Reklama

Reklama

Na palubě letadla Concorde roste napětí a nejistota! Nachází se tu totiž televizní reportérka Maggie Whelan (Susan Blakely), která má v rukou kompromitující materiály a právě se stala terčem pomsty bývalého milence, zrádného pašeráka Harrisona (Robert Wagner)... Ona i všichni cestující - ve hvězdném obsazení Alain Delon, Sylvia Kristel, Bibi Andersson a další - jsou ve smrtelném nebezpečí, kterému se budou snažit uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Představa, že tohle bylo míněno vážně, je děsivější než případná katastrofa - kterou ovšem u filmu tohoto ražení alespoň trochu zkušený divák nemůže očekávat. V prvních deseti, patnácti minutách vše vypadá slibně, v duchu nejlepších žánrových tradic - navíc s naplno využitou překvapivě štědrou producentskou rukou a zcela luxusním Georgem Kennedym. Ono vlastně všechno, co se neodehrává na palubě titulního Concordu je o několik tříd výš než ten zbytek. Teď jsem vlastně ukřivdil scénáristovi, i když jen malou špetkou, kterou představuje imrvére zhulený černý saxofonista. Zbytek cestujících je skutečně jen do počtu, a lze ho v závislosti na konkrétní postavě charakterizovat slovy jako nezajímavý, trapný či zbytečný. Nebudu ztrácet čas popisováním té kupy logických kopanců až naprostých zhovadilostí, které musí urazit inteligenci kohokoliv, kdo je evolučně výše než PoPo - politik populista(TM), respektive ti, kdo na jeho hýkání slyší. Neodpustím si jen výsměch kvalitě vizuálních efektů (a tím nemyslím jen exploze) a vzpomínku na mé obočí, které se při svém výletu vyvolaném posledním záběrem filmu v návalu údivu zarazilo až o linii vlasů. Tohle "pokračování" série Letišť zkrátka není víc než třetiřadá bejkárna, které se v hlavní roli kdovíproč zúčastnil Alain Delon (abych uvedl věci na pravou míru - on tam je, ale rozhodně nehraje). Nezaslouží si víc než 20%. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Na rok vzniku neskutečně, ale neskutečně špatné triky, idiotská zápletka, nemožné chování hlavních postav (hlavně té naivní novinářky, která to měla ve svých rukou), herecké hvězdy Kennedy a Delon jsou zde za trest a hlavně na Delonovi je vidět, že ho to absolutně nebaví. Jo, americké filmy, ty si zkrátka vybírat neuměl a je to jeho jediná skvrnka na jinak vynikající kariéře. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

V ideálním světě bych si od filmu, v němž se objevily Sylvia Kristel i Sybil Danning, představoval trochu jinou podobu akce... Ale co naplat. Ve zkratce je tohle nejblbější Letiště, ze zápletky je ve velké míře už jen vtip a největší energie plyne ze scény, kdy Alain Delon a George Kennedy velebí výhody francouzských prostitutek (asi oba věděli). Přesto to dokáže solidně zabavit, a když máte představu co čekat, nemůže vás to ani zklamat. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Velké SPOILERY! Poslední díl Letiště jsem si na rozdíl od předchozích dal poprvé a žasnu nad tím jak to šlo dolů. On to místo katastrofáku je dementní thriller - reportérka odhalí, že její milý šéf výzkumu zbraní pašuje zbraně do ciziny. A ten se ji pokusí zabít. A protože to nevyjde, vyšle na letadlo experimentální střelu z tajného centra. OK, to by ještě šlo, ale záporák má ještě další dva pokusy. Z toho jeden je stíhačka s raketama a kulometem. A dopravní letadlo kličkuje, uhýbá raketám! pilot otevře okno!! střílí z kabiny světlice jako klamné cíle!!! To vše s příšernými efekty. Reportérce to ovšem nedojde a v mezipřistání mu ještě brečí na rameni, že ho pořád miluje a jak ji zklamal. K tomu blbé vedl. postavy, nefungující romance, skoro žádní herci a z Joe Patroniho se po mechanikovi, šéfovi provozu a konzultantovi stal pilot! George Kennedy to naštěstí hodně táhne, Delon svým charismatem také dělá co umí (ale nedivím se že Hollywood vzdal). A závěr s rozpadajícím se letadlem nad Alpami má konečně napětí a grády. Díky tomu nakonec těsně 2*. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dokud Joe v rychlosti přes dva machy neotevře v kokpitu okýnko, pořád jakž takž dobrý. Pak už ale Concorde padá, a nemusí to být ani z oblak. Neuvěřitelně amatérský scénář, kterému můžete věřit jeden útok, a čistší duše možná i dva, ale tři atentáty a několik "špičkových" přistání odradí i aviatického laika. Delon nemá co hrát, ani Kennedy nemá co hrát. Před začátkem projekce jsem měl dojem, že se budu koukat na francouzský film. Během něj mi ale došlo, jak SPOkoJENĚ se pletu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (8)

  • Červené letadlo, určené ke zničení bezpilotním letounem, je stíhačka McDonnell F-4 Phantom II. (Stejšn)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži, Los Angeles a vo Washingtone. (dyfur)
  • Letecká společnost Federation World Airlines vlastnící Concorde je smyšlená, jejím předobrazem je Trans World Airlines. (Robbi)

Reklama

Reklama