Chuckyho kletba

Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

Po delší době jsem si chucky od 3 dílů pustil znovu a musím změnit jak hodnocení víš tak i názor na celou vraždící sérii a jsem jenom spokojen a s posledním dílem nejvíc poprvé sem ho vnímal úplně jinak jak tet a konečně to i lip pochopil atmosféra filmu výborná vražedný příběh suprový a příběh dobře proveden hold někdy se vyplatí dát filmům další šanci nelituji. Je sice pravda že konec filmu mi trošku uniká ale ono to ve filmech tak bývá zamotané no nejslabší je nevěsta a seme což je škoda uvidíme zda další chucky bude super.(27.9.2013)

"Chucky říkal, že žádný bůh není. Říkal, že život je svině, nechá tě chcípnout, v kaluži krve jako zapíchnuté prase." Uf, vážně ve mě hrklo. Když jsem si to pouštěl poprvé, po dvaceti minutách jsem u toho usnul. Ta nejistota zda to bylo nudou nebo celodenní únavou byla docela podivná. Tak jsem do toho šel podruhé a ještě, že tak. Jeden dům, hrstka lidí na popravu, velebení osmdesátek a jedna divná panenka. Doslova krasojízda krásně operující s předešlými díly, přesto vnášející nové prvky a jdoucí svou cestou, přitom ctící obecnou chuckyovskou atmosféru. Chucky je pořád cool řízek, jehož přítomnost bolí až stříká krev. Je nápaditý, bezohledný, humorný. Stejně tak celý film. Napínavý, tu a tam krásně trochu retroatmosférický (tohle se mi na filmu líbilo nejvíce). Hodně vtipný fór se žárlivou manželkou mě docela pobavil. Úchvatná Jennifer Tilly strašně potěšila. Doufám, že tohle bude restart série. Pár dílů by to ještě sneslo. Důkaz, že některých návratů se člověk obává zbytečně. A že další část série se vyplatí mnohem více, než sterilní remake.(5.10.2013)

Ale jo. Nakonec se z toho vyklubal další příjemný díl vražedné série o panence, co sice nemá koule, ale zato místo nich dřímá obrkudlu. Divák jistě tuší, že hlavní dějovou linkou bude vraždění, a tak nečeká, že by byl šokován nějakou bombastickou zápletkou. Oku lahodící kamera nás provede křížem krážem starým horrorovým domem, ukáže pár naháněček a vydařených gore efektů (třeba jak pan farář spěchal, až ztratil hlavu) a nezastaví se, dokud není dokonáno (pozor, po titulcích následuje vtipný doušek!). Podařená hudba (od klasika žánru Josepha LoDuca) snad zbytečně několikrát okopíruje známé pasáže od J.Carpentera... Vítej Chucky zpátky, ty hnusáku jeden!(3.10.2013)

Překvapivě dobrá zábava. Jedna z postav to vystihla dokonale - "80s were awesome". Je fajn konečně vidět, jak se nějaká hororová série dočkala důstojného pokračování. S novym Hellraiserem, nebo třeba s novym Fredym to zrovna neklaplo. A Fiona Dourif vypadá jak svůj tatík... Teda spíš sexy verze tatíka. Škoda jen digitální panenky v nějakejch scénách, loutka by to zvládla líp.(26.9.2013)

Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to prequel k předešlým dvěma částem a zároveň hold složený prvnímu Child´s Play. Mancini tentokráte upustil od komedie a vsadil na atmosféru a napětí. To se mu do určité míry povedlo stejně tak, jako práce s Chuckym, ale marná sláva. Gumová panenka v dnešní době jako vážná hororová figurka nefunguje. Nicméně řemeslo slušné. 70%(30.9.2013)

• - Ve scéně v čase 1:06:57 je Chucky v autě a túruje motor, přestože by nedosáhl na pedál. (dc125)

• - Brad Dourif, ktorý prepožičal hlas Chuckymu, nahral svoje repliky za necelý deň. (beso74)

• - Ve scéně v čase 1:14:44 Nica (Fiona Dourif) padá z výšky přímo na záda, ale v čase 1:15:8 leží na břiše a jinde, než kam dopadala. (dc125)