• Djoker

Naprosto zbytečná slátanina o střední generaci, která po letech pocení prdele v práci a "budování kariéry" zjistila, že vlastně neví jak žít a má z toho v hlavě pořádný bordel. Patří vám to, zmrdi! Já tuhle upocenou generaci X fakt nesnáším. Pořád ještě má potřebu brzo vstávat, zavedla "tolerovaný přesčasy" a navíc si myslí, že sežrala všechnu moudrost, protože v 89. zazvonila klíčema a tím vyhnala zlý komunismus a zároveň přivolala hodnou demokracii. To už je lepší generace Z, která sice neustále něco blije na sociální sítě, ale zase nechodí moc ven a já se s ní tak moc nepotkám. Kdyby ta tragická režisérka natočila něco o mojí generaci, která prodlužuje studium, co může, a pak několik let pendluje mezi pracákem a friťákem v Mekáči, tak se alespoň zasměju.(15.9.2014)

Rozkoš má celou dobu svěží obrazový styl (výborný nápad s SMSkami), odehrává se v zajímavých lokacích a ty dvě hodiny jsem bez problémů přežil, i když mě postavy a jejich motivace míjely. Nevybavuju si jiný český film s podobným způsobem vyprávění, kde by přenos nálad z obrazu na diváka takhle klapal.(5.7.2014)

• Dont

Rozkoš nesplňuje naprosto základní požadavek, který kladu na každý film – nebaví. Dvě hodiny tlachání a smskování o ničem oživené několika povedenými záběry mě nebavilo ani trochu a nepomohlo ani obsazení výborné Jany Plodkové do hlavní role. Výsledkem je pseudoumělecká hovadina, která se snad může líbit jen artovým nadšencům, ale i u nich nedovedu pochopit, co je tolik baví na tom sledovat podobně marné pokusy o umění. Nedám ani jednu hvězdu, protože dodívat se bylo pro mě doslova utrpení.(7.6.2014)

Čistokrevného filmového artu máme v Česku nepochybně nedostatek. A Rozkož do ranku artu patří, nemůže být pochyb o vyhraněnosti a náročnosti výsledku. O požadavcích, jaké kladou tvůrci na diváky, ale i sebe. Je uvolňující a nekonečně pozitivní, že se takový film podařilo dostat do kin. Především z principu. Co si zaslouží bezvýhradnou pochvalu, je precizní kamera plná ostých záběrů. Souhra Rudolfové s podle všeho debutujícím (!) Mazurkem je očividná a jakkoliv jsou obrazy spíš „hezké“ než objevné, rozhodně je příjemné se na snímek dívat. Strohá výraznost skvěle podrhává celek. Vůbec všechny aspekty Rozkoše, jakkoliv diskutabilní, bychom asi měli posuzovat právě podle toho, jestli narušují, nebo naopak podtrhují tu jednu emoci, tu jednu náladu, kterou si klade za cíl navodit. Artovost však jistě není samospásná a výslednou kvalitu snímku lze na jeho „vyšší“ úrovni jistě považovat za poněkud neujasnitelnou. Mnoho motivů je nedotaženo, mnoho jich nedává valný smysl. Několik nadreálně satirických scén (rozvodová etuda před soudem) vytrhávají fikční svět z pevných kořenů a divák může často tápat nad smyslem scény bez naděje na zodpovězení jeho otázek. Ale ona ta nezodpověditelnost otázek může být i záměr, tak nevím. Jako gesto mi ten film vyhovoval. V porovnání s příbuznou a šíleně trapnou Nepravděpodobnou romancí se chválí tím snáz. 3 a třeba půl.(5.12.2013)

Zase po delší době český film, který mě něčím zaujal. Především tím, jak je natočen - baví mě smsky, baví mě vizuál, baví mě herci (všichni bez výjimky). A prazvláštní ústřední vztah nevztah mi přišel ve své podivnosti daleko uvěřitelnější, než všichni Hřebejkové dohromady. Příběh byste hledali zbytečně, nic zásadního se tu vlastně neděje, přesto jsem byl až do konce zvědav, co přijde dál a kam to všechno dospěje. Dospělo to do posledního záběru, který je poněkud … wtf. Rozkoš není nic extra a nevím, jestli bych ji chtěl prožít znovu. Ale při bídě naší současné produkce dávám odvážný palec nahoru. 72 %(6.10.2014)

• - Jana Plodková si kvůli roli na žádost režisérky Rudolfové musela změnit barvu vlasů. Nejprve zkoušeli všemožné paruky, ale nakonec změnila image docela a vlasy si obarvila. [Zdroj: ČD pro vás] (hippyman)