Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (CinemArt)

kleopatra

Joe se živí umrtvováním stromů s růžovou mašlí, ale metaforu v tom nehledejme. Jak to celé funguje, sledujeme úmorných xy počátečních minut, a já mám strach, že mi tam skočil Pták Loskuták. Cage hraje dobře, ale ve filmu, který vaří z mnoha předešlých filmů o zoufalcích amerického smradlákova, působí po všech svých neohrožených Mikeších jak dělo na oko. Často se zde na můj vkus hrotí, tam kde není třeba, a tam kde by bylo, se neděje nic. Stejný pocit mám i z figury věčně zlitého otce - příliš vyhrocený na to, aby si ho už dávno někdo nepodal, zatímco po dobrákovi Joeovi jdou všichni jak zimnice. U mě slabota. ()

Superpero

Stále mě ty americké zapadákovy neomrzely. Joe je nejsilnější v obyčejných momentech, kdy pracujou s černochama, čumí na telku atd. Když začne hrát meditativní hudba, Cage filosofuje ve voiceoveru, a houmlesák tančí ve zpomalenym záběru, je to o třídu horší. Naštěstí těchto momentů moc není. Cage tam hraje huhňavou korbu dobráka, co má problém se zvládáním vzteku a hraje dobře. Příběh postupně eskaluje, chvílemi to malinko tlačí na pilu, ale líbilo se mi to a bavilo mě to. Nejvíc mi utkvěl zlej fotr alkáč. Vypadal fakt jako somrák z Hlaváku. A jméno režiséra mě tedy setsakra překvapilo. Green ukazuje, že se rozhodně nenechá škatulkovat. 7/10 ()

T2

Rozpočet $4miliónyTržby USA $373,375Tržby Celosvetovo $2,426,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $448,077 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $1,921,103 //počet predaných kusov ?║ Nicolas Cage raz za čas natrafí aj na zaujímavý projekt, kde dokazuje že stále má čo ukázať, drsný snímok /70%/ ()

Fr

,,A KDYŽ SLEDUJU TOHO CHLAPCE, VIDÍM NĚKOHO, KDO JE ÚPLNĚ JINÝ NEŽ JÁ. JE JEN DÍTĚ, KTERÉ NECHALI NAPOSPAS OSUDU BEZ NĚJAKÉ OBRANY. SNAŽÍ SE UDRŽET...“ /// Celkem dlouho přemejšlím, co mi jako chce Pán Bůh prostřednictvím tohodle filmu říct (ty vole, nemusíš mluvit, stačí naznačit!). Asi, že v USA fakt existujou sračkoidní místa, jaký známe z těch vidláckejch hororů (no tak si v obýváku stáhnou jelena. No a co!…). Divní lidi, ke kterejm každou chvíli přibyde další (neboj, neroste to aritmeticky, dokonce jsou i úbytky…). Se střelnejma ránami se tam doktor nevotravuje, chlastá tady každej, kdo má nějakou díru a sociálně slabej fotr (ale hlavně alkáč) vychovává kluka po svým. Že by sociální drama a Gage v něm jako drsnej vožrala se sociálním cítěním? Všichni se svěřujou se svejma problémama, Joe pronáší filosofický monology (u lahve) a tak nějak konečně se dostáváme k jádru pudla, teda ke klukovi. Po hoďce Joeovi mrdne. Pak začíná mrdat všem. Navíc mu utekl pes a tak se můžou víc poznat. Cage vypadá stejně nalitej jako střízlivej (nebo obráceně). Vypadá stejně, jako když hraje kohokoliv jinýho v jiným filmu. Prostě vypadá stejně. Paní co s ním bydlí to je ovšem jedno a loudí návštěvu restaurace. Dřina sepsat takovej scénář. Všechno obsáhnout a nebát se, dát si na čas. V závěrečnejch 10ti minutách se vodehraje všechno podstatný a nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle film není vo ničem jiným, než vo Cageovi, kterejch chtěl charakterní roli sociálního bojovníka za lepší svět. Upustit kroupu se mi nepodařilo. Emoce žádný. Lepších sociálních dramat (i těch americkejch) je hafo. A to mlčím vo těch ze severu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když si chcu nechat vykouřit, musím si sebou vzít buldoka. 2.) Chystám se vytáhnout 18tiletýho (cizího) fracka ze sraček a prožít si svůj dokonalej svět. 3.) Thx za titule ,,malia“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Malarkey

Tak nějak začínám mít slabost na tyhle ujetý vidlákoviny ze středu Ameriky. Nicolas Cage tady hraje bejvalýho trestance a i když je vlastně jedinej trestanej v okolí, je také jedinej normální a víceméně zdravě fungující. To už se nedá říct o jeho okolí, do kterého právě kluk, kterej k němu přilne, vůbec nepatří. Všichni jsou magoři. Skoro to vypadá, jak kdyby to městečko bylo přesycený černochama a bílejma bláznama. Každopádně dobře, musím říct, že jsem si tohle temný drama fakt užil. Nicolas Cage hraje divný chlápky v divnejch filmech. Někdy se mu to nepovede, jindy mu skláním klobouk, protože v tom natáčecím tempu jsou pořád filmy, ve kterých dokáže překvapit. ()

• Nicolas Cage popsal svůj výkon ve filmu jako „nahý, čirý“ (naked), protože řekl, že Joeova role, kterou hraje, mu je velmi blízká a tím nemusel nad scénářem dlouho přemýšlet. Nicolas Cage se ve filmu drží jen dialogové osnovy a pointy, většinou totiž improvizuje a režisérovi (David Gordon Green) se scény zamlouvaly tak, že je zahrnul do finálního střihu. (vojacekr)
  • Garyho (Tye Sheridan) otec bol v skutočnosti bezdomovec Gary Poulter. Režisér si ho všimol, pretože sa často obšmietal okolo štábu pri natáčaní jeho filmov. Zomrel na ulici v Austine pár mesiacov po natáčaní. (misterz)
  • Film se natáčel v Austinu v Texasu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)