Devious Maids (TV seriál)

Prefíkané slúžky

Komedie / Drama

USA, 2013 - 2016, 34 h 14 min (Minutáž: 49x41–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen, Mariana Klaveno, Dania Ramirez, Roselyn Sanchez, Amir Talai, Drew Van Acker, Angelique Cabral, Autumn Dial, Justina Machado, Wolé Parks, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Reggie Austin, Ric Reitz, June Squibb, Ron Roggé, Tiffany Hines, Susie Abromeit, Stephen Collins, Andrea Parker, Eddie Hassell, Gilles Marini, Jennifer Gatti, Naya Rivera, Maria Howell, Brett Zimmerman, Catherine Dyer, E. Roger Mitchell, Paul Schackman, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Preston James Hillier, Edy Ganem, Mo Gaffney, Debra Stipe, Peter Porte, Owen Harn, Ashley LeConte Campbell, Jeffrey Vu, Keith Flippen, Kevin Sizemore, Katie Carpenter, Preston Fritz Smith, Matt Walton, William Haze, Colin Woodell, Judd Lormand, Stacy Hall, Kate Beahan, Carla Jimenez, Carlos Antonio, Mike Pniewski, Wil Gonzalez, Scott Takeda, Mary Louise Wilson, Jason Manuel Olazábal, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Grant Goodeve, John O'Hurley, Darin Toonder, Jermaine Rivers, John Redlinger, Sol Rodriguez, Jan Harrelson, Davide Ishmael, Rheagan Wallace, Laurel Harris, Robert Caso, Jeremy Glazer, Dawntavia Bullard, Naya Rivera (a.z.), Valerie Mahaffey, Matt Cedeño, Melinda Page Hamilton, Paula Garcés, Justin Miles, Anna Enger, Carlos Leal, Alex Fernandez, Richard Burgi, Brad James, Jaime Camil, Kirsten Zien, Patrika Darbo, Tara Nicole Weyr, Dakin Matthews, Liz Torres, Larry Miller, David de Vries, Taylor Piedmonte, Dennis Kinski, Mark Deklin, Tricia O'Kelley, Willie C. Carpenter, Michael Rupnow, Tom Parker, Richard Ruccolo, Colin Walker, Joe Sabatino, Nicole Sullivan, Carolyn Hennesy, Deke Anderson, Sean Flynn, R. Keith Harris, Cristián de la Fuente, Nathan Owens, Kalilah Harris, Brian Troxell, Stephen Dean, Christina DeRosa, Eddie Mills, Carrie L. Walrond, Michelle Hurd, Jennifer Aspen, Antonio Jaramillo, Nicci Faires, Travis Quentin Young, John R. Colley, Amy Pietz, Todd Williams, Gary Weeks, Eva Longoria, James Denton, Carlos Ponce, Ryan McPartlin, Lee Spencer, Stephanie Faracy, Katherine LaNasa, Christopher J. Hanke, Darla Delgado, Elizabeth Rodriguez, Katrina Begin, Sam McMurray, Sean Blakemore, Julian Brittano, Josh Ventura, Peter Frechette, Tom Archdeacon, Charmin Lee, Sharon Lawrence, Erika Coleman, Ivan Hernandez, Julie Claire, April Parker-Jones, Christopher Maleki, Matt Mercurio, Alexander Biglane, Demetria McKinney, Chrystee Pharris, Jolie Jenkins

Po pilotu: Docela to jde. Vesměs bych to nazval Zoufalými manželkami s velmi vydatným nádechem jihoamerických telenovel. Neutichající španělská kytara a napětí vycházející jen z rozdílu mezi chudými a bohatými. Chudé přistěhotelky toužící po bohatých mladých vypracovaných chlapech a se snahou dostat do LA své děti. Zápletky jednoduše naprostá telenovela, ale díky bohu za americké zpracování pod taktovkou duchovního otce Desperate Housewives...(1.7.2013)

Hodnocení zatím na pilotovi: Pilot se mi líbil. Námět se mi líbí a má potenciál, jediné co mě opravdu od poloviny štvalo byla použitá hudba. Po každé scéně následovala stejná latino americká hudba až mě to vytáčelo. U jiných seriálů hudba tvoří atmosféru, tady to spíš připomíná, že všechny uklízečky jsou z Jižní Ameriky. *Samozřejmě svůj komentář časem změním jak seriál budou vysílat.(15.6.2013)

Nové zoufalé manželky? Dá se to tak vůbec říct? Dle mého názoru to tak není. Devious Maids je přece malinko něco jiného než zoufalky. Na tento seriál jsem se začal koukat čirou náhodou a musím říct, že jsem se do něj přímo "zažral". Postavy jsou mi velmi sympatické, hlavně Rosie a Valentina. Jen, co mi malinko na tomto seriálu vadí, je ta hudba, ale dá se to.(18.4.2014)

Koukala jsem hlavně proto, že jsem slyšela po pilotu docela dobré ohlasy a protože přes prázdniny se vysílá málo seriálů. Navíc mi chybí Zoufalky a když je tohle od stejného tvůrce. A byla jsem překvapená. Pilot mě sice zase tolik nezaujal, ale jak to postupovalo, tak si mě to získávalo víc a víc a po dokoukání celé série můžu říct, že se mi to líbí a že jsem ráda, že to dostalo druhou řadu. Sice mi na tom trochu vadí ten telenovelský nádych (to dělá to prostředí), ale to se dá překousnout. Hlavní hrdinky jsou podle mě docela slušně vyvážené, žádná mě vyloženě nepije krev a nedokážu si vybrat kterou mám nejradši. Tak uvidíme co přinese druhá řada. 4* (btw. Drew Van Acker byl hodně příjemné překvapení hned na začátku, Jason mi chybí, tak aspoň Remi tady mi to vynahradí :P)(6.10.2013)

Nejlepší Soup opera! Opravdu snese srovnávání se Zoufalkami, ale klidně i s prolhanými kráskami, sexem ve městě a podobnými. Strašně se mi líbí odlehčené charaktery postav, některé si nelze nezamilovat. Genevieve, Zoila, Rosie, Evelyn... jsou jednoduše skvělé. Mám jen slova chvály, na tenhle odlehčený, zábavný a Evou Longoriou produkovaný seriál.(7.6.2015)

• - Drama o čtyřech služebných, intrikách a snech má za sebou pestrou cestu na obrazovky. V roce 2012 byl pilot k seriálu jedním z očekávaných pilotů stanice ABC. Všichni si mysleli, že po ukončení seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004) bude chtít stanice zaplnit jejich místo podobně laděnou soap operou a Devious Maids byly logickou volbou. Stanice však všechny překvapila tím, že pilot pro seriál nevybrala a místo toho přesunula na nedělní večery seriál Revenge (od r. 2011). Nicméně pilot zaujal stanici Lifetime, která si od ABC vyjednala práva, mírně přepracovala koncept a zařadila seriál do programu na léto 2013. (Dlee)

• - Seriál produkovala Eva Longoria, která si zahrála jednu z hlavních rolí v seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Roselyn Sanchez, představitelka Carmen, si zahrála před seriálem Devious Maids také v poslední epizodě seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004), a to malou roli zahradnice Solisových. (Dlee)

• - Jedna z hlavních rolí byla v roce 2013 nabídnuta Gině Rodriguez, která ji však odmítla kvůli seriálu Jane the Virgin (od r. 2014). (hansel97)