poster

Povídka o policajtovi

 • Francie

  Flic Story

 • slovenský

  Poviedka o policajtovi

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1975, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ***

  Dost dobrou kriminálku, v níž si nikdo moc nedělal hlavu s psychologií postav (tihle jsou dobří, tihle zlí a hotovo) poněkud shodil závěr, kdy byl dlouho těžko polapitelný zločinec chycen tak jednoduše. Scénáristické pero se asi nějak unavilo. Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem film viděl dabovaný a Josef Abrhám se k Delonovi absolutně nehodí.(3.10.2008)

 • Autogram
  **

  Veľmi nezmyselná kriminálka, kde si inšpektor aj vrah konkurujú v absurdnosti svojho konania. Vrah vraždí ako zmyslov zbavený všetko, čo sa hýbe, a inšpektor s radosťou vystaví riziku všetkých nevinných ľudí, ktorí s prípadom nemajú nič spoločné. Ťažko teraz posúdiť, či to bol zámer alebo iba slaboduchosť scenáristov, no hlavne ten nepodarený záver mi spláchol film o stupienok nižšie, kým v priebehu sa mi zdalo, že by to bol aspoň priemer.(14.11.2013)

 • Malarkey
  *****

  Vzorová francouzská filmařina, které zároveň vévodí starý poctivý český dabing. Osobně si myslím, že bez něj by to na pět hvězdiček nebylo, ale s ním Alain Delon a Jean-Louis Trintignant působí tak dokonale, že z filmu máte v průběhu celého příběhu naprosto stoprocentní husinu, bez které by poctivá francouzská kriminálka snad ani nemohla být.(15.10.2017)

 • kaylin
  ***

  Ze začátku to vypadá naprosto skvěle. Alain Delon je jako správný policajt prostě klasicky dobrý, ale Jean-Louis Trintignant je jako grázl naprosto skvělý. Bohužel tím jak snímek graduje, se z toho... no vlastně ta gradace se z toho vytrácí a finále mě spíše zklamalo a ty pocity mi vydržely především. Škoda.(6.1.2017)

 • Alf
  *****

  takřka dokumentární snímek ještě z těch barbarských dob, kdy byl pachatel 36 vražd a jiných těžkých zločinů odsouzen k trestu smrti a následně dokonce i popraven, i když měl smutné oči, dnes by vyhrál doživotní sociální jistoty, některé úvahy ústřední postavy a závěr už ale naznačují, že film nebyl natočen v roce 1947 nebo 1956, ale 1975......(21.8.2008)

 • - Delonův výkon byl natolik přesvědčivý, že ho ocenil i v té době ještě žijící skutečný inspektor Borniche. (Hans.)

 • - Ve Finsku byl snímek do šestnácti let nepřístupný. (Terva)

 • - Skutečný Émile "Mimile" Buisson, francouzský gangster a veřejný nepřítel číslo 1, byl zodpovědný za více než třicet vražd a sto loupeží. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace