Rosamunde Pilcher: Když srdce pláče (TV film)

• Rakousko

Rosamunde Pilcher: Wenn das Herz zerbricht

• Německo

Rosamunde Pilcher: Wenn das Herz zerbricht

Rosamunde Pilcherová: Keď srdce puká

Drama / Romantický

Rakousko / Německo, 2010, 90 min

• Michalechal

Neurazí, ale ani nějak zvlášť neuchvátí. Herecké výkony nic moc ..., ale kdo má tenhle "typ" filmů rád, ať klidně mrkne :-)(15.3.2013)

Oh, pohleďme na tu krásu. Naši Němečtí přátelé a kamarádi nám zde opět připravili další ze svých skvostných filmů podle předlohy, už hodně staré a vrásky oplývající, paní Rosamunde Pilcherové, která už bohužel pro nás, kteří se řadíme do klubu starých romantiků, přestala psát své dojemné a poutavé příběhy už v roce 2000 :-( . Velká škoda. Nu což. Možná by se v našem vznešeném světě našel někdo, kdo by snad mohl vznést námitku, že to přece vůbec nevadí, že ta stará hnusná baba, která odněkud asi na koštěti přiletěla, psala vždy a neustále na jedno brdo. Romantická slátanina pro dospělé, na jedno a to samé téma pořád, pořád, pořád a pořád dokola. Zase ta až příliš bohatá rodina, co bydlí někde na zámku kdesi za devatero horami a devatero řekami u moře v Anglii a samé útesy a stará láska nikdy nerezaví a blá bláá... Však se podívejte třeba jen na dva filmy s přívlastkem Pilcher a uvidíte sami!.... Ale takových lidí jsem za svoji kariéru coby milovníka poezie, dobrého bílého vínka a červené knihovny potkal poskrovnu. Televizních adaptací Rosamunde Pilcher se snad nikdy nenabažím. Zlí jazykové tvrdí, že jich je jenom kolem 70! Ale já jsem jich vypátral něco kolem sta. Na takové sladké infantilní filmy se rozhodně oplatí dívat ! Zahřejí vás pěkně u srdce. A proto tyto filmy doporučuji všem zklamaným maminkám v domácnosti, zamilovaným tlustým holčičkám v pubertě a hodným gayům. :-)(2.2.2014)

Docela milé překvápko. Tím nechci říct, že jde o dílo, které by nějak výrazně vybočovalo z naivní romantiky paní Pilcher. Scénář by zajisté snesl mnohá vylepšení, ale příběh má alespoň nádech reálnosti (když občas zavřu obě oči ;-)), na představitele hlavních rolí se dá i koukat (narozdíl od některých jiných ze stejné dílny) a děj má i pár zvratů. Dámy vypněte veškerá očekávání, zapněte žehličku, pošlete chlapy ven a zpříjemněte si povinnosti... ;-)(16.2.2016)