• kaposlav

Ja tomu verím, že to bolo podľa skutočnej udalosti, lebo takúto nudu asi ťažko vymyslieť. Pochybujem, že sa to v poslednej tretine filmu nejako zázračne zmenilo, lebo to by sa mi len ťažko dopozeralo. Inač neviem čo to tam mali za osvetľovačov, ale značnú časť filmu som prd videl. Amaterizmus!(31.3.2017)

Spokojnosť z mojej strany ... civilne natočené ... islandská krajina, vetrom ošľahaní rybári, nešťastná udalosť a taký jeden zázrak ku tomu ... skutočné zábery pomedzi titulky dokazujú, že Kormákur to vôbec neprehnal, držal sa skutočnosti a pre mňa je zaujímavé, že samotný Guli síce na natáčaní spolupracoval, ale pozrieť si to nechcel.(25.4.2014)

Složité hodnotit. Říkal jsem si, že v literární podobě by to muselo být silné dílko, nicméně jako film to místy trochu hapruje. Islandská krajina je krásně fotogenická a nejednou jsem si vzpomněl na klasickou poučku: "Až ti tlustí budou hubení, ti hubení budou studení." Moje dietní plány, se kterými jsem chtěl začít před 6 lety, jdou k šípku úplně. Budu si své Pepanděro náležitě pěstovat!(23.4.2013)

Je to sice dojemné, příběh nezveličuje, vlastně si ani nic nevymýšlí, ale tak nějak na můj vkus výstavba děje ničím film neozvláštňuje i v těch nejemocionálnějších momentech.(16.12.2015)

O filme Hlboko sa rozprávalo v tom zmysle, že sa vyrozprával celý jeho dej, pretože sa jedná o skutočnú udalosť. Takže pokiaľ by vám tento dej pred filmom niekto vyrozprával a vy by ste si ho následne pozreli, skonštatovali by ste, "a to je všetko?" Áno, Hlboko neponúka nič extra navyše oproti tomu, že chlapík prežil potopenie lode a na súši zisťovali, ako je to možné. Najzaujímavejšou pasážou sa ukazuje tá tesne po vyplavení na breh, keď by si jeden povedal, že to najhoršie bude mať zrejme za sebou. V nemocnici a pri testoch nás potom čaká zbytočná symbolika s kostolom v pozadí, ale v mojich očiach proste všetko vynahradzuje prostredie islandskej prírody a hlavný hrdina v podaní Ólafsona, pri ktorého sledovaní opravíte svoj názor na plnoštíhlych ľudí, pretože tulení tuk sa vždy môže hodiť.(25.1.2015)

• - Režisér Baltasar Kormákur film zároveň produkoval. (chelseaman22)

• - Zástupcovia Islandu zvolili snímku Hlboko ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2013. (MikaelSVK)

• - Fenka psa byla vybírána velice pečlivě, dle slov režiséra Baltasara Kormákura byla hledán co nejstarší a nejodpudivější fenka. Ta několik týdnů po natočení snímku zemřela. (chelseaman22)