Concorde - Letiště 1979

• slovenský

Concorde

Drama / Thriller / Akční

USA, 1979, 109 min

Asi nejslabší film ze série letišť, nicméně Concord je jistě slušný film, ikdyž spíše jaksi akčního ražení, nežli z katastrofické škatulky. [7/1O] Další tituly: Letiště (10/10), Letiště 1975(8/10), Letiště '77(9/10).(25.3.2007)

Ale no tak, podle mě celkem vydařený akčňák na jedno zkouknutí, sice pravda dnes již trochu úsměvný ale i tak. Delon je skvělý jako vždy(jako herec fakt sympaťák). Další herci též dobří.Nevím hodnocení tady mi přijde trochu moc malé, film opravdu dnes ničím nevyniká, ale věřím že ve své době musel být dobrej.(18.11.2010)

• Zazie

I když jsem se kochala záběry na ten nádherný stroj, i když jsem si užívala obsazení včetně roztomilé angličtiny Alaina Delona a dalších evropských hvězd, i když jsem se v části letu z Paříže do Moskvy docela slušně bavila, přesto jsem se nedokázala ubránit dojmu, že sleduju parodii na Připoutejte se prosím.(11.3.2009)

• Zeck

Concorde má vypnuté motory aby se vyhnul tepelně naváděným střelám, které na něj vyslala "ničí" stíhačka. Concorde padá volným pádem směrem k mořské hladině a když je cca. 100 metrů nad ní a motory jsou stále vypnuté, ledově klidný hlavní pilot pronese: "úplně cejtim jak se mi potí nohy". 20%(25.6.2011)

• POMO

Televízne pôsobiaci blockbuster, ktorý je tým smiešnejší, čím sa snaží byť napínavejší. Vizuálne efekty a vôbec strih dramatických scén bez nadsádzky čistý Ed Wood, a herci majú svoje postavy za trest. Pritom dejová premisa, kedy je lietadlo ohrozované hneď pri dvoch letoch - z Washingtonu do Paríža a potom z Paríža do Moskvy - nebola úplne od veci.(2.10.2010)

• - Letadlo Concorde použité pro tento snímek je zaregistrováno pod výrobním názvem F-WTSC. (Terva)

• - Americká letadla, která sestřelila bezpilotní letoun, byla F15. (JohnSmith)

• - Červené letadlo, určené ke zničení bezpilotním letounem, je stíhačka McDonnell F-4 Phantom II. (Stejšn)