• Wyrdas
  ***

  Výrazně lepší, než klasický Hyde Park (ale zejména proto, že zde není tolik kontroverzních témat, kde by moderátor "nadržoval viditelně jedné ze stran). Něco podobného na české scéně chybí, jen by to chtělo nezaujaté postoje moderátorů, potažmo celých českých médiích. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká.(14.6.2014)

 • hippyman

  Zatím hodnocení pořadu s Dalajlamou, který jsem jediný viděl celý: koncept je velmi dobrý, rozhovor je veden poměrně přímočaře a následně je rozebírán a diskutován odborníky, kteří mají k tématu co říci. Nutno přiznat, že moderátor působí profesionálně, leč poměrně chladně. Příslib kvalitní televizní publicistiky tu ale vnímám velice pozitivně. Zatím 70%.(22.10.2016)

 • Joe321
  *****

  S postupem času si začínám myslet, že Hyde Park Civilizace je možná nejlepším pořadem, se kterým ČT přišla. Takhle podle mě má vypadat vysílání veřejnoprávní televize a televize vůbec. Měla by sloužit jako zdroj informací a diváka vzdělávat. Nikoliv jen poskytovat zábavu. Poslouchat chytré a moudré kapacity, které v podstatě odpovídají na všeobecné otázky týkající se našeho světa dokaže diváka nenáročně obohacovat znalostmi a pomáhat mu utvářet obraz o světu a názor na události dějící se v něm. Velká poklona směřuje ke vždy připravenému a pro věc nadšenému Danielu Stachovi, díky kterému je Civilizace značně koukatelnější než obyčejný Hyde Park.(15.7.2014)

 • Marek1991
  ****

  Hyde Park mám celkom rád, občas si ho pozriem, záleží na téme a myslím, že toto je podobné klasickému programu, aj keď je podľa mňa zaujímavejší aspoň pre mňa. Je fajn, že ľudia môžu pokladať otázky z internetu, je fajn, že môžu volať, je fajn, že sa dáva priestor viacerým stranám, napríklad pri konšpiračných teóriách a preukázaných konšpiráciách, no je to o moderátoroch a réžii, ktorá z toho môže ľahko urobiť ideologický program, čo je jasne zreteľné, že to ešte nie je úplne slobodná diskusia, navyše je podľa mňa dosť krátka, lebo za ani nie hodinu sa podľa mňa žiadna téma nedá poriadne rozobrať. No považujem to za jeden z najlepších programov v televízii, napriek výhradám, ktoré mám, je to novodobá diskusia, ktorá môže mnohé ľuďom ozrejmiť.(10.10.2013)

 • Orbitus
  *****

  Rozhodně nejlepší televizní pořad. Seriózně vystupující moderátor Daniel Stach, který v drtivé většině případů ví o čem daný host mluví. Má rovněž poměrně dobře sestavené otázky, takže se posluchač dozví nové informace. Důkazem kvality jsou i někteří hosté jako třeba Lawrence Krauss, Jiří Grygar nebo Charles Duke. Opravdu je radost se na tento pořad dívat a v podstatě v televizi je to jedna z mála věcí na kterou je možné takto pohlížet.(14.2.2019)

 • - Daniel Stach na každý díl Hyde Parku Civilizace přečte v průměru 400 stran materiálů. (G_C)

 • - Pokud má Daniel Stach zahraničního hosta, tak pořad moderuje v angličtině a na oficiálním webu je po odvysílání dostupná i originální verze bez překladu. (G_C)