Chuckyho kletba

Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

Po delší době jsem si chucky od 3 dílů pustil znovu a musím změnit jak hodnocení víš tak i názor na celou vraždící sérii a jsem jenom spokojen a s posledním dílem nejvíc poprvé sem ho vnímal úplně jinak jak tet a konečně to i lip pochopil atmosféra filmu výborná vražedný příběh suprový a příběh dobře proveden hold někdy se vyplatí dát filmům další šanci nelituji. Je sice pravda že konec filmu mi trošku uniká ale ono to ve filmech tak bývá zamotané no nejslabší je nevěsta a seme což je škoda uvidíme zda další chucky bude super.(27.9.2013)

Moja srdcová séria pokračuje, a aj keď sa to na prvé dve časti nechytá, režisér si po nie práve najvydarenejšej "päťke" v mojich očiach napravil renomé, pretože táto časť je minimálne o triedu lepšia. Chucky sa tentokrát dostane do rodiny úzko spätej s jeho minulosťou a vraždenie pokračuje. Žiadna originálna zápletka sa tu samozrejme čakať nedá, ale je to stále lepšie, ako do toho strčiť nejaké ďalšie prihlúple bábiky. Kamera pekná, vraždy sú stále originálne a nápadité, Chucky je krvilačný ako má byť, akurát tie jeho vtipné hlášky tomu naozaj trochu chýbali, takže táto časť mi prišla zo všetkých asi najvážnejšia. Ale bavil som sa, teším sa na sedmičku :-)(24.9.2013)

|64%| Chuckyho kletba je určitě důstojné pokračování této zdařilé hororové série. Přesto bych tu jisté mouchy našel. Mnoho uživatelů tu píše 2 věci. Zaprvé, že to atmosférou připomíná úplně první snímek. Což je částečně pravda. Ale tou druhou věcí se kterou nesouhlasím je to, že je tu prý Chuckie opět správně hláškující. No nevím, ale furt jsem čekal na ten pravý moment, který bohužel nenastal. Velká chyba to ale není, přeci jenom zde ke konci filmu působí celkem děsivě. Rozhodně jsem nečekal, že to bude tak ujeté jako Chuckyho nevěsta nebo Chuckyho sémě. Přesto jsem se moc nezasmál. Ale nevadí, jako horor to funguje celkem dobře. Je tu dost krvavých a drsných scén. A to až výhradně v poslední třetině filmu. 1/3 je taková rozjíždějící – seznámíme se tu s postavami. Rozhodně mě to bavilo. Slabší je ta 2/3 filmu – vše už začíná tak nějak upadat, tempo je moc pozvolné. A ve finále tu dostaneme pointu, která nám ukáže, jak to vše začalo + se tu mihnou 2 postavy z předchozích filmů včetně už dospělého Andyho. To mi taky nepřijde jako nejštastnější způsob. Nějak mi to nesedlo. Ale dost kverulantství, obstojný film s Chuckiem to byl.(11.10.2017)

Příjemnej návrat do dětských let, kdy mě ten ryšavej malej plastovej parchant dokázal festovně vystrašit, že jsem si musel svítit lampičkou i za poledne. To se novému Chuckymu sice nepovedlo, ale jinak je jeho Kletba tím správným vpravdě osmdesátkovým béčkem, které jsem zase jednou potřeboval vidět. Chucky hláškuje (nebo se o to aspoň snaží), vynalézavě snižuje počet obyvatel jednoho krásného starého domu (nechybí docela povedené gore) a vůbec vypadá tak khůl naštvaně. Scény před a po závěrečných titulcích jsou navíc vskutku vydařené :-)(2.10.2013)

Chucky je zpět a tentokrát opravdu silně ve formě. Tentokrát je to pro Charlese Lee Raye osobní záležitost na jejíž řešení čekal 25 let. A protože pomsta je nejlepší pěkně odleželá tak přišel správnej čas. Skvěle se uzavírá kruh všech dílů Dětský hry / Chuckyho. Mněl jsem dost strach co z toho bude, protože Manciniho filmy o "příteli na celý život" byly znatelně slabší než trilogie Child´s play. Jenže jak se zdá se poučil a nesnažil se natočit hororovou komedii. Ten fim nepostrádá napětí, pár lekaček, zajímavý zvraty a pěkně vygradovaný finále. Pro mně druhej nejlepší díl série a důkaz že Chucky má ještě pořád co říct a chuť po krvi ho neopustila.(30.9.2013)

• - Herec Alex Vincent, ktorý sa objaví po záverečných titulkoch, hral postavu Andyho v pôvodnom filme Detská hra (1988). (los_kretenos)

• - Když Nica (Fiona Dourif) kontroluje v ložnici svojí matku, lze si všimnout, že stojí, i když má být na invalidním vozíčku. (korbitch22)

• - Ve scéně v čase 1:14:44 Nica (Fiona Dourif) padá z výšky přímo na záda, ale v čase 1:15:8 leží na břiše a jinde, než kam dopadala. (dc125)