Chuckyho kletba

Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

Překvapivě dobrá zábava. Jedna z postav to vystihla dokonale - "80s were awesome". Je fajn konečně vidět, jak se nějaká hororová série dočkala důstojného pokračování. S novym Hellraiserem, nebo třeba s novym Fredym to zrovna neklaplo. A Fiona Dourif vypadá jak svůj tatík... Teda spíš sexy verze tatíka. Škoda jen digitální panenky v nějakejch scénách, loutka by to zvládla líp.(26.9.2013)

Chucky s faceliftem je tu snad nejděsivější ve své historii. Nejvíce paradoxně ve scénách, ve kterých jen tak nečinně sedí/leží, zatímco postavy kolem něj předou hovory a divák ví, že ten kus usmívajícího se plastu je ve skutečnosti monstrózní kus psychopatického hovada. Hlášky a humor ubyly, rozkrytí Chuckyho minulosti je trapná zbytečnost a gore efekty jsou z lacinějšího kraje, nicméně Mancini se svým životním tématem umí zacházet dost dobře - vizuálu nechybí nápad a chuť (spíše slova hravý a zábavný, než originální), film má slušnou atmosféru a postavy jsou solidní přehlídkou mimoňoidů (něco jako mimoň, jen atraktivnější). Potitulková scéna je krásnou jednohubkou pro pamětníky série.(13.3.2014)

Chuckyho návrat do hororovějších vod, v kterých mu to sluší stejně nejvíc. Jeho Kletba je nejbližší právě jedničce, která stavěla hlavně na atmosféře a momentu překvapení, kdy se ten zrzavej panák konečně naplno projeví. Tady je to dost podobný, jelikož na Chuckyho výstupy vás tvůrci nechají čekat poměrně dlouho. Ale když to přijde, stojí to za to. Moderní nutností je hrstka gore, otravné postavy (včetně hlavní dospělé hrdinky) a trocha CGI na Chuckyho ksichtě. Za zmínku ale rozhodně stojí ta scéna po závěrečných titulkách, ta vážně nemá chybu. (65%)(30.9.2013)

Prvních 40 minut pár slušných lekaček... teprve potom se to, ale pořádně rozjede. Docela dobrý návrat... narozdíl od podobných takovíchto projektů. Tedy až na celkem podivný začátek a trochu debilní konec... aby tam teda tu kledbu jako že přece jen protlačili. Jako že se to mohlo jmenovat, třeba odkaz, pokrevní linie a podobně. Vraždičky né zrovna moc originální... ale gore efekt naprosto skvělí. dokonce zbyl i čas na Chuckyho nevěstu. :) Takže 3 hvězdy za film.... + za tu poznámku o časté diagmnóze mužů... jako že teď ten svůj neduh dokážu konečně pojmenovat. B) A samozdřejmě za tu podtitulkovou scénu která mě naozaj dostala. HRAJ SI Z TÍMHLE! :D Drobná poznámka závěrem" Když jsou všichni v tom pokoji v rodiné sešlosti, koukají prakticky všichni k tomu oknu u kterého je křeslo kde sedí Chuckye. Jak je možné že si nikdo nevšimne toho že panenka se prostě zvedne a odkráčí....? ten pohyb museli vidět všichni. ale těhle drobných neduhů tam je... netřeba rozebírat. :)(21.10.2013)

No nevím no-takovéhle jednonoční naháněčky po baráku mi moc nesedí a pokud jde o tuhle panankovskou sérii radši mám ty komedií líznuté díly(seed/Bride..). Tady Chucky zahláškuje všeho všudy možná 3x, tváří se to "seriózně"jak Klaus na hradě, ale napětí(nedejbože děsu)je tam pramálo. Na druhou stranu ostuda to úplně není, uteče to rychle a je fajn, že na natáčení zaskočil i Dourif který si-krom nošení svačinek dcerušce-znovu (tentokrát i fyzicky)střihnul roli, která před více než dvaceti lety vlastně vdechla život téhle kultovní horrorové sérii.(26.9.2013)

• - Nůž, který Charles Lee Ray (Brad Dourif) používá během záběru do minulosti, je stejný, jaký používá v průběhu prvního dílu série. (Lajty)

• - Ve scéně v čase 1:14:47, kdy padá Nica (Fiona Dourif) z výšky na vozíku, je vidět že Nica dopadá dříve než vozík, který je ale v čase 1:15:07 vedle ní. (dc125)

• - Spoiler: Jedná se o jediný film z celé série, kde Chucky na konci filmu nezemře. (Lajty)