poster

Devious Maids (TV seriál)

 • Slovensko

  Prefíkané slúžky

Komedie / Drama

USA, 2013–2016, 34 h 14 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Hrají:

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen, Mariana Klaveno, Dania Ramirez, Roselyn Sanchez, Amir Talai, Drew Van Acker, Angelique Cabral, Autumn Dial, Justina Machado, Wolé Parks, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Reggie Austin, Ric Reitz, June Squibb, Ron Roggé, Tiffany Hines, Susie Abromeit, Stephen Collins, Andrea Parker, Eddie Hassell, Gilles Marini, Jennifer Gatti, Naya Rivera, Maria Howell, Brett Zimmerman, Catherine Dyer, E. Roger Mitchell, Paul Schackman, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Preston James Hillier, Edy Ganem, Mo Gaffney, Debra Stipe, Peter Porte, Owen Harn, Ashley LeConte Campbell, Jeffrey Vu, Keith Flippen, Kevin Sizemore, Katie Carpenter, Preston Fritz Smith, Matt Walton, William Haze, Colin Woodell, Judd Lormand, Stacy Hall, Kate Beahan, Carla Jimenez, Carlos Antonio, Mike Pniewski, Wil Gonzalez, Scott Takeda, Mary Louise Wilson, Jason Manuel Olazábal, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Grant Goodeve, John O'Hurley, Darin Toonder, Jermaine Rivers, John Redlinger, Sol Rodriguez, Jan Harrelson, Davide Ishmael, Rheagan Wallace, Laurel Harris, Robert Caso, Jeremy Glazer, Dawntavia Bullard, Naya Rivera (a.z.), Valerie Mahaffey, Matt Cedeño, Melinda Page Hamilton, Paula Garcés, Justin Miles, Anna Enger, Carlos Leal, Alex Fernandez, Richard Burgi, Brad James, Jaime Camil, Kirsten Zien, Patrika Darbo, Tara Nicole Weyr, Dakin Matthews, Liz Torres, Larry Miller, Taylor Piedmonte, Dennis Kinski, Mark Deklin, Tricia O'Kelley, Willie C. Carpenter, Michael Rupnow, Tom Parker, Richard Ruccolo, Colin Walker, Joe Sabatino, Nicole Sullivan, Carolyn Hennesy, Deke Anderson, Sean Flynn, R. Keith Harris, Cristián de la Fuente, Nathan Owens, Kalilah Harris, Brian Troxell, Christina DeRosa, Eddie Mills, Carrie Walrond Hood, Michelle Hurd, Jennifer Aspen, Antonio Jaramillo, Nicci Faires, Travis Quentin Young, John R. Colley, Amy Pietz, Todd Williams, Gary Weeks, Eva Longoria, James Denton, Carlos Ponce, Ryan McPartlin, Lee Spencer, Stephanie Faracy, Katherine LaNasa, Christopher J. Hanke, Darla Delgado, Elizabeth Rodriguez, Katrina Begin, Sam McMurray, Sean Blakemore, Julian Brittano, Josh Ventura, Peter Frechette, Tom Archdeacon, Charmin Lee, Sharon Lawrence, Erika Coleman, Ivan Hernandez, Julie Claire, April Parker-Jones, Christopher Maleki, Matt Mercurio, Alexander Biglane, Demetria McKinney, Chrystee Pharris, Jolie Jenkins, Ramone Hamilton, Issac Ryan Brown, Jean Zarzour, Michael Rose, Andrew Masset, Karlee Eldridge, Michael Patrick McGill, Rose Bianco, Randy Gonzalez, Blue Kimble, Larry Rhem, Dean Cudworth, Joy Osmanski, CC Castillo, Atkins Estimond, Tara Ochs, Jeff Rose
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gogo333
  ***

  Seriál mě docela překvapil, sice je to klasika, kde se pátrá v pozadí po vrahovi a v popředí se řeší vztahy a podobně. Ale herečky jsou sympatické a hlavně seiál dokáže bavit. Snad u každého dílu jsem se zasmál u nějakého toho vtipu, navíc přízvuk některých hereček je moc pěkný a dobře se poslouchá. První řada je ukončená příběhově a samozřejmě si nechali tvůrci něco do druhé série, která byla objednána. 70%(29.9.2013)

 • moudnik
  *****

  Roztomilé, vtipné, okouzlující, inteligentní, napínavé, prostě báječné, na rozdíl od hovadin typu Batman a dalších podobných Thor či Spiderman nesmyslů. Ať žijí seriály /bohužel ne ty české/, do kterých se stahují stále více dobří herci, scénáristi i režiséři, kteří prostě nechtějí točit výpravné píčoviny o pavoučích mužích a podobných nesmyslech. My vděční diváci milujeme Lost, NCIS, Banshee, Masters of Sex ,Devious Maids a mnoho dalších nádherných seriálů. Tak se s tím prostě smiřte. Howg.(7.2.2014)

 • Patw
  ****

  Hodnocení zatím na pilotovi: Pilot se mi líbil. Námět se mi líbí a má potenciál, jediné co mě opravdu od poloviny štvalo byla použitá hudba. Po každé scéně následovala stejná latino americká hudba až mě to vytáčelo. U jiných seriálů hudba tvoří atmosféru, tady to spíš připomíná, že všechny uklízečky jsou z Jižní Ameriky. *Samozřejmě svůj komentář časem změním jak seriál budou vysílat.(15.6.2013)

 • Mr.Ripley
  ***

  Desperate Housewives se staly televizní předlohou mexické telenovele Ellas son... la alegría del hogar, která se pro změnu stala předlohou Devious Maids. Začarovaný kruh se uzavírá aneb doufejme, že March Cherry nezačne vykrádat sám sebe. _____ 1. série: Když se to vezme kolem a kolem, jedná se o důstojného nástupce "zoufalek". Marc Cherry se sice ještě úplně neurval ze řetězu, ale pouze pozvolna na diváky pouští pohodovou zábavu se sympatickým osazenstvem, kterému budete fandit stejnou měrou, jako ženám z Wisteria Lane. Ústřední kriminální zápletka není nijak zvlášť hutná ani propracovaná, ovšem v případě DH tomu nebylo jinak. Devious Maids je milá podívaná, která se vyplatí na dusné letní večery. Nepatrně "doplácí" na trend prvních sezón. Kdo zná rukopis Marca Cherryho, jistě ví, že nás do budoucna čekají ještě hodně velké věci! 75% ______ 2. série:(1.7.2013)

 • Tom Riddle
  ****

  Rukopis tvůrce Desperate Housewives Marca Cherryho z Prohnaných služebných přímo kape. Ústřední příběh se obtáčí kolem postupného řešení záhadné vraždy služky Flory, zatímco díl co díl každá ze zbylých služebných (tajemná Marisol, rázná Zoila, ambiciózní Carmen, citlivá Rosie, naivka Valentina), potažmo každá z rodin, ve kterých pracují, řeší svoje (s hlavním příběhem více či méně propletené) epizodky. Díky široké škále postav si každý určitě okamžitě najde favority (ledová a stylová panička Evelyn Powell, strohá a přímočará vrchní služebná Odessa) i nenáviděné bývala to Carmen, ovšem poslední dobou je to čím dál víc Rosie, ne vždycky, ale když už, tak pořádně), herecky se potom nejedná o žádnou extratřídu (až na pár výjimek, potěší Carla ze Scrubs, Lorena z True Bloodu nebo Jason z Pretty Little Liars), ale to vůbec nevadí, ke stylu seriálu hraní většiny herců perfektně padne a nebo aspoň nijak neruší. Ve srovnání se Zoufalkami je patrný posun k soapce (aby ne, vždyť seriál je založený na původní mexické telenovele), Cherry ji ale šperkuje humorem sobě vlastním, plným ironie a břitkých hlášek. Byť je sem tam logika na hlavu postavená, mysteriózní linky bez problémů zaujmou, a díky počtu dílů na sérii (13) ani nemá čas nudit zbytečnou vatou. Kvalitám Zoufalek se Devious Maids určitě zdaleka nevyrovnají, ale z momentální televizní nabídky se stoprocentně jedná o nejlepší náhradu za ně.(17.4.2014)

 • - Devious Maids od Marca Cherryho vycházejí z mexického seriálu Ellas son... la alegría del hogar (od r. 2009), který zase vychází z Cherryho seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Seriál se měl původně objevit na ABC, ta však dala přednost podobně laděnému projektu Milenky (od r. 2008) a projekt pustila k vodě, z níž je „vylovila“ stanice Lifetime. Seriál současně z části produkuje jedna ze „zoufalých manželek“ Eva Longoria, která tak podporuje latinoamerické scenáristy v USA. (Dlee)

 • - Drama o čtyřech služebných, intrikách a snech má za sebou pestrou cestu na obrazovky. V roce 2012 byl pilot k seriálu jedním z očekávaných pilotů stanice ABC. Všichni si mysleli, že po ukončení seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004) bude chtít stanice zaplnit jejich místo podobně laděnou soap operou a Devious Maids byly logickou volbou. Stanice však všechny překvapila tím, že pilot pro seriál nevybrala a místo toho přesunula na nedělní večery seriál Revenge (od r. 2011). Nicméně pilot zaujal stanici Lifetime, která si od ABC vyjednala práva, mírně přepracovala koncept a zařadila seriál do programu na léto 2013. (Dlee)

 • - Jedna z hlavních rolí byla v roce 2013 nabídnuta Gině Rodriguez, která ji však odmítla kvůli seriálu Jane the Virgin (od r. 2014). (hansel97)