poster

Ďábelsky Váš

 • francouzský

  Diaboliquement vôtre

 • italský

  Diabolicamente tua

 • anglický

  Diabolically Yours

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Západní Německo, 1967, 98 min

Režie:

Julien Duvivier

Předloha:

Louis C. Thomas (kniha)

Kamera:

Henri Decaë

Střih:

Paul Cayatte

Scénografie:

Léon Barsacq

Kostýmy:

Georgette Fillon
(další profese)
 • Radko
  **

  Strata pamäti hlavného hrdinu po autonehode akoby zároveň zredukovala celý film. Klaustrofobické prostredie uzavretého domu a paranoidné náznaky zvláštneho správania sa zvyšných troch obyvateľov vytvorili dobrú základinu pre kvalitný zhriller. Režisér ale nahradil gradujúce napätie, či stále viac znepokojujúce nehody a pasce len nervóznym pobehovaním Delona hore-dolu po záhrade a po dome. Záverečná vysvetľujúca desaťminútovka trpkú pachuť premárnenej príležitosti už veľmi nenapraví.(6.9.2005)

 • dopitak
  *****

  Máme tu překvapení měsíce, nenápadný thriller s mysteriózními prvky, o jehož námětu se kolegové vyjadřují jako o neoriginálním. Jistě, ztráta paměti, otázky kdo je pravý, kdo lže, a téměř jistota že se to na konci ještě celé dvakrát otočí, to vše už tu bylo víckrát, ale uvědomme si, že Delonův nešťastník byl možná jedním z prvních. I když to tak totiž vizuálně moc nevypadá, Ďábelsky Váš je dost starý film. Dělá ho atmosféra, lehce zamyšlený Delon, kterému jsem věřil, že na to přijde (a vono ne) a půvabná Senta Berger. Chybělo tomu drobátko erotiky, ale i tak za plný počet, byl to pěkný, napínavý nedělní večer.(20.5.2013)

 • Pierre
  *

  Z filmu jsou cítit ambice. Snaží se být celou dobu co nejvíc napínavý a poutavý. Sám se ale pěkně ztrapní. Rozuzlení je totiž jak z telenovely. Takový plivanec do obličeje, já neberu. Musel jsem se vážně smát. Navíc se ještě musí vše po lopatě třikrát vysvětlit. Ale ve výsledku jsem stejně nechápal to zasádní. Co mi měl film přinést. Když má nulovou atmostféru, dost falešné napětí, minimální atraktivitu a je vyprávěn tak suše. Nejhorší ale je, že z něho nevýjde žadná pointa, význam, poučení apod... Zkrátka, nic. Na tehdejší francouzskou kinematografii je to teda dost nepovedený kus.(19.9.2017)

 • borsalino
  ****

  Hlavní zápletka není vysloveně originální, ale zase je velmi hutně a důkladně naservírována, takže se to tím určitě vyváží. Podivné náhody, milé úsměvy, nedobytná paměť, rodinný přítel a čínský sluha tvoří zajímavý mix postav a událostí. Poslední čtvrthodinka děj pěkně rozproudí, na jehož konci je pěkná rošáda. Zajímavý snímek.(13.3.2009)

 • mArcElkrIz
  ****

  Tenhle film mne velmi potěšil. Příjemná giallo variace - pomalu plynoucí děj, houstnoucí atmosféra a opuštěný zámek. Pravda, na dechberoucí hororové momenty nedojde či gore scény, ale přesto se napětí stupňuje. Vlastně to má náladu podobnou Wallaceho detektivkám. Čínský sluha, vzteklý pes, ztráta paměti, krásná žena, přítel z minulosti. A tak rozplétáme záhadu společně s možnou obětí. ...a parádní basová linka v titulní melodii. Zkrátka velmi dobré 3,5 až 4*.(29.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace