Fitzgerald Family Christmas, The

USA, 2012, 99 min

Nenápadný herec Edward Burns už takmer dvadsať rokov točí nezávislé drámy. Ak poznáte jeho filmy, viete presne, čo môžete očakávať od jeho nového režisérskeho počinu - New York (tentoraz predmestie), zložité medziľudské vzťahy (tentoraz skôr rodinné ako partnerské), výborné dialógy a hercov, ktorí sa v Burnsových filmoch objavujú už od jeho debutu. Škoda, že je divák zahrnutý obrovským množstvom postáv, každá má tým pádom menej priestoru a niektoré charaktery nie sú dostatočne rozvinuté. Pozorný divák si môže všimnúť postavu s menom Francis Xavier - postavu s touto prezývkou hral Edward Burns vo filme Ash Wednesday a zároveň je St. Francis Xavier názov kostola v NY.(3.1.2014)

Burnsovy filmy mi fakt sednou a ten chlap je mi sympatický už od vojína Ryana. Herci byli všichni skvělí a ten závěr byl úžasný: jen oni dva vědí, čím dobrým a zlým si za život prošli a že odpuštění nebyla chyba. Jednoznačně 5*(2.2.2014)