TENTO FILM JE VĚNOVANÝ ISLANDSKÝM RYBÁŘŮM… /// Zdokumentování jedný události. Žádný zbytečný vykecávání, vožrat se, hup do kocábky a hyjé! Za 25 minut může začít vodní dobrodružství Gulliho, člověka, kterej zvítězil nad Atlantikem. Kormákur je zručnej řemeslník, takže přesto, že nemíní plejtvat vaším časem při ,,katastrofě“ samotný, udrží pozornost po celou dýlku. Jestli teda máte smysl pro příběhy s trochou zázraků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen filmy podle skutečnosti. 2.) Nevím jsk zjistit, jestli mám v sobě kus tuleně (ne v žaludku, prostě tak nějak všeobecně…). 3.) Thx za titule ,,John Doe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.11.2013)

• troufalka

Přilákalo mě jméno Baltasara Kormákura. Svatba se mi líbila, ale Hluboko je opravdu hluboko. Hluboko pod průměr. Přežít ve studené vodě je úžasné a moc fandím lidem, kteří se dostali do svízelné situace a přežili. Sebeúžasnější námět ale nestačí. Poměrně ploché zpracování námětu ještě dorazil příšerný dabing.(26.1.2015)

O filme Hlboko sa rozprávalo v tom zmysle, že sa vyrozprával celý jeho dej, pretože sa jedná o skutočnú udalosť. Takže pokiaľ by vám tento dej pred filmom niekto vyrozprával a vy by ste si ho následne pozreli, skonštatovali by ste, "a to je všetko?" Áno, Hlboko neponúka nič extra navyše oproti tomu, že chlapík prežil potopenie lode a na súši zisťovali, ako je to možné. Najzaujímavejšou pasážou sa ukazuje tá tesne po vyplavení na breh, keď by si jeden povedal, že to najhoršie bude mať zrejme za sebou. V nemocnici a pri testoch nás potom čaká zbytočná symbolika s kostolom v pozadí, ale v mojich očiach proste všetko vynahradzuje prostredie islandskej prírody a hlavný hrdina v podaní Ólafsona, pri ktorého sledovaní opravíte svoj názor na plnoštíhlych ľudí, pretože tulení tuk sa vždy môže hodiť.(25.1.2015)

Opět se potvrdilo známé toť mé pravidlo, že žádný film zadarmo v kině není špatný (škoda, že jsem nenavštívil projekci Twilight, ta by byla dozajisté za *****). Tyto veskrze neznámé snímky diváka mnohdy více překvapí či potěší, než dlouho dobu dopředu avizované trháky (a pokud jste obdivovatelem severské tvorby, tak se vám tenhle islandský počin bude náramně zamlouvat). Předně by chtělo vyzdvihnout Baltasara, protože prvních třicet minut se do dějin kinematografie zapíše tím, že počet vykouřených cigaret je s postupující dobou téměř exponenciálního charakteru (křivka samotná obsahuje body rovnováhy pro vztah cigarety/čas). Určitě jsem v kinosále nebyl jediný, kdo přemýšlel nad tím, jak se v "inuitské vesnici" vzal úchvatný MUSTANG, zatímco kolem brázdily cesty na pohled neatraktivní rachotiny. The Deep mi taktéž poskytl informace ohledně toho, čím se v budoucnu definitivně živit nechci a nebudu. Zima jak v chlaďáku v Bille, vlny zběsile doráží na trup lodi, pach rybiny či TV o úhlopříčce 10' rozhodně není důvodem k tomu, abych byl mořským vlkem či pirátem. Zvuková aparatura výborně reprodukovala údery vln převalujících se přes palubu. Kapitán zahlásí: "Black Hawk Down" a je nejvyšší čas opustit beztak prázdnou palubu. Jediný přeživší plave prsa na paní starostovou a zároveň verbálně komunikuje s racky. Být šest hodin ve vodách o teplotě 3 stupně Celsia a následně zdolat několik kilometrů skrz lávové pole na boso si zaslouží respekt. Vsunuté záběry z masivní erupce byla fantastické - jejich autentičnost způsobila, že každý v sále se byť na mikrosekundu zachvěl. Každopádně vše, co se zjevilo poté už bylo buď nudné nebo nekorespondující s předešlým dějem. Jediným homogenním prvkem zůstal hlavní aktér, jež z nepochopitelného důvodu jel dělat opičku do města na Temži. 82% /Aero/(7.5.2013)

Čekala jsem silný životní příběh a trochu větší prožitek, než jakého se mi nakonec dostalo. Film zachycuje smutnou událost potopení rybářské lodi a následnou urputnou snahu sympatického tlouštíka, aby se zachránil, k čemuž mu dopomůžou jeho výjimečné předpoklady. V závěru máme možnost vidět lidskou snahu všechno nezvyklé rozpitvávat a snažit se uchopit vědecky, což je samozřejmě logické, nicméně působí spíše dokumentárně, než jako zajímavý film na večer.(29.4.2013)

• - Účast brunetky ve filmu byla režisérem Baltasarem Kormákurem zdůvodněna tím, že v každém filmu musí být alespoň jedna žena. (chelseaman22)

• - Součástí závěrečných titulků jsou i autentické záběry z Guliho osudné výpovědi. (SniperG1)

• - Na dotaz, proč se ve filmu tak často kouří, odpověděl režisér Baltasar Kormákur: "V 80. letech na Islandu kouřil úplně každý." (chelseaman22)