Platinum data

Platinové data

(festivalový název)

Mysteriózní / Sci-Fi

Japonsko, 2013, 133 min

Bezostyšná vykrádačka Minority report, Utečenca a všeličoho možného pre divákov Kobry 11. Chvíľami som myslel, že sa jedná dokonca o remake MR. Ale prečo nie, keď je to zábavné. A najmä človek nevie, ako to má vnímať. Je zábavné, ak sledujete film, kde sú citácie konkrétnych scén konkrétnych filmov a vy neviete, či je to pocta, paródia, nakoľko je to mienené vážne, alebo či je to fakt tak blbé a režisér jednoducho iba vykráda. Len škoda, že to celé nedáva príliš zmysel, že je toho vo filme príliš a scenár nie je ucelenejší. Je to samozrejme jedna veľká blbosť, festivalový film to nie je ani náhodou.(8.3.2015)

[Japonský filmový festival 2015] Tak priehľadné a hlúpe, až je to vlastne geniálne. Najlepšie na filme bolo baviť sa hľadaním kútikov, v ktorých sa tvorcovia inšpirovali a pozorovať okaté scenáristické barličky na každom kroku. Minority Report, CSI, Kobra 11, Matrix, Ghost in the Shell, Temný rytier, Nórske drevo, sériový vrah, komplikovaná minulosť, nešťastná láska, syndróm rozdvojenej osobnosti, konšpirácia, biblický presah a šokujúce zvraty približne každú štvrťhodinu. Navrch geniálny detektív, ktorý každú chvíľu popiera svoje schopnosti. Nebyť toho, že film príliš nedrží pohromade, šlo by o perfektnú paródiu. Po projekcii sme sa uzniesli na tom, že Purachina Dēta je zo svojej podstaty takmer nehodnotiteľný a napísať k nemu čosi inteligentné je nadľudská úloha. Takže za onu zábavosť dávam 3* a s komentárom si hlavu príliš robiť nebudem. 60%(8.3.2015)