Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sskrblik
  ****

  Pokud islandskou ódu na plavání prsou srovnám s jinými plaváčky dostávám nejvěrohodnější snímek. Ne vždy musí být přeživším ten nejsympatičtější. Guli je obyčejný obtloustlý mamánek, který kromě neobvyklé fyzické zdatnosti měl i velké štěstí, že přežil. Pan Baltasar Kormákur natočil krásný snímek o vůli přežít.(3.5.2013)

 • mat.ilda
  ***

  U Ódina, to byla tedy ledová koupel! Já byla zmrzlá už při úvodních záběrech islandského ostrůvku, co vyhlížel jako sněhová dekorační koule a jen pouhé nalodění v mrazivém rozbřesku by mě zabilo, jako úlevu nevnímám ani kocovinu z předešlé pijatyky, plus sto dvacet vykouřených cigaret... Fascinující příběh, který z velké části sestává ze skřeků mezi plaveckými tempy a hovorů s rackem, místy si zahrává s hororem i laškuje se zázrakem a nenudí ani na chvíli... Věcná - proč nemají námořníci každý svůj dalekohled a musí se tahat vždycky o jeden? :-) A jinak - špeků se nezbavujte, nikdy nevíte, jestli právě ty vaše neobsahují tulení složku, která se může hodit, třeba při plavbě ledovým Atlantikem.(1.12.2013)

 • Morholt
  ***

  Tenhle chlapík by možná zapadnul do xmenovské partičky, protože jiné vysvětlení než mutace prakticky neexistuje. Film sám je celkem důstojnou poklonou nejen jemu, ale i rybářům, kteří tehdy zahynuli. Ale své mouchy samozřejmě má. Nejzbytečnější je asi doba, která předcházela nalodění a která pravděpodobně měla říci něco o členech posádky a poskytnout divákovi možnost vytvořit si k nim nějaký vztah. To příliš nefungovalo. Doba po ztroskotání, kdy se Guli plácal v moři, měla své silné i stinné okamžiky, ale z mého pohledu byla příliš dlouhá. Nejlepší byla asi závěrečná třetina, kdy hlavní hrdina procházel sérií vyšetření a srovnával se s tím, co se stalo jemu i jeho kolegům. To závaží, které snímek přetáhlo z průměru do nadprůměru, byl výkon Ólafura Darri Ólafssona, který snesl přísná měřítka. 65%(19.2.2015)

 • mchnk
  ***

  Možná by stačilo napsat, že na plátna kin se dostala celovečerní epizoda série hraných dokumentů Přežít, a to navíc s after bonusem. Ovšem velmi dobrá režie, trocha toho poselství - když zůstane rozum, zůstane i tělo...ovšem, jen určitého typu - celkově odlišná atmosféra a zmíněná druhá část filmu, mi v tom zdařile brání. Film nabízí ojedinělý pohled na islandskou kulturu a v originálním znění jsou to rozhodně lepší tři. (Challenge Tour 2015)(2.4.2015)

 • MartinezZ
  **

  *** za to, že přežil, došoural se domů a tím to mělo končit. Zajímavý příběh neskutečného přežití člověka, jehož organismus prostě fungoval jinak. OK, díky za info, to by na nějakých 45-60 minut stačilo. Všechno, co se dělo potom, už bylo zbytečné a zbytek mohly dovyprávět t právě závěrečné titulky. Za tu část po záchraně jde jedna * kvůli zbytečnosti a nudě pryč.(1.2.2014)

 • - Zástupcovia Islandu zvolili snímku Hlboko ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2013. (MikaelSVK)

 • - Na dotaz, proč se ve filmu tak často kouří, odpověděl režisér Baltasar Kormákur: "V 80. letech na Islandu kouřil úplně každý." (chelseaman22)

 • - Režisér Baltasar Kormákur přednostně pustil film pozůstalým po obětech lodní katastrofy. Všichni bez výjimky mu byli velice vděční. (chelseaman22)