Ledová ňadra

Masky:

René Daudin

Kostýmy:

Ted Lapidus

Furt se někam jezdí a ňadra vykouknou jen jednou. Bylo by líp, kdyby film řezal zatáčky aspoň trochu jako Stejk, takhle jsem místo na cestu koukal spíš z okna. Jinak Peggy je přesně ten typ, za kterým běžíte i když moc dobře víte, že správný směr je na opačnou stranu a co nejdál. Chtěl bych o sobě říct, že už mám tohle za sebou, ale kus Francoise v sobě máme všichni a napořád. Tak si držme palce.(30.7.2017)

Někdejší expresionistický film němé éry a horor raného zvukového filmu ožívá v zenitu Delonovy tvorby nejen herecké způsobem, který nenechává diváka lhostejným. Zprvu zdánlivě něžná a ochranyhodná žena, sama o sobě tragický jedinec, obávající se o zachování své identity, se postupně mění v monstrum. Rozpolcená psychika, snad schizofrenická, je náhle ďábelskou pastí. Rána z milosti, výraz bezradnosti i rozhodnosti jednoho z hlavních hrdinů ŇADER, náhle jakoby platí nejen pro zvářata, ale i pro lidi jako východisko ze situace, jež nemůže mít řešení už proto, že postižený člověk nemůže žít trvale na obou stranách psychiky, být současně i osobností, i jejím opakem. Moderní povrch tají starožitný vnitřek. Vidění, které posouvá počátky moderní vědy nejen do dobové současnosti, ale i naší přítomnosti. Až ledová dokonalost provedení, jíž vévodí Claude Brasseur, odráží název filmu nejméně tak dobře, jako jeho obsah, námět a scénář.(4.3.2016)

Veľmi svieže, emocionálne vzpružné záblesky medzi charizmatickými hercami len zťažka prekryjú tak trochu vágnu zápletku mystického trojuholníka zúčastnených, ktoré inštinktívne škrípu na minimálnom vyhranenom priestore. V každom prípade som ale onomu neopísateľnom handicapu a zároveň kúzlu Mireille Darcovej podľahol a vedel sa do príbehu zažrať. Preto je aj škodou, aby takto vnútorne silná príbehová kostra sa v riadkoch scenára vykľula k bezmedznej triviálnosti. Ťažko si to vysvetliť, lebo predispozície a mnohé naratívne parametre ako aj tajuplná psychológia sú vo svojich krajnostiach výborné...(12.8.2017)

Já mám pro tyhle filmy slabost a Ledová ňadra jsou 70.-ková klasika. Pár scén je opravdu mimořádně napínavých, můj oblíbený Delon tady má charisma na rozdávání, Brasseur je tu za sympaťáka, co chce zachránit křehkou Darc, která neustále vrhá pohledy plaché laně, ale zároveň se chová jak labilní hysterka. Ve finále člověk neví, kdo je větší magor a do toho hraje dramatická hudba. Pokud tento film beru jako studii toho, co se může stát, když se dva muži zamilují do jedné ženy, která je dokáže přivést až na hranici sebezničení, je to téměř bezchybné.(30.5.2016)

Zbieram filmy s Alanom Delonom. Tento film ma dosť prekvapil. Po prvom pozretí som ostal trocha začudovaný, možno som sa dobre nezadíval, nevžil do filmu? No po druhom pozretí som bol opäť prekvapený , príjemne. Miesto kde sa to odohráva - zimu moc nemusím, ten spôsob snímania a hudby, ale hlavne výborná - chladná M.Darc. Brasseur a Delon vytvorili výbornú dvojicu. 65%.(1.9.2006)

• - Alain Delon a Nicoletta Machiavelli si společně zahráli o rok dříve ve filmu Tony Arzenta (1973), kde stejně jako v Ledových ňadrech hráli manžele. (JohnSmith)

• - Celý film se natáčel v tzv. Zátoce andělů, ve městech Villeneuve-Loubet, Antibes a v Nice, kde se mimo jiné natáčelo i v luxusním hotelu Negresco. (Cucina_Rc)