Concorde - Letiště 1979

Concorde

Drama / Thriller / Akční

USA, 1979, 109 min

• curunir

Film, ktorý pribil posledný klinec do rakvy rýchlosti Concordu upadajúcej letiskovej sérii. Z celej tetralógie je film najslabším, väčšinu času pôsobí veľmi nudným a zmäteným dojmom a neustále atakovanie lietadlo začína byť v závere až smiešne. Navyše, ako už bolo povedané všetko vyzerá tak, akoby z toho chceli spraviť komédiu, pričom však scény okolo záchodu, nahulený černoško (príšerne predabovaný do slovenčiny) a ďalšie samoúčelné ,,vtipné" hlášky (,,...vitajte v Paríži.") pôsobia naopak veľmi trápne. Aj s pomerne dobrého obsadenia vzišli skôr nesympatické postavy, len drobnou útechou je, že George Kennedy tu konečne dostal viac priestoru. Dolietali frajeri.(29.11.2008)

• dopitak

Dokud Joe v rychlosti přes dva machy neotevře v kokpitu okýnko, pořád jakž takž dobrý. Pak už ale Concorde padá, a nemusí to být ani z oblak. Neuvěřitelně amatérský scénář, kterému můžete věřit jeden útok, a čistší duše možná i dva, ale tři atentáty a několik "špičkových" přistání odradí i aviatického laika. Delon nemá co hrát, ani Kennedy nemá co hrát. Před začátkem projekce jsem měl dojem, že se budu koukat na francouzský film. Během něj mi ale došlo, jak SPOkoJENĚ se pletu.(2.12.2012)

Wow tak to byl ulet mozna sem se nechal unest ale tohle posledni letiste je bezkonkurencne nejlepsi presne jak jsem podle zdejsich komentaru ocekaval aspon ten Campbell ma rozum a pochopil jako ja co se tenhle film snazi rict samozrejmne ze to nelze brat vazne je to predevsim explozivni trash ty doby se skvelym Delonem kteryho mam z Francouzskych hercu nejradsi a Kennedy mu zdatne sekunduje s cim vsim si tohle duo musi poradit je vec nevidana nejdriv raketa pak stihacka a aby toho nebylo malo zacne se pri druhym letu concord rozpadat za pochodu exluzivni zabava ja sem unesen tak jako uz dlouho ne a serie letiste dosahla sveho vrcholu cim min vazne je to totiz mineno tim lip se na to kouka zajimavosti je ze ani toto letiste neuniklo vykradeni opet ze strany Freda olena raye ktery vsechny zabery na letici concord i to pristani do siti bezostysne vybrakoval do svyho teroristickyho komanda teda Frede ze se nestydis ovsem na zabavnost tohoto snimku nedosahujes vrcholem vseho je pak ten negr co huli Jointy na hajzlu hraje pritom na saxofon a kdyz zahlasi hybe se podlaha dostane se mu odpovedi jsi zhuleny hochu u mne proste za pet hvezd a uz mne tu s tema vasima chytryma komentarema neserte(3.6.2012)

Tak toto bylo úsměvné. Velice úsměvné. Toto někdo myslel vážně? Čekala jsem kravinu a kravina to opravdu byla, takže žádné překvapení, ani zklámání se nekonalo. To, co se děje ve vzduchu, je hodně legrační a hodně směšné. To vymyslelo pětileté dítě a spolu s desetilým kamarádem to pak doma natočili? Teď myslím záběry letadla. To, co se děje na jeho palubě také stojí za to. Totálně bezemoční piloti dělají, že řídí letadlo. Nic víc. Kdyby se před nimi objevil obří letící velbloud s fialovýma tečkama a řítil se přímo na ně, nehnuli by brvou a mistrně se v poslední vteřině nějakým bravurním manévrem vyhnuli. Cestující by si zakřičeli, popadali na sebe, všechno by popadalo a za chviličku by bylo všechno OK. Slečna letuška asi také měla nervy ze železa. Tohle ani jediný hrající člověk ve filmu (na saxofon) nezachrání. Nicméně, pane zhulený muzikante, máte ode mne hvězdičku. Pozemní scény jsou dobré a nedá se jim nic vytknou, takže zvedají film z naprostého bahna ke slabšímu průměru. Děkuji. PS: A Delon spadl do toho filmu z Marsu, nebo odkud?(15.7.2011)

• KOOHA

Pouze jedna hvězda a to za opravdovou hvězdu a tou je Concord. Jinak to je opad. Nesmyslný příběh kvuli novinářce je paťák schopen jít do rizika sestřelit letadlo plné lidí a to dokonce několikrát. Obličové grimasy a skeče Delona a ostatních se vůbec nehodí pro daný žánr a o vyšetřování nebo opravě letadla během mezipřistání se tam raději ani nezmínili. Blbost, ani na to nekoukejte. Opravdu jediné co stojí za jsou krásné záběry Concordu za jeho letu.(13.5.2010)

• - Americká letadla, která sestřelila bezpilotní letoun, byla F15. (JohnSmith)

• - Červené letadlo, určené ke zničení bezpilotním letounem, je stíhačka McDonnell F-4 Phantom II. (Stejšn)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži, Los Angeles a vo Washingtone. (dyfur)