Trollové

Trolls

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

Tak tohle bylo taaaaaaak blbý, až to bylo vlastně hrozně fajn. Napřed jsem se bál, co se z toho vyklube, ale bylo to tak správně střelený, že mě to úplně nadchlo a chytlo. Tolik vtipných meziřádkových podtextových hlášek, že to prostě nejde nemít rád. Je to pro děti, ale zároveň je to hodně pro dospěláky. Za mě rozhodně 4* a URČITĚ DOPORUČUJU(20.2.2017)

Mně se to líbilo... Nevím teda jak česká verze, ale originál supr. Anna Kendrick a Justin Timberlake jsou skvělá dvojka, kterou prostě chcete slyšet. Dále chcete slyšet soundtrack, který je fantastický (dělal na něm Justin Timberlake). Příběh je fajn - neurazí... ale že by to bylo něco extra se taky říct nedá. Na 5* to není, ale 4* dám ráda.(24.2.2017)

Príjemné spracovanie detských postavičiek, ktoré poteší nie len deti. Výborná hudba, doplnená slušným scenárom...jeden z lepšie spracovaných animákov v roku 2016.(24.2.2017)

Skvělá šílenost! Ujetá pohádka s totálně skvělýma hláška. Pár chyb to má (český překlad a nepřeklad songů), ale ty crazy scény to vynahradí :-)(1.3.2017)

• Deeena

Koukat na to skoro bolelo. Ne/přeloženost písniček je nepochopitelná - proč byla jedna v originále a zbytek nadabovaný? Tuhle pohádku už bych si dabovanou nepustila, ale ani v originále by nebyla za více než jednu hvězdičku (uvažovala jsem i o odpadu....). Každopádně hudba je jen jedna z jejích "chyb", trolíky jsem jako malá sbírala, takže jsem se na pohádku těšila, ale příběh na nic (pro děti až hnusně morbidní), prostředí na nic, charaktery o ničem, spíše nesympatické. Prostě ztracená hodina času.(22.3.2017)

Rozpočet _ 125 miliónov dolárov // Tržby _ 344 miliónov dolárov // Tržby v USA*_ 46 581 142 $ (4 060 kin)(5.4.2017)

Je to barevný,neni to moc roztomilý..hraje tam spousta známých písniček pro teenagery..ale jak jsem napsal..je to barevný...(10.4.2017)

• Pythonator

Takhle nějak vypadá duhové peklo. MTV výplach pro nejmenší, aneb jak udělat z malé holčičky roztančenou děvku připravenou na vymetání tanečích hudebních klubů. Kdo umí číst mezi řádky, tak radši tento velmi škodlivý film dětem nepustí. Čas na oběti - upalte dva trolly.(17.4.2017)

Tak jak jsem se na to vůbec netěšil, tak o to víc mě to potěšilo, překvapilo, pobavilo... Děti i rodičové spokojeni :D(4.5.2017)

Já si nemůžu pomoct, ale když mi to kamarádka pustila, měla jsem opravdu špatnou náladu a tenhle snímek ji vylepšil o tisíce procent. Ano animace připomíná filmy pro tříleté děti, spousta věcí je ujetých (jako výprava, kdy šlape po očích), ale ono je to tak ujeté, až je to super (scéna s mrakem je ujetá, ale hrozně zábavná). A když se víc než na animace a prostředí soustředite na příběh... boží. Prostě animák pro děti i dospělé. Pokud dospělí umí přivřít oko nad věcmi výše.(28.5.2017)

• bratr_jezek

Barevná a přeslazená vizáž mi nějak nešla dohromady s ponurým příběhem. Na jedné straně nám stojí strašně šťastní, zpívající a tančící vlasáči, kteří touží se každou chvilkou se objímat. Proti nim stojí strašidelně zrůdní Bergeni, depresivní, šediví a nenažraní. Postavit film pro děti na tom, že druzí žerou první, působí dost drsně. Pak se najednou princezna Poppy či jiný trolík rozezpívá (opravdu velmi profláklé melodie, žel bohu ne všechny v češtině) a člověk má pocit, že mu pustili jiný film. O tom, jak tento kontrast a setkání dvou světů dopadne, tuší starší a dospělí v kině dávno před závěrem, takže zbytek filmu ze zpíváním a trsáním je jen pro ty malé děti, zbytek se nudí. Film funí ke konci stejně jako k dosažení třetí hvězdy. Nevyužitý potenciál, film zapadne mezi podobně podprůměrné kousky.(14.11.2016)

• Killy

Kromě těch pár ftipku s flitrama a ošklivé služky toho bylo po čertech málo ... Na začátku při scéně s bunkrem jsem se fakt smála až jsem se za břicho popadala ...ale pak nuda a nuda... Prdeni flitrů ke konci nerozesmalo ani děti, za mě velké zklamání , čekala jsem větší jizdu(1.12.2016)

Spokojenost. I když závěr je nečekaně slabý, celkově super. Když to srovnám např. s Lichožrouty tohle mě nadchlo mnohem víc. Děj je jednoduchý, zápletka taktéž, ale nešli jste náhodou na animák pro děti? Podařilo se jim u toho pobavit i dospělé - což je nečekané. Jasně, zjistit na konci filmu, že v titulkách je Timrlake,člověku hned dolacne proč to bylo tak barevné a chápu zdejší komentáře s LSD. Já jsem si to opravdu užil, možná se vám animace nezdále kvalitní, ale originální rozhodně byla, nic plyšovějšího tu nebylo a v kině jsem si užíval opravdu každý ten filcový chlup, který spoustu diváků nevidí a v rozlišení 320x160 ani neuvidí. Animace je velmi kvalitní a provedení mistrovské, ale bohužel detaily uniknou těm, co postavy vidí nakresleně nikoliv filcově. Vnímat ty jemné chloupky na uších je super - fakt jsem si to užíval, chce to dobré rozlišení a pro mnohé brýle. Je to prostě určitě film, co musíte vidět v kině s pořádným ozvučením na min full HD. Musím uznat, že se povedl i dubing. Prakticky krom trochu nudnějších posledních 5 min v závěru a mizerné hodnocení na CSFD mě nic nezklamalo a všemu bych dal 5*. Ale už jsem si zvykl, že místní grupa hodnotitelů je "zvlášní".(11.12.2016)

• Martiikk

Vlasy super a připomínka dětství jakbysmet, ale pro některé filmy asi fakt platí doporučená přístupnost, na konci subjektivně nekoukatelné. :)(23.12.2016)

Seru na to já těch 5 taky dám. Někdy člověk potřebuje vypnout a podívat se i na nenáročný animák což je přesně tohle. Je to takový jiný animák cením si toho, že se tam moc nemoralizuje jak v ostatních (v podstatě kromě myšlenky, že šťastný může být každý tam jiná není) . Písně jsou též parádní i když nechápu proč jsou některé česky a některé anglicky vypadá to divně (něco podobné bylo v Moaně, ale tam byla jen 1 mám pocit anglicky a zbytek česky zatímco tady je to tak půl na půl. Nejvíce mě potěšil ten kontrast, když byly všichni šťastní a pak jak je chytli byli všichni smutní a zešedivěli jen je škoda, že ta scéna netrvala déle šlo z ní vytáhnout více. Jediné mínusy vidím v tom, že nevím cílovou skupinu, kterou by to lákala na dospělé je to moc barevné a zpívá se tam hodně (kdo nadával na Ledové Království na písně tady ať se na to radši ani nedívá) k dětem zase nepasuje ta myšlenka, že , aby si byl šťastný jez trola a ta scéna jak všichni ztmavnou je hodně na ně depresivní. A dále v tom, že tam na všichni tančí příjde mě to hodně kýčovité a navíc jsem si myslel, že tomu už v animákoch odzvonilo. Pro mě daleko lepší než Hodný Dinosaur a V Hlavě(7.1.2017)

Nevím proč ten hate všude. Trollové jsou fajn, jsou to okopírování Šmoulové :) všechen ten zpěv, radost a nepřítel, který je chce jen chytit a sníst... O tom žádná, ze je to pohádka mířená na malé, ta barevnost, písničky (i když jsou to rádiové hity) třpitky... Mě se to líbilo, je to jednoduše předvídatelné, jediné, nad čím jsem přemýšlela, bylo jak se to těm trollům vlastně povede. Viděla jsem to v originálním znění, takže nevím, jak moc to dabing zníčil (podle traileru dost). V podstatě jsem spokojená :)(10.1.2017)

Barevna, usmevna, mila, zpivajici (ale fajn songy), tancici, trpytici az trochu LSDckova odpocivarna. Deti vitany.(11.1.2017)

Krásný film, děj ,písničky. Malé se moc líbilo a mě taky. Je třeba více takto pozitivních filmů.(15.1.2017)

veselé a zábavné, jen příliš uzpívané ♣(27.1.2017)

Presne tento typ humoru mam velmi rad. Scena s citronom je neskutocna vec.(13.2.2017)