USA, 2013, 112 min

Tohle mužů, mám rád takové na první pohled prosté filmy, kde nečekejte žádné super efekty nebo vyvoněné playboye. Mnozí mohou namítat, že Joe je uspávačka a mají dokonce pravdu, ale snímek má takovou zvláštní atmosféru, že vás to zkrátka zajímá, co se bude dít dal. Navíc Cage hraje zajímavou postavu a herec-bezdomovec, který ztvárnil násilnického otce mě také zaujal. Brutální scéna s druhým bezdomovcem mě poněkud zvedla ze židle a měl jsem z ní mrazivý pocit. Na 4 hvězdy to kvalitou sice nedosahuje, ale rozhodně si nemyslím, že je to ztráta času. 69%(14.10.2014)

David musí být šílený. Co zpočátku vyznívá jako tiché brnkání na dramatické struny indie žánru, rozpoutá se později v nefalšované pohlcující crescendo. Režisér dodnes střídal žánry jako Nicolas Cage grimasy, načež se mu konečně podařilo natočit pozoruhodný filmový kumšt, který stejnou měrou osloví diváky klidně i za třicet let. Dokonalost. Smekám, mistře.(13.7.2014)

Celkom zaujímavá dráma s dobrým príbehom. Nicolas Cage v úlohe tvrdého predáka v miestnom mestečku kde má na starosti akúsi partiu likvidátorov alebo hubičov lesa a aby mohol byť les vyrúbaný, musia stromy napustiť jedom aby stromy uschli. Zaujímavé. Začiatok je uťahaný a pomalý a až potom sa začnú diať zaujímavé veci. Nicolasovi Cageovi táto rola po dlhej dobe znamenite sadla. Nenútila ho prehrávať a tak Joeov príbeh vyznieva v jeho podaní veľmi prirodzene a vierohodne.(10.2.2015)

Ano, je to tak. Nicolas Cage konečně po letech natočil podařený film, s nímž tentokrát nedoplní slavná Youtube videa o další šílené kreace. Tempo je sice malinko pomalejší, Greenovi se ovšem povedlo výtečně vykreslit tu vidláckou atmosféru s dosti odpudivými charaktery, jimž byste nejraději provedli něco hodně zlého. Cage je navíc skvěle umírněný, jeho postava zajímavá a jeho vztah s čím dál lepším Tye Sheridanem funguje na jedničku. 70%(30.5.2014)

Silná dráma s opäť typickými Greenovské postavičkami z okraja spoločnosti. Surový príbeh nasiaknutý whisky plynie síce slimačím tempom, ale bohato ukotvená atmosféra a silné výkony Cage a Sheridana ponúkajú strhujúci zážitok, ktorými mi nie raz spôsobil husiu kožu. David Gordon Green zachytil príbeh s veľkou zručnosťou a už sa teším na ďalšie jeho filmy.(21.4.2014)

• - V 23. minúte, keď Joe (Nicolas Cage) prichádza autom k obchodu, mu z rádia znie skladba "Annihilate" od už rozpadnutej blackmetalovej skupiny Eyes Of Noctum jeho syna Westona Cagea. (Edhelharn)

• - Dráma mala premiéru na talianskom Venice Film Festival v auguste 2013. (kacer4)

• - Když Joe (Nicolas Cage) ťuká čísla do účetní kalkulačky s tiskem, můžeme vždy slyšet zvuk tisku a otočení pokladního bloku, ovšem ten se ani nehne a čísla, která naťuká, se na papír nikdy nevytisknou. (Timak)