Ledová ňadra

Masky:

René Daudin

Kostýmy:

Ted Lapidus

Pár opravdu velmi zručně natočených nervy drásajích scén. Bohužel to ale nemůže zachránit přiběh, který je chvílemi, slušně řečeno, velmi potomý, postavy, které se chovají nelogicky, a hlavního hrdinu (Claude Brasseur; Delon bez ohledu na uvodni titulky rozhodne hlavni roli nehraje), který je velmi nesympatický.(5.4.2010)

Zbieram filmy s Alanom Delonom. Tento film ma dosť prekvapil. Po prvom pozretí som ostal trocha začudovaný, možno som sa dobre nezadíval, nevžil do filmu? No po druhom pozretí som bol opäť prekvapený , príjemne. Miesto kde sa to odohráva - zimu moc nemusím, ten spôsob snímania a hudby, ale hlavne výborná - chladná M.Darc. Brasseur a Delon vytvorili výbornú dvojicu. 65%.(1.9.2006)

Dokonalý thriller je ten, u kterého se bojím i po stodvacáté. A u Ledových ňader se bojím pokaždé. Hrozně se bojím u scény ve sklepě (výtah + vozík) a celý film se bojím o Clauda Brasseura, protože je to takový hodný a bezelstný ňouma, že snad ani není možné, aby to přežil… Mráz mi běhá po zádech z chladného a chladnokrevného Alaina Delona a narazit někde na Mireille Darc, tak beru nohy na ramena, i kdyby držela jen prachovku. Film ideální jako alternativa studené sprchy pro horký letní večer.(21.3.2011)

• nascendi

Filmy vysielané televíziou okolo polnoci, zvyčajne neovplývajú kvalitou, ale dúfal som, že tri významné mená francúzskej kinematografie spravia z filmu výnimku. Nespravili. Dokonca si myslím, že hrali pod svoju úroveň. Dej bol zmätený a režisér sa pravdepodobne spoliehal na niekoľko napínavých scén, ale ani tie nemohli zachrániť nudu, ktorá vládla zvyšku filmu. Spomenul som si na Základný inštinkt a dve hviezdičky boli konečným rezultátom.(23.5.2016)

Rád chráním dámy v nesnázích až do rozřezání svého těla, ale ještě raději se dívám, když se najde podobný idiot a zkusí to místo mě. Proto jsem svou povinnost bez odporu přenesl na pány Brasseura s Delonem, ale dámě tentokrát statečně vyzařuje z očí takový strach, že jsem pro jistotu zůstal v záloze, kdyby její ochránci zklamali. Vzhledem k roku narození snímku mu, i přes pár režisérským podklouznutí, vzdávám hold půlhvězdičkovou úctou k dobru.(25.10.2011)

• - Alain Delon a Nicoletta Machiavelli si společně zahráli o rok dříve ve filmu Tony Arzenta (1973), kde stejně jako v Ledových ňadrech hráli manžele. (JohnSmith)

• - Celý film se natáčel v tzv. Zátoce andělů, ve městech Villeneuve-Loubet, Antibes a v Nice, kde se mimo jiné natáčelo i v luxusním hotelu Negresco. (Cucina_Rc)