• Nizozemsko

USA, 2013, 112 min

Konečně Nicolas Cage v pořádné roli a po dlouhé době zas ukazuje, že umí. Film to je velmi prazvláštní, v podstatě na hraně nějaké uvěřitelnosti, nicméně už dlouho jsem neměl takové nutkání některým postavám z filmu dopřát dlouhou a bolestivou smrt jako zde. Nashromáždila se tu fakt parta naprosto zbytečných a agresivních existencí, kterým nešlo přát snad nic jiného než lámání kostí a vytrhávání zubů bez znecitlivění. Ale to už zas sklouzávám k exploitu. :D Podle mě docela zajímavý film, který mohl být ještě mnohem lepší, kdyby měl schopnějšího režiséra a trochu propracovanější příběh. Green sice jde do hloubky psychologie jednotlivých postav, ale dějové jen klouže po ledě a nechce nám vůbec ukázat, s kým to vlastně máme čest, odkud přišel a proč dělá to, co dělá. 60%(8.3.2015)

Zásadní lákadlo nikdo nezmínil. Joe je film od režiséra Prince Avalanche. A zase má ty krásný pohledy do krajiny, kde jsou jen stromy a pár lidí, kteří dělají hodně hodně zvláštní práci. Nicméně, teď to zase uklidním - Joe zdaleka na předchozí Greenův počin nemá. Ale asi to neznamená, že bych Greena přestal sledovat, protože chyba je tu ve scénáři. Tlačí na pilu tam, kde není třeba a pak to celé rozetne v utopeném finále, které je jen, aby bylo. Přesně tam, kde Prince Avalanche zatlačil na emoce tím, žbyl stále "ničím", tak přesně v tom bodě udělá Joe obrovskou chybu a přinese zvraty. A ty bohužel působí trochu uměle. Joe je na tři hvězdy, protože občas si říká o facku, ale Joe je taky na čtyři hvězdy, protože v těch záběrech něco je. Bavilo mě to celou dobu, ale stejně tak jsem nemohl dostat z mozku pocit, že to mohlo být ještě o tooooolik vousů lepší. Ale ten cool face, ten sedl. 7/10(17.9.2014)

Depresivní buranské drama od režiséra ztřeštěných, přisprostlých komedií v hlavní roli se zapadlou, dříve velice populární hvězdou? Nakonec, proč ne? Poutavé drama, které přináší minimalistický, ale bez příkras vyprávěný příběh o možném přátelství muže ve středních letech s temným tajemstvím a chlapcem, který je ponižován a mlácen svým alkoholickým otcem. Mohla to být rutinní nanicovatá a předvídatelný nuda, ale Gordon Green má v rukávu pár es a občas se vytasí s nějaký nepříjemným překvapení. A Nic Cage ... ten dávám slušný K.O. všem, kdo ho odepsali, protože zde předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů od ... už ani nevím, kdy naposled hrál tak dobře. Nenápadné, ale silné.(14.7.2014)

Co začíná jako temný příběh ze zajímavého prostředí, končí bohužel jako přetažený úlet s nezvládnutými charaktery. Nevím, zda bylo vhodné eskalovat veškeré nešvary všech postav až do přeexponovaného závěru - u hlavního záporáka jakoby nestačilo, že je ožralý budižknučemu, který řeže a okrádá svou rodinu, aby to bylo všem jasné, tak pro jistotu ještě umlátí bezdomovce kvůli flašce a prodá svou opožděnou dceru jako prostitutku, hlavní 'hrdina' klidně nechá roztrhat psa, který mu vadil v jeho oblíbeném bordelu a nechává si při té příležitosti rovnou přeblafnout lachtana. Ve scéně v baru mu ujíždí nervy a po napadení provokatéra se třese s požadavkem ať je zavolána policie, než někdo chcípne. Kdyby aspoň Nicholas Cage uměl hrát... Celé se to zvrhne ve špatně uvěřitelnou šaškárnu, kterou nemělo mnoho smyslu vůbec točit. Navíc je to tak trošku vykrádačka 1000x lepšího Gran Torina... Sorry za ty spoilery. 5/10(26.5.2014)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $373,375Tržby Celosvetovo $2,426,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $448,077 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $1,921,103 //počet predaných kusov ?║ Nicolas Cage raz za čas natrafí aj na zaujímavý projekt, kde dokazuje že stále má čo ukázať, drsný snímok /70%/(3.11.2015)

• - Film se natáčel v Austinu v Texasu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Garyho (Tye Sheridan) otec bol v skutočnosti bezdomovec Gary Poulter. Režisér si ho všimol, pretože sa často obšmietal okolo štábu pri natáčaní jeho filmov. Zomrel na ulici v Austine pár mesiacov po natáčaní. (misterz)

• - Dráma mala premiéru na talianskom Venice Film Festival v auguste 2013. (kacer4)