TENTO FILM JE VĚNOVANÝ ISLANDSKÝM RYBÁŘŮM… /// Zdokumentování jedný události. Žádný zbytečný vykecávání, vožrat se, hup do kocábky a hyjé! Za 25 minut může začít vodní dobrodružství Gulliho, člověka, kterej zvítězil nad Atlantikem. Kormákur je zručnej řemeslník, takže přesto, že nemíní plejtvat vaším časem při ,,katastrofě“ samotný, udrží pozornost po celou dýlku. Jestli teda máte smysl pro příběhy s trochou zázraků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen filmy podle skutečnosti. 2.) Nevím jsk zjistit, jestli mám v sobě kus tuleně (ne v žaludku, prostě tak nějak všeobecně…). 3.) Thx za titule ,,John Doe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.11.2013)

Ano, toto opravdu není film pro diváky odchovaných na "dokonalých búrkách" ...díky bohu! Měl jsem v plánu psát dlouhý oslavný komentář, ale pak jsem si vzpomněl na hlavního hrdinu a řeknu jen, že do hloubky tohoto filmu těžko dokáže proniknout ten, kdo si aspoň občas nepopovídá s racky a kdo má problém s faktem, že žít znamená hlavně věřit.(28.4.2013)

Bergsteinn Björgúlfsson je skvelý kameraman. Natoľko pohlcujúce a do deja vťahujúce zábery, ktoré stavajú diváka do priameho stretu so všetkým, čo Guli prežíva, bez jediného ústupku surovej realistickosti, keď do nás necháva búšiť vlny, hľadieť na mŕtvoly klesajúce ku dnu, prežívať mučivé bolesti, cítiť tlak vody na hrudník, triasť sa od podchladenia, liezť po drsných kameňoch a zabodávať stvrdnuté horniny do nôh nenavyknutým divákom istotne otrasú. Chladná surovosť a precízna nádhera scenérií a námorných záberov sú postavené do priameho kontrastu, snaha zachrániť sa na otvorenom mori zdôrazňujúca miniatúrnosť človeka v súboji s prírodou však nemá tú silu, ako napríklad All Is Lost. 20-minútový úvod, ktorý má za úlohu nás zoznámiť s postavami (ale vzhľadom na to, ako rýchlo sú vyradené z hry je tak vykonané len letmo a veľmi zjednodušene) a polhodinu zmietania sa v mukách strieda záverečná tretina, v ktorej sú nám predkladané pokusy o objasnenie, ako to mohol prežiť (zbytočne a otravne prekladané fragmentami z minulosti). V tejto časti, zdá sa, Kormákur vyjadruje svoj osobný názor, keď až absurdne zosmiešňuje a banalizuje pokusy vedcov o zistenie pravdy, ktoré síce ako také v podobe, v akej nám ich servíruje rozhodne smiešne sú, ale tento dehonestujúci prístup a podkopávanie vážnosti témy mi nie je po chuti. Kormákur nepozná mieru, ani čo sa týka zlatej strednej cesty medzi chladnou severskou faktickosťou a tlačením na city. Inak však nie úplne všedný postup vykreslenia skutočnej udalosti, vynikajúca kamera a Ólafur Darri Ólafsson to trochu vytrhávajú z vôd priemeru. 65%(19.7.2014)

Nejedná sa o survival film ako som si pôvodne predstavoval. Na druhú stranu, je jeho kompozícia zaujímavá. Sledujeme totiž všetko pred katastrofou, katastrofu samú aj to čo sa stalo po nej. A aj napriek tomu, že to najzaujímavejšie sa stane v polovici, film nenudí. Myslím si, že je to hlavne zásluhou Ólafura Ólafssona. Jeho výkon je uhrančivý a aj keď možno neprevyšuje Bullockovú, Redforda, alebo Sharmu, určite sa medzi nimi nestráca. O to viacej si ale vážim takýto príbeh, pretože je to incredible story of common man. V konečnom dôsledku nemám výhradu. Film je dobrý, rozhodne mi sedel viacej ako Kormákurov americký Contraband, ale predsa len som sa nemohol zbaviť pocitu, že tá miera všednosti a realistického prístupu, tomu akosi narúša ten najpútavejší faktor( prežitie muža za podmienok v akých nikto predtým neprežil). Rozhodne sa ale jedná o kvalitu. V ktorej poteší mimo iného aj Sigúr Rós v záverečných titulkoch.(22.1.2014)

Pokud islandskou ódu na plavání prsou srovnám s jinými plaváčky dostávám nejvěrohodnější snímek. Ne vždy musí být přeživším ten nejsympatičtější. Guli je obyčejný obtloustlý mamánek, který kromě neobvyklé fyzické zdatnosti měl i velké štěstí, že přežil. Pan Baltasar Kormákur natočil krásný snímek o vůli přežít.(3.5.2013)

• - Zástupcovia Islandu zvolili snímku Hlboko ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2013. (MikaelSVK)

• - Součástí závěrečných titulků jsou i autentické záběry z Guliho osudné výpovědi. (SniperG1)

• - Rybářská loď musela být potopena dvakrát, protože při prvním pokusu štáb zapomněl zapnout kamery. (chelseaman22)