Devious Maids (TV seriál)

Prefíkané slúžky

Komedie / Drama

USA, 2013 - 2016, 34 h 14 min (Minutáž: 49x41–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen, Mariana Klaveno, Dania Ramirez, Roselyn Sanchez, Amir Talai, Drew Van Acker, Angelique Cabral, Autumn Dial, Justina Machado, Wolé Parks, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Reggie Austin, Ric Reitz, June Squibb, Ron Roggé, Tiffany Hines, Susie Abromeit, Stephen Collins, Andrea Parker, Eddie Hassell, Gilles Marini, Jennifer Gatti, Naya Rivera, Maria Howell, Brett Zimmerman, Catherine Dyer, E. Roger Mitchell, Paul Schackman, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Preston James Hillier, Edy Ganem, Mo Gaffney, Debra Stipe, Peter Porte, Owen Harn, Ashley LeConte Campbell, Jeffrey Vu, Keith Flippen, Kevin Sizemore, Katie Carpenter, Preston Fritz Smith, Matt Walton, William Haze, Colin Woodell, Judd Lormand, Stacy Hall, Kate Beahan, Carla Jimenez, Carlos Antonio, Mike Pniewski, Wil Gonzalez, Scott Takeda, Mary Louise Wilson, Jason Manuel Olazábal, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Grant Goodeve, John O'Hurley, Darin Toonder, Jermaine Rivers, John Redlinger, Sol Rodriguez, Jan Harrelson, Davide Ishmael, Rheagan Wallace, Laurel Harris, Robert Caso, Jeremy Glazer, Dawntavia Bullard, Naya Rivera (a.z.), Valerie Mahaffey, Matt Cedeño, Melinda Page Hamilton, Paula Garcés, Justin Miles, Anna Enger, Carlos Leal, Alex Fernandez, Richard Burgi, Brad James, Jaime Camil, Kirsten Zien, Patrika Darbo, Tara Nicole Weyr, Dakin Matthews, Liz Torres, Larry Miller, David de Vries, Taylor Piedmonte, Dennis Kinski, Mark Deklin, Tricia O'Kelley, Willie C. Carpenter, Michael Rupnow, Tom Parker, Richard Ruccolo, Colin Walker, Joe Sabatino, Nicole Sullivan, Carolyn Hennesy, Deke Anderson, Sean Flynn, R. Keith Harris, Cristián de la Fuente, Nathan Owens, Kalilah Harris, Brian Troxell, Stephen Dean, Christina DeRosa, Eddie Mills, Carrie L. Walrond, Michelle Hurd, Jennifer Aspen, Antonio Jaramillo, Nicci Faires, Travis Quentin Young, John R. Colley, Amy Pietz, Todd Williams, Gary Weeks, Eva Longoria, James Denton, Carlos Ponce, Ryan McPartlin, Lee Spencer, Stephanie Faracy, Katherine LaNasa, Christopher J. Hanke, Darla Delgado, Elizabeth Rodriguez, Katrina Begin, Sam McMurray, Sean Blakemore, Julian Brittano, Josh Ventura, Peter Frechette, Tom Archdeacon, Charmin Lee, Sharon Lawrence, Erika Coleman, Ivan Hernandez, Julie Claire, April Parker-Jones, Christopher Maleki, Matt Mercurio, Alexander Biglane, Demetria McKinney

Tvorcovia v tomto prípade stavili na krásne prostredie,neamericky vyzerajúce americké herečky - až sa divím (tiež krásne) a ukazujú nám tu aká veľká môže byť priepasť - a aj je medzi bohatými,ktorý ovplývajú peniazmi a chudobnými,ktorý majú aspoň česť a charakter.Námet invenčný/originálny v tomto im niet čo uprieť,no z môjho uhla pohľadu príliš nedotklivé,načančané až mi to celé vyznie neuveriteľne.Je síce skoro hodnotiť a odcudzovať seriál,ale niekedy aj po odsledovaní dvoch dielov si divák utvorí celkový obraz.Ja nevravím,že sa mi to nepáčilo,no ako som spomenula,je ešte skoro hodnotiť a 3 hviezdy dávam pre začiatok/k rozbehu,ak by náhodou v budúcnosti došlo a bolo kde zvyšovať.Ja dúfam,že bude.(25.1.2014)

Hodnocení zatím na pilotovi: Pilot se mi líbil. Námět se mi líbí a má potenciál, jediné co mě opravdu od poloviny štvalo byla použitá hudba. Po každé scéně následovala stejná latino americká hudba až mě to vytáčelo. U jiných seriálů hudba tvoří atmosféru, tady to spíš připomíná, že všechny uklízečky jsou z Jižní Ameriky. *Samozřejmě svůj komentář časem změním jak seriál budou vysílat.(15.6.2013)

Po pilotu: Docela to jde. Vesměs bych to nazval Zoufalými manželkami s velmi vydatným nádechem jihoamerických telenovel. Neutichající španělská kytara a napětí vycházející jen z rozdílu mezi chudými a bohatými. Chudé přistěhotelky toužící po bohatých mladých vypracovaných chlapech a se snahou dostat do LA své děti. Zápletky jednoduše naprostá telenovela, ale díky bohu za americké zpracování pod taktovkou duchovního otce Desperate Housewives...(1.7.2013)

Seriál mě docela překvapil, sice je to klasika, kde se pátrá v pozadí po vrahovi a v popředí se řeší vztahy a podobně. Ale herečky jsou sympatické a hlavně seiál dokáže bavit. Snad u každého dílu jsem se zasmál u nějakého toho vtipu, navíc přízvuk některých hereček je moc pěkný a dobře se poslouchá. První řada je ukončená příběhově a samozřejmě si nechali tvůrci něco do druhé série, která byla objednána. 70%(29.9.2013)

Desperate Housewives se staly televizní předlohou mexické telenovele Ellas son... la alegría del hogar, která se pro změnu stala předlohou Devious Maids. Začarovaný kruh se uzavírá aneb doufejme, že March Cherry nezačne vykrádat sám sebe. _____ 1. série: Když se to vezme kolem a kolem, jedná se o důstojného nástupce "zoufalek". Marc Cherry se sice ještě úplně neurval ze řetězu, ale pouze pozvolna na diváky pouští pohodovou zábavu se sympatickým osazenstvem, kterému budete fandit stejnou měrou, jako ženám z Wisteria Lane. Ústřední kriminální zápletka není nijak zvlášť hutná ani propracovaná, ovšem v případě DH tomu nebylo jinak. Devious Maids je milá podívaná, která se vyplatí na dusné letní večery. Nepatrně "doplácí" na trend prvních sezón. Kdo zná rukopis Marca Cherryho, jistě ví, že nás do budoucna čekají ještě hodně velké věci! 75% ______ 2. série:(1.7.2013)

• - Drama o čtyřech služebných, intrikách a snech má za sebou pestrou cestu na obrazovky. V roce 2012 byl pilot k seriálu jedním z očekávaných pilotů stanice ABC. Všichni si mysleli, že po ukončení seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004) bude chtít stanice zaplnit jejich místo podobně laděnou soap operou a Devious Maids byly logickou volbou. Stanice však všechny překvapila tím, že pilot pro seriál nevybrala a místo toho přesunula na nedělní večery seriál Revenge (od r. 2011). Nicméně pilot zaujal stanici Lifetime, která si od ABC vyjednala práva, mírně přepracovala koncept a zařadila seriál do programu na léto 2013. (Dlee)

• - Devious Maids od Marca Cherryho vycházejí z mexického seriálu Ellas son... la alegría del hogar (od r. 2009), který zase vychází z Cherryho seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Seriál se měl původně objevit na ABC, ta však dala přednost podobně laděnému projektu Milenky (od r. 2008) a projekt pustila k vodě, z níž je „vylovila“ stanice Lifetime. Seriál současně z části produkuje jedna ze „zoufalých manželek“ Eva Longoria, která tak podporuje latinoamerické scenáristy v USA. (Dlee)

• - Seriál měla původně vysílat televizní stanice ABC, která měla natočený i pilot. Ovšem z projektu sešlo. Práva na seriál pak odkoupila stanice Lifetime, která si mírně přepracovala scénář. Také přesunula natáčení z Beverly Hills do Atlanty v Georgii. Pilotní dní se přitom natáčel v Los Angeles. (Patw)