Reklama

Reklama

Léčba šokem

  • Francie Traitement de choc (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vyčerpaná Helena (Annie Girardot) přijíždí do léčebny na ozdravný pobyt. Po několika dnech se cítí mnohem lépe. Má více sil a naváže intimní vztah s doktorem Devilersem (Alain Delon). Vše je tu příjemné, společné koupání, terapie. Pacienti získávají opět energii. Jen obsluhující mladí Portugalci jakoby se ztráceli před očima. Omdlévají a někteří i narychlo zmizí. Helena se o to začne zajímat. A zvědavost je nebezpečná vlastnost. (Jezinka)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (67)

mortak 

všechny recenze uživatele

Ve všech směrech doslovná a polopatistická moralita ukazující se vztyčeným prstem na honbu za krásou, díky které podepíšeme doktoru Devilersovi (kdyby alespoň to jméno neříkalo od první minuty filmu vše o zápletce) jakýkoliv úpis, a na naše zneužívání těch bezmocných chudých ze zemí méně bohatších. Herci sami neví, jak ke svým postavám přistupovat, protože jim scénář do úst vládá pouze papírem šustící deklamace (Delon je viditelně v roli ztracený, Girardot většinou nesnesitelně přehrává - viz scéna jejího záchvatu po smrti přítele), takže z filmu si nakonec divák zapamatuje jen příval plnočelné nahoty. Je vidět, že se herci při natáčení slušně odvázali a zařádili si. ()

Josefin 

všechny recenze uživatele

Zvláštní thriller, oceňuji především jeho originalitu. Hlavní roli spíše měla Annie Girardot, většinou sympatická a tady navíc dokonce kočka. Ozdravný pobyt mezi elitou společnosti se pomalu zvrhává v boj o holý život. Kontraverzního doktora Devilerse si vystřihl Alain Delon. Jen malá zajimavost je dost pravděpodobné, že jedno z nahých mužských těl, skotačících ve vlnách moře v celé kráse patří A.Delonovi. Což zase příjemně navodilo šok mě. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Úspěšnou a bohatou podnikatelku opustil partner, cítí se vyčerpaná a při pohledu do zrcadla zjišťuje, že vrásky přibývají nějak moc rychle. Odjíždí proto na soukromou kliniku za odpočinkem a na omlazovací kúru. Velice rychle pojme podezření, že tu něco není v pořádku. Inu, jak se říká, kdo se moc ptá, ten se moc dozví.. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Annie Girardot byla jediná francouzská herečka, která v 70. letech hrála jenom a výhradně hlavní role, ovšem tahle mi nepřišla nijak zdařilá, navzdory svým sympatiím k francouzské kinematografii bych dokonce rouhačsky dodal, že první polovinu jsem se nudil. Fajn, sympatické exteriéry, hodně překvapivé nahoty. Ovšem kromě dvou hlavních představitelů žádné jméno, které by stálo za řeč. Nevím, nakolik mohl být tenkrát šokující příběh, možná byl i trochu futuristický, ovšem já dneska - ovlivněn kdejakou americkou slátaninou na podobné téma - to beru jako celkem slabé. ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film, řekla bych zároveň francouzský i nefrancouzský.Dost mě udivil podivnou odosobněnou atmosférou, kde jako by živí lidé byli jenom Alain a Annie. Která ostatně nebyla úplně dobře obsazená, protože jsem zrovna jí nevěřila, že by se za každou cenu snažila udržet mládí a krásu. Ona nikdy nebyla typem krasavice. Na rozdíl od Alaina, který je tak krásný až to není hezké a jeho nahota v moři potěšila. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Exteriéry byly natáčeny na Belle-Ile-en-Mer. (Cucina_Rc)
  • Annie Girardotová (Hélène Masson) vzpomínala, že ji při natáčení Alain Delon (doktor Devilers) několikrát skutečně tvrdě udeřil přes tvář, přestože to nebylo ve scénáři. Herečka dostala záchvat, popadla nůž a s křikem se vrhla na Delona, ránu mu ale nezasadila. Režisér stopnul natáčení a jal se ji utěšovat. Až za pár hodin Girardotová pochopila, že to byla Delonova pomsta za to, že opustila svého manžela, Delonova blízkého přítele Renata Salvatoriho: "Delon měl zvláštní smysl pro čest, muž si podle něho mohl užívat žen, ale žena patří pouze jedinému muži." Annie Girardotová opustila manžela po té, co zjistila, že jí je opakovaně nevěrný (theSaint)

Reklama

Reklama