Jednoduše a upřímně natočené drama založené na událostech z roku 1984, které vypráví o boji o život v kritických podmínkách na moři. Jsem rád, že film nesklouzne do sladkobolných klišé a ukazuje věci takové, jaké jsou. Za mě tak 75%. Doporučuji nekoukat na trailer, který je bohužel k takovémuto filmu kompletně všeříkající.(14.5.2013)

Složité hodnotit. Říkal jsem si, že v literární podobě by to muselo být silné dílko, nicméně jako film to místy trochu hapruje. Islandská krajina je krásně fotogenická a nejednou jsem si vzpomněl na klasickou poučku: "Až ti tlustí budou hubení, ti hubení budou studení." Moje dietní plány, se kterými jsem chtěl začít před 6 lety, jdou k šípku úplně. Budu si své Pepanděro náležitě pěstovat!(23.4.2013)

TENTO FILM JE VĚNOVANÝ ISLANDSKÝM RYBÁŘŮM… /// Zdokumentování jedný události. Žádný zbytečný vykecávání, vožrat se, hup do kocábky a hyjé! Za 25 minut může začít vodní dobrodružství Gulliho, člověka, kterej zvítězil nad Atlantikem. Kormákur je zručnej řemeslník, takže přesto, že nemíní plejtvat vaším časem při ,,katastrofě“ samotný, udrží pozornost po celou dýlku. Jestli teda máte smysl pro příběhy s trochou zázraků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen filmy podle skutečnosti. 2.) Nevím jsk zjistit, jestli mám v sobě kus tuleně (ne v žaludku, prostě tak nějak všeobecně…). 3.) Thx za titule ,,John Doe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.11.2013)

Čekala jsem silný životní příběh a trochu větší prožitek, než jakého se mi nakonec dostalo. Film zachycuje smutnou událost potopení rybářské lodi a následnou urputnou snahu sympatického tlouštíka, aby se zachránil, k čemuž mu dopomůžou jeho výjimečné předpoklady. V závěru máme možnost vidět lidskou snahu všechno nezvyklé rozpitvávat a snažit se uchopit vědecky, což je samozřejmě logické, nicméně působí spíše dokumentárně, než jako zajímavý film na večer.(29.4.2013)

Óda na islandskou houževnatost a severský "příběh obyčejného člověka", který pokořil živly a limity těla. Ta evokace titulu kniha Borise Polevoje není zlomyslnost a ni cynismus, tulení muž Gulli jednoduše ve filmu funguje jako epický hrdina, který je zvláštně "zakulaceně celistvý". Hluboko je filmem s dramatem, ale bez konfliktu, filmem, který pro vědou nevysvětlený zázrak hledá vysvětlení v islandské odolnosti a schopnosti čelit nelítostným podmínkám. Natočené s citem pro kompozici, celkově neurážející, ale o čemkoli strhujícím nemůže být ani řeči - je to tlumená heroická poezie s neproniknutelným protagonistou, který ve schvíli životního vypětí promlouvá s racky jako postava hrdinského eposu. Kultivovaný film, který nemá čím říznout.(17.4.2013)

• - Režisér Baltasar Kormákur přednostně pustil film pozůstalým po obětech lodní katastrofy. Všichni bez výjimky mu byli velice vděční. (chelseaman22)

• - Hudba, kterou lze slyšet v závěrečných titulcích, je od islandské post-rockové skupiny Sigur Rós. (Cheeter)

• - Film je inspirován skutečnou událostí. Jediný přeživší Guli spolupracoval s režisérem Baltasarem Kormákurem, avšak zhlédnutí filmu rezolutně odmítl. (chelseaman22)