USA, 2013, 112 min

Temné, depresívne, nehostinné a chlapcov otec je zrejme brat Annie Wilkesovej. Všetci sú psychopati, vrahovia, prostitútky, magori, úbožiaci alebo aspoň bývalí kriminálnici. Jedinými ako-tak normálnymi postavami sú černošskí pomocníci (ktorí sa stále bavia o tom, kto má v nohaviciach väčšiu kobru) a policajt (ktorý je tu dve minúty). Troška si riadne dokokosenú reputáciu napráva Nicolas, ale moc platné mu to nebude, veľmi rýchlo prijme ďalších 10 blbostí a na Joea sa okamžite zabudne. Ale keď hrá prostitútku, vyzerá božsky! Ináč značne WTF záležitosť.(24.12.2016)

Malinko jsem si vybavil Muda. Poměrně solidní množství chytlavých a povedených scén, kterým ovšem vždy něco malinko chybí k dokonalosti. Nicméně je zcela určitě sympatické, že pan režisér jakoby nechává ději volný průběh a prostě jen tak někde stojí s kameramanem, který snímá jednotlivé situace. Nicolas Cage skvěle zapadl mezi místní dřevorubecké burany a jeho výkon by se dal označit jako soustředěný. 55% PS: O malou chvilku později jsem zjistil, že Tye Sheridan v Mudovi vskutku hrál :)(20.6.2014)

Je to celkom dobrá dráma s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o mužovi, bývalom trestancovi, ktorý síce nepatrí medzi najvzornejších ľudí, ale aj tak má vo svojom malom mestečku veľký rešpekt, dokonca aj od polície a živí sa organizáciou práce a najímaním ľudí na ničenie nevhodných stromov. Práve vďaka tomu sa zoznamuje s chlapcom, ktorý sa do mesta len nedávno presťahoval a túži pracovať, čo mu aj splní a keďže chlapcov otec je agresívny alkoholik, v mužovi nachádza svoj vzor, pričom ani on mu nie je ľahostajný a tak sa stávajú skutočnými priateľmi. Spracovanie sa mi páči, síce o nejakej skutočnej zápletke sa tu až tak moc hovoriť nedá a navyše som mal pocit, že sa to vlastne polovicu filmu skôr len rozbieha, ale to mi v tomto prípade ani moc neprekáža. Obe hlavné postavy sú zvládnuté výborne, pričom mi sadli v samostatných líniách, čo platí vlastne práve o tej prvej polovici, no hlavne v tej spoločnej, keďže ich priateľstvo sa mi skutočne páčilo. Nájde sa tu dostatok zaujímavých prvkov, napríklad samotná práca v lese, problémy s nebezpečným agresorom, ale samozrejme aj s chlapcovým otcom, občas to má to správne čaro, ktoré mi veľmi sadlo a veľkým plusom je aj tá atmosféra malého južanského mestečka, kde platia iné pravidlá, čo ma zaujalo napríklad pri zaujímavej scéne s policajtom. Síce práve kvôli týmto pravidlám sa tu nájde aj viacero scén, ktoré mi vadili, hlavne to správanie ku psom, ale tých kladov je našťastie viac. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Nicolas Cage ma po dlhšej dobe zase skutočne bavil, herecky to zvládol viac než dobre a navyše tu z neho skutočne vyžaruje aj ten potrebný rešpekt, bavila ma aj postava chlapca, ale úplne ideálne sú aj zvyšné vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tu nie je minimálny rozpočet ani najmenším problémom, vizuálne, atmosférou, ale aj zvyšnými zložkami je to v najlepšom poriadku. Takže keby to bolo trochu príbehovejšie, bol by som ešte spokojnejší, ale aj tak sa mi to dosť páčilo a hlavne konečne Cage zase predvádza dobrý výkon a v dobrom filme. 71%(26.4.2014)

Nicolas Cage je Superjižan v směšně přetaženém dramatu, které předkládá hyperdramatické situace, protože přirozenost mu nejspíš přijde fádní.(16.7.2014)

David musí být šílený. Co zpočátku vyznívá jako tiché brnkání na dramatické struny indie žánru, rozpoutá se později v nefalšované pohlcující crescendo. Režisér dodnes střídal žánry jako Nicolas Cage grimasy, načež se mu konečně podařilo natočit pozoruhodný filmový kumšt, který stejnou měrou osloví diváky klidně i za třicet let. Dokonalost. Smekám, mistře.(13.7.2014)

• - V 23. minúte, keď Joe (Nicolas Cage) prichádza autom k obchodu, mu z rádia znie skladba "Annihilate" od už rozpadnutej blackmetalovej skupiny Eyes Of Noctum jeho syna Westona Cagea. (Edhelharn)

• - Garyho (Tye Sheridan) otec bol v skutočnosti bezdomovec Gary Poulter. Režisér si ho všimol, pretože sa často obšmietal okolo štábu pri natáčaní jeho filmov. Zomrel na ulici v Austine pár mesiacov po natáčaní. (misterz)

• - Film se natáčel v Austinu v Texasu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)