USA, 2013, 112 min

Tohle mužů, mám rád takové na první pohled prosté filmy, kde nečekejte žádné super efekty nebo vyvoněné playboye. Mnozí mohou namítat, že Joe je uspávačka a mají dokonce pravdu, ale snímek má takovou zvláštní atmosféru, že vás to zkrátka zajímá, co se bude dít dal. Navíc Cage hraje zajímavou postavu a herec-bezdomovec, který ztvárnil násilnického otce mě také zaujal. Brutální scéna s druhým bezdomovcem mě poněkud zvedla ze židle a měl jsem z ní mrazivý pocit. Na 4 hvězdy to kvalitou sice nedosahuje, ale rozhodně si nemyslím, že je to ztráta času. 69%(14.10.2014)

"LOOK LIKE YOU GOT A YEAST INFECTION ON YOUR GODDAMN FACE, YOU COUNTRY MOTHERFUCKER!" -------- Drevorubačská a alkoholická seansa z amerického zapadnutého vidieka. Cageovi takéto filmy sedia a Joe nebolo výnimkou. Typická rodinná dráma o škodlivosti alkoholu a podobných gebuzín. Ničím neprekvapí. Takmer dve hodiny som čakal na záver, ktorý by stelesňoval zadosťučinenie, avšak nič také sa v mojich očiach neudialo, ergo čakanie na nič. Film je pohodový a znesiteľný, no s najväčšou pravdepodobnosťou si ho druhý krát už nepustíš.(15.6.2017)

Konečně Nicolas Cage v pořádné roli a po dlouhé době zas ukazuje, že umí. Film to je velmi prazvláštní, v podstatě na hraně nějaké uvěřitelnosti, nicméně už dlouho jsem neměl takové nutkání některým postavám z filmu dopřát dlouhou a bolestivou smrt jako zde. Nashromáždila se tu fakt parta naprosto zbytečných a agresivních existencí, kterým nešlo přát snad nic jiného než lámání kostí a vytrhávání zubů bez znecitlivění. Ale to už zas sklouzávám k exploitu. :D Podle mě docela zajímavý film, který mohl být ještě mnohem lepší, kdyby měl schopnějšího režiséra a trochu propracovanější příběh. Green sice jde do hloubky psychologie jednotlivých postav, ale dějové jen klouže po ledě a nechce nám vůbec ukázat, s kým to vlastně máme čest, odkud přišel a proč dělá to, co dělá. 60%(8.3.2015)

Skvěle vykreslená atmosféra jihu za doprovodu epický hudby, v těchto ohledech bych to klidně přirovnal k true detective. Drsný příběh o násilí, chudobě, ale také přátelství. Cage je opět skvělej a je na něm fyzicky znát, že dost cvičí. Konečně vzal film, který není béčko a jde mu to výborně. Toto je jeden z těch kousků, kde si člověk uvědomuje, že se vlastně sám osobně nemá tak špatně. Snad na tento úspěch navážou i další jeho snímky, které jsou na cestě ( Tokarev, Outcast, NT 3 ). 8,5 / 10(16.4.2014)

• Fr

,,A KDYŽ SLEDUJU TOHO CHLAPCE, VIDÍM NĚKOHO, KDO JE ÚPLNĚ JINÝ NEŽ JÁ. JE JEN DÍTĚ, KTERÉ NECHALI NAPOSPAS OSUDU BEZ NĚJAKÉ OBRANY. SNAŽÍ SE UDRŽET...“ /// Celkem dlouho přemejšlím, co mi jako chce Pán Bůh prostřednictvím tohodle filmu říct (ty vole, nemusíš mluvit, stačí naznačit!). Asi, že v USA fakt existujou sračkoidní místa, jaký známe z těch vidláckejch hororů (no tak si v obýváku stáhnou jelena. No a co!…). Divní lidi, ke kterejm každou chvíli přibyde další (neboj, neroste to aritmeticky, dokonce jsou i úbytky…). Se střelnejma ránami se tam doktor nevotravuje, chlastá tady každej, kdo má nějakou díru a sociálně slabej fotr (ale hlavně alkáč) vychovává kluka po svým. Že by sociální drama a Gage v něm jako drsnej vožrala se sociálním cítěním? Všichni se svěřujou se svejma problémama, Joe pronáší filosofický monology (u lahve) a tak nějak konečně se dostáváme k jádru pudla, teda ke klukovi. Po hoďce Joeovi mrdne. Pak začíná mrdat všem. Navíc mu utekl pes a tak se můžou víc poznat. Cage vypadá stejně nalitej jako střízlivej (nebo obráceně). Vypadá stejně, jako když hraje kohokoliv jinýho v jiným filmu. Prostě vypadá stejně. Paní co s ním bydlí to je ovšem jedno a loudí návštěvu restaurace. Dřina sepsat takovej scénář. Všechno obsáhnout a nebát se, dát si na čas. V závěrečnejch 10ti minutách se vodehraje všechno podstatný a nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle film není vo ničem jiným, než vo Cageovi, kterejch chtěl charakterní roli sociálního bojovníka za lepší svět. Upustit kroupu se mi nepodařilo. Emoce žádný. Lepších sociálních dramat (i těch americkejch) je hafo. A to mlčím vo těch ze severu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když si chcu nechat vykouřit, musím si sebou vzít buldoka. 2.) Chystám se vytáhnout 18tiletýho (cizího) fracka ze sraček a prožít si svůj dokonalej svět. 3.) Thx za titule ,,malia“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(31.5.2014)

• - Dráma mala premiéru na talianskom Venice Film Festival v auguste 2013. (kacer4)

• - Když Joe (Nicolas Cage) ťuká čísla do účetní kalkulačky s tiskem, můžeme vždy slyšet zvuk tisku a otočení pokladního bloku, ovšem ten se ani nehne a čísla, která naťuká, se na papír nikdy nevytisknou. (Timak)

• - V 23. minúte, keď Joe (Nicolas Cage) prichádza autom k obchodu, mu z rádia znie skladba "Annihilate" od už rozpadnutej blackmetalovej skupiny Eyes Of Noctum jeho syna Westona Cagea. (Edhelharn)