez, Katrina Begin, Sam McMurray, Sean Blakemore, Julian Brittano, Josh Ventura, Peter Frechette, Tom Archdeacon, Charmin Lee, Sharon Lawrence, Erika Coleman, Ivan Hernandez, Julie Claire, April Parker-Jones, Christopher Maleki, Matt Mercurio, Alexander Biglane, Demetria McKinney, Chrystee Pharris, Jolie Jenkins, Ramone Hamilton, Issac Ryan Brown, Jean Zarzour, Michael Rose, Andrew Masset, Karlee Eldridge, Michael Patrick McGill, Rose Bianco, Randy Gonzalez, Blue Kimble, Larry Rhem, Dean Cudworth, Joy Osmanski, CC Castillo, Atkins Estimond

Slabší odvar Zoufalek - respektive podpis stejného tvůrce je znát, ale Devious Maids mají více soap-operský nádech. Méně humoru, méně intrik a méně dramatu - a daleko větší soustředění na milostné pletky. Což je trochu zklamání, ale jako někdo, komu chybí Zoufalky, si nemůžu stěžovat - i přes značné rozdíly nic podobnějšího neběží. Když zavřu oči, mám dojem, že sleduji telenovelu. Ale i přes to, že Devious Maids úplně neví, čím být, je to příjemná oddychovka, kterou zvedají z průměrných vod zajímavé postavy a herečky. Je to asi jako číst knihu s jednoduchým příběhem, ale tak čtivě napsanou, že od ní nemůžete odtrhnout oči. Bohužel zde "tajemná" linka vůbec nefunguje a ba co víc, působí hrozně směšně. Nemluvě o hloupých zvratech. Uvidíme, co se ze služek vyklube, jestli další nevýrazný ženský seriál nebo výjimečný kousek. Obávám se, že to bude to první.. U druhé série mi prozatím nejde překousnout představitelka Opel - tak příšerný křečovitý herecký výkon jsem zřejmě ještě neviděla. Na druhou stranu dějově se seriál ohromně zlepšil - dějové linie nejsou tak předvídatelné jako u první řady a dokonce bych snad i použila slovo "originalita". Rozhodně jeden z mála seriálů, který má druhou řadu mnohem lepší, než tu první. Konečně nemám takový ten pocit "vím přesně, co se stane v dalších minutách a jak tahle linka dopadne", hlavně co se krimi linky týče. Navíc nepůsobí tak směšně. A naprosto jsem si zamilovala Carmen. Za značné zlepšení tedy přidávám jednu hvězdu.(28.4.2014)

Koukala jsem hlavně proto, že jsem slyšela po pilotu docela dobré ohlasy a protože přes prázdniny se vysílá málo seriálů. Navíc mi chybí Zoufalky a když je tohle od stejného tvůrce. A byla jsem překvapená. Pilot mě sice zase tolik nezaujal, ale jak to postupovalo, tak si mě to získávalo víc a víc a po dokoukání celé série můžu říct, že se mi to líbí a že jsem ráda, že to dostalo druhou řadu. Sice mi na tom trochu vadí ten telenovelský nádych (to dělá to prostředí), ale to se dá překousnout. Hlavní hrdinky jsou podle mě docela slušně vyvážené, žádná mě vyloženě nepije krev a nedokážu si vybrat kterou mám nejradši. Tak uvidíme co přinese druhá řada. 4* (btw. Drew Van Acker byl hodně příjemné překvapení hned na začátku, Jason mi chybí, tak aspoň Remi tady mi to vynahradí :P)(6.10.2013)

Nejlepší Soup opera! Opravdu snese srovnávání se Zoufalkami, ale klidně i s prolhanými kráskami, sexem ve městě a podobnými. Strašně se mi líbí odlehčené charaktery postav, některé si nelze nezamilovat. Genevieve, Zoila, Rosie, Evelyn... jsou jednoduše skvělé. Mám jen slova chvály, na tenhle odlehčený, zábavný a Evou Longoriou produkovaný seriál.(7.6.2015)

Hodnocení zatím na pilotovi: Pilot se mi líbil. Námět se mi líbí a má potenciál, jediné co mě opravdu od poloviny štvalo byla použitá hudba. Po každé scéně následovala stejná latino americká hudba až mě to vytáčelo. U jiných seriálů hudba tvoří atmosféru, tady to spíš připomíná, že všechny uklízečky jsou z Jižní Ameriky. *Samozřejmě svůj komentář časem změním jak seriál budou vysílat.(15.6.2013)

Príjemný seriál s fajn obsadením. Občas mi však chýbalo pritlačenie na pílu. Celkovo je zápletka okolo vraždy len korením, čo vidno hlavne v závere, kde scenár na nejaký "skutočný" konflikt rezignuje. Tvorcovia sa viac sústredia na humorné epizódky, čo radí seriál skôr ku komediálnym light záležitostiam. ZÚFALÉ MANŽELKY mi prišli poctivejišie...(3.3.2014)

• - Pilotní díl bylo možné shlédnout již dva týdny před premiérou. Stanice Lifetime uložila díl na svůj web pod názvem "Sneak Peek: Watch the Premiere". (Dlee)

• - Seriál produkovala Eva Longoria, která si zahrála jednu z hlavních rolí v seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Roselyn Sanchez, představitelka Carmen, si zahrála před seriálem Devious Maids také v poslední epizodě seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004), a to malou roli zahradnice Solisových. (Dlee)

• - Jedna z hlavních rolí byla v roce 2013 nabídnuta Gině Rodriguez, která ji však odmítla kvůli seriálu Jane the Virgin (od r. 2014). (hansel97)