Hyde Park mám celkom rád, občas si ho pozriem, záleží na téme a myslím, že toto je podobné klasickému programu, aj keď je podľa mňa zaujímavejší aspoň pre mňa. Je fajn, že ľudia môžu pokladať otázky z internetu, je fajn, že môžu volať, je fajn, že sa dáva priestor viacerým stranám, napríklad pri konšpiračných teóriách a preukázaných konšpiráciách, no je to o moderátoroch a réžii, ktorá z toho môže ľahko urobiť ideologický program, čo je jasne zreteľné, že to ešte nie je úplne slobodná diskusia, navyše je podľa mňa dosť krátka, lebo za ani nie hodinu sa podľa mňa žiadna téma nedá poriadne rozobrať. No považujem to za jeden z najlepších programov v televízii, napriek výhradám, ktoré mám, je to novodobá diskusia, ktorá môže mnohé ľuďom ozrejmiť.(10.10.2013)

Výrazně lepší, než klasický Hyde Park (ale zejména proto, že zde není tolik kontroverzních témat, kde by moderátor "nadržoval viditelně jedné ze stran). Něco podobného na české scéně chybí, jen by to chtělo nezaujaté postoje moderátorů, potažmo celých českých médiích. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká.(14.6.2014)

Jeden z nejlepších pořadů v naší veřejnoprávní televizi. Zajímaví hosté, připravenost a kultivované moderování Daniela Stacha. Uvítala bych v ČT více prostoru pro podobnou interaktivní publicistiku. Včera jsem v repríze sledovala vynikající díl, u kterého jsem se i skvěle bavila! Hostem Hyde Parku Civilizace byla Markéta Pravdová z Ústavu pro jazyk český Aademie věd ČR. Přechylovat nepřechylovat, psaní písemností...i dotazy na vyjmenovaná slova. Zdaleka ne všechna se učí ve škole! Internetová jazyková příručka Ústavu pro jazyk český ( http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=100 ) uvádí pod písmenem P tato vyjmenovaná slova: pýcha (pyšný, pyšnit se, zpychnout, pýchavka, pych, přepych, Přepychy), pytel (pytlovina, pytlák, pytlačit), pysk (pyskatý, ptakopysk, Solopysky), netopýr, slepýš, pyl (opylovat), kopyto, sudokopytník), klopýtat (klopýtnout), třpytit se (třpyt, třpytivý, třpytka), zpytovat (jazykozpyt, nevyzpytatelný), pykat (odpykat), pýr (pýřavka), pýří, pýřit se (zapýřit se, pýřivý, čepýřit se), pyj; Chropyně, Pyšely, Spytihněv. Nakladatelství Academia letos vydalo publikaci "Akademická příručka Českého jazyka" s podtitulem Mnohem víc než PRAVIDLA českého pravopisu, která vychází právě z této internetové příručky. Vřele doporučuji nejen milovníkům češtiny:-)!(2.5.2014)

• hippyman

Zatím hodnocení pořadu s Dalajlamou, který jsem jediný viděl celý: koncept je velmi dobrý, rozhovor je veden poměrně přímočaře a následně je rozebírán a diskutován odborníky, kteří mají k tématu co říci. Nutno přiznat, že moderátor působí profesionálně, leč poměrně chladně. Příslib kvalitní televizní publicistiky tu ale vnímám velice pozitivně. Zatím 70%.(22.10.2016)

Výborná volba pro večerní čas. Zatímco na ostatních kanálech běží hrůzy typu rodinných seriálů či amerických nesmyslů páté či kolikáté kategorie, na ČT vytvořili pořad, který má člověku skutečně co dát. A to zejména díky zvoleným tématům, pozvaným hostům a velkou měrou i díky skvělému Danielu Stachovi, který je na každé téma perfektně připraven - až mě zaráží, jak hluboko (z pohledu "běžného" člověka) je v tématu "ponořen" a jaké znalosti má, ačkoliv se jedná o různorodá témata, která téměř pokrývají všechny obory lidské činnosti. Daniel Stach je nejen charismatický ,ale především skvěle debatu řídící moderátor, který dokáže doslova "vyždímat" maximum z dané problematiky během necelé hodiny. Taktéž celý model pořadu s možností otázek od diváků přispívá ke kvalitě pořadu a jen podtrhuje jeho zajímavost a atraktivitu. Je smutné, že pozvaní hosté, kteří většinou patří mezi skutečné CELEBRITY, dostávají na TV obrazovce tak málo prostoru, zatímco absolutní NULY vidíme téměř denně. Ale taková je doba..... Ne všechna témata mě vždy dokážou stoprocentně připoutat k obrazovce, ale přesto nemůžu jinak, než: 95%(10.10.2014)

• - Pokud má Daniel Stach zahraničního hosta, tak pořad moderuje v angličtině a na oficiálním webu je po odvysílání dostupná i originální verze bez překladu. (G_C)

• - Daniel Stach na každý díl Hyde Parku Civilizace přečte v průměru 400 stran materiálů. (G_C)