Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lanark
  *****

  Ano, toto opravdu není film pro diváky odchovaných na "dokonalých búrkách" ...díky bohu! Měl jsem v plánu psát dlouhý oslavný komentář, ale pak jsem si vzpomněl na hlavního hrdinu a řeknu jen, že do hloubky tohoto filmu těžko dokáže proniknout ten, kdo si aspoň občas nepopovídá s racky a kdo má problém s faktem, že žít znamená hlavně věřit.(28.4.2013)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Islandský surviválek o rybáři, který se zachránil několikahodinovým plaváním v Severním ledovém oceánu, a ze kterého vyplývá, že tlusťoši mají v ledové vodě daleko větší šanci na přežití díky tuku, který udržuje teplotu a nadnáší nad vodou. Slušnej film, akorát já otevřený moře a vodu moc nemusím, tak jen lepší tři. 69%(14.9.2013)

 • Marigold
  ***

  Óda na islandskou houževnatost a severský "příběh obyčejného člověka", který pokořil živly a limity těla. Ta evokace titulu kniha Borise Polevoje není zlomyslnost a ni cynismus, tulení muž Gulli jednoduše ve filmu funguje jako epický hrdina, který je zvláštně "zakulaceně celistvý". Hluboko je filmem s dramatem, ale bez konfliktu, filmem, který pro vědou nevysvětlený zázrak hledá vysvětlení v islandské odolnosti a schopnosti čelit nelítostným podmínkám. Natočené s citem pro kompozici, celkově neurážející, ale o čemkoli strhujícím nemůže být ani řeči - je to tlumená heroická poezie s neproniknutelným protagonistou, který ve schvíli životního vypětí promlouvá s racky jako postava hrdinského eposu. Kultivovaný film, který nemá čím říznout.(17.4.2013)

 • Morholt
  ***

  Tenhle chlapík by možná zapadnul do xmenovské partičky, protože jiné vysvětlení než mutace prakticky neexistuje. Film sám je celkem důstojnou poklonou nejen jemu, ale i rybářům, kteří tehdy zahynuli. Ale své mouchy samozřejmě má. Nejzbytečnější je asi doba, která předcházela nalodění a která pravděpodobně měla říci něco o členech posádky a poskytnout divákovi možnost vytvořit si k nim nějaký vztah. To příliš nefungovalo. Doba po ztroskotání, kdy se Guli plácal v moři, měla své silné i stinné okamžiky, ale z mého pohledu byla příliš dlouhá. Nejlepší byla asi závěrečná třetina, kdy hlavní hrdina procházel sérií vyšetření a srovnával se s tím, co se stalo jemu i jeho kolegům. To závaží, které snímek přetáhlo z průměru do nadprůměru, byl výkon Ólafura Darri Ólafssona, který snesl přísná měřítka. 65%(19.2.2015)

 • gogo76
  ****

  Mám rád filmy natočené podľa skutočnej udalosti. Myslím tie, ktoré to myslia vážne a vážne k filmu i pristupujú. V posledných rokoch sme si zvykli toto slovné spojenie brať vo filmoch s veľkou rezervou a asi všetci by sme boli radi, keby sa k tomuto pristupovalo naozaj zodpovedne. Tomuto som nemal problém uveriť aj keď akokoľvek neuveriteľne film pôsobí, hlavne z pohľadu doktorov a vedcov. Jednoducho chlapík mal šťastie i pár šťastných pár kíl navyše a to mu zachránilo život. Obezita má občas svoje výhody...Pobavila ma scéna s cvičenými vojakmi v bazéne, ale najlepšie momenty sú tie o záchrane svojho života. Jeho vyčerpávajúce plávanie v tichom a nočnom mori, kde mu spoločnosť robia iba čajky, priplávaním k brehu zďaleka nekončí. Po takýchto prípadoch by sa mali všetci rybári zamyslieť nad slovami prevencia a bezpečnosť. A záchranný čln bol kde?...80%.(8.2.2015)

 • - Součástí závěrečných titulků jsou i autentické záběry z Guliho osudné výpovědi. (SniperG1)

 • - Režisér Baltasar Kormákur uvažoval, že snímek natočí ve Španělsku, nakonec se ale pro věrohodnost rozhodl pro Island. (chelseaman22)

 • - Rybářská loď musela být potopena dvakrát, protože při prvním pokusu štáb zapomněl zapnout kamery. (chelseaman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace