Reklama

Reklama

Love Is All You Need?

Obsahy(1)

Ashley je dospívající dívka, vyrůstající v typické americké rodině na kalifornském předměstí. Má dvě mámy, dva dědy, dva strýčky a mladšího bratra. Zamiluje se do svého spolužáka, což je proti všemu, čemu byla v životě učena. Žije ve světě, kde "normální" a "menšinový" je prohozené a dívka tak čelí faktu, že je heterosexuální ve světě párů stejného pohlaví. Nepopiratelná přitažlivost k jinému pohlaví z ní dělá neustálý terč verbálních a fyzických útoků, které vrcholí tragédií. Šikana dospívajících a sebevraždy kvůli sexuální přitažlivosti, kterou cítí, jsou absurdní a tento snímek bez milosti ukazuje celou krutost současné společnosti. (TroiMae)

(více)

Recenze (66)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Je naprosto přijatelné, pokud tento nápad připoutá k sobě tolik pozornosti a na konci této cesty divák pochopí, že se nemusí vyrovnávat s nějakým obráceným fenoménem, ale s mnohem prostším a důležitějším problémem, kterým je šikana. Překvapivě. Protože pokud nepřežijete dětství, nemá smysl řešit otázky dospělého života. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Málokdy se najde krátkometrážní film, který by dokázal mít tak silnou tématiku a způsobit velké pohnutí. Tohle je určitě jeden z nich. Navíc hlavní dětská herečka to zahrála velmi přesvědčivě. Možná jen příliš krátká stopáž na to, abychom celému tomuto převrácenému světu dokázali přijít na chuť a plně se sžít s problémy hlavní postavy, ale cílený dopad to určitě má. Mám ráda filmy, které mají co sdělit světu. ~(4,2)~ ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

I přes nějakou tu mezeru v logice má převrácené hlavní téma přesně ten dopad, jaký by mít mělo. V první desetiminutovce jsem se cítil cize, smutně a nepochopitelně odmítaný jako hlavní hrdinka. Ta opatrná touha, kterou okolnosti dusí v zárodku, v tu chvíli zkrátka byla ve mně. Jenže i když forma jede na maximum až do konce, je druhá polovina příliš cíleně vyhrocená a je víceméně jen o tom dát očekávaným závěrem co největší facku. A to při téhle délce tak úplně nejde. Celovečerní verze se buď rychle utopí v jednoduché moralitě nebo mi ukáže geniální generační výpověď. Na zjištění, která varianta to bude, se ale těším už teď. ()

hellstruck

všechny recenze uživatele

Základ u tohoto filmu je přistoupit na myšlenku, že "celý svět" je homosexuální a heterosexuálové jsou bráni jako podivní úchyláci, což mi popravdě moc nešlo a viděla jsem na celém tom konceptu spoustu logických děr a mezer. Na druhou stranu chápu, co se film snaží říct. Mně se ale ta forma a nápad nelíbil. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Je opovrženíhodné pro ženu lehat s mužem mimo rozmnožovací cyklus." Tak to řekla papežka Johanka VII. naprosto přesně. Prostě fotbal je pro holky, kluci mají divadlo, pro muže je hřích toužit po ženě a mně bylo z této šikany lehce nevolno. Asi si najdu chlapa, abych nebyl obviněn z úchylné heterosexuality. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama