Jízda do pekel 3

Kim Todd

Michael Trent

Scénografie:

Craig Sandells

Rusty Nail je po mizerném intermezzu zpět v plně formě. Začátek hodně navnadil a ač pak člověk musel přežít povinnou nudnou půhodinku, kdy se musel seznámit se všema Rustyho potenciálními oběťmi, stálo to pak za to. I ta partička, ačkoliv to byla herecká nemehla, nebyla tak nesympatická. Navrch kvalitní gore a dokonce špetka napětí, takže celkově jsem spokojen. Ale i když jsem se bavil, tak jsem toho názoru, že by tuhle sérii už měli ukončit, protože jí markantně hrozí, že v příštím díle začne vykrádat sama sebe. 60%(14.8.2014)

Dvojku jsem nějak vypustil, takže neposoudím, jak moc skokově se to událo, ale Joy Ride se posunul od fajn thrillerové road movie k hororové slasher/torture road movie. Posun k lepšímu? Pro mě určitě ne, i když naplut na trojku nemůžu. Bohužel jak již vyplývá ze zmíněného, napětí vystřídalo nemilosrdné kosení týnejdžrů, což samo o sobě neberu jako nic otravného, ale obecné je to prostě deklas v podobě výprodeje. Mrknout se na to dá, ale moc od toho nečekejte. 55%(5.6.2014)

Kvalitou podobné jednotke, len tu sa skôr autori zamerali na brutalitu a efektné mordovačky a upustili od psycho dusnoty napínavého prenasledovania. Rusty už neprenasleduje, ale všetko si zariadi tak, aby vtáčatká prišli k nemu samé :). Vraždy sú naozaj efektné a krvavé, hlavne tá prvá. Dosť mi vadilo, keď sa na konci z Rustyho stal vlastne terminátor, ale to bolo asi kvôli štvorke. Aj tak to však išlo urobiť inak, koniec teda z celkového dojmu hodne ubral, tam sa mohlo na scenári ešte popracovať. Čistý priemer. 60/100(12.10.2014)

Tretie pokračovanie skvelého road hororu "Joy Ride" prekvapivo pokračuje aj po druhej, nepríliš vydarenej časti a hoci je skromné v rozpočte i spracovaní, mne sa páčilo viac než minulý diel (i keď na jednotku sa nechytá). Režisérskej stoličky sa ujal starý známy hororár Declan O'Brien, ktorý si odskočil od série "Wrong Turn", no bojím sa, že práve kvôli jeho neobľúbenosti medzi mnohými divákmi, môže dostať tento snímok vyžrať viac než by si zaslúžil. Pritom sa jedná o zábavné béčko, ktoré sa v prvej polovici ešte ako-tak drží na uzde; predstavuje jednoduché postavy, kvalitného záporáka, ponúkne trochu atmosféry a „road suspense“ (zľahka sa pripomenú aj kultovky "Duel" a "The Hitcher"), kým sa vo svojej druhej polovici krvavo rozparádi tak, ako to režisér dobre vie. Teda perfektné zabitia, parádne gore a príjemne brutálna zábava, pri ktorej netreba rozmýšľať. A dodatočne tomu aj zvyšujem hodnotenie z 3* na 4*, pretože ako jeden z mála nových hororov ma zlákal pozrieť si ho na druhý deň znova.(3.6.2014)

Priznam sa, ze jednotku JOY RIDE (2001) s Paulom Walkerom, ale ani dvojku som nevidel a rovno som sa pustil do trojky. Predpokladam, ze tieto filmy nemaju nejaky suvisly dej. Vyvrazdovacky su neskutocne brutalne, az takto som to necakal, akymi napadmi prisli tvorcovia s tym, ako zabijat ludi. Nebolo to nudne, ale zase ani nic vynimocne, myslim, ze atmosfericky WOLF CREEK (2005) ma bavil trosku viac, pretoze tam bolo viac napätia aj napriek blbym spravanim sa postav vo filme, ale to gradujuce napätie som si tam vychutnaval. V tomto filme to bola len otazka casu, kedy si obete vrah najde, aj keby sa vyparili a potom uz som len cumel, co ten s nimi robil.(28.12.2019)