Zorro

• Itálie Zorro (více)

Do jihoamerické provincie přijíždí nový guvernér Diego. Zástupce místních vojáků Huerta ho hned po příchodu požádá o převedení většiny pravomocí na svou osobu. Na první pohled nerozhodný a bojácný Diego souhlasí a zdá se, že Huertovu zvůli nikdo nemůže zastavit. Když však vojáci jednoho dne na tržišti chtějí zbičovat nevinného mnicha, objevuje se tajemný maskovaný Zorro. Muž v černém plášti a masce i nadále kazí Huertovy plány, až se samozvaný vládce začne zabývat myšlenkou, zda Diego není mužem dvou tváří.

Italské verzi přepisu slavného příběhu o maskovaném mstiteli bezpráví dominuje bezesporu Alain Delon, značnou pozornost však vzbudil i výkon Ottavie Piccolo v roli Huertovy sestřenky Hortensie. (Robbi)

tempus

Alaina Delona sice moc nemusím, ale tenhle film je fajn. Popravdě jsem se nenudil, když si uvědomim, že Zorro je latino-americký western. Film sleduje všechny důležité momenty legendy v černém; padouch, který utlačuje lidi, osvobození poddaných záchrana a nasledný útěk s Esmeraldou (, který je vlastně vystřihnutelnohodný). Alterego-nemehlo guvernér hraje Delon rozhodné lépe, než samotného Zorra. Pár scén ve filmu je přebytečných, a 124 min. je pro tohohle hrdinu příšerně moc, stačilo by klidně 95minut. PS: začátek (do usmrcení původního guvernéra) a konec (skvostný šermířský souboj) se povedl dokonale. ()

Mariin

Delon se na Zorra dosti hodí, je to barvité, kostýmové, výpravné...ale ...zároveň dosti užvaněné. A celkově působí tento film nemastně-neslaně: není to ani vyslovená komedie, ani vysloveně napínavý dobrodružný film. Pro mne jen slušný průměr (a víme, že Tessari umí - viz např. jeho dva westerny Pistole pro Ringa a Ringo se vrací). ()

Orlau32

No jo ! Kdyby tam nehral ALAIN DELON tak nevím, nevím.... Ale stejně ten film nepřekonal "Zorra mstitele" z roku 1940 ! A rozhodně to není tím, že tam hral krasavec TYRON POWER. Ve fimu z r.1940 byly úžasné šermířské scény a pak těch situací, kdy Zorro jediným máchnutím kordem vykouzlil Z. Jsou to drobností, ale ze zajímavých drobností se prostě skládá nezapomenutelný film. V roce 1947 mi bylo 15 let, sama romantika, samé iluze, ale jak vypadá šarmantní chlap do této role, to jsem už tehdy rozeznala. A nemíním na tom měnit ani dnes nic. A.DELON měl zde příliš sladký evropský ksicht. Zorro byl Mexičan - šlechtic. (Rozhodně neměl modré oči !) ()

Padme_Anakin

Ona je to v podstatě taková dobrodružná pohádka, pro mě ovšem bezproblémově koukatelná, neb v mých očích je Alain Delon nejhezčí a nejpřitažlivější Zorro, co jsem měla možnost zatím vidět.. Mimo to je snímek i zábavný a místy vtipný, převtělování "slabomyslného" Diega v odhodlaného ochránce slabých a utiskovaných se Delonovi povedlo na výbornou.. No a děravost scénáře či chybějící logiku momentálně neřeším, v "pohádkách" je povoleno vše.. ()

Derek

hodnotenie je nizsie lebo som videl sprasenu americku verziu ktora je o polhodinu kratsia ako oficialna dlzka filmu, navyse kvalita obrazu bola udesna a film mal anglicky dabing ktory nepatril k najlepsim. inak ide o navrat alaina delona po Ciernom Tulipane do "swashbuckling"ovskeho zanru, ale v porovnani s predchadzajucim dobrodruzstvom je to o dost slabsie i ked niektore pasaze su zabavne, ale nefungovalo to ako celok a radsej nespomeniem tu otrasnu pesnicku ktora hrala v kazdej akcnej pasazi... ()

• Film inspiroval Ilyu Salkinda, který podle Zorra (Alain Delon) vytvořil postavu Supermana do filmu Superman (1978). (Terva)
  • Jedná se o jeden z první západních filmů, který byl distrubován do Číny po kulturní revoluci do roku 1978. (Terva)
  • Počas natáčania filmu sa Alain Delon v Španielsku stretol s Leonom Degrellem, bývalým belgickým nacistickým vodcom, osobne vyznamenaným Hitlerom, ktorý riadil cudzineckú légiu SS počas 2. svetovej vojny. Leon Degrelle po vojne utiekol z Belgicka, kde bol v neprítomnosti odsúdený na trest smrti a dožil až do veku 87 rokov (zomrel 1994) práve na miestach, kde sa natáčal tento film. (Arsenal83)