Reklama

Reklama

VOD (1)

Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (CinemArt)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (267)

Indiana 

všechny recenze uživatele

Dost pomalej film, u kterýho jsem měl docela zkrachovalou náladu, ale stejně jsem se nenudil. Hezká hudba, spousta nesympatickejch, ale typově dobře vybranejch a zahranejch buranskejch jižanů, k tomu po dlouhé době opravdu geniální Cage, kterýmu sem takhle žádnou roli nežral už hodně dlouho. Navíc tu z něj de opravdu respekt, takže si od něj nechá dát do držky třeba i místní policajt a radši vykuleně drží hubu. Překvapilo mě, že to režíroval Gordon Green (Travička zelená), ale tady projevil, že má opravdu cit pro postavy a takový ty správně poutavý záběry. Hezkej snímek. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ano samozřejmě, že je to dechberoucí drama. Cage hraje bejvalýho nekalýho živla co se chce napravit, vykoupit přestat kouřit a já nevím co ještě. Zaměstnává lidi na mačetování nevhodných stromů (?!) ehh nebo tak nějak jsem to tu někde četl? Mno ono to tak nějak je týpci co tu podsekávají stromy soutěží o titul největšího mačetáře a hrajou si při tom na samuraje. Hmm... no to je teda nářez... A hle Cage si oblíbí 15letýho pracovitýho chudáka kluka z posraným životem co má fotra odpornýho netahavýho vychlastanýho dědka co ho bije no to je smutné jdu si pro kapesník. Cage od začátku do konce nasazuje neskutečně smutnej trpitelskej výraz, že už z toho mám slzy na krajíčku, ale pozor má to silné momenty. Ten mladej kluk se nedá!!! Je osobnost snaží se předělat fotra a nedá si rozbít držku od frajera kterej chce sejmout Cage. Po tom jdou nakonec i policajti možná i ufoni no prostě celej svět! A vše vyvrcholí do grandiózně depresivního finále!! A sakra, tak už snad radši nic.10% ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Nečakane vynikajúca dráma. Vôbec som nečakal, že ma tak zasiahne. Príbeh o totálnej chudobe a nešťastí, ale aj v časoch najťažších môže prísť iskrička nádeje v podobe nezištného priateľstva a dobrého srdca. Nie sú tu síce zvlášť hlbokomyseľné, vyšperkované dialógy, ale aj napriek tomu je odkaz veľký. Človeka prinúti uvedomiť si jednu vec, a síce: "sakra, veď ja sa nemám až tak zle." To najlepšie na filme je však neuveriteľne hustá, deprimujúco-skľučujúca atmosféra, ktorá vás chytí hneď na začiatku, bez žiadneho zdržovania, a až do záverečných titulkov už nepustí. Nepamätám si, kde by som videl niečo lepšie, dámy a páni, toto je atmosferická bomba! Všetko je umocnené úžasnou hudbou, ktorá sem zapasovala ako riť na šerbeľ. Casting bol urobený dokonale, postavy južanských primitívov už nemohli byť vybrané lepšie. Najhoršie na tom je to, že to vôbec nebolo prehnané. Cageovu postavu som zhltol aj s navijakom, už som ani nedúfal, že ho uvidím takto hrať. Zamakal na sebe, aj fyzicky a bolo to aj vidieť. Je späť a treba s ním počítať. Nie je veru jedno, do akej rodiny a akého prostredia sa človek narodí. To je jedna z tých najdôležitejších vecí v živote. ()

Bachy 

všechny recenze uživatele

Zásadní lákadlo nikdo nezmínil. Joe je film od režiséra Prince Avalanche. A zase má ty krásný pohledy do krajiny, kde jsou jen stromy a pár lidí, kteří dělají hodně hodně zvláštní práci. Nicméně, teď to zase uklidním - Joe zdaleka na předchozí Greenův počin nemá. Ale asi to neznamená, že bych Greena přestal sledovat, protože chyba je tu ve scénáři. Tlačí na pilu tam, kde není třeba a pak to celé rozetne v utopeném finále, které je jen, aby bylo. Přesně tam, kde Prince Avalanche zatlačil na emoce tím, žbyl stále "ničím", tak přesně v tom bodě udělá Joe obrovskou chybu a přinese zvraty. A ty bohužel působí trochu uměle. Joe je na tři hvězdy, protože občas si říká o facku, ale Joe je taky na čtyři hvězdy, protože v těch záběrech něco je. Bavilo mě to celou dobu, ale stejně tak jsem nemohl dostat z mozku pocit, že to mohlo být ještě o tooooolik vousů lepší. Ale ten cool face, ten sedl. 7/10 ()

ambron 

všechny recenze uživatele

Silná dráma s opäť typickými Greenovské postavičkami z okraja spoločnosti. Surový príbeh nasiaknutý whisky plynie síce slimačím tempom, ale bohato ukotvená atmosféra a silné výkony Cage a Sheridana ponúkajú strhujúci zážitok, ktorými mi nie raz spôsobil husiu kožu. David Gordon Green zachytil príbeh s veľkou zručnosťou a už sa teším na ďalšie jeho filmy. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (6)

  • Dráma mala premiéru na talianskom Venice Film Festival v auguste 2013. (kacer4)
  • Nicolas Cage popsal svůj výkon ve filmu jako „nahý, čirý“ (naked), protože řekl, že Joeova role, kterou hraje, mu je velmi blízká a tím nemusel nad scénářem dlouho přemýšlet. Nicolas Cage se ve filmu drží jen dialogové osnovy a pointy, většinou totiž improvizuje a režisérovi (David Gordon Green) se scény zamlouvaly tak, že je zahrnul do finálního střihu. (vojacekr)
  • V 23. minúte, keď Joe (Nicolas Cage) prichádza autom k obchodu, mu z rádia znie skladba "Annihilate" od už rozpadnutej blackmetalovej skupiny Eyes Of Noctum jeho syna Westona Cagea. (Edhelharn)

Související novinky

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (více)

Reklama

Reklama