Poslední ze série "Letišť". George Kennedy opět v roli Joe Patroniho a tentokrát dokonce pilotuje Concord na lince do Paříže... Na palubě letadla je také reportérka Maggie Whelan, která má v rukou kompromitující dokumenty a chce je dát tisku. Lidé, které by mohla tím zničit, se rozhodnou jí umlčet a tak nasměrují na Concord řízenou střelu... (5150)

Trailer

Zeck

Concorde má vypnuté motory aby se vyhnul tepelně naváděným střelám, které na něj vyslala "ničí" stíhačka. Concorde padá volným pádem směrem k mořské hladině a když je cca. 100 metrů nad ní a motory jsou stále vypnuté, ledově klidný hlavní pilot pronese: "úplně cejtim jak se mi potí nohy". 20% ()

Wacoslav1

Wow tak to byl ulet mozna sem se nechal unest ale tohle posledni letiste je bezkonkurencne nejlepsi presne jak jsem podle zdejsich komentaru ocekaval aspon ten Campbell ma rozum a pochopil jako ja co se tenhle film snazi rict samozrejmne ze to nelze brat vazne je to predevsim explozivni trash ty doby se skvelym Delonem kteryho mam z Francouzskych hercu nejradsi a Kennedy mu zdatne sekunduje s cim vsim si tohle duo musi poradit je vec nevidana nejdriv raketa pak stihacka a aby toho nebylo malo zacne se pri druhym letu concord rozpadat za pochodu exluzivni zabava ja sem unesen tak jako uz dlouho ne a serie letiste dosahla sveho vrcholu cim min vazne je to totiz mineno tim lip se na to kouka zajimavosti je ze ani toto letiste neuniklo vykradeni opet ze strany Freda olena raye ktery vsechny zabery na letici concord i to pristani do siti bezostysne vybrakoval do svyho teroristickyho komanda teda Frede ze se nestydis ovsem na zabavnost tohoto snimku nedosahujes vrcholem vseho je pak ten negr co huli Jointy na hajzlu hraje pritom na saxofon a kdyz zahlasi hybe se podlaha dostane se mu odpovedi jsi zhuleny hochu u mne proste za pet hvezd a uz mne tu s tema vasima chytryma komentarema neserte ()

POMO

Televízne pôsobiaci blockbuster, ktorý je tým smiešnejší, čím sa snaží byť napínavejší. Vizuálne efekty a vôbec strih dramatických scén bez nadsádzky čistý Ed Wood, a herci majú svoje postavy za trest. Pritom dejová premisa, kedy je lietadlo ohrozované hneď pri dvoch letoch - z Washingtonu do Paríža a potom z Paríža do Moskvy - nebola úplne od veci. ()

flanker.27 odpad!

Všechny další díly od Letiště 75 jsou jen odvarem původního filmu, ale tohle je i proti dvěma předchozím nehorázná břečka, někde na úrovni současných direct-to-DVD filmů. Tomu odpovídá neskutečně přepálená zápletka, neskutečně špatné triky a nemožně blbé dialogy. Klasický příklad nedostatku soudnosti. ()

Gemini

Představa, že tohle bylo míněno vážně, je děsivější než případná katastrofa - kterou ovšem u filmu tohoto ražení alespoň trochu zkušený divák nemůže očekávat. V prvních deseti, patnácti minutách vše vypadá slibně, v duchu nejlepších žánrových tradic - navíc s naplno využitou překvapivě štědrou producentskou rukou a zcela luxusním Georgem Kennedym. Ono vlastně všechno, co se neodehrává na palubě titulního Concordu je o několik tříd výš než ten zbytek. Teď jsem vlastně ukřivdil scénáristovi, i když jen malou špetkou, kterou představuje imrvére zhulený černý saxofonista. Zbytek cestujících je skutečně jen do počtu, a lze ho v závislosti na konkrétní postavě charakterizovat slovy jako nezajímavý, trapný či zbytečný. Nebudu ztrácet čas popisováním té kupy logických kopanců až naprostých zhovadilostí, které musí urazit inteligenci kohokoliv, kdo je evolučně výše než PoPo - politik populista(TM), respektive ti, kdo na jeho hýkání slyší. Neodpustím si jen výsměch kvalitě vizuálních efektů (a tím nemyslím jen exploze) a vzpomínku na mé obočí, které se při svém výletu vyvolaném posledním záběrem filmu v návalu údivu zarazilo až o linii vlasů. Tohle "pokračování" série Letišť zkrátka není víc než třetiřadá bejkárna, které se v hlavní roli kdovíproč zúčastnil Alain Delon (abych uvedl věci na pravou míru - on tam je, ale rozhodně nehraje). Nezaslouží si víc než 20%. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži, Los Angeles a vo Washingtone. (dyfur)
  • Červené letadlo, určené ke zničení bezpilotním letounem, je stíhačka McDonnell F-4 Phantom II. (Stejšn)
  • Concorde použitý v tomto snímku havaroval mimo Paříž v roce 2000, zabilo se všech sto sedm lidí na palubě a čtyři lidi na zemi, což vedlo ke konci programu Concorde. (sator)