Chuckyho kletba

Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

Chuckyho kletba není špatná, ale na to, že to je horor z roku 2013 tomu přeci jen něco chybělo. Atmosféra tu není špatná, ale že se celý děj odehrává pouze v jednom domě je poměrně škoda. Cpát sem také nemuseli nějaké ty homo scény. Spíš bych se soustředil na dokonalejší a propracovanější ukončování života rukou nelítostné panenky, no a Andy na konci nebyl špatnej...(20.10.2013)

• predators

Tak tohoto sráče si pamatují mnozí generačně rovni a aby i mladíci nebyli ušetřeni Chuckyho malinkatých ručiček, modrounkých očiček a krásných bílých zoubků, zavítal na naše obrazovky, řekněme remake/prequel téhle zm*dí panenky. Myslím ale, že nejde o zklamání! A opět platí, že oběti musí být dementi...jinak by si s Chuckym poradili. 40%(2.11.2013)

• SeBig

No v první půlce jsem myslel že napařim ODPAD! protože, mě tam srala hudba, herci, jak Chucky vypadal... prostě všechno! Po nějaký době se to celkem rozjelo, začalo se vraždit, Chucky konečně začal mluvit.. atd.. jeden z mála filmů, který jsem první půlku nesnášel a druhou mě přesvedčil, že se to dá ješte zachránit.(23.1.2018)

"Chucky říkal, že žádný bůh není. Říkal, že život je svině, nechá tě chcípnout, v kaluži krve jako zapíchnuté prase." Uf, vážně ve mě hrklo. Když jsem si to pouštěl poprvé, po dvaceti minutách jsem u toho usnul. Ta nejistota zda to bylo nudou nebo celodenní únavou byla docela podivná. Tak jsem do toho šel podruhé a ještě, že tak. Jeden dům, hrstka lidí na popravu, velebení osmdesátek a jedna divná panenka. Doslova krasojízda krásně operující s předešlými díly, přesto vnášející nové prvky a jdoucí svou cestou, přitom ctící obecnou chuckyovskou atmosféru. Chucky je pořád cool řízek, jehož přítomnost bolí až stříká krev. Je nápaditý, bezohledný, humorný. Stejně tak celý film. Napínavý, tu a tam krásně trochu retroatmosférický (tohle se mi na filmu líbilo nejvíce). Hodně vtipný fór se žárlivou manželkou mě docela pobavil. Úchvatná Jennifer Tilly strašně potěšila. Doufám, že tohle bude restart série. Pár dílů by to ještě sneslo. Důkaz, že některých návratů se člověk obává zbytečně. A že další část série se vyplatí mnohem více, než sterilní remake.(5.10.2013)

Nica je odsúdená na život na vozíku. Jedinou oporou je jej matka. Tá jedného dňa dostáva zaujímavý balík bez adresy odosielateľa. Tak ako Nica, aj jej matka berú prekvapenie z veľkej krabice ako žart. Vo vnútri sa totiž nachádza hovoriaca bábika. Od jej príchodu do domu sa začínajú diať tragické udalosti. Nici-na matka prichádza o život a veci naberajú rýchly spád. Všetkým rodinným tragédiám však ani z ďaleka nie je koniec. Niekoľko krát som sa dočítal, že táto bábika už strach nenaženie a tento horor je len akousi srandou. Z časti musím súhlasiť, ale ako pokračovanie je tento snímok skutočne vydareným dielom. Netreba ho ale brať seriózne a aspoň z časti dostanete to, čo žáner horor v tomto filme ponúka. Čiže celkom slušné gore na priemernej úrovni - 60%.(29.9.2013)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. srpna 2013 na Fantasia FF (Montreal – Kanada). (Varan)

• - Oproti předešlým filmům již nemá Tiffany (Jennifer Tilly) na svém pravém naďru tetování. (NormanBates)

• - Se stopáží 97 minut se jedná o nejdelší film z celé série. (Lajty)