Queen of the Night (neoficiální název)

The Captive

Thriller

Kanada, 2014, 112 min

Podľa mňa celkom vydarený thriller. Spočiatku mi to trochu pripomínalo atmosféru 3096 Tage (príbeh Nataschi Kampusch), no potom to nabralo inší vývoj - teda nielen z pohľadu unesenej, ale aj z pohľadu tých, ktorí ju neprestali nikdy hľadať a veriť, že ju ešte niekedy uvidia. Aj keď niektoré veci naozaj trochu postrádali logiku a tie zlomy v deji boli občas dosť neprirodzené, film ako celok ma bavil. Malo to dobrý spád, nechýbalo tomu ani napätie a dokonca aj postavy celkom vhodne vybraté, aj keď občas mi prišli niektorí vážne takí pasívni (napr. Cassandrina matka).(24.10.2014)

Atom Egoyan nám ještě v budoucnu ukáže ! Výborný psycho-thriller s naprosto skvělým úchylákem v hlavní roli, K.Durandem. Hnusná atmosféra toho,co se rodičům Cassandry stalo, je výborně podpořená i prostředím, jelikož stále a všude chumelí, brrrrrr. Hodně zvláštní a netradiční film, který si ale ty správné příznivce musí hned získat - zbytek zdejšího osazenstva se buď špatně vyspal, nebo to nepochopil.................moje hodnocení = 9 z 10.(26.3.2016)

Absolutně nemohu nic namítat, připadalo mi to téměř podobné filmu Zmizení. Stejné počasí, stejný víceméně děj, akorat zde nebylo tolik akce, to však neznamená, že tu nebylo napětí, ne, naopak, bylo a kolik! Film má zajímavě sestříhané dějové linky, chviličku trvá, než si divák zvykne ale o to víc ho to baví, já se teda bavil skvěle. Byla chyba, že jsem to sledoval ráno, v noci by to mělo zcela jiný, mnohem lepší náboj. Co říct? Opravdu zapeklité drama, které ani na minutut nenudí a kterému vévodí skvělé herecké výkony. Kevin Durand je znám svou vysokou a statnou postavou, nicméně zde zahrál, jak bych to jen slušně řekl, přitepleného uchyla s blond vlasy a uchylkou pro poezii ale v jistém smyslu se dá říct, že se mi ta role líbila, skvěle zahrané. Ne opravdu, měl jsem z tohodle filmu trochu strach, abych se nepodíval na jen tak nějakou sračku (podle hodnocení se mi do toho moc nechtělo) ale musím uznat, že jsem se vážně bavil. Né, že bych si plánoval to omrknout znova, to upřímně asi ne, protože se mi to vrylo do paměti a už jsem ten požitek z toho měl, takže film učel splnil. 4 Hvězdy, zapeklité drama jak se sluší a patří.(12.11.2014)

Krásně tady můžeme porovnat práci Egoyana a Denise Villeneueva. Nedotažený scénář, který nabízí sice spoustu zajímavých scén a dialogových pasáží, ale prapodivně přeskakuje v časových rovinách a neumožňuje divákovi improvizovat a domýšlet, ani však listovat v bujarém obsahu, jelikož je nepřehledný. A bohužel zároveň není ani z poloviny tak atmosferický (chybí práce s kamerou, hudbou, nasvícením) jako Zmizení, což je element, který tvořil v o rok starším počinu 50 procent úspěchu. Celkově vzato tedy Captive o třídu horší, stále však slušná filmařina. Nejvíc potěší opět expresivní Reynolds, který se do těhle rolí prostě umí položit.(4.10.2015)

Hypnotická zasněžená krajina dodává tomuhle thrilleru mocnou dávku atmosféry. The Captive je překvapivě velice napínavý film se zvláštními hereckými výkony a hodně slizkým záporákem. Kevin Durand creepy zmetky hrát opravdu umí. Nakonec je tedy docela škoda, že se zpočátku hodně zajímavý scénář zvrhl ve vcelku klasické klišé. S tak zvláštně budovanou atmosférou a trochu za vlasy přitaženým dějem jsem čekal méně tradiční rozuzlení. Stejně tak mi vadilo poměrně zbytečně nepřehledné skákání v čase mezi minulostí a současností. Ale sakra, ta atmosféra!(10.5.2015)