poster

Léčba šokem

 • francouzský

  Traitement de choc

 • italský

  Uomo che uccideva a sangue freddo, L'

 • slovenský

  Liečba šokom

 • anglický

  Shock Treatment

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

Francie / Itálie, 1973, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cariada
  ***

  Takový nevýrazný, přesto v druhé polovině poměrně koukatelný film. Od začátku není moc jasné co že si tam jde hlavní hrdinka léčit, vzhledem k tomu , že jí nic moc netrápí. Jenže jaksi už není cesty zpět. Je tu i poměrně velké množství nahoty, ale jinak je spíš psychárna, která se dala mnohem víc přitvrdit.(6.6.2013)

 • mortak
  **

  Ve všech směrech doslovná a polopatistická moralita ukazující se vztyčeným prstem na honbu za krásou, díky které podepíšeme doktoru Devilersovi (kdyby alespoň to jméno neříkalo od první minuty filmu vše o zápletce) jakýkoliv úpis, a na naše zneužívání těch bezmocných chudých ze zemí méně bohatších. Herci sami neví, jak ke svým postavám přistupovat, protože jim scénář do úst vládá pouze papírem šustící deklamace (Delon je viditelně v roli ztracený, Girardot většinou nesnesitelně přehrává - viz scéna jejího záchvatu po smrti přítele), takže z filmu si nakonec divák zapamatuje jen příval plnočelné nahoty. Je vidět, že se herci při natáčení slušně odvázali a zařádili si.(26.8.2010)

 • vesper001
  ****

  Nezvyklá hudba, ale on i ten příběh je zvláštní. Annie Girardot jako pacientka poněkud nekonvenčního doktora. Jak příběh postupuje, pomalu se přesouvá z kategorie thriller do škatulky horror. A co se těch diskutovaných nahých scén týče, vlastně nevím, proč tam byly. Ovšem co je v příběhu nadbytečné, může být v marketingu rozhodující…(21.3.2011)

 • borsalino
  ***

  Procházka rájem se postupně mění na procházku po žhavých uhlících rovnou do pekla, jenže zvědavost je větší než strach. Helena začne postupně odhalovat podivné mizení obsluhujícího personálu. Najednou již není v oblibě doktorů ani ostatních pacientů, závislých na neznámých léčebných metodách. Zajímavý příběh, jen myslím, že kdyby byla gradace od druhé poloviny filmu více vypjatá a podpořená lepší hudbou, šlo by o pěkně temný film.(2.6.2009)

 • andrii
  **

  Věc Makropulos po francouzsku. Regenerace organismu v lázni ševelící klapotem mystické úzkosti. Sérum léčebné kúry na vyhlazení vrásek větří odvrácenou tvář, která hryže v útrobách pekelného omlazujícího elixíru. Alain Delon coby padoušský Dr. DEVILers se zářným úsměvem ve tváři se "prochází s nožem v ruce." Annie Girardot jako "sherlockovská" trosečnice pátrá na vlastní pěst po pramenu "věčného mládí." Opatrnosti není nikdy nazbyt. Matiné koupelí blažených, rdousících se v krvi nevědomé. Honba za věčným životem v proceduře kontroverzní, ad acta uložené.(24.6.2014)

 • - Annie Girardotová (Hélène Masson) vzpomínala, že ji při natáčení Alain Delon (doktor Devilers) několikrát skutečně tvrdě udeřil přes tvář, přestože to nebylo ve scénáři. Herečka dostala záchvat, popadla nůž a s křikem se vrhla na Delona, ránu mu ale nezasadila. Režisér stopnul natáčení a jal se ji utěšovat. Až za pár hodin Girardotová pochopila, že to byla Delonova pomsta za to, že opustila svého manžela, Delonova blízkého přítele Renata Salvatoriho: "Delon měl zvláštní smysl pro čest, muž si podle něho mohl užívat žen, ale žena patří pouze jedinému muži." Annie Girardotová opustila manžela po té, co zjistila, že jí je opakovaně nevěrný (theSaint)

 • - Exteriéry byly natáčeny na Belle-Ile-en-Mer. (Cucina_Rc)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace