Chuckyho kletba

Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

Příjemnej návrat do dětských let, kdy mě ten ryšavej malej plastovej parchant dokázal festovně vystrašit, že jsem si musel svítit lampičkou i za poledne. To se novému Chuckymu sice nepovedlo, ale jinak je jeho Kletba tím správným vpravdě osmdesátkovým béčkem, které jsem zase jednou potřeboval vidět. Chucky hláškuje (nebo se o to aspoň snaží), vynalézavě snižuje počet obyvatel jednoho krásného starého domu (nechybí docela povedené gore) a vůbec vypadá tak khůl naštvaně. Scény před a po závěrečných titulcích jsou navíc vskutku vydařené :-)(2.10.2013)

"Chucky říkal, že žádný bůh není. Říkal, že život je svině, nechá tě chcípnout, v kaluži krve jako zapíchnuté prase." Uf, vážně ve mě hrklo. Když jsem si to pouštěl poprvé, po dvaceti minutách jsem u toho usnul. Ta nejistota zda to bylo nudou nebo celodenní únavou byla docela podivná. Tak jsem do toho šel podruhé a ještě, že tak. Jeden dům, hrstka lidí na popravu, velebení osmdesátek a jedna divná panenka. Doslova krasojízda krásně operující s předešlými díly, přesto vnášející nové prvky a jdoucí svou cestou, přitom ctící obecnou chuckyovskou atmosféru. Chucky je pořád cool řízek, jehož přítomnost bolí až stříká krev. Je nápaditý, bezohledný, humorný. Stejně tak celý film. Napínavý, tu a tam krásně trochu retroatmosférický (tohle se mi na filmu líbilo nejvíce). Hodně vtipný fór se žárlivou manželkou mě docela pobavil. Úchvatná Jennifer Tilly strašně potěšila. Doufám, že tohle bude restart série. Pár dílů by to ještě sneslo. Důkaz, že některých návratů se člověk obává zbytečně. A že další část série se vyplatí mnohem více, než sterilní remake.(5.10.2013)

• SeBig

No v první půlce jsem myslel že napařim ODPAD! protože, mě tam srala hudba, herci, jak Chucky vypadal... prostě všechno! Po nějaký době se to celkem rozjelo, začalo se vraždit, Chucky konečně začal mluvit.. atd.. jeden z mála filmů, který jsem první půlku nesnášel a druhou mě přesvedčil, že se to dá ješte zachránit.(23.1.2018)

Malinko je škoda že si ke konci hraje Chucky na něco co není a snaží se zodpovědět všechny otazníky z minulosti a také se zavděčit jak starým fanouškům tak novějším. Jinak by se dalo říct že se jedná o poměrně povedený díl série čítající 6 dílů. Doporučil bych počkat na potitulkovou scénu. Chucky se držel trošku zpátky a tak jeho skóre nabotnalo jen na 4 chudáky, kteří si víceméně o smrt koledovali. Odřených 50%(21.10.2013)

"Prý žádný Bůh není." - "Kdo to řekl?" - "Chucky." - "Říkal, že život je svině, a pak člověk umře a vykrvácí jako prase na porážce." - "Alice, víš, že sprostě se nemluví." - "To já ne, mami. To Chucky." - "Mami, já umřu?" - "Ne, jistě že ne, zlatíčko." - "Babička umřela. Chucky říká, že všichni umřeme." Chucky je zpátky už po šesté! Scéna kněz po autonehoda byla pěkně nechutná! Ale sakra je to horor, takže nechuťárny sem patří. Chuck tu vypichuje oči a do lidí řeže hlava nehlava. Má to atmosféru, styl + příběh krásně navazuje předchozí filmy. Jennifer Tilly si zopakuje scénu ze čtyřky, což je super. Mezi námi bez Jennifer už by to nešlo, nebo já si to bez ní už nedokážu představit. Zmizela ta lacinost a komediálnost, která byla ve 4 a 5. Je to návrat ke kořenům a po jedničce, je to druhý nejlepší Chucky. - 80%.(14.2.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. srpna 2013 na Fantasia FF (Montreal – Kanada). (Varan)

• - Prvé pokračovanie, v ktorom sa objavila aj postava samotného Charlesa Lee Raya. (beso74)

• - Oproti předešlým filmům již nemá Tiffany (Jennifer Tilly) na svém pravém naďru tetování. (NormanBates)