Death Kappa

Campbell

Japonská podivnost. Tak nějak jsem čekal že se bude jednat něco ve stylu Godzilly ale nakonec se to splnilo jen z půlky. Ta první půlka je totiž o nějaký holce která jede k babičce a tu babku srazí parta dětí, a taky porazej nějakou sochu či co čím probudí stvůru zvanou Kappa. No ale je to jen mládě a tak se o ní ta holka začne starat. Do týhle půle jsem si jen říkal " Kurva co to jako je" nýbrž ta Kappa mi připomínala ty dementní nestvůry ze Strážců vesmíru navíc se tak i chovala. A ty zvuky co vydávala.... No myslel jsem že dám jednu *. Ale nakonec se budu hodnej a dám 2* a to jen díky prostředku kde se nasere matka Kappy či co to bylo a jakž takž demoluje město. Sice je to horší než nejhorší díly Godzilly ale aspon jsem konečně viděl nějakou snahu. No a ke konci se film opět dostává do průseru s tím malým hajzlem. Takže 2* a nikdy víc. ()

Israha

Chytrá žánrovka, kterou ovšem plně docení pouze znalci kaiju filmů. Death Kappa totiž cituje snad všechny pro žánr typické vyprávěcí prvky i natáčecí postupy, skládá jim poctu a přitom je taky tak jemně, neurážlivě paroduje. Je tu zkrátka všechno - oživlý mýtus v podobě kamarádské jezerní příšery Kappy, nedůvěřiví (a za trest také sežraní) opilí teenageři, šílená vědátorka a její pokusy na lidech, jaderný výbuch, neefektivní snažení japonské armády, souboj monster v centru města...prostě taková vtipná a vkusně přestřelená reklama na japonské bijáky s obřími obludami. Potěší také velmi pěkná práce s klasickými tokusatsu efekty (taktéž s občasným parodickým dotekem, jako přemrštěná choreografie soubojů, místy až příliš lacině použité modýlky vozidel a figurky herců, nebo propálené plátno se zadní projekcí) a samozřejmě i četné odkazy na samotného Krále monster - Godzillu. Zkrátka film od fanoušků pro fanoušky, běžný divák v tom uvidí nejspíš jen zastarale působící a divně natočený mišmaš, který si není jistý, jestli chce být parodií nebo ne. ()