Ďábelsky Váš

Scénografie:

Léon Barsacq

Kostýmy:

Georgette Fillon

Hlavní zápletka není vysloveně originální, ale zase je velmi hutně a důkladně naservírována, takže se to tím určitě vyváží. Podivné náhody, milé úsměvy, nedobytná paměť, rodinný přítel a čínský sluha tvoří zajímavý mix postav a událostí. Poslední čtvrthodinka děj pěkně rozproudí, na jehož konci je pěkná rošáda. Zajímavý snímek.(13.3.2009)

Máme tu překvapení měsíce, nenápadný thriller s mysteriózními prvky, o jehož námětu se kolegové vyjadřují jako o neoriginálním. Jistě, ztráta paměti, otázky kdo je pravý, kdo lže, a téměř jistota že se to na konci ještě celé dvakrát otočí, to vše už tu bylo víckrát, ale uvědomme si, že Delonův nešťastník byl možná jedním z prvních. I když to tak totiž vizuálně moc nevypadá, Ďábelsky Váš je dost starý film. Dělá ho atmosféra, lehce zamyšlený Delon, kterému jsem věřil, že na to přijde (a vono ne) a půvabná Senta Berger. Chybělo tomu drobátko erotiky, ale i tak za plný počet, byl to pěkný, napínavý nedělní večer.(20.5.2013)

• argenson

Takže to máme dva mladé sympatické lidi (Senta Berger, Alain Delon) a dva divné týpky. Jedním z nich je čínský sluha, jehož ve francouzském filmu hraje německý herec, ahá! Dál tu máme nijak originální zápletku (nahlíženo optikou mezitím uplynulých skoro padesáti let a s vědomím dostatku hodně podobných filmů). Taky tu máme hodně dlouhých scén beze slov se zvláštní Roubaixovou hudbou (kterou mám jinak rád, ale tady mi nějak úplně nesedla). Takže celé se to dost táhne a ani snaha posledních deseti minut zachránit celkový dojem moc nepomohla. Chtěl jsem dát víc, ale nemůžu.(4.2.2013)

Řekla bych.. žádná pecka, ale ani propadák.. Alain Delon se po třech týdnech v kómatu probouzí a netuší, kdo je, jak se jmenuje, manželku nepoznává, na nic si nevzpomíná.. Senta Bergerová je velmi přitažlivá, takže umím pochopit, že se nechal vlákat do luxusní vily a bohatství.. V hodnocení jsem benevolentní, nenudila jsem se a Delon v černém je až nehorázně sexy..(20.11.2020)

• Pierre

Z filmu jsou cítit ambice. Snaží se být celou dobu co nejvíc napínavý a poutavý. Sám se ale pěkně ztrapní. Rozuzlení je totiž jak z telenovely. Takový plivanec do obličeje, já neberu. Musel jsem se vážně smát. Navíc se ještě musí vše po lopatě třikrát vysvětlit. Ale ve výsledku jsem stejně nechápal to zasádní. Co mi měl film přinést. Když má nulovou atmostféru, dost falešné napětí, minimální atraktivitu a je vyprávěn tak suše. Nejhorší ale je, že z něho nevýjde žadná pointa, význam, poučení apod... Zkrátka, nic. Na tehdejší francouzskou kinematografii je to teda dost nepovedený kus.(19.9.2017)